[ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Jaką gitarę wolicie?

Les Paul
4
40%
Stratocaster
6
60%
 
Razem głosów : 10

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Kola w 24 Lut 2011, 23:16

Ha, no coś ty, jeśli chodzi o wybór gitary to opisałem mniej niż minimum. Można nawet powiedzieć, że pisałem na szybko, bo ledwo wróciłem i jeszcze miałem sporo rzeczy do zrobienia. Pytaj się teraz, jeśli coś potrzebujesz, jestem wolny :P
Image
Awatar użytkownika
Kola
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 14 Maj 2010, 13:27
Ostatnio był: 11 Mar 2011, 21:29
Miejscowość: tranquility lane
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Reklamy Google

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Fender w 24 Lut 2011, 23:37

Co z tego że grał. Flying V jest jednak nastawiona do grania ciężkich brzmień. Ustaw sobie przester na full i na stracie coś metalowego wyciągniesz, ale nie będzie to brzmiało w 100% tak jak powinno.
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Kola w 25 Lut 2011, 13:47

Fender napisał(a):przester na full i na stracie coś metalowego wyciągniesz

Chyba snisz. Miales kiedykolwiek z piecem do czynienia? Brzmienie zalezy od elektroniki gitary, nie ilosci gainu.
Image
Awatar użytkownika
Kola
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 14 Maj 2010, 13:27
Ostatnio był: 11 Mar 2011, 21:29
Miejscowość: tranquility lane
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez SpRiTeo w 25 Lut 2011, 14:08

Przykład podaję -,- na stracie hss + dobra kostka i można grać :]
Awatar użytkownika
SpRiTeo
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 24 Sty 2010, 21:24
Ostatnio był: 25 Lut 2011, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Kola w 25 Lut 2011, 14:41

SpRiTeo napisał(a):Przykład podaję -,- na stracie hss + dobra kostka i można grać :]

O, kolejna madrosc. Kostka to tylko kawalek plastiku, ktory na brzmienie nie ma wplywu. A grubosc zalezy tylko od preferencji gracza
Image

Za ten post Kola otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Lucjusz.
Awatar użytkownika
Kola
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 14 Maj 2010, 13:27
Ostatnio był: 11 Mar 2011, 21:29
Miejscowość: tranquility lane
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez SpRiTeo w 25 Lut 2011, 14:51

HAHA. Efekt gitarowy, inaczej nazywany kostką. dobry distortion strat hss i można grać metal. Nie będzie to idealne ale można na tym ugrać porządne kawałki

Za ten post SpRiTeo otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative Gość.
Awatar użytkownika
SpRiTeo
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 24 Sty 2010, 21:24
Ostatnio był: 25 Lut 2011, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez The Witcher w 25 Lut 2011, 15:01

Ale pieprzenie. Powinno grać się na gitarze, której brzmienie Ci odpowiada, bo gitara to przede wszystkim brzmienie, dźwięk, nie wygląd i inne pierdoły. A metal można i na gitarach akustycznych grać, zależy od gatunku. Układ przetworników zależy raczej od "wizji artysty". Malmsteen gra metal (no nie taki rasowy, ale metal :E) na stracie z SSS, Maideni uzyskali wyjepiste brzmienie na BNW i kilku innych, świetnych albumach właśnie dzięki takim przystawkom. Możesz grać na SSS Slayera, jak dobrze pokręcisz gałkami to na pewno ciekawie to zabrzmi. A najlepiej to mieć kilka gitar, ale to opcja dla bogatych. :P
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 18:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Wave w 25 Lut 2011, 15:08

Panowie, co myślicie o Washburnie X50 PRO? Z takim chcę zacząć przygodę z gitarami elektrycznymi (teraz brykam na Yamaszcze F310P, jeśli dostanę dofinansowanie.
Wave


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Fender w 25 Lut 2011, 17:59

The Witcher napisał(a):Ale pieprzenie. Powinno grać się na gitarze, której brzmienie Ci odpowiada, bo gitara to przede wszystkim brzmienie, dźwięk, nie wygląd i inne pierdoły. A metal można i na gitarach akustycznych grać, zależy od gatunku. Układ przetworników zależy raczej od "wizji artysty". Malmsteen gra metal (no nie taki rasowy, ale metal :E) na stracie z SSS, Maideni uzyskali wyjepiste brzmienie na BNW i kilku innych, świetnych albumach właśnie dzięki takim przystawkom. Możesz grać na SSS Slayera, jak dobrze pokręcisz gałkami to na pewno ciekawie to zabrzmi. A najlepiej to mieć kilka gitar, ale to opcja dla bogatych. :P


Brawo. Wreszcie normalna wypowiedź. Na każdym wiośle brzmienie będzie inne. Z każdym efektem, na każdym wzmacniaczu również będzie różnica. To że strat sss nastawiony jest do lekkich brzmień nie znaczy, że przy dobrym podkręceniu i fajnej kostce ( tak kolego powyżej chodzi o efekt gitarowy :] ) można uzyskać ciekawe brzmienie i grać tym samym metalowe kawałki. Co do washburna to nie miałem niestety styczności. Powiedz może co chciałbyś grać i jaki budżet?:)
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Kola w 25 Lut 2011, 18:10

Fender napisał(a):
The Witcher napisał(a):Ale pieprzenie. Powinno grać się na gitarze, której brzmienie Ci odpowiada, bo gitara to przede wszystkim brzmienie, dźwięk, nie wygląd i inne pierdoły. A metal można i na gitarach akustycznych grać, zależy od gatunku. Układ przetworników zależy raczej od "wizji artysty". Malmsteen gra metal (no nie taki rasowy, ale metal :E) na stracie z SSS, Maideni uzyskali wyjepiste brzmienie na BNW i kilku innych, świetnych albumach właśnie dzięki takim przystawkom. Możesz grać na SSS Slayera, jak dobrze pokręcisz gałkami to na pewno ciekawie to zabrzmi. A najlepiej to mieć kilka gitar, ale to opcja dla bogatych. :P


Brawo. Wreszcie normalna wypowiedź. Na każdym wiośle brzmienie będzie inne. Z każdym efektem, na każdym wzmacniaczu również będzie różnica. To że strat sss nastawiony jest do lekkich brzmień nie znaczy, że przy dobrym podkręceniu i fajnej kostce ( tak kolego powyżej chodzi o efekt gitarowy :] ) można uzyskać ciekawe brzmienie i grać tym samym metalowe kawałki. Co do washburna to nie miałem niestety styczności. Powiedz może co chciałbyś grać i jaki budżet?:)

Efekty kostki to biedna alternatywa seby z osiedla z głośnikami 2in1 na minijacku. Lepiej kupić tranzystor i później coś lampowego (albo combo lub od razu piec lampowy). Jasne, że można się bawić w kupowanie strata i traktowanie go potężnym gainem i nakładać distortion, ale po co? Jak ktoś woli coś takiego, to zdecydowanie super wyborem będzie jakiś IbanezRG albo ESP, czy Les Paul. Poza tym Malmsteen? Ten Yngwie Malmsteen? On gra na typowym stracie, którego brzmienie może w waszym mniemaniu jest ciężke, ale nie tak selektywne i solowe jak w wypadku np. Zakka Wylde'a, czy nawet blackmetalowego Euronymousa.

Jeśli chodzi o Washburny, to są to w miarę gitary w przedziale 600-700 do tysiąca z hakiem, później nie oferują nic ciekawego poza N2 i N4.

Powinno grać się na gitarze, której brzmienie Ci odpowiada, bo gitara to przede wszystkim brzmienie, dźwięk, nie wygląd i inne pierdoły

Przecież pisałem to kilka razy i do tego objaśniałem zasadę działania ;o

//
SpRiTeo napisał(a): dobry distortion strat hss

chyba ku*wa sobie żartujesz nazywając układ humbucker+2single stratem xD
Image
Awatar użytkownika
Kola
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 14 Maj 2010, 13:27
Ostatnio był: 11 Mar 2011, 21:29
Miejscowość: tranquility lane
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Fender w 25 Lut 2011, 18:48

Strat to tylko kształt dechy i ew. układ przystawek
Że Cię samego zacytuję.

Strat jako kształt dechy. Bardziej chodzi tu o wsadzenie humba w drewno fenderowskie stosowane w stratocasterach. Co do jednego się zgodzę. Nie ma sensu naciągać gitary na gatunki do którego nie są przystosowane, wywalając kupę kasy w efekty różnego rodzaju, brzmienie uzyska się oryginalne ale chyba nie takie jakiego wymagamy. Co do autora to porozglądaj się za używkami. Jeżeli koniecznie nowe to taki Ibanezik. Miałem okazję ograć. Prezentuje się wyśmienicie. http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rg1451-whp
Awatar użytkownika
Fender
Tropiciel

Posty: 259
Dołączenie: 26 Wrz 2010, 12:38
Ostatnio był: 22 Paź 2023, 06:35
Miejscowość: Przedmieścia Limańska
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 90

Re: [ANKIETA] Les Paul czy Stratocaster

Postprzez Kola w 25 Lut 2011, 19:54

Fender napisał(a):
Strat to tylko kształt dechy i ew. układ przystawek
Że Cię samego zacytuję.

Strat jako kształt dechy. Bardziej chodzi tu o wsadzenie humba w drewno fenderowskie stosowane w stratocasterach. Co do jednego się zgodzę. Nie ma sensu naciągać gitary na gatunki do którego nie są przystosowane, wywalając kupę kasy w efekty różnego rodzaju, brzmienie uzyska się oryginalne ale chyba nie takie jakiego wymagamy. Co do autora to porozglądaj się za używkami. Jeżeli koniecznie nowe to taki Ibanezik. Miałem okazję ograć. Prezentuje się wyśmienicie. http://guitarcenter.pl/catalog/gitara/gitary/gitary-elektryczne/ibanez-rg1451-whp

Fajny, ale jakieś 500zł za drogi i lepiej coś z mostem Edge Pro.

Strat to tylko kształt dechy i ew. układ przystawek

chyba ku*wa sobie żartujesz nazywając układ humbucker+2single stratem

Przeczytaj to jeszcze raz. Albo z trzy. Strat to jest BARDZO SPÓJNA konstrukcja. Unikalna wręcz. Trochę to olałem, ale nadrabiam.
Image
Awatar użytkownika
Kola
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 14 Maj 2010, 13:27
Ostatnio był: 11 Mar 2011, 21:29
Miejscowość: tranquility lane
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości