Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy

Postprzez Dawyd_Kieł w 08 Lis 2010, 18:13

Tak jak napisałem. Temat do dyskutowania na temat Formuły 1. Dyskutować tutaj możemy praktycznie o wszystkim, dosłownie o wszystkim związanym z Formułą 1, na jej temat, jakieś ciekawostki itd. Chyba nie muszę wyjaśniać co to za sport jest. Po skrócie powiem, że F1 jest nazywana "Królową" sportów motorowych. :) W F1 jest chyba wszystko: sport, rywalizacja (na torze i ta technologiczna), polityka (tak, "polityka" - ta zespołowa zwłaszcza), emocje, szarady zawodników (kto będzie jeździł w następnym sezonie, kto będzie nr. 1 w zespole), "bójki" słowne i psychologiczne (no w sumie rywalizacja, choć wywieranie presji i stresu na innych przeciwnikach, by ci popełniali błędy). Oczywiście nie byłbym sobą, gdybym nie wspomniał o jedynym polaku, który ściga się w F1, czyli o... Robercie Kubicy, który ściga się już dobre 4 lata (+ licząc to, że jeszcze na początku był testerem w zespole Renault). :)

Dobra. Jak ktoś się nie orientuje, to po skrócie, kierowcy i zespoły, które się ścigają w F1 (obecnie):

  • 1. Scuderia Ferrari:
    Fernando Alonso i Felipe Massa
  • 2. Red-Bull Racing:
    Sebastian Vettel i Mark Webber
  • 3. McLaren Mercedes:
    Lewis Hamilton i Jenson Button
  • 4. AT&T Williams:
    Nico Hulkenberg i Rubens Barichello
  • 5. Mercedes GP:
    Nico Roseberg i Michael Schumacher
  • 6. Renault F1 Team:
    Robert Kubica i Witalij Pietrow
  • 7. Scuderia Toro-Rosso:
    Jaime (czy. Haime) Algersuari i Sebastian Buemi
  • 8. BMW Sauber F1 Team:
    Kamui Kobayashi i Nick Heidfeld
  • 9. Force India:
    Adrian Sutil i Wittantonio Liuzzi
  • 10. Lotus Racing:
    Heikki Kovalainen i Jarno Trulli
  • 11. Virgin Racing:
    Timo Glock i Pedro De La Rosa
  • 12. HRT (Hispania Racing Team):
    Karund Chandok i Bruno Senna

Prezydentem FIA jest niski, siwy pan o imieniu Bernie Eccleston, a prezesem FIA jest Jean Todt (tak, ten co był inżynierem w Ferrari, gdy Michael Schumacher zdobywał swoje tytuły MŚ)

------------------------------------------------------------------------------------------
I jak już o dyskusji mowa, to ja chciałbym po skrócie coś od siebie dodać, na temat ostatniego wyścigu który teraz był, czyli tego w Brazylii (pozostało jeszcze GP Abu Zabi). No cóż... miała być walka o podium, a tu... tak mocno średnio wypadł Robert. Pogoda mi popsuła moje typowania. Miało być mokro a tu słońce. Szkoda, że Kubica nie mógł czasami przyspieszyć, by móc walczyć o wyższe miejsca (chodzi mi np. o sytuację, gdzie Nico Hulkenberg dość długo blokował Lewisa Hamiltona swoją jazdą) - no tutaj Kubica czaił się na to, jakby czekał na błąd któregoś albo szczęście :P Co do Hulkenberga, to trochę go szkoda, bo wywalczył pierwsze swoje pole-position i został "zastraszony" przez większość kierowców z czołówki.
Ostatnio edytowany przez Dawyd_Kieł, 08 Lis 2010, 18:26, edytowano w sumie 1 raz
Polecam komiksy cyfrowe - warte uwagi! :-)
https://perium.pl/programpartnerski/pro ... tlpQfkBQAz

Image
Image
Awatar użytkownika
Dawyd_Kieł
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 08 Lis 2010, 01:23
Ostatnio był: 06 Lip 2012, 14:59
Miejscowość: Wrocławska ZONA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy.

Postprzez Soviet w 08 Lis 2010, 18:25

Nudny sport i jakiś taki mało sportowy. Jeżdżą w kółko po 50 razy, akcja jest tylko wtedy, gdy ktoś ma wypadek a na końcu i tak wygrywa ten co ma fajniejsze auto.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy.

Postprzez Dawyd_Kieł w 08 Lis 2010, 18:32

Soviet napisał(a):i jakiś taki mało sportowy.

Akurat "mało sportowy" idealnie się odnosi do tej polityki, co poniektórych zespołów... (np. Red-Bull, Ferrari czy Mercedes). Nudny? Mnie się jakoś nie nudzi. :) Nie każdy musi lubić akurat ten sport - dlatego wpadłem na pomysł założenia tematu o innych sportach motorowych :)
Polecam komiksy cyfrowe - warte uwagi! :-)
https://perium.pl/programpartnerski/pro ... tlpQfkBQAz

Image
Image
Awatar użytkownika
Dawyd_Kieł
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 08 Lis 2010, 01:23
Ostatnio był: 06 Lip 2012, 14:59
Miejscowość: Wrocławska ZONA
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 0

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy.

Postprzez Kubasek w 18 Lip 2011, 18:59

Nudny jest może dla laików :)
Jak się troche ogarnia technologie bolidów i ogrom pracy informatyków, inżynierów oraz samych kierowców to ten sport staje się piękny :E

ODŚWIEŻAM :)

Jak obstawiacie podium w GP Niemiec ?
Szczerze mówiąc, zaskoczyła mnie wygrama Fernando Alonso na Silverstone (szczególnie przy takiej dominacji Vettela w poprzednich wyścigach )
[specjalnie nie wstawiam ankiety, bo musiałbym wypisywać całą stawkę]
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kubasek
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 26 Kwi 2011, 12:42
Ostatnio był: 09 Gru 2011, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 10

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy.

Postprzez Roach w 18 Lip 2011, 19:31

Moim zdaniem dobrze, że wygrał Alonso bo Vettel nie może cały czas być pierwszy. Niedługo nie było by po co oglądać :). Coś mi się zdaje, że bez stosowania nadmuchu na dyfuzor Red Bull nie jest taki mocny.
Na podium GP Niemiec może stanąć Alonso, albo któryś z kierowców McLaren'a, ale trzeba pamiętać, że Vettel i Webber też są dobrzy w te "klocki".
A jak myślicie kiedy Robert Kubica wróci do F1 ?
Awatar użytkownika
Roach
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 10 Lip 2011, 17:29
Ostatnio był: 29 Kwi 2015, 19:55
Miejscowość: Płock
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy.

Postprzez Tajemniczy w 19 Lip 2011, 08:01

Roach napisał(a):A jak myślicie kiedy Robert Kubica wróci do F1 ?


Podobno pod koniec tego sezonu.
Lubię F1, ale od czasu wypadku Kubicy niespecjalnie oglądam GP.Po prostu nie ma komu kibicować :( .
Awatar użytkownika
Tajemniczy
Monolit

Posty: 2188
Dołączenie: 13 Sie 2010, 20:48
Ostatnio był: 14 Cze 2021, 19:41
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 517

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy.

Postprzez ulvhedin w 19 Lip 2011, 11:18

Sport fajny ale to już nie to co kiedyś. Pamiętam jak pierwszy raz w życiu będąc w Czechosłowacji(za komuny) obejrzałem w ichniej tv wyścig F1, na torze lał deszcz i jeden kierowca w czarnym Lotusie miał to głęboko gdzieś, po kolei robił wszystkich w bambuko , skończył chyba jako trzeci od tego czasu moja miłość do Ayrtona Senny trwa. Jest moją największą fascynacją sportową do dziś i pewnie tak zostanie. Jego pojedynki z Prostem to więcej niż klasyka F1. Śmierć mojego faworyta na torze Imola oglądałem via tv "na żywo", płakałem jak bóbr - do dziś myśl o "pechowej latającej śrubie" osłabia mnie jak mało co...a dużo by pisać. Potem to już nie było to samo, Mansele, Hille i mega denerwująca dominacja Schumachera(tylko Borisa Beckera nienawidziłem bardziej, wolałem Agassiego) aż do czasu Kubicy, kiedy to znów zacząłem oglądać z pasją...I znów pech...
Uważam, że w obecnej formule więcej zależy od bolidów niż od kierowców i mimo starań sport ten staje się coraz bardziej monotonny, teraz bez Kubicy zapominam o poszczególnych GP. Poczekam, choć zły jestem na niego bardzo - te amatorskie wyścigi mógł sobie zostawić na "po karierze"...
P.S.
Pamięta ktoś jeszcze Bergera i Patrese :D
| Intel Core i5-2500K 3.3GHz + Grand Kama Cross | Asrock Z68 Pro3-M | Kingston HyperX 2x4GB DDR3-1600 Dual Chanel | ASUS EAH6950 DCII/2DI4S/1GD5 | Samsung SpinPoint F3 HD502HJ + HD103SJ | Be quiet! Straight Power CM E8-CM-580W | Fractal Design Define R3 Black Pearl | Iiyama ProLite PLE2473HDS-B1 24" LED Black | MX518 |

Za ten post ulvhedin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kubasek.
Awatar użytkownika
ulvhedin
Tropiciel

Posty: 262
Dołączenie: 02 Lis 2010, 19:47
Ostatnio był: 19 Paź 2021, 13:03
Kozaki: 63

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy

Postprzez Kubasek w 19 Lip 2011, 20:45

Jeszcze byłem za mały, żeby oglądać Sennę :(
Na Kubicę też byłem zły :/ Po co mu były te wyścigi amatorskie ?! Mógł w tym czasie szkolić się technicznie i przygotowywać do następnego sezonu F1. No ale co się stało to się nie odstanie. Czekamy z niecierpliwością na jego powrót do ścigania.
__________________________________________________________________________________________________

Bez DRS'u Rbr nie byliby tacy mocni :wink:
No ale drs jest i trzeba się z tym pogodzić.
Zwycięstwo innych kierowców nad S.Vettelem czy M.Webberem będzie zależało od warunków pogodowych, błędu popełnionego przez wyżej wymienionych kierowców, albo niebywałego fuksa ... albo wielkich umiejętności.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kubasek
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 26 Kwi 2011, 12:42
Ostatnio był: 09 Gru 2011, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 10

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy

Postprzez adziu_92 w 19 Lip 2011, 21:08

Kubasek napisał(a):Bez DRS'u Rbr nie byliby tacy mocni :wink:
No ale drs jest i trzeba się z tym pogodzić.

DRS'u przecież używają wszyscy(w ostatnich dwóch wyścigach jego znaczenie trochę spadło), a jeśli chodzi o Vettela to on DRS'u używa rzadko, bo zazwyczaj prowadzi od startu do mety. Co sądzicie o przywróceniu ustawień dmuchanych dyfuzorów? Zyska na tym Red Bull i Lotus Renault, ale moim zdaniem FIA nie powinna tak bardzo zmieniać przepisów w połowie sezonu.
Awatar użytkownika
adziu_92
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Lip 2010, 08:10
Ostatnio był: 11 Maj 2017, 16:51
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy

Postprzez Kubasek w 19 Lip 2011, 21:34

Fia nie powinna zmieniać przepisów w środku sezonu. Co najwyżej od początku następnego sezonu.
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Kubasek
Stalker

Posty: 50
Dołączenie: 26 Kwi 2011, 12:42
Ostatnio był: 09 Gru 2011, 20:40
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 10

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy

Postprzez adziu_92 w 19 Lip 2011, 22:05

No dokładnie, tylko potwierdzają plotki o faworyzowaniu Ferrari(zyskali na tym chyba najwięcej). Co do nudności F1: od tego sezonu wprowadzono sporo rozwiązań w celu zwiększenia atrakcyjności wyścigów-najwięcej dał DRS i dzięki temu systemowi ten sezon będzie prawdopodobnie rekordowy jeśli chodzi o liczbę wyprzedzeń. Formułę oglądam od końca 2006 roku(kiedy zaczął jeździć Kubica, a później Schumacher "kończył" karierę) i rzeczywiście w ostatnich latach niektóre wyścigi przypominały procesję, ale w tym roku na nudę nie można narzekać. Momentami to się nawet niezły chaos robi.

Za ten post adziu_92 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Kubasek.
Awatar użytkownika
adziu_92
Stalker

Posty: 52
Dołączenie: 02 Lip 2010, 08:10
Ostatnio był: 11 Maj 2017, 16:51
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 2

Re: Formuła 1, czyli... co w świecie F1 piszczy

Postprzez xionc w 19 Lip 2011, 22:56

Hmm kiedyś dawno temu z 10lat i więcej to sie pamiętam jarałem tym, teraz to jak napisał już Soviet F1 jest równie interesujące jak skoki, dzieje sie coś tylko jak ktoś sie wypie*doli. Kubica to szalony skodziarz
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Następna

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości