[Pytanie] Paczka za granicę.

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

[Pytanie] Paczka za granicę.

Postprzez djcycu w 05 Sie 2013, 11:51

Witajcie koledzy. Mam mały problem a właściwie to muszę wysłać telefon komórkowy. Chodzi o sam aparat, bez pudełka i akcesoriów. Nie zależy mi na szybkości dostarczenia ważne by to w drodze nie zginęło. Co polecacie? Jak i gdzie to nadać by było tanio i wygodnie? Nigdy nie wysyłałem rzeczy poza kraj dlatego niezbyt się orientuję i pytam was, może ktoś się z tym spotkał?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: [Pytanie] Paczka za granicę.

Postprzez vandr w 05 Sie 2013, 11:59

Nie ma w tym żadnej filozofii. :)

Ja przez trzy lata posyłałem do Stanów różne gabarytowo rzeczy. Wysyłka na inny kontynent kosztuje więcej od tej na Europę. Przykładowo- wysyłając przesyłkę do USA poleconym listem priorytetowym(koniecznie priorytet- w przeciwnym razie przesyłka potrafi iść nawet dwa miesiące), który nie przekroczył 70 dkg płaciłem około 20-30 zł. Po przekroczeniu tej wagi wartość wzrasta dwukrotnie- plus minus 70 zł.

Gdy wysyłałem płyty do Australii sytuacja wyglądała podobnie. Jak wysyłałem do Francji, koszty były znacznie niższe. Nie wiem, dokąd ślesz telefon, ale po zabezpieczeniu go(ja wszystko dotąd usztywniałem kartonem i kilkoma warstwami folii bąbelkowej- wsio było bez problemu) i wysyłce na Europę nie zapłacisz jakichś bajońskich sum. Wszystko za usługą Poczty PL.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!

Za ten post vandr otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive djcycu.
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747

Re: [Pytanie] Paczka za granicę.

Postprzez djcycu w 05 Sie 2013, 12:03

Aha, ok. Właśnie miałem pisać czy można pocztą polską ale widzę że się da. Dzięki za info idę więc wysyłać "cegłę" :P Temat można zamknąć i ewentualnie wywalić.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [Pytanie] Paczka za granicę.

Postprzez vandr w 05 Sie 2013, 12:05

Tak, ja wszystko słałem Pocztą Polską. Idziesz na pocztę, dostajesz zielony blankiecik na którym wpisujesz zawartość przesyłki, przybliżoną jej wartość(w sensie, że wartość produktu, który przesyłasz), składasz podpis i wsio. No i wypełniasz blankiecik od przesyłki poleconej. No, i na koniec tak jak napisałem- koniecznie priorytet.

EDIT: No i git. ;)
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Lis 2023, 13:28
Kozaki: 1747


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości