Nagrywanie cover'ów, a prawa autorskie

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Nagrywanie cover'ów, a prawa autorskie

Postprzez tmatrix7 w 19 Cze 2013, 16:08

Rozumiem, zatem muszę rzeczywiście postarać się o prawa autorskie. Następny wniosek, że gitarzysta podane w ostatnim poście, jak też wasze propozycje, musieli te prawa autorskie nabyć.

Sprawa wyjaśniona, zatem temat można uznać za zamknięty, chyba, że jeszcze ktoś pragnie coś dodać. :D

Jeszcze raz dzięki za odpowiedzi, i do wszystkich "myślicieli" leci kozak :wódka: ;)
Awatar użytkownika
tmatrix7
Stalker

Posty: 60
Dołączenie: 06 Mar 2011, 16:48
Ostatnio był: 11 Mar 2022, 11:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 19

Reklamy Google

Re: Nagrywanie cover'ów, a prawa autorskie

Postprzez Voldi w 19 Cze 2013, 23:16

tmatrix7 napisał(a):musieli te prawa autorskie nabyć.


Albo mieć gdzieś... Jeśli chcesz to wrzucić w YT, ale boisz się, bo podałeś dane (po cholerę podawać w internecie swoje dane?! Ja rozumiem, oficjalny e-mail z imieniem i nazwiskiem, ale PESEL, W YOUTUBE!?), to załóż nowe, niepowiązane z tamtym konto. Jeśli nie będziesz wrzucał muzyki nagminnie (ot, załóżmy 3-4 filmy instruktażowe co parę miesięcy), to nic Ci nie grozi, no, może nic to niekoniecznie, ale niewiele. Mogą:
- usunąć ścieżkę dźwiękową z filmu
- zablokować film
- usunąć film
- zablokować/usunąć całe konto

Dopiero potem rusza machina prawna (albo i nie rusza).
Przypomina mi się historia niejakiego "Michała240390", który nagminnie wrzucał przeróbki serialu "A je to!" (po naszemu: "Sąsiedzi") z dodanym własnym głosem z synt. mowy IVONA. Dopiero po chyba 4 czy 5 usunięciu konta (na zlecenie TVP S.A., taki widniał komunikat) zapukała do niego policja. A i to się, z tego co wiem, wybronił. Śmiechem-żartem, niewiele im to dało, bo filmy wiszą do dziś na kontach wielu osób. Za wykorzystanie ścieżki, tym razem wideo. Zresztą, podobnie znikają wszelkie seriale, filmy, gale sportowe, transmisje itd. Myślisz, że mi nie blokowali filmów, bo coś było nie halo? Przychodzi e-mail i PW na konto na YT, że został zablokowany z tych i tych powodów. Jeśli masz jakieś "ale", tzn. np. posiadasz prawa do wykorzystania utworu/sceny, to przedstawiasz administracji, czy jakoś tak.

Straszą kruczkami prawnymi, straszą, ale w praktyce, póki NAPRAWDĘ sobie nie przeskrobiesz, nie masz się o co martwić. Nie przyjdą do Ciebie smutni panowie i nie wywiozą do lasu razem z gitarą i komputerem.
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: Nagrywanie cover'ów, a prawa autorskie

Postprzez Meesh w 20 Cze 2013, 10:33

Chyba że trafi Cię losowa kontrola :facepalm: a takowe się zdarzają - wiem, bo tłumaczyłem dla ZAiKSu kilkukrotnie.
"Patrząc po forum, to głównym objawem meeshophobii jest ból dupy." - T.
"Przybędzie autor wielki na forum wasze i ferment siać będzie wśród userów płochych, prowadząc do upadku domeny Kowuniowej" Whl 6:15 - S.
Awatar użytkownika
Meesh
Tropiciel

Posty: 390
Dołączenie: 02 Sty 2013, 19:38
Ostatnio był: 15 Maj 2018, 23:39
Miejscowość: Sochaczew
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 91

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości