Nacjonalizm, iluzje, a zwycięstwo liberalizmu

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Czy popierasz PO?

Tak
14
61%
Nie
9
39%
 
Razem głosów : 23

Postprzez Terminus w 26 Paź 2007, 16:59

Kane napisał(a):Terminus, oto zadanie specjalne dla Ciebie na dziś: wytłumaczenie mi GDZIE napisałem, że "PiS rulez"? Albo coś w tym stylu?

PRZEPRASZAM! W rozpędzie pomyliłem adresata. Post był adresowany do Nieznanego.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Postprzez Nieznany w 26 Paź 2007, 18:17

Wiecie co by było dobre? Gdyby powstał POPIS, bo razem te dwie partie mogły by coś zdziałać, tyle że nie powstanie, bo ciągle ktoś ma jakieś wąty albo ci z PiSu albo PO, gdyby tak wykosić z partii tych którzy doprowadzają do wszystkich kłótni. Nie będę tu wymieniał nazwisk, bo nie chce mi się :P .
Nieznany


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Postprzez Leiga w 27 Paź 2007, 00:29

Heh...
Sakramencki temat. W Polsce o gustach i polityce się nie dyskutuje :)

Wiele głosowań mam za sobą, a jestem człowiekiem naiwnym i wielu uwierzyłem. Najpierw nadzieja AWS'u. Niestety, zaprzepaszczona. Demokracja jest naszym rodzicom mentalnie obca i niedojrzali politycy spierd....lili OKAZJĘ, trzeba się było nachapać. Później SLD - pamiętacie pierwsze konferencje Millera jako premiera? To komuszkom trzeba przyznać, władze mają we krwi. To wszystko było takie zorganizowane, profesjonalne, ministrowie zaangażowani. Na koniec powiedziałem sobie, że jak Rywina nie skażą to wyjeżdżam z kraju. Szansa no PO-PiS - podobnie jak AWS spieprzona i zapanował kaczyzm.

Głosowałem na PO - w sumie Ci, pod tym szyldem jeszcze u władzy nie byli. Dostali od wyborców bilet w jedną stronę, szansę którą muszą wykorzystać.
*Tylu młodych poszło głosować (ale frekwencja wciąż niska).*
Nie głosowałem z przekonania - pełni są przekrętów, przekłamań - tak jak większość. Tam gdzie zaczyna się polityka, kończy się uczciwość (choć w wyborach bezpośrednich, może byłoby inaczej, a w samorządach wybrani są lepiej weryfikowani). Nawet trzeci Kaczor sobie chyba nie zdaje sprawy ile w nim jest pokładanej nadziei. Jak ją spieprzy będziemy mieli w Polsce problem. Młodzi się ponownie odwrócą od głosowań, do wyborów pójdzie beton PiS'u (lewica), beton Filipiński - kolejnej mutacji historycznej lewicy, nowej jeszcze nie powstałej partii Polaków Krwi Czystej a'la Samogwałt Fliper'a czy też LPR'u (w imię cudu zaraz w naszym kraju pojawią się rzesze ludzi zza wschodniej granicy - u nas brakuje ludzi z zawodem, a nasz system nauczania generuje samych magazynierów, dosłownie i w przenośni), jak zwykle PSL (a propos, czy ktoś może mi wskazać rząd w którym nie uczestniczyli? nie licząc Samopisu).
Stoimy naprawdę przed momentem historycznym, pytanie czy nasi politykierzy, w imię oczywistej oczywistości, bądź Tuskowych tekstów PR dadzą radę.
Moja naiwność zdążyła wyewoluować w kierunku sceptycyzmu...
Nothing in this world is to be feared; it is only to be understood. [MC]
Image
Awatar użytkownika
Leiga
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 15 Sie 2007, 14:27
Ostatnio był: 20 Cze 2009, 02:25
Kozaki: 0

Postprzez fjk w 08 Gru 2007, 19:32

a ja jakbym mógł to bym oddałgłos na PPP... tylko z powodów ideowych, ew. na PSL bo wygląda na najmniej zakłamaną partię... a tak PO to ok, zawsze leszpe niż PiS...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez ST4LK3R w 08 Gru 2007, 20:36

fjk napisał(a):a ja jakbym mógł to bym oddałgłos na PPP... tylko z powodów ideowych, ew. na PSL bo wygląda na najmniej zakłamaną partię... a tak PO to ok, zawsze leszpe niż PiS...


No właśnie - w Polsce nie ma dobrego wyboru. Można wybrać tylko mniejsze zło...
AMD FX-8350 @4500 | Gigabyte GA-970A-UD3 | 2x 4GB DDR3 1600 Kingston | Gigabyte GF 660 OC | OCZ Vertex 4 SSD | OCZ ModXStream Pro 600W | Iiyama E2407HDS | Windows 7 Pro.

Canon EOS 550D | LG 4X HD | Fiat Stilo 2007 MultiJet 150 KM.
Awatar użytkownika
ST4LK3R
Retired

Posty: 1309
Dołączenie: 28 Lip 2005, 15:35
Ostatnio był: 17 Sty 2024, 12:18
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Kozaki: 9

Postprzez MeZZerschmitt w 08 Gru 2007, 20:56

Niestety Polska została skazana na rządy liberałów. Trudno, szkoda. Ja ogólnie byłem za UPR.
Jeżeli chodzi o PiS to też mi nie pasują (pod względem religijnym) ale większym złem dla mnie są liberalne czy lewackie rządy. Rotfl
Nie ufam ludziom "układu". Szczególnie przedstawia to chyba każdemu znana "Nocna Zmiana".
Zawsze będzie mi szkoda Korwina i Olszewskiego z tamtych lat.
Ale to było i minęło...trudno.
Najgorsze jest to że w skład sejmu będzie wchodzić PO, lewactwo i ludowcy... i ostatecznie katoluchy.


Po prostu nastaje era samobójców i łapówkarzy, już widzę te cudowne reformy, hah!
Ale z drugiej strony co za różnica skoro za każdych rządów jest praktycznie z dupy.

Najbardziej by mi odpowiadały rządy kogoś pokroju ROMANA DMOWSKIEGO (oczywiście nie pod względem religijnym :!:


Tym tekstem nie miałem zamiaru nikogo obrazić. Jeżeli ktoś się poczuł urażony to se4rdecznie przepraszam

Za wysoko sygnatura. Bedom bany. - Soviet
"Niektórzy ludzie po prostu nie szukają logicznych korzyści, takich jak pieniądze. Nie sposób ich kupić, zastraszyć czy przekonać, nie sposób w ogóle z nimi negocjować. Niektórzy ludzie po prostu lubią patrzeć, jak świat wokół płonie."
Awatar użytkownika
MeZZerschmitt
Tropiciel

Posty: 273
Dołączenie: 21 Lis 2007, 18:52
Ostatnio był: 09 Gru 2013, 22:51
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 4

Postprzez fjk w 09 Gru 2007, 08:52

a mnie bawi pokazywanie WSZYSTKICH lewych na równo z działaniami stalina, lenina... pamiętajmy że oni całą idee wypaczyli... każda ideaa ma swoje plusy i minusy, np. na papierze to komunizm wygląda najlepiej, no ale w praktyce się nie sprawdził, co nie oznacza że MOŻE się jakimś cudem sprawdzić... A np. taki anarchizm jako ustrój dla kraju (bo chyba nie dla państwa) by się nie sprawdził ale w dzielnicach "zasquatowanych" działa i to b.dobrze...
We have our objectives... That's all.
Awatar użytkownika
fjk
Łowca

Posty: 400
Dołączenie: 27 Lis 2006, 17:41
Ostatnio był: 01 Sie 2010, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 1

Postprzez Dwight w 09 Gru 2007, 11:24

Właśnie. Z tymi ustrojami to jest tak, jak mówi fjk. Każdy wypaczonyj będzie zły...ehhh... ludzie sami sobie kręcą bat... a anarchia to w dzisiejszych czasach chyba raczej nie ma racji bytu.
Image
Awatar użytkownika
Dwight
Stalker

Posty: 83
Dołączenie: 01 Gru 2007, 23:25
Ostatnio był: 07 Paź 2008, 23:07
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 4

Postprzez stalkerka w 10 Gru 2007, 16:03

S.T.4.L.K.3.R. napisał(a):No właśnie - w Polsce nie ma dobrego wyboru. Można wybrać tylko mniejsze zło...


Ja też wybrałam mniejsze zło, głosując na PO. LiD i tak nie miałby dużego poparcia. Większość postulatów PO mi odpowiada, poza stosunkiem do kobiet (czyt. prawa do legalnej aborcji).
I can't see my face. Maybe you will in room 302.
Awatar użytkownika
stalkerka
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 12 Lis 2007, 17:41
Ostatnio była: 06 Sty 2015, 20:56
Miejscowość: X16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Postprzez Towarzysz Lenin w 10 Gru 2007, 21:47

A pomyśleć że ja głosowałem na PSL. To znaczy się ja skreślałem, głos nie na moje nazwisko (matki). Kurde, albo monarchia albo socjalizm, inaczej to będzie wielki burdel. A z nimi to jest mały. Mniej polityków.

Towarzysz Lenin
Wygnany z Zony

Posty: 409
Dołączenie: 25 Sie 2007, 18:15
Ostatnio był: 08 Sty 2015, 23:41
Miejscowość: Pokój 771.
Kozaki: 0

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 23 gości