Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Marksa

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Adam w 21 Lut 2013, 10:47

Chyba w Dzień dobry TVN mówili kiedyś, że w 70 którymś Polska była na 12 miejscu najlepiej przodujących gospodarczo państw. Wydaje mi się, że chodzi o okres 1970-1973, gdy Edward budował "Drugą Polskę". Niestety, podali źródło a ja zapomniałem zapisać :E
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Terminus w 21 Lut 2013, 10:53

A niedawno mówili, że jesteśmy "Zieloną Wyspą" której kryzys się nie ima...
Nie ma sensu się onanizować chwilowymi sukcesami opartymi jak w latach 70-tych na kredytach od kapitalistów, które przejedzono albo utopiono w błoto przemysłu ciężkiego, co nie przełożyło się poprawę strukturalnych fundamentów gospodarki i długofalowe pozytywne skutki ekonomiczne.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Adam w 21 Lut 2013, 11:38

Za to rozbudziło konsumpcyjne apetyty Polaków. Powstała Moda Polska, człowiek się rozwijał, a Ty tylko o ekonomii :/
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Terminus w 21 Lut 2013, 11:41

Konsumpcyjne apetyty Polaków zgasły szybciej niż się rozbudziły, bo w ciągu kilku lat kolorowe złudzenia Gierka skończyły się szarą beznadzieją Jaruzelskiego, reglamentacją żywności, paliw, ubrań...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez xionc w 21 Lut 2013, 12:53

Terminus napisał(a): A budownictwo mieszkaniowe w kapitalistycznej Europie zachodniej rozwijało się kilka razy szybciej, bez tych fabryk produkujących architektoniczne koszmarki, których trwałość jest szacowana na 40 lat i z którymi niedługo coś trzeba będzie zrobić (czytaj wyburzać).

Terminus, Terminusie nie idź tą drogą.
Sam przecież dobrze wiesz że te "koszmarki" to wymysł wprost z zachodu. Po takich wojennych zniszczeniach i tak by do nas przyszły. I był to najszybszy sposób żeby zaspokoić rosnący głód mieszkaniowy. Raz na czas pojawia sie medialna sraczka że bloki będą sie sypać, płyty odpadać i trzeba to będzie burzyć. Te bloki będą jeszcze długo stać, pewnie przeżyją te badziewie co sie obecnie buduje z kartonu, gipsu i suporeksu drugiej kategorii przez roboli równie narąbanych jak ich poprzednicy z poprzedniego ustroju
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez Terminus w 21 Lut 2013, 13:15

oj xionc... chcesz z architektem dyskutować o budownictwie? :E
Wiem, że budownictwo z prefabrykatów wymyślono w Niemczech i wiem, że koncepcja budowy bloków narodziła się w latach 20-tych. Tyle tylko, że Niemcy szybko wycofali się na zachodzie z tego budownictwa a w Europie zachodniej i USA w latach 70-ych zaczęto wyburzać nawet nowe blokowiska, gdyż stwierdzono, że generują one przestępczość i biedę. A Gierek w tym samym czasie rozpoczął masową produkcję technologię, którą na zachodzie już porzucono i formy budownictwa, które uznano za szkodliwe społecznie.

Bloki się będą sypać, bo taka ich technologia i będą stały bo co zrobić z ich mieszkańcami?

Nie wiem gdzie się tak marnie buduje teraz jak piszesz. Ja muszę nadzorować budowy budynków mieszkaniowych, które projektowałem i nie widzę niczego co by przypominało Twoje opowieści. Dzisiaj ludzie nie dostają mieszkań od państwa i są szczęśliwi, że je dostali. Dzisiaj za nie płacą lub zaciągają kredyt na całe życie a jak coś się dzieje to się sądzą z deweloperem, więc nie opłaca się źle budować. To nie lata 80-te. Chyba, że ktoś kleci gdzieś chałupkę siłami szwagra i Heńków spod sklepów.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Komunizm a raczej "wcielanie w życie" poglądów Karola Ma

Postprzez xionc w 21 Lut 2013, 13:54

Tak tak wiem że jesteś architektem, wiem że Pruitt Igoe wysadzili niecałe 20 lat od wybudowania, wiem też że nawet za komuny nie dawali nic za darmo, trzeba było min. wpłacić tzw wkład mieszkaniowy. Sądzić sie z deweloperem, sprawy ciągną sie latami, ludzie kupowali na kredyt dziure w ziemi i teraz ani kasy ani chałupy a kredyt trzeba spłacać. Zresztą nie o to tu chodzi. Nie opłaca sie źle budować? Zależy kiedy, jak był gorący rynek to szło wszystko, nawet te przysłowiowe dziury w ziemi i badziewie od J.W destrukszyn. Jak wspominałem wcześniej raz na jakiś czas jak jest zastój na rynku pierwotnym rusza kampania w mediach jak to płyta będzie sie sypać. Polska to biedny kraj i ludzie jeszcze długo będą w tym mieszkać
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Poprzednia

Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 62 gości