Światowa polityka i takie tam...

...a raczej wszystko o wszystkim. Debaty na dowolne tematy.

Światowa polityka i takie tam...

Postprzez Adam w 30 Sie 2010, 15:25

Wyrzuty sumienia, poczucie winy, to cechy większości piszących tu gości. :o
Od zamordowania człowieka zależy, jaki ON był i jacy my jesteśmy.

Może być zwykłym draniem, mordercą, który zabijał, gwałcił i rabował, może być też najnormalniejszym żołnierzem, który przyjechał tu, aby za swój ciężko zarobiony żołd kupić dzieciom małego pieska. Jednak bądźmy rozsądni, ani ten żołnierz, ani my nie chcemy się zabijać. Ta wojna o przetrwanie w Strefie polega wyłącznie na samoobronie, albo on mnie zabije, albo ja jego.

Zależność jacy my jesteśmy, polega na religii. Islamczyk nie miałby skrupułów, aby zlikwidować niewiernego, w chrześcijaństwie (w ogólnej historii chrześcijastwa) było wielu hipokrytów. Zabijali dla Boga, łamiąc Piąte przykazanie.

Zgadzam się El Diablo, Strefa może należeć tylko i wyłącznie dla ludzi nienadających się do niczego innego, jak zabijanie, a nie dla 12-letniego dzieciaka, który zachwyca się trylogią "S.T.A.L.K.E.R.a" i chce lecieć do Ukrainy, aby wczuć się "CT na de_dust" :-/

BTW.
Nie myślałem, że moim postem, aż tak ożywię temat :D

Uwagi moderatora:

Temat zaczał się jako wydzielony off-top z tematu o wyprawie do Zony więc może trochę dziwnie wyglądać ;) - ati
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Reklamy Google

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Alvarin w 30 Sie 2010, 15:44

@Adam bo wniosłeś świeże spojrzenie na te sprawy, stąd to ożywienie. Nie zgadzam sie jednak co do tego że "Islamczyk by zabił bez problemu niewiernego". Fanatyk? Tak. Ale jaki to odsetek muzułmanów? 0,2%? reszta żyje wokół nas (no dobra, w Polsce tak wielu ich nie jest, ale jednak są, a w Europie Zachodniej jest ich całkiem sporo) i jakoś nie słyszę o mordowaniu niewiernych. Przez to co wyprawia Al-kaida nie można postrzegać wszystkich muzułmanów, a dzięki wybitnemu PR amerykańców dla większości świata muzułmanin=terrorysta.... Już za samo takie podejście Amerykańcom się należy po tyłkach...

Tylko desperaci, mordercy i komandosi odnaleźli by sie w zonie. A że tu takich nie ma (mam nadzieję) to wciąż i stale się brechtam z tekstów dzieci piszących o tym co oni by zrobili w zonie... ech... i coś mi sie wydaje, ze jeszcze dłuuugo będę miał sie z czego brechtać...

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Adam w 30 Sie 2010, 15:53

Możliwe, że masz rację, drogi kolego Alvarin, że przesadziłem z tymi Muzułmanami. Tak mi się skojażyło ;). Kiedyś w telewizji mówili, że wprowadzono prawo, że przed wejściem do samolotu na lotnisku, ochrona będzie dokładnie sprawdzać osobników karnacji "islamskiej" lub takich z Afryki. Może łamanie praw człowieka? Może, ale przecież chodzi tylko i wyłącznie o bezpieczeństwo kolejnej fali niewinnych ludzi :D. Ni obrażajcie się na nas, ale wasi pobratyńcy juz dość złego zrobili :-/
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Alvarin w 30 Sie 2010, 16:36

Adam, ale idąc dalej w tą stronę powinniśmy z miejsca wybić połowę mieszkańcó ziemi. Dlaczego? Bo wyrządzili już zbyt dużo zła. Muzułmanów. Bo al-kaida. Amerykanów. Bo ciągle wszczyna wojny. Niemców, Japońców i Włochów - za drugą wojnę światową. Rosję. Za Związek Radziecki i reżim komunistyczny. Chiny. Za Tybet... i tak dalej i tak dalej... Wyrżnąć ich wszystkich. Do nogi. nieważne czy jest sie prezydentem, który tą wojnę wypowiedział, dowódcą wojska, żołnierzem, emerytą, kobietą czy dzieckiem. jest muzułmaninem/amerykanem/niemcem/japończykiem/włochem/rosjaninem/chinczykiem/... więc jest współwinny i stanowi potencjalne zagrożenie!

A tylko wymieniłem rzeczy z ostatniego wieku, cofając sie dalej mielibyśmy powód, żeby wybić właściwie całą ludzkość. Żaden naród nie jest niewinny! Wszyscy to mordercy i psychopaci!

//ironia mode off

Nie jestem muzułmaninem, ale od momentu ataku na WTC coraz bardziej spadają u mnie notowania USA. Za ich PR. Niczym, podkreślam NICZYM nie różnią się od muzułmanów, tylko tyle, że o sposobach działania USA się głośno nie mówi, a czyny Al-kaidy sie nagłaśnia i rozrzuca po wszystkich muzułmanach. Ale i po jednej stronie i po drugiej większość społeczeństwa nie ma nic wspólnego z tym co złego się dzieje. Ale tego się nie chce widzieć. Łatwiej jest widzieć świat stereotypami. A do tego POlska niby im tak pomaga i gdzie nas mają? kochana Ameryka... :facepalm:

Za ten post Alvarin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Adam.

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Adam w 30 Sie 2010, 16:58

Twoje pierwsze zdania świadczą o wielowiekowym (jednym) powodzie rozpętywania wojen. "A co mi tam, rozpętam z nimi wojnę, bo ich przywódca mnie wkurzył, to tylko kilka milionów istnień". To jest myślenie każdego wojaka. Co do "wspaniałych, doskonałych, idealnych i wzorowych" mieszkańców Stanów Zjednoczonych... w pełni popieram Twoje stanowisko.
To powody mojej "nienawiści" (można to tak nazwać) do Amerykanów:
1. Wpie***ają się w nie swoje sprawy.
2. Z powodu, że Hitler "nielubił żydów", Ameryka aż jest nimi przepełniona (to pokazuje przykład, że żyd, który uciekł z Niemiec, zamieszkuje w USA i po paru latach jego prawnucy są prezesami ogromnej firmy).
3. Nie wychowałem sie w PRL-u, więc nie chcę niczego dementować. Jeszcze pamiętam, jak ta cała "zaraza" przyszła zza muru berlińskiego i powoli rodziło sie to, na co dość często narzekaja bywalcy demotywatorów i nie tylko.
4. "Amerykański styl życia" czyli niezdrowa żywność, wielkie maskotki zwierząt, głupie bajki i animizacja oraz personifikacja rzeczy, szkolne gazetki i jasnowidzowie.

Mój ojciec tego się nie spodziewał, gdy tylko marzył, aż socjalizm padnie (Niezapominajmy, że tamta młodzież baaaardzo powoli przyjmowała to, co my dzisiaj mamy w nadmiarze)

A co mi tam, ja jestem i tak g*wniarz idę obejżeć bajkę Disney'a i zjem hamburgera :-/
Image
Image

Za ten post Adam otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive El Diablo.
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez Alvarin w 30 Sie 2010, 17:27

coś nam się zaczyna robić temat rasistowski, ale co tam, lepszy off-topowy temat, niż martwy temat;]

@adam co do żydów. nie ma co patrzeć za Ocean. Zobaczmy co się dzieje u nas. Zaczynają się uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej. No i szanowna mamusia przylukała w telewizji mszę świętą za jakiegoś gościa, który w czasie WWII uratował iluśtam żydów. Chwila. jesteśmy w Polsce. polacy wcale nie byli lepiej traktowani od żydów. W końcu też byliśmy podrasą. Kuźwa, czemu w Polsce nie słyszałem chyba jeszcze nigdy o homorowaniu człowieka, który uratowałby Polaków, dlaczego tak rzadko wspomina się poległych polaków (w porównianiu ze wspomnieniami holocaustu) a co chwilę słyszę o upamiętnianiu osoby któa ratowała żydów? o.O

Osobiście nie mam nic do żydów, ludzie jak ludzie. powyższym tekstem chcę zauważyć apatię Polaków. Olewamy naszą historię, naszą krew, naszą ofiarę. Sabaton dostrzegł to co robiliśmy podczas IIWW a Polacy? polacy mają to głęboko, pozwalają na to, żeby stłumić naszą historię na naszym terenie historią żydów. A jeśli ktoś sie buntuje to jest antysemitą i powinno się go zamknąć, a najlepiej wysłać do jakiegoś obozu zagłady od razu... :-/

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: Czy chciałbyś trafić do Zony w realu?

Postprzez jalkavaki w 02 Wrz 2010, 11:44

Ehhhh. Przepraszam, że będę ciągnął offtopa, ale czytając nie zdzierżyłem.
Co do wyznawców Allaha i Mahometa to nie ma co się dziwić,że takie jest podejście świata do nich.W końcu to nie wyznawcy Buddy, Jahwe czy Jezusa porwali samoloty, wysadzili metro w Madrycie czy zamordowali olimpijczyków w Monachium.
To nie z bogatych i rozwiniętych państw płynie niebezpieczeństwo ale właśnie z tej biedy, gdzie teraz NATO i ONZ siedzi. Przypadkiem są tam muzułmanie i mimo postępu całej ludzkości oni dalej tkwią mentalnie w średniowieczu.
Druga sprawa to to, że tam gdzie jest bieda ludzie są sfrustrowani i wszelkie radykalne hasła mają posłuch. Dlatego USA wpierdziela się "w nie swoje interesy" - czyli świat Islamu - aby był spokój na świecie. Po drodze pilnuje swoich interesów, ale czy to grzech? Czy to źle, że państwo broni swoich obywateli, racji, gospodarki?
To powody mojej "nienawiści" (można to tak nazwać) do Amerykanów:
1. Wpie***ają się w nie swoje sprawy.

Nie ich sprawą to była wojna w Europie w latach 1939 - 1945 roku. Jednak się zaangażowali (po drodze zaliczając Afrykę) dzięki czemu możemy mówić po Polsku i mieszkać między Bugiem a OdrąNysą a nie pracować gdzieś ku chwale tysiącletniej rzeszy.
Teraz też, "Wpie***ają się" w świat islamu bo stamtąd płynie największe zagrożenie dla życia ich obywateli. Ale tak jak pisałem wyżej, interweniują tylko w krajach gdzie istnieje dla nich zagrożenie (fundamentaliści, dyktatury, bieda,terroryzm).
2. Z powodu, że Hitler "nielubił żydów", Ameryka aż jest nimi przepełniona (to pokazuje przykład, że żyd, który uciekł z Niemiec, zamieszkuje w USA i po paru latach jego prawnucy są prezesami ogromnej firmy).

Ameryka jest Żydami przepełniona dlatego, że Hitler tam nie dotarł (swoją drogą to kiepskiego belfra od historii masz/miałeś skoro nie potrafił przekazać efektu przyczynowo - skutkowego).
Reszta to po prostu judeofobistyczne bełkotanie (Żydzi są wszędzie, ola Boga!)
3. Nie wychowałem sie w PRL-u, więc nie chcę niczego dementować. Jeszcze pamiętam, jak ta cała "zaraza" przyszła zza muru berlińskiego i powoli rodziło sie to, na co dość często narzekaja bywalcy demotywatorów i nie tylko.

Tego nie unikniesz. Czasy zawsze się zmieniały, i zawsze ludzi bali się i narzekali na "to nowe". Nawet Chiny pomału ulegają. Chyba, że marzysz za taką izolacją jak Korea Północna.
@adam co do żydów. nie ma co patrzeć za Ocean. Zobaczmy co się dzieje u nas. Zaczynają się uroczystości upamiętniające wybuch II wojny światowej. No i szanowna mamusia przylukała w telewizji mszę świętą za jakiegoś gościa, który w czasie WWII uratował iluśtam żydów. Chwila. jesteśmy w Polsce. polacy wcale nie byli lepiej traktowani od żydów. W końcu też byliśmy podrasą. Kuźwa, czemu w Polsce nie słyszałem chyba jeszcze nigdy o homorowaniu człowieka, który uratowałby Polaków, dlaczego tak rzadko wspomina się poległych polaków (w porównianiu ze wspomnieniami holocaustu) a co chwilę słyszę o upamiętnianiu osoby któa ratowała żydów?

No to kiepsko u Ciebie ze znajomością obchodów świąt państwowych. Bo czy to 11 XI czy 15 VIII czy 1 IX uroczystościom towarzyszy takie coś jak Apel Poległych. Wystarczy w te dni obejżeć w TVP zamiast kolejnego serialu, uroczystą zmianę warty przy Grobie Nieznanego Żołnierza, aby posłuchać o bohaterskich Polakach.
Olewamy naszą historię, naszą krew, naszą ofiarę.

To zmień środowisko. Zapewniam Cię, że jest masa ludzi, którzy pamiętają o dorobku i historii polskiego narodu.
Sabaton dostrzegł to co robiliśmy podczas IIWW

Nagrali dwie czy trzy piosenki i wielki narodowy orgazm, bo ktoś z zagranicy zaśpiewał o Wiźnie i Powstaniu Warszawskim. :facepalm: A to po prostu są piosenki, które mają się sprzedawać, tak samo jak utwory o wojskach niemieckich, D-Day czy innych.
a Polacy? polacy mają to głęboko, pozwalają na to, żeby stłumić naszą historię na naszym terenie historią żydów.

Po pierwsze to Polacy nie mają w głębokim poważaniu swojej historii. Może Ty po prostu słabo szukasz, albo dostrzegasz tylko to co łechta Twoją antypatię do Żydów.
Po drugie primo, to historia Żydów i Polski jest ze sobą bardzo ściśle związana. A kiedy, jak i dlaczego, to już sam poszukaj na ten temat literatury.
Ostatnio edytowany przez atikabubu, 02 Wrz 2010, 11:54, edytowano w sumie 1 raz
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Światowa polityka i takie tam...

Postprzez Adam w 03 Wrz 2010, 14:25

Hitler nie dotarł do Ameryki, to fakt. Ale tam "wygonił" wszystkich żydów z Niemiec i nie tylko, np. Einsteina. Żadnego przyczyno coś tam tu nie widzę :D

Amerykanie pilnują swoich obywateli poza krajem wysyłając tam miliony żołnierzy, którzy zapisali się do armii, aby "odbimbać"?! Wolne sobie, Ameryka nie weszła w 1945 roku do mojej miejscowości, abym się teraz nie uczył nauki o tysiącletniej rzeszy (niemieckiego i tak od 9 lat się uczę w szkole, więc sam siebie tym postem zgasiłeś)! Weszli później. Moje miasto ocaliła Armia Czerwona (co prawda teź źli).

Mi nie odpowiada styl życia w Korei Północnej, ja popieram tylko kilka doktryn komunizmu.



Ps.
Jak śmiesz obrażać mojego historycznego mentora :mad:

Ps.2
Co prawda mój post przecieka dygresją, ale nie mogłem wytrzymać z tego posta jalkavaki'ego.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Światowa polityka i takie tam...

Postprzez jalkavaki w 04 Wrz 2010, 01:14

Kiepsko u Ciebie z wiedzą skoro twierdzisz, że niemieccy Żydzi zostali "wygonieni" do Ameryki. Kto w takim razie był pierwszymi "pensjonariuszami" KL-ów, które wszak od 1933 roku działały?
Odnośnie Ameryki, to napisz jeszcze raz, o co Ci chodziło, bo tak chaotycznie to napisałeś, że ni w ząb nie mogę zrozumieć co chciałeś przekazać.
PS. Nikogo nie obraziłem, i nie miałem takiego zamiaru.
Wojna jest zła. Ale gorsze są sukinsyny które nie mają nic za co byliby gotowi walczyć i umierać.
"Może nas wiedzie szalbierz chciwy paru groszy
Lecz lepsze to niż śmierć na wapniejących szańcach" - J. Kaczmarski, Stalker.
Awatar użytkownika
jalkavaki
Legenda

Posty: 1379
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 11:20
Ostatnio był: 20 Lip 2022, 06:45
Miejscowość: Stetinum
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 193

Re: Światowa polityka i takie tam...

Postprzez Adam w 04 Wrz 2010, 10:01

Niektórym się udało uciec przed nazistami, a niektórzy byli biedniejsi i nie mieli kasy, aby przywitać na statku Statuę Wolności.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Światowa polityka i takie tam...

Postprzez The Witcher w 04 Wrz 2010, 10:30

A co mi tam, nie będę gorszy - też pospamuję.

Sabaton dostrzegł to co robiliśmy podczas IIWW


:E Sabaton nagrał kilkadziesiąt utworów, z czego DWA są o polakach. I są średnie, ale w polsce są popularne tylko dlatego że śpiewają o polakach, a polacy sami do końca nie rozumieją tekstu. Mam kolegę który myślał że Sabaton śpiewa TYLKO o polakach, nie rozumiał ani jednego tekstu... A sam Sabaton ma dużo więcej, dużo lepszych utworów a teksty dotyczą najczęściej ogólnie historii (Gallipoli, Paschendale, D-Day itp.) Poza tym oni nieźle kombinują, bo dzięki 40-1 stali się bardzo popularni w Polsce, pojawili się nawet w wiadomościach. No to poszli za ciosem i nagrali kolejny utwór... I z pewnością będzie ich jeszcze kilka, następne obstawiam Westerplatte. :wink:
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 29 Wrz 2024, 18:10
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Światowa polityka i takie tam...

Postprzez von Carstein w 04 Wrz 2010, 10:41

O Polakach są co najmniej cztery utwory.
W tym co najmniej trzy to czysto polskie. Jeden dzielimy z Kanadyjczykami i Czechami.

Średnie*? Sam jesteś średni. :P 40-1 miażdży.

Oprócz tego śpiewają też dużo o Niemcach... :) Jest też świetna nuta o Falklandach.
Dzięki takim ludziom jak ten zespół teoretycznie ktoś na tym świecie o Polakach słyszy... o ich postawie na frontach.

Bo zachodnie programy dokumentalne o Polakach we wrześniu... kto widział pewien odcinek Discovery ten wie...

* Kwestia gustu muzycznego. Mi generalnie gust muzyczny witchera nie pasuje i się brzydzę. I vice versa.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43


Powróć do Prawie o wszystkim

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości