S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Dementorin w 16 Wrz 2012, 01:01


Akcja rozgrywa się w 2010 roku, na terenie Czarnobylskiej ZONY.
Pewnemu Stalkerowi bardzo zależy na tajemniczych dokumentach, jednak sam nie jest w stanie ich zdobyć. Nadarza się mu jednak pewna okazja...

Opowiem wam, dlaczego ten film, mimo że ma 2 lata, został udostępniony właśnie teraz...
:

Jeżeli ktoś śledził moją filmową "karierę" od początku wie, że kiedyś nagrywałem słabszą kamerą, nagrywającą tylko w 4:3. Podczas nagrywania tego właśnie odcinka, kamera się zepsuła. (matryca)
Zrezygnowani aktorzy wrócili do domów, a ja byłem zmuszony uzbierać na nową kamerę i ten oto film był pierwszym dziełem, jakie nagraliśmy nowym nabytkiem. Musieliśmy od nowa nagrać odcinek, którego nie udało się odzyskać ze starej kamery.
Słaba jakość jest wynikiem montażu i tym, że nie poustawialiśmy potrzebnych opcji w kamerze. Film odnalazłem dziś na kompie, montowałem go od 20 do 1 w nocy i... ta da!
Ten film był dla nas skokiem zarówno aktorskim (scenariusza wcześniej nie było) to i jeszcze montażowym. Ale mam nadzieję, że mimo młodzieńczych głosów i takich, a nie innych efektów, film docenicie.

Za ten post Dementorin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wunderwaffe, Xanserto, Stalkier_100, Gro3a.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Wunderwaffe w 16 Wrz 2012, 20:08

Nie rozumiem kilku rzeczy. Czemu ukraińskie wojsko nosi polskie rogatywki? Czemu jeden z żołnierzy ma wyraźnie nie więcej niż 12-13 lat (przecież konwencje międzynarodowe zakazują przyjmowania takich młodych ludzi do armii)? Jakim cudem stalker zostaje wpuszczony do bazy, mimo że ma wyraźnie polską flagę na ramieniu?

Dobra, wyliczyłem już wady. Ale ogląda się przyjemnie, więc masz Kozaka.
Image
Awatar użytkownika
Wunderwaffe
Łowca

Posty: 480
Dołączenie: 06 Mar 2012, 20:43
Ostatnio był: 04 Lis 2018, 20:43
Miejscowość: Siedlce
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 187

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Dementorin w 16 Wrz 2012, 21:03

Ukraińskie wojsko nosi polskie rogatywki z powodu ograniczonego budżetu scenarzysty (i aktorów).
Jeden z żołnierzy ma głos nastolatka i ma "nie więcej niż 13 lat" ponieważ w moich filmach każdy chętny może zagrać rolę i nie patrzy się na głos i wiek, tylko na chęci. :)
Polska flaga, to prawda. To akurat mogliśmy zmienić, ale nie zmieniliśmy bo o tym nie pomyśleliśmy.
Proszę o więcej komentarzy i o krytykę! :D
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Xanserto w 16 Wrz 2012, 21:16

Film bardzo mi się spodobał.
Beka jak nie wiem. :E
Dobrze, że powróciłeś do nagrań, tego mi brakowało.
Xanserto
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 29 Gru 2010, 02:02
Ostatnio był: 23 Paź 2012, 10:31
Kozaki: 3

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Stalkier_100 w 17 Wrz 2012, 16:10

No zaj*biste. Klimat jest, stroje są. Trochę mi się nie podobał artefakt. W ogóle go nie widać... Stworzyłbyś jakąś historię typu POWRÓT ZONY. Powrót zony to chyba najbardziej udany serial o stalkerze jaki widziałem. Jeszcze z tego co pamiętam była jeszcze Pętla Strefy.

Instrukcja do zrobienia fajnego artefaktu:
:

1. Pomaluj piłkę pingpongową na pomarańczowo i popryskaj trochę czerwoną tak żeby były tylko małe przebłyski pomarańczu.
2. Doklej z jednej strony jakiś starych gumowych rurek lub nitek i posmaruj je silikonem albo klejem montażowym by wyglądały trochę jak żyły.
3. Pomaluj te nitki na czerwono.
4. Domaluj czarną kropkę po stronie przeciwnej od żył.
Artefakt "Oko" gotowy!
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Dementorin w 17 Wrz 2012, 16:53

Dzięki za rade, prawdopodobne jest, że z niej skorzystam w następnym filmiku. Mam już napisany scenariusz, kilka poprawek i można iść w teren.
Gorzej, że co drugi dzień jest sprawdzian, jestem w klasie maturalnej, a ludzi chętnych do nagrań po prostu nie ma.

Żeby zrobić film fabularny, mieć kilka odcinków i w końcu stworzyć serial potrzebnych jest kilka rzeczy.
Rzeczy, których nie mam. Po pierwsze: pewni ludzie do stałych ról, prawo jazdy, pieniądze na rekwizyty i przede wszystkim: wolny czas. :(

Jeżeli wszystko pójdzie dobrze, to w kwietniu zdam maturę i będę miał 3 miesiące wakacji. Mało klimatyczna pogoda, ale filtr czy dwa i odpowiedni klimat się zbuduje. Jedynym problemem jest brak aktorów.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Gro3a w 17 Wrz 2012, 17:30

Całkiem niezłe :D . W ostatniej chwili wchodzi stalker i wbija nóż w plecy wojakowi :E. Też chciałem kiedyś nagrać filmik, ale nie mam sprzętu i przede wszystkim aktorów :/. Głównym powodem jest brak fanów Stalkera w mojej miejscowości...
Nie ma miłości, jest tylko żądza. Nie do człowieka, a do pieniądza.

Dziękuję Ci Boże, za te wspaniałe dni, bez których nie mógłbym teraz żyć. Dziękuje Ci za te wspaniałe chwile, bo w swym życiu nie miałem ich aż tyle. Za wszystkie spędzone w samotności i za te szczęśliwe, pełne miłości...
Awatar użytkownika
Gro3a
Technik

Posty: 718
Dołączenie: 05 Maj 2012, 22:26
Ostatnio był: 02 Wrz 2023, 01:37
Miejscowość: Lubawa - warmińsko-mazurski Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 294

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Dementorin w 17 Wrz 2012, 22:13

Cała seria tych odcinków miała być filmem pół metrażowym: S.T.A.L.K.E.R. - Opowieść Przewodnika. Jednak z braku warunków do tworzenia filmu ze stałą ekipą, zrezygnowaliśmy. Odcinki jakie nagraliśmy to w sumie z 75% filmu. Ale niestety, nie nagrywaliśmy po kolei więc nie dało rady z tego zrobić nawet filmu w częściach.
To co nagraliśmy podzieliliśmy na odcinki:
:

- Koniec kariery (nagrany - nie zmontowany, nie wyemitowany z powodu zbyt słabych efektów końcowych)
- Propozycja Barmana (nie nagrany)
- Wyprawa na północ (częściowo nagrany, nie zmontowany i wyemitowany z powodu niekompletności scen)
- Tajemnicze podziemia ostatecznie nazwany: Stalkerzy - Podziemne Korytarze (tutaj można obejrzeć)
- Jantar (wielokrotnie nagrywany i montowany, nie wyemitowany z powodu zbyt słabych efektów końcowych)
- Fabryka Jantar (nagrany - montowany, nie wyemitowany z powodu zbyt słabych efektów końcowych)
- Posterunek, ostatecznie nazwany: STALKER - Posterunek (tutaj można obejrzeć)
- Zasadzka, ostatecznie nazwany: Stalkerzy - Strych (tutaj można obejrzeć)
- Bitwa o Czerwony Las, ostatecznie nazwany: Stalkerzy - Czerwony Las (tutaj można obejrzeć)
- Emisja (częściowo nagrany, nie zmontowany i wyemitowany z powodu niekompletności scen)
- Wyzwanie (nie nagrany)
- Martwe Miasto (nie nagrany)
- Niespodzianka (nie nagrany)
- Spełniacz (nie nagrany)
- Epilog (nie nagrany)

Nie jestem pewien, czy wypisałem wszystkie. Ale na 90% takie odcinki właśnie miały być.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Stalkier_100 w 17 Wrz 2012, 22:52

No fajne. Najlepsze było zacięcie się pistoletu w podziemnych korytarzach... :D To Martwe Miasto mógłbyś zrobić w te twoje "wakacje" gdzieś w Bornym Sulinowie albo Pstrążu. Ja też spróbuję coś nakręcić ale wątpię że uda mi się film lepszy niż te twoje.
Awatar użytkownika
Stalkier_100
Tropiciel

Posty: 290
Dołączenie: 02 Wrz 2010, 11:13
Ostatnio był: 11 Kwi 2017, 00:23
Miejscowość: Czarnobyl-Zdrój-Polkowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 42

Re: S.T.A.L.K.E.R. - Posterunek

Postprzez Dementorin w 18 Wrz 2012, 22:25

Jako, że jest okazja to wyjaśnię kilka niezrozumiałych rzeczy, jakie wystąpiły w moich filmach.

1. Podziemne korytarze
-Co właściwie ten stalker tam robi, czego szuka?
-Stalker sprawdza pogłoski o nowej mutacji. Ludzie stają się agresywni i wyrastają im macki z ust. Jak później by się okazało w Jantarze, ktoś robił nalewki z macek pijawek. Miały wspomagać krzepliwość krwi, nie wyszło. Stąd w moich filmach jest wódka "Pijawkówka IRYDIUS".

2. Posterunek
-Czego szukał stalker w skrzynce? Przecież został wysłany tylko po dokumenty!
-Podczas pobytu w Jantarze, naukowcy proszą stalkera by ten sprawdził schowek jednego z poległych naukowców. Ostrzegają, że wojsko nie chce z nimi współpracować, więc stalker musi użyć podstępu by przeszukać schowek. W schowku miała być czujka fal PSI do nowego projektu "hełm psioniczny". (Mój film miał się rozgrywać na pół roku przed SOC.)

3. Strych
-Czego szuka stalker w tym domu?
-Stalker został poproszony przez Barmana, by sprawdzić pogłoskę o działającej linii energetycznej pod Zoną. Plotka głosiła, że z domu (który eksplorował Przewodnik) dochodzi muzyka i jasne światło całą noc. Jeżeli ktoś zauważył, że stalker w pokoiku zapala światło to brawa dla niego. Przewodnik nie zdążył jednak sprawdzić czy w domu są akumulatory, gdyż bandyta wezwał pomoc.

4. Czerwony Las
-Dlaczego stalker idzie do Jantaru przez Czerwony Las?
-Stalker miał w planach odwiedzić naukowców i przekazać im czujnik fal PSI. Jednak skrót stalkerów okazał się kiepskim pomysłem i zamiast do Jantaru, przewodnik trafił do Martwego Miasta.

-O co chodzi z frakcją "Bandyci z Monolitu"?
-Bandyci z Monolitu to samozwańcza grupka Monoliciarzy, którzy szczątkowo wyzwolili się spod kontroli. Nadal są oni jednak obrońcami Monolitu, robią to jednak mało profesjonalnie i wyrządzają przy tym więcej zniszczeń, niż ofiar. Stąd nazwa.


Pewnie nikt na te zagadnienia nie zwrócił nawet uwagi, ale gdyby jednak, to już wie co i jak.
Dementorin
Tropiciel

Posty: 391
Dołączenie: 17 Cze 2009, 10:25
Ostatnio był: 30 Paź 2014, 20:05
Kozaki: 261


Powróć do Video

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości