Wolność czy Powinność?

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Wolność czy Powinność?

Postprzez Sensei1977 w 01 Sty 2010, 03:05

Witam
Panowie mam niesamowity dylemat,chodzi o to że jestem w posiadaniu PDA Powinności w którym są zawarte ważne informacje pozwalające zdobyć przychylność jednej lub drugiej frakcji ,dzięki czemu mógłbym pomóc zagubionym żołnierzom Monolitu znaleźć schronienie w Janowie.
Problem tkwi w tym że serce mówi mi Wolność a rozum Powinność tylko co jest lepsze dla dalszej gry?Którą grupę wybrać?.

Pozdrawiam
PS:2 Życzę Szczęśliwego Nowego Roku wszystkim pasjonatom gry S.T.A.L.K.E.R. oraz Redakcji tej świetnej stronki :wódka: :wódka: :wódka:
"Ci muszą mieć trudności,
Którzy biorą autorytet za prawdę,
Zamiast prawdę jako autorytet."
Awatar użytkownika
Sensei1977
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 04 Gru 2009, 19:41
Ostatnio był: 17 Maj 2010, 14:57
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez mmaniekkk w 01 Sty 2010, 03:21

generalnie to bez różnicy to zależy tylko od tego co lubisz bo po daniu tego PDA u handlarza będziesz miał albo SVD albo ckm-a ja generalnie wole SVD bo łatwiej załatwić ammo do niego a poza tym dostaniesz do skrytki pancerz wolności lub powinności a tu z drugiej strony lepszy jest kombinezon powinności więc to zależy od ciebie co wolisz
ale generalnie nie ma to większej różnicy :D
mmaniekkk
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 24 Gru 2009, 15:56
Ostatnio był: 23 Kwi 2011, 16:30
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez bezimienny4 w 01 Sty 2010, 12:19

Tak jak user wyżej, nie ma to różnicy.Ja oczywiście wybieram "Wolność", czemu ? Nie wiem, raz widziałem jak szedł duży oddział "Powinności" a tu nagle napadają na nich ludzie z "Wolności", kto wygrał ? Wolność, pokonała wszystkich bez strat, dołączyłem się do grupy "Wolności", nagle zaatakował nas kontroler, niestety większość stała się zombie lub zginęła ale uratowało się dwóch ludzi."Wolność" jest dla mnie lepsza, co prawda nie widziałem jak walczy "Powinność" ale zawsze wolałem właśnie "Wolność".
"Kill him"
Awatar użytkownika
bezimienny4
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 04 Cze 2009, 19:31
Ostatnio był: 21 Wrz 2013, 12:49
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez bumshaker12 w 01 Sty 2010, 12:33

Ja wybrałem wolność ze względu na swoje poglądy o zonie i tym że wolność używa kamuflażu leśnego "flecktarn" przez co są mniej widoczni dla gracza niż powinność gdyż mają czerwono - czarne kombinezony a snajperka jest wedlug mnie lepsza niż pkm.
Image
Awatar użytkownika
bumshaker12
Stalker

Posty: 135
Dołączenie: 14 Paź 2009, 09:14
Ostatnio był: 31 Sie 2023, 13:05
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 18

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez wilku12 w 01 Sty 2010, 13:08

Ja nie lubię Powinności bo chcą zniszczyć zone .... Więc doradzam Wolność :wódka:
Awatar użytkownika
wilku12
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 22 Paź 2009, 19:08
Ostatnio był: 16 Gru 2010, 17:06
Miejscowość: Ustka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez StalkerCiastek w 01 Sty 2010, 13:14

nagle zaatakował nas kontroler, niestety większość stała się zombie

Przecież to jest oskryptowane i występuje tylko w misjach. Nie mówiąc o tym, że spotkac kontrolera "samopas" to cud. Jest tylko kilka miejsc w którym występują. I nie zamieniają ludzi w zombie.

Co do wyboru: Ja też zawsze mam taki dylemat. Ale zwykle wybieram Wolnosc, bo to spoko kolesie. Tak robiłem w Czystym Niebie, bo tam wybór miał większy wpływ na rozgrywkę. W Zewie akurat to jest bez znaczenia. Dostajesz tylko osiągnięcie i na tym się kończy. Chociaż ja miałem taką dziwną sytuacje. Dostarczyłem dowódcy Powinności TYLKO PDA które znalazłem w wieży chłodniczej. Sprzedałem mu potem kilka dokumentów i przyjął ekipę Włóczęgi do siebie. A osiagnięcia nie dostałem. Jak próbowałem tak zrobic następnym razem to się nie udało.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez kris1275 w 01 Sty 2010, 13:59

Jeżeli chodzi o fabułe to frakcja nie ma znaczenia.Nie wpływa na gre.Korzystniej jest dostać osiągnięcie "PRZYJACIEL WOLNOŚCI".Plusem jest to że wtedy handlarz wraz z upływem gry bedzie oferował w sprzedaży towar z wyższej półki.Czyli ciekawsze bronie,najrzadsze celowniki sussat (zmrok-żółty,Mera-regulowany zoom) itd. Minusem jest to że Azot za swoje usługi będzie wołał większą kase.Ale kasa to nie problem.Przy osiągnięciu "PRZYJACIEL POWINNOŚCI" Azot będzie miał tańsze swoje usługi,za to handlarz będzie droższy i lepszego towaru nie będzie miał w ofercie.Oczywiście można się kierować sympatia do frakcji.To już jak kto woli :)
Awatar użytkownika
kris1275
Tropiciel

Posty: 249
Dołączenie: 05 Gru 2009, 14:10
Ostatnio był: 18 Sie 2015, 21:57
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 13

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez Normandia w 01 Sty 2010, 16:53

Niższe ceny u Azota można uzyskać po wykonaniu misji jaką nam zleca na przyniesienie komponentów z cementowni. Co do kontrolera to jednego spotkałem kiedyś między stacją Janów a bunkrem naukowców. A co do wyboru frakcji to osobiście wolę Powinność i to głównie za kombinezony, mają lepszy wygląd choć może są mniej praktyczne ze względu na kolorystykę. I jeszcze jedna sprawa mimo iż zawsze sympatyzuję z Powinnością to handlarz w Janowie w miarę postępów w grze miał coraz lepszy sprzęt ale nigdy nie zwracałem na to zbytniej uwagi...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez djcycu w 01 Sty 2010, 16:55

Ja proponuje zanieść to PDA Sowie. Raz że zarobisz a dwa że będziesz miał neutralne zakończenie w tym etapie. Przychylność Powinności zdobędziesz po zbadaniu tajemniczej anomalii i zaniesieniu PDA do dowódcy Powinności.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez per-kac w 01 Sty 2010, 17:10

Ciekawe czy wolelibyście mieć jak w wojsku. Wiecie, musztra, rozkazy i inne g...o, niż być otoczony przez przyjaciol, którzy chetnie pożartują i podzielą sie z tobą wodkA. Pozatym, sprzet to nie wszystko, Zołnierz powinności jest opancerzony, ale walczy prawie ,,na szable" z wrogiem, a Wolnościowiec stanie na budynku, przykucnie, wymierzy, strzeli, zabije (choć nie zawsze 1 strzalem), zmieni pozycje i od nowa. Poza tym, powinność to tacy fanatycy jak Monolit! Trzeba zniszczyć cale plugastwo zony! <ZAL>. No i do tego jeszcze kłamią w żywe, martwe i zmutowane oczy.
Ten kto ukończyl w Zewie Prypeci zadanie Historia Powinności, ten bedzie wiedział o czym pisze.
Szanuje gust i poglądy innych, wieć nikogo nie zmuszam do wybory Wolności, lecz szczerze mu doradzam.
Oni wszyscy są śmieszni, to Grzech jest jedyną słuszną drogą którą będe podążać aż do śmierci...
Awatar użytkownika
per-kac
Tropiciel

Posty: 215
Dołączenie: 30 Lis 2009, 17:50
Ostatnio był: 27 Cze 2011, 15:06
Miejscowość: Gdzieś w Zonie...
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 56

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez silence333 w 01 Sty 2010, 20:47

Per-kac zachowujesz się jakby ta gra była prawdziwym życiem :P
Ja wybrałem Powinność bo grając w CS zauważyłem że mają lepsze uzbrojenie :)
ale to i tak jest kwestia tego że nie gram jeden raz w tą grę i rzucam w kąt. gram pare razy różnymi ścieżkami,więc innym razem wybiorę inną frakcje,żeby zobaczyć każdy smaczek jaki S.T.A.L.K.E.R. ma do zaoferowania :P
silence333
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 04 Gru 2009, 21:48
Ostatnio był: 25 Sie 2015, 21:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 1

Re: Wolność czy Powinność?

Postprzez bezimienny4 w 01 Sty 2010, 20:51

StalkerCiastek napisał(a):
nagle zaatakował nas kontroler, niestety większość stała się zombie

Przecież to jest oskryptowane i występuje tylko w misjach. Nie mówiąc o tym, że spotkac kontrolera "samopas" to cud. Jest tylko kilka miejsc w którym występują. I nie zamieniają ludzi w zombie.


Ooo lol, u mnie kontroler pojawił się obok bazy w Jupiter'ze, i zmieniał w zombie, nie wiem co jest nie tak.Co prawda kontrolera zobaczyłem tylko 3 razy (podczas misji dla naukowców i przed bazą).Może jakiś bug, albo mody :wink:

PS.Z tym zombie to było tak, że kontroler "kontroluje" swoimi "zaklęciami", stalkerzy u mnie padają trzymając się za głowy (tak klęcząc i łapiąc się za głowę) po czym stają sie zombie, miałem tak nie raz (dokładnie dwa :wink: )
Ostatnio edytowany przez caleb59, 01 Sty 2010, 21:12, edytowano w sumie 1 raz
"Kill him"
Awatar użytkownika
bezimienny4
Stalker

Posty: 118
Dołączenie: 04 Cze 2009, 19:31
Ostatnio był: 21 Wrz 2013, 12:49
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości