Sprzedaż złomu

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Sprzedaż złomu

Postprzez yarpen w 14 Gru 2009, 10:53

Pryvit. Dopiero teraz zabrałem się za Call of Prypiat i generalnie wszystko ok. Doposarzyłem się jak na początek gry całkiem znośnie. Szybko znalazłem SPSA, IL, od stalkerów przy anomalii na samym początku dostałem Niedźwiedzia za apteczkę. Jest ok, zwłaszcza że robię głównie misje poboczne. Nie ruszyłem się jeszcze w żadne miejsce katastrofy śmigłowców. Na razie wytrułem pijawki, odzyskałem walizkę z zaporożca i znalazłem komplet narzędzi do prac precyzyjnych i pda kolesia Kardana. Trochę pobuszowałem i mam kilka artefaktów. A w sakiewce 12tys RU.

I właśnie o kose chodzi. Handlujecie złomem? Teraz nikt uszkodzonego żelastwa nie chce. Naprawa u kardana, nawet po zniżkach po obaleniu 2 flaszek kosztuje tyle, że czasem da się zarobić kilkadziesiąt RU a czasem to całkowita strata. Wychodzi na to, że nie opłaca się już schylać po zdezelowane AK i inne pukawki? Czyli główne źródło kasy teraz to wynagrodzenie za misje i handel artefaktami?
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Reklamy Google

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez Duddits w 14 Gru 2009, 10:58

Opłaca się zbierać złom, który złomem nie jest. Jeśli znajdziesz broń z zielonym paskiem stanu zużycia to ją sprzedaż.
Image
Image
Awatar użytkownika
Duddits
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 20 Cze 2009, 11:49
Ostatnio był: 13 Cze 2016, 11:58
Miejscowość: Olsztyn
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez yarpen w 14 Gru 2009, 11:04

To wiem, tylko że takich w dobrym stanie to jeden na 10 się trafia.
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez Normandia w 14 Gru 2009, 14:30

Gdzieś na forum jest mod poprawiający ten błąd trzeba tylko poszukać
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez Scurko w 14 Gru 2009, 14:41

Według mnie dzięki temu rozgrywka stała się troszkę bardziej realistyczna, przynajmniej w mojej ocenie. Jakoś na to nie narzekałem przez całą grę. Jest taki mod, wiem że jest to zawarte w S.M.R.T.E.R. Mod. Jest tam dodanych kilka innych elementów, np. broń, pancerze, inne teksturki... Ale gra na nim jest strasznie prosta, tym bardziej jak już na pogłębiarce znajdujemy H&K 416... istna kosa :wink:

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez yarpen w 14 Gru 2009, 14:55

Ja nie mam żalu o to, ze teraz nie każda znalezioną broń można sprzedać. Chciałem się tylko upewnić, że nie mam jakiegoś buga :)
Może być, na razie moda sobie daruję, nie może być za łatwo bo stalker straci klimat.

Czy w grze pojawiają sie później jeszcze jakieś możliwości zarobku? Tak jak Arena w SoCh, czy strzelnica w CS?
Zastanawiam się jak bardzo kisić gotówę na upgrady i inne świąteczne zakupy ..
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez mimciu w 14 Gru 2009, 15:19

Takiego czegoś jak arena czy strzelnica nie ma. W prypeci pojawi się możliwość naprawy za darmochę, ale kokosów na tym nie zarobisz. W Zewie Prypeci jedynym słusznym i opłacalnym źródłem dochodu są artefakty, w sumie logiczne po to właśnie istnieją stalkerzy.
mimciu
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 02 Gru 2009, 09:24
Ostatnio był: 06 Lis 2011, 17:03
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez utak3r w 14 Gru 2009, 15:21

Normandia napisał(a):Gdzieś na forum jest mod poprawiający ten błąd trzeba tylko poszukać


Opanujcie się, ludzie... przebijacie czasem nawet jednego z forumowych pionierów marudzenia :P Jaki znów błąd??

PS.
Jest jeszcze inny błąd w grze... strasznie zabugowany ten CoP... Otóż artefakty są niewidoczne z odległości kilku kroków, nie mówiąc o większych odległościach. Na dodatek, co gorsza, dobrze jest mieć detektor w łapie, żeby go zobaczyć... porażka! Jest gdzieś jakiś fix na to?
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez Dawid0ss w 14 Gru 2009, 15:33

Zgadzam się. Większość graczy niestety ma tendencję do ułatwiania sobie rozgrywki. Twórcy specjalnie ograniczyli handel bronią, aby trochę utrudnić zdobywanie pieniędzy. Co prawda i tak warto zanosić szrot do mechaników, naprawiać go i sprzedawać.
Według mnie ta gra nie ma żadnych błędów. Oprawa graficzna super, gra się również extra, lecz wciąż z deka za łatwo :wink:
Pzdr

i5 13600KF
RTX 4070 Ti
2x16GB DDR4 3600Mhz
Awatar użytkownika
Dawid0ss
Łowca

Posty: 402
Dołączenie: 02 Kwi 2008, 17:32
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 21:10
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 5

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez yarpen w 14 Gru 2009, 16:34

yarpen napisał(a):Ja nie mam żalu o to, ze teraz nie każda znalezioną broń można sprzedać. Chciałem się tylko upewnić, że nie mam jakiegoś buga :)
Może być, na razie moda sobie daruję, nie może być za łatwo bo stalker straci klimat.
.

że tak sam siebie zacytuję.... więc dajcie spokój z szukaniem na siłę kogoś do naprostowania....

A z tym szrotem to pisałem na początku, że właśnie się mało opłaca. Im lepsza pukawka, im bardziej zurzyta tym mniej opłacalna naprawa.. Przecież nie ma sensu naprawiać AK za 989 Ru i sprzedać go Sowie za 1000. A czasem ten przelicznik jest jeszcze gorszy, wielokrotnie miałem że koszt naprawy był większy od później oferowanej ceny przez Sowę.
Idac już do końca, choć oftopowo to zachwytu nad grafiką nie rozumiem. Wg mnie CS lub nawet SoCh po modyfikacjach bardziej daje po oczach - ale to subiektywne kryterium, każdy ma swoje.
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez szymczak1503 w 14 Gru 2009, 16:57

ja wszystko uleszałem i spedzawałem i nawet niepatrzałem czy mam z tego zysk czy strate.Nawet w prypeci selalem .
Najpier do skrytki chowałem potem na sell.O ile pamietam gdy konczyłem gre miałem wszystkie lesze bronie ulepszone maksymalnie, podobnie z pancerzami(czy jak to sie tam nazywał).
Miałem seve, 2 egzoszkielety Na maks ulepszone.jedne do walki drugi do artefaktów i nadodatek miałem do tego zostawione 500k ru
Ogólnie opłaca sie sellac wszystko.
szymczak1503
Kot

Posty: 41
Dołączenie: 24 Paź 2009, 20:11
Ostatnio był: 21 Gru 2010, 21:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 0

Re: Sprzedaż złomu

Postprzez utak3r w 14 Gru 2009, 17:43

Ty weź lepiej fiksnij swojego posta, bo oczy ejkują od czytania :|
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: svt07 oraz 4 gości