Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez BlackWolf w 09 Wrz 2010, 15:16

Jaki jest krajobraz okolic Prypeci, sami wiecie- możemy mieć kłopot z oddaniem strzału na większą odległość, wśród wszystkich tych ruin, szuwarów i pagórków. Dodatkowo na najwyższym poziomie trudności, czajenie się w nisko położonej/ nieosłoniętej kryjówce może skończyć się nagłym spotkaniem z chimerą czy nibyolbrzymem, w najmniej oczekiwanym i dogodnym momencie.

Pierwsze i najważniejsze narzędzie pracy snajpera: LORNETKA. (karabin to nie narzędzie- to coś więcej :D)
Ustawiona na niewielki zoom, pozwala łatwo i precyzyjnie zlokalizować cele, co często nie jest takie łatwe w przypadku lunety z 6 krotnym powiększeniem :-/ lornetka jest niezastąpiona, pozwala nam ogarniać wzrokiem sporą połać terenu w jednej chwili, szybko upewnić się co do lokacji namierzonego celu, a przy tym wspomaga nasz wzrok oznaczaniem pojawiających się w wizji organizmów- warto o tym pamiętać.

Dla entuzjastów Rysia:

1) Kamieniołomy w Janowie
:

UWAGA! snajperzy!!! Miejsce to możecie wykorzystać w akcji przejęcia/ obrony magazynów powinności

Znajdziecie tam doskonałe gniazdo strzeleckie, w komplecie z schowkiem na zapasową amunicję, zapasy, leki, broń i co w tym miejscu ważne ANTYBIOTYK (aka bloker układu nerwowego).

Wejście na pozycję znajduje się za schowkiem grupy Strieloka- zaraz za kabiną, na lewym dźwigarze znajdziecie wejście na jego szczyt.

Et voila! znajdujecie się w niedostępnym dla przeciwników miejscu, z którego macie czyste pole ostrzału aż do Cementowni, Stacji Janów, Zagajnika Anomalii, Anomalii Bitumin. (maksymalny skuteczny dystans strzału to ok 300 m- przy max zasięgu widzenia- patrz "opcje"-> "grafika" -> "zaawansowane")

Zabawa jest przednia- osobiście uwielbiam to miejsce, doskonale nadaje się do wykorzystania walorów SWD "Rysia" w pełni :) a w okół (tzn, w sporej odległości, ale w naszym zasięgu) kręci się mnogość potencjalnych celów- jak zwykle najbardziej cieszy udany strzał w głowę (oko :E )

Często mamy też okazję wspomóc ogniem zaprzyjaźnione frakcję, i dać w kość przeciwnym.

Dobrze jest mieć przy sobie "Powiew" lub "Burzę" w wersji parasnajperskiej, aby nie marnować cenniejszych pocisków z "Rysia" na byle przeciwnika- a skosić chomika z 100-200 metrów to zawsze jednak radocha :)

Ps: Dobrze jest mieć też przy sobie granatnik, z tej pozycji możemy posłać pociski na znacznie większą odległość.


Zapraszam do odkrywania innych miejsc tego typu i dzielenia się nimi:) korzystam jeszcze z 3, ale ulubionym dziele się na zachętę :)
Ostatnio edytowany przez BlackWolf 09 Wrz 2010, 18:24, edytowano w sumie 2 razy
Polak, (nie)katolik, przestępca, alkoholik

Jesteś polakiem, mów i pisz po POLSKU, nie po "polskiemu"
Awatar użytkownika
BlackWolf
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 08 Wrz 2010, 11:58
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 19:57
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 25

Reklamy Google

Re: Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez Megiddo w 09 Wrz 2010, 15:28

W snajpera można się zabawić w Prypeci na wieżowcu koło anomalii winorośl, najlepiej w nocy po ukończeniu głównego wątku. Wtedy pojawia się tam dużo mutantów i najemników. Co prawda miejscówka ma swoją wadę (niewielki kąt ostrzału :( ) ale zawsze można spotkać w tej okolicy jakiegoś mutanta albo najemnika który nic o tobie nie wie :P

Za ten post Megiddo otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BlackWolf.
Megiddo
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 14 Gru 2009, 14:19
Ostatnio był: 19 Wrz 2012, 11:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez djcycu w 09 Wrz 2010, 15:36

Kamieniołom... Siedząc na pogłębiarce w Janowie można strącić dużo bandytów :) Dość sporo ich lata obok. Kolejną snajperską pozycją może być Oczyszczalnia w Zatonie. Idąc tam pierwszy raz mamy kilku najemników. Jeśli się postaramy to może być wspaniale. Wszyscy będą w skupieniu wychodzić kolejno na zewnątrz a my po cichu możemy ich eliminować :) Tylko najpierw trzeba być niezauważonym.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez BlackWolf w 09 Wrz 2010, 15:48

Kolejne miejsce w Janowie:

Cementownia- podobnie jak w poprzednim miejscu które wskazałem- niedaleko znajduje się pewny schowek, a przy okazji schron przed emisją. Wchodzimy na wierzę zajmowaną często przez innych snajperów NPC, a z tamtąd na daszek wiaty stojącej na szczycie.

Pogląd na- Kamieniołomy, Szuwary, w ograniczonym zakresie na magazyny Powinności.

+po drodze nieopodal porusza się spora liczba stalkerów, w okolicy często ktoś/ coś walczy.
+ na Szuwarach niemal zawsze można coś upolować, zwłaszcza zombiaki.
-znacznie mniejszy niż w przypadku "Gniazda" (patrz post nr1) kąt ostrzału
-częste towarzystwo na wierzy, np snajperów wolności. Zwabiają pijawki, wciągają wroga w bezpośrednią walkę itp, często poza zasięgiem naszego wzroku. Jak na razie, w Janowie "Gniazdo" na pogłębiarce w kamieniołomach jest numerem jeden :)
Ostatnio edytowany przez BlackWolf, 09 Wrz 2010, 17:22, edytowano w sumie 1 raz
Polak, (nie)katolik, przestępca, alkoholik

Jesteś polakiem, mów i pisz po POLSKU, nie po "polskiemu"
Awatar użytkownika
BlackWolf
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 08 Wrz 2010, 11:58
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 19:57
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 25

Re: Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez BlackWolf w 09 Wrz 2010, 15:55

djcycu napisał(a):Kamieniołom... Siedząc na pogłębiarce w Janowie można strącić dużo bandytów :)


Patrz post pierwszy.

Oczyszczalnia jest fajna, ale jednorazowa. Za pierwszym razem proponuje wybrać się tam z cichą snajperką i wytłumioną bronią do walki na małym dystansie. Wartownicy na balkonach to wdzięczny cel, ale wszystkich nie ściągniesz "po cichu"- albo część zostanie w środku, albo zaczną jatkę w złym guście- po cichu da się dostać na kilka ciekawych sposobów, np, kanałami, cicho eliminując kolejnych wrogów.

Faktycznie, to klimatyczna akcja nie tylko dla snajperów ale ogólnie dla grających po cichu "spec ops'ów" tak samo zresztą jak drugi obóz najemników na tej samej mapie- niestety, jednorazowo.

Ocenę potencjalnych stałych punktów w Skadowsku zajmę się po dzisiejszej nocy :E
Polak, (nie)katolik, przestępca, alkoholik

Jesteś polakiem, mów i pisz po POLSKU, nie po "polskiemu"
Awatar użytkownika
BlackWolf
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 08 Wrz 2010, 11:58
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 19:57
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 25

Re: Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez Greyeeh w 09 Wrz 2010, 17:22

Polecam też port w Prypeci, wchodzimy na jedną z dwóch wieży i możemy walić do monlitowców/najemników/mutantów, jako że żadna z tych frakcji nie opanowała wchodzenia po drabinach, skakania ani wspinania się.

Za ten post Greyeeh otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BlackWolf.
Awatar użytkownika
Greyeeh
Redaktor

Posty: 557
Dołączenie: 29 Gru 2008, 21:08
Ostatnio był: 08 Sty 2014, 19:48
Miejscowość: Jaworzno
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 66

Re: Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez BlackWolf w 09 Wrz 2010, 17:57

Chłodnia Kominowa w Janowie- Ocena techniczna.

Osobiście w tym miejscu za wiele sobie nie postrzelałem- może to być jednak dobre miejsce dla strzelców nie oszczędzających wolnościowców i wolnych stalkerów. W okolicy kręci się też sporo mięsaczy itp, często też pojawia się grupa snorków- coś ciekawego dla snajperów lubiących ruchome, wymagające cele.

Mamy pogląd na 2 bagna, Stację Janów i wioskę Kopaczi- coś dla łowców zombie (jeszcze w chwili ich mnogości w tym obszarze).

+mamy ładny widok na Stację Janów, jeśli ktoś lub postrzelać do jednej z frakcji :)
+na dachu jesteśmy stosunkowo bezpieczni
-po dachu trzeba sporo pobiegać, elementy konstrukcyjne budynku ograniczają widoczność.
-brak schowka
-brak schronienia przed emisją
-teren obfituje w osłony, za którymi często znika nam pijawka czy spłoszony pierwszym trafieniem snork. :|

Gdyby można postrzelać z komina...

Widok na wioskę Kopaczi częściowo ogranicza nam dom, z którego razem z wujaszkiem Jarem (albo i nie) eliminowaliśmy monolitowców. Można przedostać się na jego dach- z niego da się wypatrzeć obozujących bandytów, troszkę mutantów no i zombie- najlepiej zacząć od eksterminacji ich na danym terenie- koniecznie po cichu. inaczej zaalarmowane wdzierają się do budynku i prują seriami przez strop :/

Można za to oddać kilka przyjemnych strzałów do przeciwników pałętających się po kompleksie przeciwlotniczym

REGION SKADOWSK

1) Gniazdo na starej barce Noego

Doskonałe, wysoko położone miejsce. Do obozowisk (za barką i przy dźwigach) ściągają niczego nie świadome, ruchome cele. Zasadniczo to miejsce ma te same zalety co Gniazdo w Janowie- spory zasięg i pełny kąt ostrzału. Brak schowka zastępuje nam schronienie przed emisją. Mamy też całkiem ładny widok na anomalię Pazur,a co za tym idzie, pojawia się szansa na czysty strzał do snorka.

2) Wspomniane Dźwigi, nieco gorsza alternatywa Gniazda- ma tą zaletę, że mamy szansę na strzał w rejonie niewidocznym z barki (i vice versa, drugi dźwig przesłania nam widok na barkę), a w dodatku blisko nam do skrytki i schronienia. Pobliska droga i ognisko przyciągają cele. Często postrzelamy tu do większych grup psów, mięsaczy i podobnego tałatajstwa, więc zabierzcie ze sobą parasnajperkę. Z granatnikiem, gdyby jakimś cudem ktoś ostrzelał was z dołu.

3) Oczyszczalnia- LOKACJA POD WZGLĘDEM SNAJPERSKIM SPALONA
Sprawdziłem dokładnie widok z zewnętrznych balkonów- niestety, nie mamy poglądu na nic ciekawego, resztki muru skutecznie przesłaniają nam widok- poza tym, za nim jest zbocze, a balkony znajdują się zbyt nisko żeby widzieć znajdujące się na nich cele.

Nie da się dostać na dach budynku- już miałem taką nadzieję, wspinając się na rury z tyłu budynku, ale wszystko co tam znajdziemy to niezła apteczka, trochę leków i alternatywna droga do wnętrza- przez otwór w rurze da się ściągnąć po cichu kilku najemników- i to wszystko.

Ps: Od biedy, z wspomnianych rur da się strzelać na płaskowyż (mierna szansa na snorki)

Suma summarum, nie ma co zawracać sobie głowy.

4)Most Przemienienia Pańskiego- Z szczytu mostu mamy piękną perspektywę na wyschnięte koryto rzeki, w drobnym zakresie na drogę prowadząca do niego od strony leśniczówki i Uwaga! czysty strzał na obóz najemników w oczyszczalni. O ile sama oczyszczalni, jak pisałem, jest beznadziejnym miejscem na snajperską zasadzkę, to może przyciągać grupy bandytów już po eliminacji najemników (przy tej okazji też warto skorzystać z mostu). Najlepiej wchodzić na niego od strony oczyszczalni (musimy minąć tylko jedną anomalię), w dodatku skrzynki znajdującej się w rozbitym łaziku możemy użyć jako skrytki na amunicję i trochę gratów (warto mieć tam parę flaszek Kozaka :E dla "rozrywki" ale też ze względu na silne promieniowanie, na które możemy natknąć się przy zmianie pozycji strzeleckiej. Ognisko w pobliżu anomalii Szpon przyciąga cele.

5) Scena w Ismunozdrojach Sumiennie przemierzam zonę wzdłuż i wszerz, zaopatrzony w lornetkę i zestawem broni snajperskiej- bez większych nadziei pomyślałem- zajrzę i tam. Czekało mnie przyjemne zaskoczenie- mamy ładny widok na mokradła, wioskę i TARTAK co przynajmniej na początku wróży nam klika strzałów do zombie, na długim dystansie- a trudne strzały to jest to, co lubimy najbardziej (prawda?). Widzimy też znajdujące się nieopodal tartaku ognisko, co zapewnia możliwość oddania ponownych strzałów.
Zaprzyjaźnionych z bandytami może zainteresować fakt, że z dachu mamy też widok na Szewczenkę.
W samej wiosce często kręcą się zmutowane zwierzaki- porada- jeśli chcesz zapolować na poważnie, powal kilka dzików, ich zwłoki przyciągają psowate.

Z tego powodu jest to też dobre miejsce na polowanie ze strzelbą- scena nie jest wysoko, a schemat zasadzki jest ten sam.

6) Poddasze na spalonym gospodarstwie- LOKACJA SPALONA :E
Czerwona aura utrudnia celowanie w cokolwiek- zresztą jedyne na co możemy liczyć to cele poruszające się pobliską drogą- nie odmówiłem sobie ściągnięcia kilku zombie, ale tylko "przy okazji".

7) Podążając dalej tym snajperskim szlakiem, udałem się na Płaskowyż. LOKACJA SPALONA. Wszystko na co możemy liczyć to ściągnięcie wartownika najemników w magazynie podstacji (przy okazji- komuś udało się dostać na dach budynku/ silosu???)

8) Anomalia Sosnodąb Niestety, ognisko w pobliżu anomalii żelazny las przysłania budynek. Lokacja niemal spalona, ale w tym miejscu możemy z powodzeniem zapolować na mutanty- bywają tam chętnie, a zjawią się jeszcze chętniej jeśli zostawimy przynętę.

PS: ognisko, choć zasłonięte, ciągle przyciąga cele- jeśli będziecie czujni, możecie upolować kilka headshootów na podążających do niego ofiarach.

9) Dach stacji benzynowa Dobry widok na jedno/ dwa ogniska, można strzelać do mutków z okolic Sosnodębu, ale zdecydowanie za ciężko dostać się na dach.

10) Szewczenko Moim zdaniem, za nisko w zbyt zarośniętej okolicy. W tym rejonie polecam Gniazdo na Starej barce i Dźwigi
Ostatnio edytowany przez BlackWolf 09 Wrz 2010, 21:59, edytowano w sumie 2 razy
Polak, (nie)katolik, przestępca, alkoholik

Jesteś polakiem, mów i pisz po POLSKU, nie po "polskiemu"
Awatar użytkownika
BlackWolf
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 08 Wrz 2010, 11:58
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 19:57
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 25

Re: Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez Stalker666pl w 09 Wrz 2010, 21:13

No chłopie nieźle :) A do cementowni to bym ja dodał jeszcze parę minusów:
Zawsze, codziennie mam tam kontrolera, raz na górze się zdarzył a częściej na dole (brrrrr). Pewnie przez to że już byłem w etapie ''idź do prypeci'' i zrobiłem zadanie z chimerą co daje nam osiągnięcie. Przez nie wychodzi dużo mutantów i parę tych uber.
No i ograniczony jednak ostrzał trochę tam drzew. Za nim by się dobiegło do tej kryjówki pod cementownią to jakiś mutant mógł się tam zadomowić albo z krzaków jakiś ci wyskoczy... to tyle na temat cementowni. Po prostu nie do zabawy snajperką.
Bierz przykład z Rosjan, 40 stopni to dla nich nie mróz, 40 kilometrów to dla nich kawałeczek a 40% to nie wódka...
Masz pirata? Więc wystrzegaj się złotego i pomarańczowego koloru oraz mnie
:

bo na ciebie nakabluję :E
Awatar użytkownika
Stalker666pl
Kot

Posty: 43
Dołączenie: 05 Cze 2010, 11:12
Ostatnio był: 20 Lis 2010, 10:41
Miejscowość: Kielce [czytać Kordon]
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Gdzie klimatycznie zabawić się w Snajpera :)

Postprzez BlackWolf w 09 Wrz 2010, 21:27

Też codziennie spotykam tam kontrolera- to już prawie mój przyjaciel- i codziennie karmię go 20mm granatami :)

Dla sprostowania dodam, że jestem zapalonym łowcą mutantów. Więc mi to pasuje.

Kryjówka pozostaje na momenty ekstremalne- czytaj, emisję.

Niestety, nie można jej zaminować :E ale lepiej taka, niż żadna, zwłaszcza ze z schowkiem.
Nieco lepiej sprawdza się przy polowaniu na szuwarach strzelbą i granatnikiem, jet gdzie uciec i osłaniać się ogniem.
(pijawkę można też złapać w pułapkę na schodach przy wierzy)

Miejsce jest nie najgorsze:

Jak mówisz, sporo drzew przesłania widok- bez lunety z automatycznym namierzaniem celu czasami trzeba obejść się smakiem.



Ma swoje wady, za to nadaje się żeby zajrzeć tam dla odmiany, zwłaszcza nocą, bez towarzystwa.

PS: z krzaków raczej nie, jeśli przed emisją kontrolujesz co się wokół dzieje, to lornetka ostrzeże Cię że coś jest w pobliżu. Nigdy nie miałem sytuacji gdzie jakiś mutek na chama wlazł mi do jednej z moich licznych kryjówek (może się boją)? Ale, jak pisałem, mi to pasuje- jeden do statystyk więcej :D Cieszę się na każde spotkanie z Chimerą, kontrolera kasuje granatnikiem z przyzwyczajenia (warto mieć bloker psi na hudzie, inaczej może lekko zirytować).
Zajadle tropię nibyolbrzymy, ale to ich nie lubię najbardziej.

Przepraszam- najbardziej nienawidzę pijawek, wiele razy dały mi w kość kiedy pierwszy raz zabierałem się za temat stalkera. Ale z tej nienawiści, lubię swołocz mordować :D

Wracając do tematu- zasadniczo przyznaję Ci rację. Ale już jest tak, że na zawsze znajdzie się miejsce najlepsze i kila "nie tak dobrych". Cementowania jest jednym z nich, ale przy domku w wiosce Kopaczi czy chłodni kominowej i tak wypada lepiej. W pewnym zakresie oferuje nam zmianę terenu polowania, przerywa rutynę i monotonię (i daje czas na respawn ofiar w naszych ulubionych miejscach ^^)


PS II 54 trupy w okół pogłębiarki w Janowie po jednej nocce czasu gry :E
Polak, (nie)katolik, przestępca, alkoholik

Jesteś polakiem, mów i pisz po POLSKU, nie po "polskiemu"
Awatar użytkownika
BlackWolf
Kot

Posty: 44
Dołączenie: 08 Wrz 2010, 11:58
Ostatnio był: 25 Gru 2014, 19:57
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 25


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości