Klimat gry

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Czy dowcipy w kolejnych odsłonach STALKERa są dla ciebie zrozumiałe?

wszystko rozumiem s
22
15%
rozumiem kontekst i
55
37%
12
8%
za choler
59
40%
 
Razem głosów : 148

Re: Klimat gry

Postprzez djcycu w 15 Sty 2010, 23:20

Jeszcze raz wtrącę. Ktoś tu wytyka lektora... No cóż masz w połowie rację że lektor tu nie wymiata jak ostatnio ale zauważ że nawet po rosyjsku mało kiedy ktoś coś mówi. To nie wina Cenegi i P.Utty... Winę ponosi GSC bo to ich zadaniem było wstawić głos stalkerów z którymi rozmawiamy. Zresztą nie ma to jak SoC! To tam był klimat, zero debilnych chimer i burerów, laborki a za tym była jakaś tajemnica potem w CS zero wszystkiego i tu to samo... Muzyka też nie za rewelacyjna. Ale ogólnie nie jest źle. Kiedyś zrobią coś porządnego. Oby ze Striełokiem i Świadomością Z! Bo w szukanie helikopterów i żołnierzy to ja w CoD się mogę bawić :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Klimat gry

Postprzez MARSELLUS w 21 Sty 2010, 01:41

Aktualnie 4% ankietowanych, twierdzi, że rozumie słowo w słowo, ja po rusku nie bardzo, pare klasycznych zwrotów znam, więc może Ci, którzy znają język Zony może przetłumaczą dowcipy z całej naszej ulubionej serii, w końcu tak wiele tego nie ma. Chyba, że jest takie tłumaczenie gdzieś dostępne, to byłbym wdzięczny za "linkę"
Awatar użytkownika
MARSELLUS
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 17 Sty 2010, 13:36
Ostatnio był: 16 Lut 2011, 18:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez SpRiTeo w 24 Sty 2010, 22:45

Klimat ogólnie dominuje w całej grze, ale są miejsca gdzie po prostu miałem banana na twarzy i wydawałem z siebie takie ahh i ehhh, było to mianowicie w fabryce Jupiter, Oraz podczas przesiadki z wojakami w Prypeci, wtedy czuło się to zagrożenie.
Awatar użytkownika
SpRiTeo
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 24 Sty 2010, 21:24
Ostatnio był: 25 Lut 2011, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez Microtus w 26 Sty 2010, 12:36

MARSELLUS napisał(a):Aktualnie 4% ankietowanych, twierdzi, że rozumie słowo w słowo, ja po rusku nie bardzo, pare klasycznych zwrotów znam, więc może Ci, którzy znają język Zony może przetłumaczą dowcipy z całej naszej ulubionej serii, w końcu tak wiele tego nie ma. Chyba, że jest takie tłumaczenie gdzieś dostępne, to byłbym wdzięczny za "linkę"


Dowcipy były przeze mnie kiedyś tłumaczone w tym temacie:
Dowcipy przy ognisku
Są to wszystkie dowcipy z SoC, puls parę drobiazgów.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: Klimat gry

Postprzez stalker1979 w 06 Lut 2010, 09:06

klimat odpowiedni, ale wolalbym cos z cienia, a z czystego nieba do tej gry nic nie pasuje. bo przeciez sama nazwa muwi: zew prypeci
stalker1979
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 06 Lut 2010, 08:51
Ostatnio był: 22 Lip 2010, 12:57
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez Domianos w 06 Lut 2010, 22:42

Klimat uważajcie bo... Jak dla mnie klimatu prawie nie ma jedynie w kilku miejscach jak np. spacerek z Głuszcem w piwnicy albo lab x 8. W SoC to dopiero był klimat, człowiek się zastanawiał kim był Striełok, co się z nim stało, kim był, a tutaj tylko rozwalone helikoptery można było się domyśleć, że ktoś je zestrzelił albo coś z zony je sprowadziło na dół. Pamiętam w SoC pierwsze zejscie do podziemi nikłe światło, drzeszczyk emocji, bandyci i nagle ryk pijawki... To było coś. A teraz już na początku ma się egzoszkielet i bardzo dobrą pukawkę(bardzo realistyczne), a bandycie są do ciebie nastawieni neutralne (po za tymi w jupiterze na moście), nie wiem jakim cudem też stalkerzy weszli w zwykłych kurtach do centrum zony. Na koniec najlepsze. Czyli Sriełok, a mianowicie po co brał przewodnika jak już wcześniej był w prypeci, akurat uwierzę, że zachciało mu się gadać z rządem jak ''czołgał się pod ostrzałem karabinów w Zatonie'' i robił wjazd do Agropromu. Brakuje mi też takich miejsc jak Zaton i Magazyny wojskowe, szkoda też, że już nie ma wojn frakcji- to było moje największe razczarowanie, że nie mogłem sobie postrzelać do przeklętych anarchistów :wink: .
Awatar użytkownika
Domianos
Łowca

Posty: 407
Dołączenie: 23 Lis 2009, 22:32
Ostatnio był: 14 Sie 2022, 13:00
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 28

Re: Klimat gry

Postprzez szm w 06 Lut 2010, 22:49

to było moje największe razczarowanie, że nie mogłem sobie postrzelać do przeklętych anarchistów


No jak nie, jak tak. Ja sobie strzelałem, do tego wcale wojna frakcji nie jest potrzebna.
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 30 Mar 2024, 14:42
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Klimat gry

Postprzez Wojak w 22 Lut 2010, 20:32

Ehe, neutralność bandytów to porażka... Ja używałem modów, by "samemu" wcisnąć się w jedną z frakcji i jest OK. W X8 był klimat jednak ograniczał się on do marnego...
:

burera

Który i tak był łatwy, bo przecież od czego jest jakże realistyczny i niesamowicie cheaterski Gauss, bez którego żaden Stalker nie mógł się obejść.
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Klimat gry

Postprzez kezsel77 w 22 Lut 2010, 20:49

Klimat jest dobry ale co do gry to krótka heh bedzie jakaś kontynuacja?? pozdro
Win7 - AMD ATLON II X2 250 3013MHz - 4096MB - NVIDIA GeForce 9800GT 1024MB - 1T 64-Bit
Awatar użytkownika
kezsel77
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 06 Sty 2010, 23:25
Ostatnio był: 26 Sty 2019, 15:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Chaser 13
Kozaki: 1

Re: Klimat gry

Postprzez Exter0406 w 24 Lut 2010, 10:25

Wszystko spoko tylko jest kilka wyjątków a mianowicie dlaczego nie ma wojny frakcji? Widząc wolność myślałem że będzie można skopać tylko psycholom z powinności ty pfff jedynie obrona magazynu i tyle więcej sobie nie postrzelałem... I szkoda jeszcze że na sam początek gry można mieć super sprzęt... A stanowczo jest za krótka mogli ją trochę jeszcze przeciągnąć.

Pozdrawiam wszystkich S.T.A.L.K.E.R.ów.
"Poczuj Wolność"
Awatar użytkownika
Exter0406
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 04 Lis 2009, 10:10
Ostatnio był: 25 Lut 2010, 10:14
Miejscowość: Hangar Wujka Jara
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SPSA14
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez Wojak w 24 Lut 2010, 17:35

Wojna frakcji? Dla mnie właśnie brak niej jest klimatem, bo, np. w Czystym Niebie, te metropolie i wojny to fail. Mimo wszystko wolę SoC, tam klimat gry był rewelacyjny. A w CoP dobijają mnie te mutanty co dodali... Burery i Chimery to porażka. Burer wygląda komicznie, a z tyłu przypomina "starszą panią z nadwagą", bo inaczej się tego określić nie da, to jeszcze te żałosne skoki Chimery...

@up Jak się robi tylko wątek główny to jasne, że będzie krótka :E
Oceniasz zbyt prędko.
Awatar użytkownika
Wojak
Stalker

Posty: 171
Dołączenie: 23 Paź 2009, 22:37
Ostatnio był: 14 Lip 2021, 16:25
Miejscowość: Wielkie Równiny
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 37

Re: Klimat gry

Postprzez SpRiTeo w 24 Lut 2010, 21:35

Tak, prawda, SoC-a nic nie przebije, ale CoP też ma swój specyficzny klimacik, który jedynie troszkę odstaje od pierwszej części. Wiem że to głupie, ale wydaje mi się że gra jest o wiele bardziej klimatyczna na oświetleniu statycznym niż pełnym dynamicznym, co prawda nie ma tylu efektów, ale wydaje mi się że przez to gra jest mniej cukierkowa, jeszcze bardziej brudna i ponura, raz z ciekawości zmieniłem ustawienia, i w ogóle o tym zapomniałem grając przez 2h. Klimat mają najbardziej nocne spacerki po Prypeci i fabryce Jupiter ( spotkaliście w niej inne mutanty niż psy ? bo ja niestety nie )
Awatar użytkownika
SpRiTeo
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 24 Sty 2010, 21:24
Ostatnio był: 25 Lut 2011, 18:00
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości