Klimat gry

Wszyscy bali się premiery kolejnej gry z serii Stalker. Nikt nie potrafił odpowiedzieć na pytanie: co wpisać w tym cholernym opisie?
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\S.T.A.L.K.E.R. - Zew Prypeci\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Call of Pripyat\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Jeżeli chcesz zadać pytanie na temat fabuły, to sprawdź najpierw, czy odpowiedzi nie znajdziesz w SOLUCJI.

Czy dowcipy w kolejnych odsłonach STALKERa są dla ciebie zrozumiałe?

wszystko rozumiem s
22
15%
rozumiem kontekst i
55
37%
12
8%
za choler
59
40%
 
Razem głosów : 148

Klimat gry

Postprzez Lubomyr w 15 Gru 2009, 23:49

Gram w wersję rosyjsko języczną przynajmniej jeśli chodzi o dialogi mówione. Uważam, że klimat tego wymaga. Nie instalowałem jeszcze gry w innych opcjach językowych. Czy jest tam lektor czy totalnie wszystkie dialogi mówione są w języku wybranej wersji. Czy nie zatraca się klimatu gry mimo większej zrozumiałości. Może to tylko moje odczucie zwłaszcza, że całkiem nieźle daję sobie radę ze zrozumieniem chociażby kontekstu wypowiedzi mówionych po rosyjsku. A jak ze zrozumieniem dowcipów opowiadanych przez postacie? W poprzednich wersjach nie były tłumaczone z rosyjskiego. Przynajmniej mnie to jakoś nie zdarzyło się. Szkoda, że nie dodano tych dowcipów osobno na płycie instalacyjnej jako bonusa. Nie wiem jak Wy ale jakby człowiek nie pośmiał się to Zona wydawała by się straszna i nie do zniesienia.
Każda broń dobra, z którą przeżyjesz kolejny dzień.
Lubomyr
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 10 Gru 2009, 00:27
Ostatnio był: 18 Sty 2017, 17:40
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Klimat gry

Postprzez yarpen w 16 Gru 2009, 17:58

Dowcipy jako bonus na płycie to swietny pomysł jak dla mnie.
Większość czaję, choć najbardziej mnie bawi cisza po dowcipie i komentarz " ne smieszno" :)

Natomiast wkurza mnie to, że spolszczenie z Uttą jest chyba najgorsze, mimo że tak sie tym chwalą. Bo w poprzednich odsłonach Utta czytał również ważniejsze dialogi z menu dialogowego. A w Zewie .. to jeszcze nie trafiłem, żeby czytał jakikolwiek dialog. Jedynie te co sie słyszy w tle. Wcześniej klikało się kwestię i można było posłuchać klimatycznego lektora. Teraz podczas rozmowy z jest cisza. Jak dla mnie to potwierdzenie, ze lokalizację robili na kolanie w ostatniej chwili...nagrywając minimum niezbędne do tego żeby na okładce napisać: "kultowy lektor MIrosław Utta bla bla bla"
Por. Funky Koval 'AIR Star Force' piec lat czynnej sluzby, miliardy na liczniku, odznaczenia, takze srebrna gwiazda Palantiru.
Awatar użytkownika
yarpen
Stalker

Posty: 180
Dołączenie: 20 Kwi 2006, 21:16
Ostatnio był: 19 Lip 2023, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Klimat gry

Postprzez utak3r w 17 Gru 2009, 10:54

W rewanżu za to mamy 2009 Q4, a nie 2010 Q1.

Dowcipy lecą po rosyjsku, spolszczone są tylko te gadki, które ze względu na fabułę mają znaczenie, więc spoko, nie niszczy to klimatu. Ogólnie faktem jest, że nagrań jest po pierwsze mało, a po drugie, przetłumaczone są tylko aby kontekst zachować, bez smaczków, a co za tym idzie, p.Utta ma krótkie kwestie, znacznie krótsze, niż oryginał, więc rozwleeeekaaaaa.... nienaturalnie to brzmi i.... beznamiętnie - to jest najgorsze w całym podkładzie, ta beznamiętność, momentami się zastanawiałem, czy to przypadkiem nie jest jakiś symulator :(

Co do pytania, tak, rozumiem kontekst większości dowcipów, a jak dobry dzień to i więcej ;) Osobiście najbardziej podobał mi się dowcip z lekarzem ("haraszo, haraszo.... szto nie u mienia." :D ).
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Klimat gry

Postprzez Naznaczony w 27 Gru 2009, 13:22

Mnie osobiście wkurzał lektor podczas rozmowy w Barze itp. nie zbyt mnie to interesowało co ma do powiedzenia...
Robiłem misje i lektor do tego był mi w ogóle nie potrzebny. Aktualnie uważam że powinni dać w Zewie Prypeci
Lektora ale tylko i wyłącznie w Filmikach i przy sprawdzaniu helikopterów. A dowcipów jak dotąd nie usłyszałem bo nie przesiaduje z NPCami ;)

Pozdrawiam ;D
Pomogłem ci? Daj +++ nie pomogłem? hehe to nikt nie pomoże :>...
Awatar użytkownika
Naznaczony
Kot

Posty: 24
Dołączenie: 20 Lis 2007, 09:23
Ostatnio był: 03 Sty 2010, 01:23
Miejscowość: Malbork
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez Artur1021 w 01 Sty 2010, 01:37

Jak dla mnie klimat jest niesamowity... to jest jedyna gra (stalker wszystkie czesci) ktora budzi we mnie taki strach. Nieraz jak gram w nocy to ciary mi przechodza :) jest poporostu znakomita. Lektor tez jest bardzo dobry lecz moglby czytac wiecej dialogow
Artur1021
Kot

Posty: 12
Dołączenie: 01 Sty 2010, 00:31
Ostatnio był: 10 Kwi 2010, 13:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez wilku12 w 01 Sty 2010, 13:16

Mamy szczęście że w polskim wydaniu lektorem jest Utta lepszego lektora do tej gry chyba nigdzie byśmy nie znaleźli :)
I to znakomicie podtrzymuje klimat gry ;)
Awatar użytkownika
wilku12
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 22 Paź 2009, 19:08
Ostatnio był: 16 Gru 2010, 17:06
Miejscowość: Ustka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: Klimat gry

Postprzez włocho94 w 04 Sty 2010, 18:50

Klimat gry jest rewelacyjny autorzy się postarali odnośnie klimatu i fabuły gry :D
Awatar użytkownika
włocho94
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 13 Lis 2009, 15:56
Ostatnio był: 01 Paź 2023, 16:28
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 5

Re: Klimat gry

Postprzez djcycu w 04 Sty 2010, 19:32

Klimat? Hmm... Mało troszkę było zadań głównych no i nie były za ciekawe. Natomiast kiedy wykonuje się je razem z misjami pobocznymi to widać że prawdziwy klimat i sens drzemie w misjach pobocznych :) Jak dla mnie rewelacja chociaż mogło być lepiej i wierzę że będzie o ile postanie następna odsłona bądź jakaś typowa "dwójka".
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Klimat gry

Postprzez Scurko w 04 Sty 2010, 19:48

To prawda, według mojej oceny wątki poboczne ciągnęły wątek główny. Gdyby nie zostały tak rozbudowane nie byłoby tak kolorowo. Ich zróżnicowanie bardzo mi przypadło do gustu, takie łażenie po cichu obok śpiących pijawek było klimatyczne :wink:.

Pozdrawiam.
Image

"TYLKO ŻYCIE POŚWIĘCONE INNYM WARTE JEST PRZEŻYCIA"

http://fairview.deadfrontier.com/refer. ... ontier.com
Awatar użytkownika
Scurko
Tropiciel

Posty: 292
Dołączenie: 03 Lip 2007, 20:16
Ostatnio był: 16 Kwi 2022, 18:56
Miejscowość: Dębowiec k.Cieszyna
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 3

Re: Klimat gry

Postprzez dorian w 15 Sty 2010, 11:15

Klimat..wiadomo, jest. A co najbardziej tworzy klimat?
Dla mnie, poza całą resztą "drobiazgów" jak wiejący wiatr, deszcz/śnieg, Pan Utta, ruskie gadanie, czy burze to przede wszystkim widoczne z daleka, palące się ogniska i rozmowy,dowcipy, albo granie i śpiewy przy nich.
I jak jeszcze od czasu do czasu z kumplami kozaczka się przy nim napijesz.. :wink:
A Mr Utta jest świetny, czyta tekst w jakiś taki charakterystyczny tylko dla niego sposób.Ode mnie dla gościa: :wódka: :E
P.S.Latające ptaszyska też robią swoje.

dorian
Wygnany z Zony

Posty: 1408
Dołączenie: 11 Lut 2008, 16:02
Ostatnio był: 11 Mar 2020, 20:52
Miejscowość: W-wa
Frakcja: Zombie
Kozaki: 244

Re: Klimat gry

Postprzez utak3r w 15 Sty 2010, 13:07

Prawda.
To, co tworzy klimat Stalkera, to nie jest mgła czy mroczna muzyka - choć one oczywiście pomagają podtrzymać i/lub wzmocnić go. Klimat tworzony jest przez to, czego brak w innych grach: poczucie prawdziwego życia i przebywania w Zonie. Właśnie te ogniska, te dowcipy i gadki. Dzięki nim jesteśmy tam, nie - gramy w to.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376

Re: Klimat gry

Postprzez Normandia w 15 Sty 2010, 21:34

Doskonały klimat tworzą dźwięki. Szelesty w trawie, rozmowy stalkerów siedzących przy ognisku słyszane z oddali, ten dźwięk jak by syreny portowej kiedy w Zatonie robi się ciemno, dyszenie pijawki, którą słychać, a której nie widać i ta przerażająca cisza w zakładach Jupiter coś co buduje napięcie bardziej niż najlepsza muzyka. Brakuje tylko mglistych poranków z mgłą przez którą ledwie widać koniec lufy własnego karabinu. Coś takiego powinno występować a Zatonie na bagnach, które stanowią większą część lokacji...
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Normandia
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 25 Maj 2009, 21:16
Ostatnio był: 09 Cze 2013, 20:10
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości