Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Dymitri w 18 Cze 2011, 18:40

Siema :wódka: na wstepie wielkie dzieki Stalkerom ktorzy powiedzieli mi jak rozwiazac "zagadke" tych glosow przy Wiezy Chlodniczej :E , ale po tym mam kolejne pytanie : Stalkerzy Powinności byli uwięzieni w tej dziwnej kuli ktora jest anomalia (?), dziwi mnie jej powstanie ;P i to w jaki sposob oni sie tam znalezli :wink: . Jak sądzicie ? Anomalia ta zostala stworzona w czasie którejś Emisji od przybycia Diegtiariowa? Czy jest wytworem innych Anomali tak samo jak w tym tunelu w ktorym trzeba bylo zdobyc artefakt psioniczny z Topolem dla naukowców? :wink:
Napędza Mnie nienawiść, Zołnierze są Żałośni!
Jesteśmy Dziećmi ZONY w rodzinie STALKEROLOGI! xD

Za ten post Dymitri otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Wilk,
Negative tomasz4815.
Awatar użytkownika
Dymitri
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 19:37
Ostatnio był: 29 Wrz 2015, 15:13
Miejscowość: Prypeć/Elektrownia Czarnobylska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez PMG w 18 Cze 2011, 19:01

Cóż, ja sądzę, że "Bąbel Przestrzenny" może być zwykłą anomalią przestrzenną, która teleportuje stalkerów wewnątrz Wieży Chłodniczej. Ale nie wiem, dlaczego nigdzie nie można jej znaleźć. Być może znajduje się w jakimś miejscu np. w innej części Zony lub po prostu zniknęła, gdy została aktywowana. Najdziwniejsze jest jednak to, że gdy anomalia została namierzona przez detektor, znowu się aktywowała, wyrzucając stalkerów z powrotem, a właściwie ich wyczerpane zwłoki. Chyba, że Powinnościowcy nie byli uwięzieni wewnątrz wieży, a wewnątrz anomalii! Wracając do powstania, sądzę, że "Bąbel Przestrzenny" jest wytworem Emisji. Moim zdaniem jest to nic innego, jak zwykła Anomalia Przestrzenna, która powstała tak jak inne anomalie swojego "gatunku" :wink: . Oczywiście nie każdy musi się ze mną zgodzić.
Awatar użytkownika
PMG
Redaktor

Posty: 376
Dołączenie: 12 Gru 2010, 10:30
Ostatnio był: 01 Sie 2024, 15:05
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Viper 5 9x18
Kozaki: 127

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez djcycu w 18 Cze 2011, 19:41

Dla mnie jest to ten sam motyw co w CS :) Wchodzisz w pole działania jakiegoś sobie bąbla ale nie wiesz tego jeszcze. Ot przypadkiem ci się udało drogę znaleźć i cię nie cofnęło... No ale idąc dalej zaczyna cię do tego bąbla wracać... Ilekroć próbujesz ty ciągle w nim jesteś. W przypadku CS Szrama i Leśnik znaleźli ścieżkę aby wejść i wyjść z bąbla :) Tutaj było jeszcze śmieszniej na tyle że przy podejściu ze Svarogiem anomalia wypluła ich jakby innym całkiem wyjściem (coś na wzór anomalii z Limańska i z Kordonu) :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Pilot w 18 Cze 2011, 21:07

Zgadzam się z moimi przedmówcami do tego uważam że Bąbel przestrzenny tworzy tak jakby inny wymiar gdzie(Z PDA
Generała Tczenki czy jakoś tak) panuje mgła i można się wiej zgubić lecz wszyscy są w jednym miejscu. ale dziwi mnie sprawa że ciągle słychać fale radiowe a z jego PDA wynika że ktoś go zabił w anomalji.
Awatar użytkownika
Pilot
Łowca

Posty: 434
Dołączenie: 26 Lip 2010, 14:34
Ostatnio był: 18 Lip 2021, 12:12
Miejscowość: Red Forest
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: F1 Grenade
Kozaki: 43

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez djcycu w 18 Cze 2011, 21:36

Wygląda na to że te słyszane zakłócenia radiowe to jakieś zakłócenia powodowane tam wewnątrz anomalii lub ogólnie przez jakość sprzętu albo niedopatrzenia twórców że to nie transmisja lecz nagranie (zrozumiełe? :D) No a ten bąbel i mgła to może też jakieś oddziaływanie fal psionicznych nie pozwalających na koncentrację, stąd też te nerwówki i końcowe samobójstwo generała.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Gavdylenko w 18 Cze 2011, 23:16

Cóż według mnie to po prostu jest tak jak z tą misją że jak masz iść zbadać helikopter to masz z noem wskoczyć w coś co cie przeniesie.Według mnie ci z powinności weszli w to ale coś się zacieło czy coś i nie teleportowało ich.
Славься, Отечество наше свободное,
Счастья народов надёжный оплот!
Знамя советское, знамя народное
Пусть от победы к победе ведёт!
Awatar użytkownika
Gavdylenko
Tropiciel

Posty: 231
Dołączenie: 18 Cze 2011, 13:26
Ostatnio był: 28 Lut 2013, 19:03
Miejscowość: In der Dunkelheit
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 53

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Dymitri w 19 Cze 2011, 11:07

Przemyślałem wasze wszystkie wypowiedzi ale Twoja najbardziej mnie zainteresowała;)
Możliwe że wskoczyli do anomali żeby się przeteleportowac (załozmy że chcieli dostać się do Prypeci) zamiast tego Anomalia uwięziła ich, i wywołała Pole Psioniczne jak Artefakt niedaleko Wieży w tym tunelu. Zaczęli mieć przywidzenia, typu że są w jakimś lesie, dookoła jest ciemno, mgła itd. Że ktoś lub coś próbuje ich zabić, że uciekają itp. A tak naprawdę znajdowali się w jednym miejscu. Do tego jeden po drugim zapominali jak się oddycha i umierali, ale zamiast tego widzieli jak do Siebie strzelają itd. Podobno Taczenka (czy jak się zwał) zabił dwóch żołnierzy, może wcale ich nie zabił? Może sami umarli ale Pole Psioniczne wywołało tego typu zwidy? ;>

Uwagi moderatora:

Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi. - Wheeljack
Napędza Mnie nienawiść, Zołnierze są Żałośni!
Jesteśmy Dziećmi ZONY w rodzinie STALKEROLOGI! xD
Awatar użytkownika
Dymitri
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 19:37
Ostatnio był: 29 Wrz 2015, 15:13
Miejscowość: Prypeć/Elektrownia Czarnobylska
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Xanserto w 26 Cze 2011, 19:37

Zaciekawiła mnie ta anomalia. Wracali do tego samego miejsca, mogli by bardziej opisać co widzą, jakieś charakterystyczne punkty. Ciekawe jest jeszcze jak Powinnościowcy wpadli w anomalię... która była tak wysoko! Ciekawa byłaby misja, która umożliwia nam wejście do anomalii i uratowanie stalkerów.
Xanserto
Kot

Posty: 29
Dołączenie: 29 Gru 2010, 02:02
Ostatnio był: 23 Paź 2012, 10:31
Kozaki: 3

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Iceformen w 26 Cze 2011, 21:40

Ta anomalia ma podobne działanie do tej dzięki której dostajemy się na płaskowyż tylko z takim szczegółem że Bąbel przestrzenny nie teleportuje a jest czymś w rodzaju pułapki do której ta się wejść ale już wyjść się nie da. Możemy to nazwać teleportem to innego wymiaru. Dużo możemy się dowiedzieć o tym z PDA Generała Taczenki. Że widzą tylko mgłę czy coś takiego. Więc teoria o tym że byli uwiezieni w wieży chłodniczej jest raczej mało trafna.
Depressive Black Metal

Za ten post Iceformen otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland.
Iceformen
Stalker

Posty: 106
Dołączenie: 27 Sty 2011, 13:48
Ostatnio był: 27 Mar 2016, 14:45
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 17

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Woland w 26 Cze 2011, 21:51

Zgadza się. Oni nie byli więzieni w wieży chłodniczej. Ale jak się dostali do tej anomalii która była w dość nietypowym przejściu? Rzeczywiście jak ktoś tu pisał chcieli się teleportować gdzieś??
A może tak naprawdę to był wypadek. Może gdzieś łazili i bum- trafili do bąbla?
A może wejście do bąbla znajduje się WEWNĄTRZ WIEŻY CHŁODNICZEJ?!
Może w niej jest coś co Taczenko i reszta chciała zbadać? Bo to musiało być coś ważnego jak poszli sami oficerowie. Może bąbel uniemożliwił im dotarcie do czegoś wartościowego w wieży? Było coś może w PDA co było celem wyprawy czy coś w tym stylu??

Kolejna kwestia:
Czemu po kontakcie z detektorem bąbel wypuścił ich?! Przecież to normalny wykrywacz anomalii!!!
Czy możliwe że ich ciała z stanu niewidzialnego w widzialny się przeobraziły bo... anomalia z nich zrobiła nietypowy artefakt? Albo np. z ich pancerzy ??

Teorie spiskowe takie moje :P
Ma to sens?
Woland
Legenda

Posty: 1772
Dołączenie: 26 Sie 2010, 11:18
Ostatnio był: 28 Mar 2019, 00:05
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 10

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Ilja w 26 Cze 2011, 23:12

Działanie teleportów/bąbli jest dla mnie trochę nielogiczne. W CS po wejściu w "kulę" w kordonie, albo czerwonym lesie
jesteśmy teleportowani. A w wieży chłodniczej z czegoś takiego wypadają ciała... Do tego w kordonie trafiamy prosto
w miejsce z ciałem kumpla trusi. On stamtąd nie mógł wyjść i umarł z głodu, a my możemy sobie wymaszerować z jego pda.Trochę to bezsensu. Jednak wygląda na to że w bąblu można wylądować tylko w czasie emisji (dużej, jak w CS) i to
się zgadza bo Taczenko zaginął podobno długo przed cop-em.
IT'S OVER
Awatar użytkownika
Ilja
Survarium.pl

Posty: 159
Dołączenie: 02 Kwi 2011, 00:52
Ostatnio był: 16 Lis 2014, 21:25
Miejscowość: Deska zabita dziurami
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Bulldog 6
Kozaki: 25

Re: Anomalia przy Wiezy Chlodniczej

Postprzez Universal w 27 Cze 2011, 00:18

Ale macie problemy. Potrzebny był nietypowy quest, niepolegający na szukaniu artefaktów, to się znalazł. Ktoś wpadł na genialny pomysł, by wyciągnąć ludzi z anomalii przestrzennej. Nie pomyśleli widać o tym, że znajdzie się grupka osób, która nie ma co robić i zacznie zadawać sakramentalne pytanie:

Co autor miał na myśli?

To ja Wam odpowiem: nic.
Możecie spróbować tu: http://biurotlumaczen.art.pl/, jednak ja poprzestałbym na wytłumaczeniu @djcycu.
Język kłamie głosowi, a głos myślom kłamie; myśl z duszy leci bystro, nim się w słowach złamie.

Za ten post Universal otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Woland.
Awatar użytkownika
Universal
Monolit

Posty: 2614
Dołączenie: 21 Lip 2010, 17:54
Ostatnio był: 09 Cze 2024, 23:33
Miejscowość: Poznań
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1052

Następna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości