S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Astar12 w 10 Lis 2009, 21:07

Fakt faktem dyskusja stała się w sumie bez przedmiotowa, skoro wydanie polskie będzie w sumie za niecałe 3 tygodnie. Ciśnienie rosło od premiery przez chore zasady premiery, co owocuje takimi tarciami w społeczności. Nie powiem, że się nieco uniosłem z tym piractwem, na szczęście teraz można poczekać te kilka dni i złożyć preordera na CoP PL. W sumie grę już prawie skończyłem a właściwe to na spokojnie skończę jutro i można ją wystawić na aukcji. Przynajmniej przez te kilka dni człowiek sobie zaostrzy apetyt na ponowną grę i trochę kasy odzyska za grę. Trzeba jakoś się przekatulać do przysłania preordera BAD COMPANY 2, bo BF 2 na rozgrywkach klanowych jest już nudny, a scena praktycznie nie istniej a poza kilkoma szczątkowymi klanami.

Gdyby nie było takiego zamieszania z datą premiery polskiego wydania, i jasno powiedziane iż premiera będzie tak szybko to w sumie całej sprawy by nie było, bo ludzie by wytrzymali te parę tygodni i nie kupowali rosyjskiej wersji i na siłę robili spolszczenie. Strasznie to wszystko pogmatwali w cenedze.

Dziarsky napisał(a):Uch, ale zapierdzielają :), pewnie do końca roku będą ze trzy poprawki ;).

Dobra, dobra - żartowałem :D zaje*ista wiadomość.


Raczej nie, gra działa bardzo stabilnie nawet bardziej niż CS gram już ładnych kilka dni i ani jednej zawiechy choć przycinki się zdarzają w takich miejscach gdzie praktycznie nic się nie dzieje na mapie i niema gwałtownej zmiany otoczenia jak jest podczas sprintu. Pierwszy pacz będzie pewnie po nowym roku gdy wyjdzie wydanie angielskie.
Astar12
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 11 Paź 2009, 15:31
Ostatnio był: 09 Sty 2014, 19:14
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 10 Lis 2009, 21:35

Serwisowi gratuluję rozwijania się pod kątem współpracy z Cenegą, a samemu wydawcy świetnej postawy z związku z premierą :) Również czekam na polską edycję, nie będzie to pierwsza gra na półce w dwóch wersjach, ale wydanie jak najbardziej warte kolejnej sumki.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez djcycu w 11 Lis 2009, 00:16

No to super :) kasa na polska wersje juz jest i nie sadzilem ze tak szybko sie jej pozbede :D Co do piratow to moze dobrze ze niektorzy gre sprobowali bo np moj kumpel gry nie odpalil chociaz wymagania go nie przerosly zanadto. Zamierzal kupic to od razu mowie :D ale wolal sie upewnic no i nie mogl sie doczekac tak samo jak wielu na tym forum. Teraz chlopaki pedem do sklepu po premierze i kupujemy! Pokuta wiec bedzie odmowiona :D
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dhomochevsky w 11 Lis 2009, 01:35

affliction napisał(a):Jak się wspomnia te wszystkie narzekania i płacze, że to to gra będzie zabugowana, że to nie będzie zoptymalizowana, że nie będzie miała klimatu, że nic nie dodadza nowego, tylko pojada na starym schemacie - na latwiznę, że to premiery nie będzie w tym roku, że to CD Projekt nie wydaje gry, że to nie wiadomo kto będzie wydawcą, cenega zostaje wydawca - wiec to spieprza, że nie będzie odpowiedniego lektora, że sama polonizacja będzie o d*** psa rozbić (bo to Cenega), że wydanie będzie ubogie, że to i że tamto...

Jakie są fakty? Ja od samego początku wierzyłem w ten tytuł i podchodziłem optymistycznie.
Teraz z pogardą patrzę na tych wszystkich, którzy tak płakali - ciesząc się, że za kilkanaście dni zagram w grę.

Żal mi was - przynajmniej macie nauczkę. Będziecie wiedzieć, że każda opinia powinna być potwierdzona faktami, mieć podstawę by w ogóle zaistnieć.

Wierzyłem, że jeszcze na "gwiazdkę" pospaceruje po wirtualnej Pyrpeci, jak miło być zaskoczonym - Mikołaj będzie szybciej ;-)




We wszystkim masz rację, ale wydaje mi się, iż dojdzie kolejny powód do narzekań - cena :wink:

Całkiem niedawno zetknąłem się z demem gry Risen (też Cenega jest wydawcą) i jako fan serii Gothic, chciałem jak najszybciej zakupić egzemplarz tej gry. Od razu poszperałem w internecie w celu wyszukania (co u mnie już nawykiem jest), w którym ze sklepów będzie taniej o chociażby 5 złotych :P
Jednak przeżyłem szok, gdy zobaczyłem ile ta gra kosztuje... Cena detaliczna: 130 PLN!
Od razu mi się przypomniały czasy początków gier komputerowych w Polsce i aż odechciało się kupna (mam nadzieję, że chwilowo... w każdym razie dopóki nie stanieje).

Lecz mimo wszystko liczę na to, że nasz ukochany Stalker jednak nie przekroczy (przesadnej jak dla mnie) granicy 100 złotych...
No ale zobaczymy 27 listopada :)
Awatar użytkownika
Dhomochevsky
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 22 Cze 2009, 15:19
Ostatnio był: 03 Kwi 2011, 22:29
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Alvarin w 11 Lis 2009, 10:16

I tu jest problem, możemy się nie spodziewać już zbyt wielu gier poniżej 100 zeta. Ostatnio trędy wśród wydawców kierują się ku podwyższeniu pułapu cen nowych produkcji, a że przodują w tym produkcje naprawdę znane i lubiane (chociażby Call od Duty: Modern Warfare 2) które i tak się sprzedadzą, to możemy liczyć na to, że już niedługo inni też do tego dołączą. Trudno, wszystko drożeje, nadszedł czas na gry :(

Alvarin
Wygnany z Zony

Posty: 278
Dołączenie: 24 Kwi 2009, 21:00
Ostatnio był: 20 Mar 2012, 12:14
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 12

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez affliction w 11 Lis 2009, 11:00

Nie sądzę by cena była jakaś nadzwyczaj wygórowana. ZA granicą, w przeliczeniu na PLN - cena jednego egzemplarza oscylowała w okolicach 50 zł. Ogólnie w Polsce ceny gier są niższe niż w posotałych krajach EU, jednak to nie zawsze jest zasadą. Można domniemać, że Cenega celowo dołożyłą te wszystkie gadżety by sztucznie podbić wartość produktu.

Tutaj wyłącznie domniemam, że cena będzie wynosić w okolicach 99 zł, taki standardzik. Zapewne przed/po kliku dniach od premiery kilka sklepów internetowych zjedzie z ceną do 65-75 zł - doliczając do tego ok 10 zł za transport i tak wyjdzie taniej. Nie oszukujmy się - Stalker: Zew Pyrpeci może jest i grą popularną, ale nie na tyle, by cene zawyżali powyżej 100 zł. Osobiście w to nie wierzę. Stawiam na 89 zł.
ImageImage
Awatar użytkownika
affliction
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 10 Wrz 2009, 10:54
Ostatnio był: 31 Sty 2016, 10:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Dizel w 11 Lis 2009, 14:12

Dizel
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 01 Paź 2009, 12:38
Ostatnio był: 01 Cze 2014, 21:37
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Michu w 11 Lis 2009, 14:19

99.99zł
http://sklep.cenega.pl/index.php?action=product&nr=1086

Prosimy poczekać z zamawianiem, niedługo zniżka dla użytkowników Stalker.pl
Awatar użytkownika
Michu
Very Important Stalker

Posty: 1557
Dołączenie: 10 Lip 2007, 00:34
Ostatnio był: 30 Cze 2024, 22:02
Miejscowość: Jelenia Góra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 131

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Astar12 w 11 Lis 2009, 14:24

affliction napisał(a):Nie sądzę by cena była jakaś nadzwyczaj wygórowana. ZA granicą, w przeliczeniu na PLN - cena jednego egzemplarza oscylowała w okolicach 50 zł. Ogólnie w Polsce ceny gier są niższe niż w posotałych krajach EU, jednak to nie zawsze jest zasadą. Można domniemać, że Cenega celowo dołożyłą te wszystkie gadżety by sztucznie podbić wartość produktu.


Tak ale te 50 zł wychodzi za wydanie wymagające CS a u nas ma być wydane nie jako dodatek a pełny epizod o czym informuje Cenega, związane jest to z tym iż CD Projekt ma prawa do CS a wydając wersję CoP jako dodatek do CS, Cenega nabijała by pośrednio kasę CD Projekt-owi. Dlatego będziemy mieli tylko pełne wydanie z oczywistych względów czyli kasy, można mieć nadzieję iż Cenega postąpi na tyle uczciwie względem graczy, iż z powodu braku wersji jako dodatek do CS wyda pełną wersję CoP w przyzwoitej cenie czyli do 100zł choć mam nadzieję że będzie to około 90zł. Inaczej wiele osób zakupi wersję jako dodatek do CS po niższej cenie zagranicą i dołączą polskie pliki lokalizacyjne z CoP wyłuskane z polskiego wydania. Trąci to nieco piratem, ale jest o jeden ze scenariuszy w przypadku przegięcia z ceną przez Cenegę. Jak na razie na stronie sklepu internetowego Cenegi niema preordera na CoP a tym bardziej ceny. Trzeba czekać pewnie będzie wiadomo najpóźniej po niedzieli jaka jest cena.

Cena już znana 99zł, do przełknięcia. Jak na gołe wydanie to nieco drogo, bo jerzeli zapowiedziane wydanie z tymi psełdo pocztówkami to wydanie kolekcjonerskie to raczej jest to bieda wydanie.

Dla przypomnienia jak wyglądało wydanie kolekcjonerskie SoC.

Image

CS w wydaniu kolekcjonerskim.

Image

W porównaniu do wydania CoP

Image

Jak na wydanie kolekcjonerskie to jest to bieda wydanie nawet w stosunku do CS którego wydanie kolekcjonerskie było mocno krytykowane. Jeżeli ma to być wydanie standard to za 99zł ujdzie w tłoku.
Astar12
Kot

Posty: 11
Dołączenie: 11 Paź 2009, 15:31
Ostatnio był: 09 Sty 2014, 19:14
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Feniks w 11 Lis 2009, 14:49

Jak na wydanie kolekcjonerskie to jest to bieda wydanie nawet w stosunku do CS którego wydanie kolekcjonerskie było mocno krytykowane. Jeżeli ma to być wydanie standard to za 99zł ujdzie w tłoku.


Podstawowe wydanie Clear Sky też nie było tanie, a poza mapą i naklejkami nie oferowało żadnych dodatków. Z drugiej strony uważam, że traktowanie CoP jako "dodatku" jest bardzo krzywdzące dla samej gry, która jest w całości zbudowana od podstaw - nie tak jak CS, gdzie jedynie dodano kilka nowych lokacji.
Awatar użytkownika
Feniks
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 06 Lis 2009, 16:22
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 18:30
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez affliction w 11 Lis 2009, 14:56

Czyli jednak standard - 99 zł. Powiedzmy, że zamknę oczy i przełknę tą cenę, bo podobnie zakupiłem Clear Sky. Jednak cena 120 zł to już stanowcze przegięcie pały. Twórcy zaczynają być coraz bardziej chciwi. GTA IV - 150 zł, SIms 3 - 120 zł, Starcraft 2 - 150 zł, Call of Duty MW2 - 130 zł, że tylko wymienię te najgłośniesze tytuły... a kto im na to pozwala? My, gracze tacy jak ja i wy, którzy pomimo narzekań i tak pójdą do sklepu i zakupią po zawyżonej cenie, a cała reszta ukradnie z internetu...
ImageImage
Awatar użytkownika
affliction
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 10 Wrz 2009, 10:54
Ostatnio był: 31 Sty 2016, 10:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez KoweK w 11 Lis 2009, 15:02

Astar12, nie ma to jak porównywać standardową wersję do kolekcjonerskich... to co podałeś na zdjęciu to nie jest kolekcjonerka, tylko zwykłe wydanie - póki co o kolekcjonerskiej ni widu, ni słychu...

Mnie cena zadowala, poza tym ze zniżką jeszcze bardziej. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5663
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 01:51
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości