Ulubione frakcje

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Re: Ulubione frakcje

Postprzez djcycu w 25 Sie 2013, 16:53

A co się dziwisz? Wyobraź sobie sytuację że idziesz do zony bo ci trzeba pieniędzy i gdzieś nagle w ponury dzień cię zatrzymuje zgraja bandytów. Ty do nich z otwartymi ramionami chcesz się przyłączyć a tu bęc! I leżysz bo cię klient powalił pięścią. Zabrali ci wszystko, splunęli na facjatę i odeszli. Jeszcze tego samego dnia zatrzymują cię kolejni i bijąc pytają o schowek skoro nic nie masz. Nie wierzą ci żeś goły i wesoły więc dostajesz kulkę w łeb. Żona w domu płacze, dzieci płaczą bo ojciec nie wrócił i nie wiadomo czemu tak długo się nie odzywa... Wychodząc z założeń samej gry i przy wyobrażeniu sobie realiów nie trudno się domyślić że bandyta to ścierwo jak dzisiejsze mafie. Kasa, zyski, układziki kosztem kolegów włącznie. Stąd żaden stalker w samej grze ich nie chce znać mimo że dużo stalkerów za perymetrem było zbirami lecz w zonie ułożyli sobie ego. Bandyci w zonie to ostatni szczebel z jakim można prowadzić układy. To ludzie bez honoru i zasad całkowicie pozbawieni współczucia i wyobraźni.

Żeby nie było offtopu... Żadnej frakcji nie preferuję. Samotne spokojne życie bez zobowiązań. Sam sobie panem, neutralnie do Wolności i Powinności i kto tylko jeszcze się nawinie. Bandytów szerokim łukiem bo po nich się wszystkiego można spodziewać.
Ostatnio edytowany przez djcycu, 25 Sie 2013, 22:17, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Reklamy Google

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Kamko Furiat w 25 Sie 2013, 21:21

Każdy ma swoje zdanie nieprawdaż? Przywykliśmy do tego co o nas mówią... Kiedyś to i ja byłem samotnikiem w Zonie. Nie szło mi za dobrze. Dopiero bandyci zapewnili mi lepsze życie, choć początki w ich szeregach nie były łatwe. Z czasem jednak wspiąłem się bardzo wysoko. Nie jestem jeszcze hersztem jakiejś bandy, ale jestem jednym z elitarnych bandytów, a to powód do dumy. Oczywiście staram się też o pozycję przywódcy, kto wie, może kiedyś będę miał swoją własną bandę.

Tak przy okazji - wielu stalkerów uważa, że mimo wszystko gdzieś tam mam dobre serce. Oj, kiedyś uratowałem jednego pechowca przed sforą nibypsów i teraz niektórzy próbują przeciągnąć mnie na swoją stronę. Czy zgodzić się na ich prośby? Miałem z tym dylemat, ale póki co nie zamierzam raczej zdradzać moich kompanów. Wydaje mi się, że lepiej już dla mnie być nie może.
Zona to nie miejsce dla płaczliwych i rozpieszczonych gogusiów...
Awatar użytkownika
Kamko Furiat
Kot

Posty: 22
Dołączenie: 22 Sie 2013, 23:27
Ostatnio był: 05 Maj 2014, 22:35
Miejscowość: Zamość/Zona
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 7

Re: Ulubione frakcje

Postprzez snorek64 w 30 Lis 2013, 18:52

tylko zwyli stalkerzy bo są mili i towarzyscy i nawet :wódka: z nami wypiją
snorek64
Kot

Posty: 13
Dołączenie: 15 Cze 2013, 12:12
Ostatnio był: 03 Mar 2018, 17:13
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: -19

Re: Ulubione frakcje

Postprzez HCNOPS w 04 Gru 2013, 08:14

Nie wiem czy ktoś tutaj wymienił, ale zauważyłem, że najbardziej pomijaną frakcją są naukowcy, a to przecież od nich w dużej mierze zależy przyszłość Zony. Badania przyczółka naukowców w okolicach Janowa udowodniły, że Zona może przysłużyć się rozwojowi nauki i medycyny, co skłoniło ostateczne MEN do włożenia poważnej kasy w programy naukowe związane z Zoną. Powinność ma to w dupie i po prostu chce zniszczyć Zonę. Są to typowi idioci, którzy nie rozumiejąc czegoś, chcą wszystko wysadzić w powietrze i - o ironio! - im mocniej oni uderzają Zonę, tym mocniej Zona im oddaje. Nowe leki, techniki leczenia, nowe pancerze, bronie, rozwiązania przemysłowe... To wszystko drzemie w Zonie i jest to dar Zony dla świata. Potrzeba jednak naukowców, którzy to zbadają, opiszą i znajdą praktyczne zastosowanie. Idealnie przy okazji do ochrony bunkra naukowców nadają się ludzie z Wolności, ponieważ praca naukowców jest praktycznym wypełnieniem postulatów Wolności: Zona jest po to, by ją badać, a nie by ją niszczyć. Stąd też Wolność jest, zaraz po naukowcach, moją ulubioną frakcją.

Za ten post HCNOPS otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive czarny stachu.
HCNOPS
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 27 Maj 2013, 20:12
Ostatnio był: 09 Wrz 2014, 09:56
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: Lightened IL 86
Kozaki: 14

Re: Ulubione frakcje

Postprzez 1986 w 13 Sty 2014, 22:09

Moja frakcja to Monolit. Dobre uzbrojenie, super wyglad kamuflazu, no i ich umiejetnosci.
Jak juz ktos powiedzial, zajmuja jedne z najlepszych miejscowek w Zonie. Chronia Centrum Zony przed nieproszonymi goscmi, ktorzy mogliby jej zaszkodzic i chwala im za to.

Sympatyzuje jeszcze z Wolnoscia... Wypad z Wujkiem Jarem do Kopatchi przyciagnal mnie do tej frakcji, jezeli chodzi o CoP.
Awatar użytkownika
1986
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 13 Sty 2014, 21:21
Ostatnio był: 07 Kwi 2016, 21:35
Miejscowość: Prypeć
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Szagart w 13 Sty 2014, 22:26

Moją ulubioną frakcją jest Powinność, zaimponowali mi w CoP (mój pierwszy STALKER) tym, że pomagali innym stalkerom oraz walką z mutantami, w szczególności gdy pomogli mi zabić Nibyolbrzyma, który zaatakował mnie w pobliżu Cementowni. W CS znów pokazali na co ich stać gdy ich szturmowcy odparli 5 fal bandytów na Wysypisku oraz w Czerwonym Lesie zabili 2 pijawki w pobliżu domu Leśnika. Osobiście nie jestem zwolennikiem "zniszczenia" Zony, lecz jestem za ochroną świata przed jej zagrożeniami, mówię tu w szczególności o mutantach. Innym powodem zamiłowania Powinności jest fakt, że używają świetnej broni szturmowej , ciężkiej i doborowych pancerzy (nie jestem typem snajpera). Do Wolności nic nie mam, ale gdy atakują moich to odpowiadam na wezwanie lecz sam ludzi z Wolności nie atakuje.
|| i7-9700K 5.00GHz | 16GB DDR4 RAM | Asus Strix RTX 2070 Super Advanced 8GB GDDR6 | Windows 10 x64 ||
Szagart
Ekspert

Posty: 707
Dołączenie: 30 Paź 2013, 00:54
Ostatnio był: 03 Wrz 2023, 22:12
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 76

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Saphiro190602 w 24 Sty 2014, 23:08

Może jestem dziwny ale mi się podobają frakcję : Wolność i... Monoliciarze . Według mnie wolność bo panuje z nimi i u nich spokojna atmosfera ( nie to co powinność ) A monoliciarze hmm.... dlatego, że to wyszkoleni wojacy z dobrym i fajnie wyglądającym uzbrojeniem. Jedyne co mi się w nich nie podoba to to że są fanatykami. Moja wersja co do namieszania im w głowach przedstawię tu: Po uderzeniu w okolice Zony ,,Monolita'' ( to imię nie odmiana monolit-u ) ludzie przechodzący niedaleko doznali silnych fali psionicznych ( taki wielki kontroler bo podobno w meteorze są żywe tkanki! ) można się jednak spod tego uroku wyrwać (zrobił to włóczęga i jego drużyna ), wszystkie wspomnienia wracają. Czyli Monolit używa ich do swoich celów.
Saphiro190602
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 24 Sty 2014, 22:54
Ostatnio był: 03 Lut 2014, 11:08
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Striker
Kozaki: 0

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Dovak w 24 Sty 2014, 23:50

Powinność. Są zdyscyplinowani w przeciwieństwie do Wolności która by tylko jarała zioło. Ogólnie popieram ich poglądy co do totalnego odizolowania Zony od reszty świata a w końcu zniszczenia jej. Chętnie ochraniają bunkry naukowców i ogólnie im pomagają oddając wszelkie artefakty. Czyszczą Zonę z mutantów polując na nie dzięki czemu zwykli stalkerzy mogą czuć się bezpieczniej w terenie i przy odrobinie szczęścia przeżyć. Wszystko co znajduje się w Zonie powinno na zawsze w niej zostać.

Za ten post Dovak otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Szagart.
Awatar użytkownika
Dovak
Stalker

Posty: 158
Dołączenie: 07 Sie 2013, 14:19
Ostatnio był: 26 Gru 2018, 01:33
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 23

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Krzyk19 w 25 Sty 2014, 20:46

Wolność tylko jara zioło, Bandyci ciągle okradaja Stalkerow, Naukowcy badają coś w bunkrze nad Jantarem. Chyba tylko Powinność coś robi, a mianowicie walczy z mutantami i chroni Zone przed anarchiã. Czasami płacąc najwyższą cenę. Ale to nie jest moja ulubiona frakcja. Najbardziej lubię najemników. Za co? Oczywiście za najlepszą w Zonie broń, świetne wyszkolenie, zorganizowanie i bezwzglednosc oraz za to ze współpracują ze wszystkimi frakcjami.
PS: Ale jednak jestem sympatykiem powinnosci, tylko gdy zaczynają mówić co niby zrobią Wolności to mam ochotę zwiac. Nawet Bandytom nie życzę takich rzeczy!
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Ulubione frakcje

Postprzez CrosSs w 25 Sty 2014, 21:42

Ja mam kilka ulubionych frakcji. Powinność lubię za świetne wyposażenie i wyszkolenie. Monolit za to że są najbardziej ciekawą i tajemniczą frakcją, ale niedawno dopiero zrozumiałem że bycie samotnikiem i nie dołączanie do żadnej frakcji oddaje najlepiej klimat STALKERa. :E
Udanych łowów Stalkerze .
Awatar użytkownika
CrosSs
Stalker

Posty: 90
Dołączenie: 08 Sty 2012, 19:08
Ostatnio był: 21 Sie 2022, 16:11
Miejscowość: Zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 9

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Krzyk19 w 25 Sty 2014, 22:07

Rzeczywiście bycie Samotnikiem bardzo odddaje klimat Stalkera. Taka samotna wędrówka po Zonie daje więcej niż bycie w jakiejś grupie. To daje czas na przemyślenia co do tego co się zrobiło, co się robi i co zamierza się zrobić.
Krzyk19
Tropiciel

Posty: 347
Dołączenie: 25 Sty 2014, 19:48
Ostatnio był: 02 Sty 2018, 11:38
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 53

Re: Ulubione frakcje

Postprzez Koleś w 25 Sty 2014, 23:02

Wszyscy tutaj piszecie, że Powinność bardzo dobrze robi chcąc zniszczyć Zonę. Ale zdajcie sobie sprawę z tego, że gdy nie będzie Zony, to nie będzie Stalkera? :). Nikogo nie obrażam, wręcz przeciwnie bardzo lubię Powinność, ale nie ze względu na to jacy są, tylko po prostu mają najlepszy ekwipunek.

Nie jest to moja ulubiona frakcja. Są nią samotnicy, ponieważ wraz z bandytami wprowadzają niesamowity klimat.
Lubię także Wolność za to, że są tacy wyluzowani, bez jakichś wojskowych musztr.
Awatar użytkownika
Koleś
Stalker

Posty: 139
Dołączenie: 11 Gru 2013, 18:27
Ostatnio był: 05 Lip 2017, 14:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 16

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości