S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

"Ogólnie rzecz biorąc, jest to niemożliwe." Odparł Profesor Wołodia, zapytany o możliwość obrony doktoratu w przypadku posiadania tytułu profesora.

Bedzie dobrze?

Da
553
75%
Niet
38
5%
Bedom bany!
150
20%
 
Razem głosów : 741

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez doubleffect w 30 Mar 2010, 16:24

Mnie rozczarowała ta część. A zakończenie to już totalna porażka. Droga do helikopterów: paru zombie, kilka mutantów, potem Monolith pojawia się na chwilę, ale ani nie toruje drogi, ani nie robi żadnej szkody. No AI słabe chyba, bo trzeba było aż do nich podchodzić, bo inaczej to strzelali gdzieś w powietrze...

Call of Pripyat samo fabularnie - w porządku. Ale jak ta część ma się do reszty? Umiejscowiona w czasie po Shadow of Chernobyl (tam naprawdę na końcu była walka, tak samo w Clear Sky - dojście do Limańska, potem przejście przez Limańsk... bez porównania). Ale lokacje? Wiadomo, Prypeci z mapy nikt nie ruszy (pomijam już fakt, że Shadow of Chernobyl nonstop było "to the north", a wcale tak nie jest, że Czarnobyl i cały kompleks jest na północ od Prypeci... nie wiem, twórcy nie widzieli mapy Ukrainy na oczy?), ale czymże są mapy Zatonu i Jupitera? W którą stronę do Kordonu? Nagle "Zone" zmienia kształt? Poza tym zakończenie z Shadow of Chernobyl, to "dobre", jest jedynym punktem, od którego można kontynuować dalej historię Streloka. Problem tylko jest taki, że tam wszystko wygląda tak, jakby strefa zniknęła. Czemu to się równa? Przysnął na koniec i przyśniło mu się? Jeśli tak, to w jaki sposób wrócił z Elektrowni Jądrowej?

Podoba mi się klimat w całej serii. Autorzy powinni kontynuować swoją pracę, ale tytuł STALKER zostawić już w spokoju. Kreatywność na pewno podsunie jakiś pomysł, szczególnie teraz w XXI w., kiedy czepić się można wielu tematów.
doubleffect
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Cze 2009, 20:04
Ostatnio był: 21 Wrz 2010, 15:21
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Pawex w 02 Kwi 2010, 20:54

a mi sie niepodoba zew prypeci niema prawie wogule klimatu czasem jest wogule słonecznie i to jest żałosne w stalkerze chodzi o to żeby było mrocznie :D :+: :wódka:
Pawex
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 02 Kwi 2010, 20:36
Ostatnio był: 22 Cze 2010, 22:14
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez STALKER98 w 03 Kwi 2010, 17:18

Gdy zaczołem grać w Zewa to po mojemu 0 klimatu... Czułem się w Zatonie jak na jakiejś pustyni i jeszcze na dodatek czułem się jak bym grał w GTA SA. Ale... Od Jupitera ta gra mi się tak spodobała że szok ! KLIMAT , KLIMAT !!! Nie rozumiem tu tych ludzi co mówią że Zew nie ma klimatu! Może rzeczywiście na początku gry nie ma ... Ale później to grać i tylko grać. Podoba mi się że są takie wspaniałe misje na którymi trzeba troche pomyśleć , zastanowić się kto mógł , co zrobić ...



P.S Grałem w Zew 1 (pierwszy) raz czy to dużo kasy , jak napoczątku zdobyłem 90 000 tys. potem spadłem na 16 000 tys. i teraz mam ok. 400 000 ?
Ostatnio edytowany przez STALKER98, 04 Kwi 2010, 16:27, edytowano w sumie 1 raz
Polyushko-pole, Polyushko, shiroko pole. Edut po polyu geroi , Ekh, sa Krasnoy Armii geroi! Devushki, glyante, Glyante na dorogu nashu. Vyetsya dalnyaya doroga, Ekh , da razveselaya doroga !
Awatar użytkownika
STALKER98
Stalker

Posty: 79
Dołączenie: 08 Mar 2010, 23:27
Ostatnio był: 03 Lut 2011, 11:31
Miejscowość: Tyż z Kremla a co se bede żałować ;)
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez n3ro11 w 04 Kwi 2010, 14:39

@UP
Natomiast ja sądzę, że zaton wprowadza nas w klimat gry. Jest to taka namiastka całości ;)
Co do kasy, nie wyróżniasz się spośród innych; to normalne zjawisko w Zewie.
Image
Awatar użytkownika
n3ro11
Stalker

Posty: 75
Dołączenie: 03 Paź 2009, 23:15
Ostatnio był: 20 Mar 2015, 19:43
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Major121 w 05 Kwi 2010, 19:50

Kasę to się za łatwo zdobywa :E Mi się podoba prypeć tam jest totalna wojna :!:
Awatar użytkownika
Major121
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 01 Kwi 2010, 22:11
Ostatnio był: 05 Kwi 2010, 20:38
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez doubleffect w 10 Kwi 2010, 11:45

Jeszcze raz, jak Zew Prypeci łączy się z poprzednimi częściami? Poprzez lokacje przede wszystkim - no nijak. Przecież droga do Prypeci w SHoC była prosta, nic nie zagradzało jej w sensie jakiejś przeszkody czy braku przewodników (których tam zresztą nie było), którzy by nie znali drogi. Mapa Zatonu czy Jupitera - no co też takiego w niej nadzwyczajnego? Już nikt nie pamięta prawdziwych podziemi z SHoC, prawdziwych laboratoriów? Przecież ta fabryka Jupiter to coś śmiesznego. Fabularnie - są wspominki nawet o barze 100 Rad, pojawia się bohater pierwszej części, ale w momencie, kiedy uruchomiłem grę i po wprowadzeniu rozpocząłem grać, to byłem trochę zdezorientowany - na mapie 5 miejsc do sprawdzenia (i wszystkich chyba nawet nie trzeba sprawdzać, żeby ukończyć grę, jeśli dobrze pamiętam), do Prypeci dotarłem sam (wyruszyłem w grupie 4-osobowej, bo nikt nie chciał pajaców z Monolitu na stacji Janów), wszyscy po drodze zginęli. Drogi nikt się praktycznie nie chciał podjąć, a przecież to była pestka przejść tamtędy, dosłownie parę mutantów i potem wymiana ognia z Monolitem w egipskich ciemnościach, ale tutaj bardzo szybko zdobywa się sprzęt.

Nie wiem, może jest dużo ciekawych misji pobocznych, ja wszystkich nie wykonałem, co wiem na pewno, praktycznie nic nie wykonałem dla naukowców, tylko im przyniosłem roślinę z anomalii, żeby dali odpowiedni strój temu żołnierzowi, zdekonspirowałem Flinta, wybiłem najemników z jakimś gościem z Duty, jeszcze na Zatonie zaangażowałem się w wymordowanie mutantów przez wpuszczenie gazu do podziemi i biegałem trochę z jakimś gościem przez jakiś czas, ale potem on gdzieś poszedł i nie chciało mi się już lecieć do niego, jak nagle przyszła wiadomość, gdzie on teraz jest - to chyba tyle, czyli bardzo niewiele. Aha, no i na koniec ubiłem tego psychola Noego, bo mnie denerwował, oberwałem od niego... A w Prypeci spodziewałem się w ogóle większej ilości misji, a bez wracania na poprzednie mapy, to można to wszystko skończyć pewnie w 20 minut.

Za ten post doubleffect otrzymał następujące punkty reputacji:
Negative megashooter.
doubleffect
Kot

Posty: 7
Dołączenie: 08 Cze 2009, 20:04
Ostatnio był: 21 Wrz 2010, 15:21
Kozaki: -1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez kondoslaw w 13 Kwi 2010, 22:36

Zew Prypeci- moim zdaniem:
Pozytywne:
-całkiem niezłe zadania poboczne
-fajne wprowadzenie i zakończenie (jak te takie poniszczone obrazki pokazuje)
-niezła fabuła
Negatywne:
-ZERO klimatu jedynie w ShoC był niezły, np. X18 czy X16 to mi normalnie ciary przechodziły, a tu dajmy taki X8: normalnie se łażę wszędzie się światło świeci a czasem z łaską wyskoczy jakiś snork czy chomik
-zakończenie do d**y- parę zombie i trochę monoliciarzy którzy sobie nawet trafić nie potrafią
-dość nie jasna geografia zony
-za krótkie- przeszedłem chyba w jakieś trzy dni robiąc większość zadań poboznych
Awatar użytkownika
kondoslaw
Stalker

Posty: 114
Dołączenie: 26 Lis 2009, 18:58
Ostatnio był: 05 Lis 2014, 21:32
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez affliction w 15 Kwi 2010, 09:47

CD Action poinformowało o nowym DLC do Stalkera ZP:

http://www.cdaction.pl/news-12090/stalk ... trike.html

Wiecie coś o tym?

Ponadto w waszym newskie odnośnie Premiu Games, napisaliście:

"Absolutnie kompletne wydanie – premierowa wersja gry wraz z aktualizacjami oraz ze wszystkim oficjalnymi dodatkami."

Ktoś może mnie poinformować, co to za dodatki? Ostatnio jestem bardzo nie na czasie z Stalkerem :)
ImageImage
Awatar użytkownika
affliction
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 10 Wrz 2009, 10:54
Ostatnio był: 31 Sty 2016, 10:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez atikabubu w 15 Kwi 2010, 09:57

Widać że nie doczytałeś bo to tylko mapka do multi :E
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez affliction w 15 Kwi 2010, 10:34

Doczytałem, wiem że to tylko mapka. Ale wasz opis mnie zaintrygował, bo wspominacie o innych dodatkach - czy coś jeszcze jest? Czy tylko ten jeden marny DLC?
ImageImage
Awatar użytkownika
affliction
Stalker

Posty: 57
Dołączenie: 10 Wrz 2009, 10:54
Ostatnio był: 31 Sty 2016, 10:35
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez atikabubu w 15 Kwi 2010, 10:43

To ogólny opis Premium Games :F
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Zew Prypeci - Globalna Dyskusja

Postprzez Wiewiórka69 w 15 Kwi 2010, 14:42

Ja się spodziewałem po stalkerze zew Prypeci.. dużo większego obszaru do poruszania się, mapka powinna być stanowczo większa, w sumie mogli by wypuścić jakiś dodatek samodzielny do stalkera ZP, coś na przykład dodatków do Fallouta 3 nowe zadania, mała mapka i trochę urozmaiceń a wszystko w cenie jakiś 40zł..do 50 góra jak z przykładu fallouta.

Wiewiórka69
Wygnany z Zony

Posty: 304
Dołączenie: 22 Sty 2010, 16:58
Ostatnio był: 19 Lip 2011, 21:39
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości