Rocznica katastrofy

Litwo, ojczyzno moja, ty jesteś jak zdrowie, ile się trzeba cenić...

Postprzez Infernal...l w 26 Kwi 2008, 23:40

Duże promieniowanie zostało tylko w pobliżu elektrowni. Być może też w miejscach gdzie skupiło się go bardzo dużo, ale jest ich niewiele.
Infernal...l
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 23 Kwi 2008, 17:08
Ostatnio był: 11 Maj 2009, 00:17
Kozaki: 0

Reklamy Google

Postprzez wrobello89 w 26 Kwi 2008, 23:55

Nie tak znowu niewiele ... Największe niebezpieczeństwo kryje się w zaroślach które pochłonęły ogromne ilości pierwiastków radioaktywnych i są teraz najbardziej niebezpieczne
Awatar użytkownika
wrobello89
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 27 Lis 2007, 22:17
Ostatnio był: 02 Lut 2020, 19:05
Miejscowość: Trójmiasto
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Postprzez Lukass1613 w 27 Kwi 2008, 02:31

Temat Czarnobyla jest dla mnie specyficznym tematem. Nigdzie na świecie nie ma takiego smutnego i wyludnionego miejsca. Czasem się zastanawiam jak musi wyglądać każdy kolejny dzień w Prypeci, mieście bez ludzi... Słońce wstaje i zachodzi. I tak przez 22 lata. Nic się nie dzieje, czas stanął w miejscu ehh. To smutne, ale mimo tego chciałbym tam pojechać. Zobaczyć, i poczuć tą upiorną "magię" tego miejsca. 22 lata, jak to szybko mineło...
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Famiru w 27 Kwi 2008, 11:43

Słyszałem, że duże promieniowanie jest w miejscach gdzie wylondowały kawałki reaktora, ile w tym prawdy nie wiem. Oczywiście przy Elektrownie też i w Czerwonym lesie.
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Postprzez RogueTrooper w 29 Kwi 2008, 10:50

Już co prawda po rocznicy ale znalazłem bardzo fajny filmik dot. Prypeci. Szczególnie wsłuchajcie się w tekst podkładu (dla mniej osłuchanych z angielszczyzną na dole widać napisy). Przyznam dość przygnębiający klimat. Ghost Town
Image
Awatar użytkownika
RogueTrooper
Tropiciel

Posty: 280
Dołączenie: 08 Cze 2007, 17:00
Ostatnio był: 18 Gru 2013, 22:44
Miejscowość: Czarnobylska Elektrownia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 3

Postprzez Adam w 22 Lip 2008, 21:16

Szkoda, że tak późno to komentuje. 26 kwietnia 2008 roku była sobota i bardzo ważny mecz dla mojego miasta. Mam na mysli naszych chłopców z MKS walczących z tymi frajerami- Wartą Sieradz. Policja, bojąc się zamieszek, wyprowadziła pod pałami wszystkich kibiców Warty. Oczywiście wygraliśmy 2:0. Mecz tak nas pochłonął, że o rocznicy tragedii dowiedziałem się trzy dni później, więc mój pierwszy post w tym temacie zmienia sytuację.
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: 22. Rocznica katastrofy w Czarnobylu

Postprzez Strzelec w 06 Lis 2008, 23:05

Duże promieniowanie zanotowano ( o dziwo ) w okolicach dawnego basenu i wesolego miasteczka - tam jak mi wiadomo zpadl pyl z Reaktora. Promieniowanie jest tam okolo (chyba) 94 razy wieksze od tla. (dla porownania pod Blokiem Czwartym jest okolo 74 razy wieksze). Jesli sie myle , niech mnie ktos poprawi.

pozdroe
Image
Awatar użytkownika
Strzelec
Stalker

Posty: 69
Dołączenie: 06 Lis 2008, 22:26
Ostatnio była: 21 Lip 2018, 21:22
Miejscowość: Kinsela
Frakcja: Wojsko
Kozaki: 1

Re: 22. Rocznica katastrofy w Czarnobylu

Postprzez Ogorek69 w 09 Sty 2009, 21:11

Ja czytałem, że promieniowanie jest w każdej roślinie okalającej Prypeć i wchodzenie do zalesionych stref to igranie z losem. Katastrofa w Czarnobylu wydarzyła się w najgorszym okresie jak mógł być- podczas kwitnięcia roślin. W ten sposób wchłoneły cały pył jaki tylko dostał się w ich okolice. Nie mówiąc o ziemi, która jest radioaktywna kilka metrów w głąb.

To nie jest temat o wiadomościach, itp. Umiemy czytać? "ROCZNICA" a nie skutki... - C16
Awatar użytkownika
Ogorek69
Stalker

Posty: 70
Dołączenie: 19 Sie 2008, 21:39
Ostatnio był: 21 Gru 2013, 04:33
Miejscowość: Szczecińska Zona
Kozaki: 0

Re: 22. Rocznica katastrofy w Czarnobylu

Postprzez Strelok_95 w 11 Sty 2009, 10:22

Heh, a ja dla odmiany czytałem i słyszałem, że promieniowanie, które może doprowadzić do "schizy" :D jest tuż przy ziemiach elektrowni (piszą, że skarzony jest okrąg o promieniu ok.1 km), noi oczywiście kilka miejsc w Prypeciu min. basen xD A z tymi roślinami to niekoniecznie, przecież w czerwonym lesie żyje dużo normalnych zwierząt :-0 i są tam organizowane wycieczki. :D Chaciałem kiedyś na taką pojechać, ale mnie starzy nie puścili... :(

To jest temat o Rocznicy a nie wiadomościach, jeszcze jeden taki post i posypią się warny! - F360


Skoro masz 14 lat to się nie dziwię że Cię nie puścili. - V
Awatar użytkownika
Strelok_95
Kot

Posty: 36
Dołączenie: 07 Sty 2009, 17:13
Ostatnio był: 13 Sty 2011, 18:31
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: 22. Rocznica katastrofy w Czarnobylu

Postprzez Czaro w 11 Sty 2009, 12:46

Zapobiegnę dalszemu bałaganowi :wink:. Mamy rok 2009, na rocznicę teraz czekamy a nie obchodzimy. Dlatego to co teraz zrobie wydaje się oczywiste. Close
Lepiej milczeć, narażając się na podejrzenie o głupotę, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości.
Czaro
Weteran

Posty: 558
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 18:34
Ostatnio był: 15 Mar 2018, 22:14
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 24

23 Rocznica

Postprzez Nekkoru w 26 Kwi 2009, 01:26

Panie i Panowie. Właśnie wybiła ta godzina.

Dokładnie 23 lata temu, o godzinie 01:24 w reaktorze nr.4 w Czarnobylskiej Elektrowni Atomowej nastąpił wybuch. Po nieudanym eksperymencie reaktor RBMK-1000 szlag trafił i wypluł tony radioaktywnego grafitu i paliwa dookoła. Dzięki temu dzisiaj mamy sławną Zone.

Pragę złożyć hołd ofiarom, likwidatorom, mieszkańcom Prypeci, pilotom śmigłowców, górnikom i wszystkim tym dzięki którym mogę teraz mieszkać tam gdzie mieszkam.

Mam nadzieje że ten wypadek będzie pamiętany przez ludzkość, że nigdy o nim nie zapomnimy, by nie powtórzyć tego samego błędu w przyszłości. Żeby człowiek nauczył się - wpierw musi się sparzyć.

Wypadek ten pokazał że nie należy traktować "z góry" energii nuklearnej. Ten rodzaj uzyskiwania prądu może stać się ogromnym sprzymierzeńcem - pod warunkiem że korzystamy z niego z umiarem i z zasadami bhp :).

Gdy arogancja, chęć wzbogacenia się bierze gorę nad instynktem samozachowawczym, zasadami bezpieczeństwa, to potem cała ludzkość może boleśnie odczuwać skutki chwilowej niekompetencji jednego człowieka.

Czarnobyl doskonale obrazuje charakter systemu komunistycznego.
Elektrownie wybudowano zaledwie w kilka lat. Byle szybko, byle do przodu. Arogancja władz była większa niż cena ludzkiego życia.

To chyba tyle, rozpisałem się ale w sumie taka okazja jest raz do roku.
Pijemy panowie :)
Najlepsze forum o elektrowni czarnobylskiej TUTAJ

Image
Awatar użytkownika
Nekkoru
Tropiciel

Posty: 214
Dołączenie: 28 Lip 2007, 13:47
Ostatnio był: 19 Maj 2014, 17:56
Miejscowość: Katowice - Prypec - Moskwa ;)
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -1

Re: 23 Rocznica

Postprzez P. Borysewicz w 26 Kwi 2009, 02:22

W 1986 miałem sześc lat. Niewiele z tego okresu pamiętam, jednak pewne rzeczy z maja tamtego roku utkwiły mi w pamięci. Wycieczka ze starszym bratem do ośrodka zdrowia po płyn lugola, rozmowy rodziców (z których niewiele oczywiście zrozumiałem) o tym "co ci cholerni ruscy znowuż nawyrabiali" , oraz atmosferę w domu, takie przekonanie że STAŁO SIĘ COŚ STRASZNEGO, ale nie bardzo wiadomo co. Atmosfera ta była potęgowana tym, że mieszkaliśmy wówczas na wschodzie Polski, bardzo blisko granicy z Ukrainą. Fakt, że jedno z niewielu moich wspomnień z dzieciństwa wiąże się właśnie z tą cholerna awarią świadczy o jednym; katastrofa poczyniła największe spustoszenie w naszych umysłach.

Zresztą, inni pisali o tym i lepiej i mądrzej ode mnie. Prof. Zbigniew Jaworowski (lekarz, ekspert od wpływu promieniowania na zdrowie) pisał w 10 lat po katastrofie:

"Czarnobyl jest często nazywany "największą katastrofą spowodowaną przez człowieka". Określenie to jest słuszne, jeżeli chodzi o powszechny lęk, jakiego w okresie pokoju nigdy jeszcze nie doświadczyliśmy. Jednak pod innymi względami ta katastrofa była daleka od "największej". Na przykład, emisja jodu-131 z czarnobylskiego reaktora była 180 razy mniejsza niż z wybuchów jądrowych przeprowadzonych w rekordowym 1962 roku, a liczba zgonów (41) i ciężkich obrażeń (203) blednie wobec innych katastrof w XX wieku. Warto zwrócić uwagę, że w czterech najsławniejszych katastrofach zapisanych trwale w pamięci społecznej (Windscale, Seveso, Three Mile Island i Czarnobyl) żniwo śmierci było najmniejsze.


Czarnobyl był z pewnością największą w historii katastrofą psychologiczną, która swym zasięgiem wielokrotnie przekroczyła nawet sławny strach przed końcem świata w czasie Pierwszego Millenium. (...) Lęk czarnobylski nie ograniczył się do krajów chrześcijańskich, lecz rozszedł się po całym świecie i opanował niemal każdego: publiczność, media, polityków, uczonych, a nawet profesjonalistów ochrony radiologicznej." Wiedza I Życie, maj 1996.


http://archiwum.wiz.pl/1996/96052000.asp


PS: Psychozie czarnobylskiej nie poddał się jeden z moich ukochanych polityków, Oluś Łukaszenko: http://www.rp.pl/artykul/25,296484_Luka ... obyla.html
P. Borysewicz
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 12 Mar 2009, 17:52
Ostatnio był: 14 Wrz 2012, 22:34
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Czarnobyl i Prypeć

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości