[PYTANIE] Odbijające światło tekstury.

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

[PYTANIE] Odbijające światło tekstury.

Postprzez Freeman w 07 Lut 2010, 15:50

Modyfikując SHOC'a nie mogłem zapomnieć o zmianie pogody, jako że znudziła mnie deszczowa i ponura aura postanowiłem stworzyć pogodę słoneczną z błękitnym niebem i dobrą widocznością. Ale pojawił się problem - przy silnym słonecznym oświetleniu betonowe płyty, rury czy nawet asfalt odbijają światło - tak że nic nie widać.
Tak to wygląda na screenach:

Image Image Image Image

Gram na vanillowych shaderach - textury nieba są z Panoramic Moda + SWO 2 (częściowo) + jakiś inny mod - słowem kompilacja, dodatkowo pełne oświetlenie dynamiczne.
Proszę o pomoc z tym "świecącym betonem" - albo modyfikacja shaderów albo podmiana odbijających światło tekstur. Jeśli druga opcja - za którą jestem (podoba mi się dobrze oświetlona mapa) - to proszę o jakieś wskazówki w którym modzie mogę znaleźć nieodbijające światła tekstury.
Wiem że dużo zmian graficznych jest w L.U.R.K' u, Stalker Complete 2009, Extreme Graphics, czy Argus Texture Pack - ale nie sprawdzałem wszystkich a mody dużo ważą.
Pozdrawiam.

EDIT: w user.ltx zmieniłem parametry:
r2_ls_bloom_fast na off (próbowałem też 0)
r2_tonemap on
r2_tonemap_middlegray z 0.25 na 0.15
Efekt jest ale nieznaczny -kosztem zmniejszenia oświetlenia mapy.

Czekam na dalsze sugestie...
Awatar użytkownika
Freeman
Stalker

Posty: 140
Dołączenie: 23 Lip 2009, 19:17
Ostatnio był: 26 Maj 2010, 20:34
Miejscowość: Terra
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 3

Reklamy Google

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości