Pytanie: Dotyczące tekstur

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Pytanie: Dotyczące tekstur

Postprzez Sony95 w 06 Mar 2011, 15:29

Mam pytanie, a o tuż załóżmy że stworzyłem model postaci np. clear.ogf i jak zrobić aby ten model posiadał teksturę.
Proszę o szybką pomoc.
Awatar użytkownika
Sony95
Stalker

Posty: 113
Dołączenie: 07 Gru 2009, 16:43
Ostatnio był: 04 Kwi 2024, 17:39
Miejscowość: Dąbrowa Górnicza
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: 18

Reklamy Google

Re: Pytanie: Dotyczące tekstur

Postprzez BJ Blazkowicz w 07 Mar 2011, 22:45

Otwierasz model notatnikiem, szukasz nazwy standardowej tekstury, zmieniasz na swoją (ważne żeby nowa nazwa miała tyle samo znaków co stara) i zapisujesz. Czasami to nie działa, więc lepszą ale bardziej pracochłonną opcją jest robienie tego przez SDK a do tego może posłużyć ten sam tutek co do edycji modeli NPC.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Najemnik.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Pytanie: Dotyczące tekstur

Postprzez utak3r w 11 Mar 2011, 00:20

sonystalker95 napisał(a):Mam pytanie, a o tuż

YYyy.... słucham?...

sonystalker95 napisał(a):załóżmy że stworzyłem model postaci np. clear.ogf i jak zrobić aby ten model posiadał teksturę.

Załóżmy, że gdybyś rzeczywiście stworzył ów clear.ogf, to byś miał także teksturę. Więc nic nie zakładajmy, tylko kawa na ławę, skąd masz model i skąd on pochodzi, czym przekonwertowane itd.
Image
Awatar użytkownika
utak3r
Modder

Posty: 2200
Dołączenie: 11 Lis 2009, 18:15
Ostatnio był: 31 Lip 2023, 16:01
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 376


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 33 gości