Komentarze ogg

Regulamin forum
Dział "Tworzenie Modyfikacji" służy do zadawania pytań odnośnie tworzenia modyfikacji, edytowania plików gry, oraz pisania tzw. tutoriali, czyli poradników odnośnie modyfikowania gry.
Nie zadajemy tutaj pytań odnośnie modyfikacji gotowych (nie dyskutujemy o nich!), prócz prób ich połączenia etc.


Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Komentarze ogg

Postprzez Plaargath w 27 Gru 2010, 14:30

Przerywam ciszę, znów utknąwszy.

Kwestia dotyczy komentarzy do plików ogg. Jest to kwestia dość skąpo opisana, nie znalazłem "how to"; tu i tam się pisze, że dźwięki muszą być skomentowane. Wiem, że ogg to kontener, wiem o co w tej idei chodzi, ale nigdy nie "rozłupałem" pliku ogg, więc trudno mi sobie to unaocznić, nie wiem nawet jaką formę ma konkretnie ten komentarz, żeby za nim hexem dłubać. Panowie tu piszecie, że robicie komentarze, nie okraszając tego nomen omen komentarzem, jakby kwestia była zbyt prosta by strzępić język. Czuję się trochę jak debil. Po gruntownym (niejednokrotnym) przeszukaniu forum mniemam, że służy Wam do tego SDK. Wiem też, że jest tutaj zajebiaszczy z opisu programik, który zrobił YourEnemy. Póki co oba te programy wtłaczają mnie bezlitośnie w poczucie wtórnego analfabetyzmu. Mam prośbę - czy ktoś z Was byłby tak uprzejmy, żeby jak głupiemu krok po kroku najprostszy przykład podać, żebym na nim już sam dalej ruszył? Najprościej jak się da, nie wiem, na przykład mam już nowy odgłos strzału Makarova, sam dźwięk przekonwertowany do odpowiedniego ogg, oczywiście NPCe nieadekwatnie reagują, konsola pisze na czerwono, że komentarzy ni ma, no i jak tu w tym przypadku te !@#$%@#$ komentarze dodać? Bardzo będę dźwięczny za pomoc.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234

Reklamy Google

Re: Komentarze ogg

Postprzez The Witcher w 27 Gru 2010, 15:25

The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Komentarze ogg

Postprzez Plaargath w 01 Sty 2011, 15:24


No dobszszsz... Tak i owak, w końcu się udało. Konsola spokojna, więc mniemam, że silnik nie widzi problemu. Natomiast ja widzę. Podmieniam dźwięk wystrzału i kiedy, z przeproszeniem, strzelam w łeb jednemu kotowi, to dwaj stojący obok zaczynają szukać sprawcy zamieszania zapatrzeni w horyzont... Czyli to nie działa tak, jak komentarz z oryginalnego dźwięku wystrzału. Kurde, no nie mam pomysłu, jak z tego wybrnąć. Ktokolwiek?
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 10 Sie 2024, 12:24
Kozaki: 234


Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 22 gości