Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 17 Kwi 2014, 20:30

Po długiej przerwie postanowiłem zagrać w Stalker SoC. Zainstalowałem, jednak już gdy szło intro, wyłączył się obraz, słyszałem jedynie dźwięk. Potem na chwilę wrócił, jednak w końcu skończyło się to koniecznością wciśnięcia ctrl alt delete. Potem próbowałem odpalić grę jeszcze parę razy, lecz po paru sekundach dosłownie znów wyłączał się obraz, wracał jeszcze na chwilę, a po chwili albo znowu musiałem się motać z zamykaniem programu itp. albo wyświetlał się komunikat (teraz jego treści nie pamiętam, ale jest to popularny krótki komunikat wyświetlający się na ogół w takich sytuacjach) i potrzebny był reset. Poczytałem trochę, okazało się że najprawdopodobniej przyczyną są stare, niezaktualizowane sterowniki karty graficznej. Dziś je zaktualizowałem, lecz problem nie zniknął. Obiło mi się też o uszy, że trzeba wgrać nowego patcha, wgrałem bodaj 1.0004 lecz nie zmieniło to sytuacji. Generalnie to nie gram na kompie, więc nie miałem zbyt wielkiej możliwości porównania. Ostatecznie zainstalowałem grę z gazetki komputerowej o nieco mniejszych wymaganiach niż Stalker SoC, było to samo. Nawet gra online na miniclipie oznacza reset, więc problem nie obraca się tylko wokół Stalkera. Może wy będziecie umieli pomóc? To są parametry mojego kompa:

1. System operacyjny: Windows XP wersja 2002, dodatek service pack 3
2. Procesor: AMD Sempron (tm) 2600+ 1.84 ghz
3. Pamięć RAM: 2 GB
4. Karta graficzna: Sapphire Radeon 9600 Atlantis oraz to samo - secondary
5. Karta dźwiękowa: Realtek AC97 Audio
6.Napęd: ASUS DRW-1814BL

Dzięki za pomoc, stawiam :wódka: wirtualnego, innego nie mogę niestety ;)
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez frosth w 17 Kwi 2014, 21:51

a co mi tam :)
- ściągnij jakiegoś starego benchmarka z rodziny 3dmark (chyba tak się to nazywało) i zobacz czy wyłączy się wyświetlacz albo może być jeszcze furmark.
jEśli się wyłączy to podejrzewam że twój radeon to historia.

podobny efekt miałem w 9550, mój ojciec zmodował biosa i pozmieniał coś z częstotliwościami odświeżania, na CRT działało pysznie ale przy LCD w mniejszych rozdzielczościach ekran gasł bo nie wyrabiał. Jeśli ruszałeś kiedyś lub ktoś bios twojej karty może to być jakiś trop. Na wszelki wypadek popatrz jak zachowują się te benchmarki w różnych rozdzielczościach.

Jakiego wyjścia z karty graficznej używasz, jeśli masz możliwość przejść z kabla dsub na dvi lub odwrotnie to tak zrób.

W lekkich przypadkach pomaga skasowanie user.ltx i na wszelki wypadek tak zrób, ale raczej to nie ten przypadek :)

Za ten post frosth otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Legwanos.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 18 Kwi 2014, 15:11

Ściągnąłem benchmarka z 2003, gierki w nim również się wyłączały. Skasowanie usera.ltx w stalkerze nic nie dało, jak i ustawienie najsłabszej rozdzielczości, jakości, jasności.
Czasemnjeśli nie ma "entering sleep mode" i konieczności reseta, wyświetla się komunikat Calalysta że akcerelator nie odpowiada na polecenia sterownika graficznego.
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Kpuc w 18 Kwi 2014, 15:26

"entering sleep mode" - Mówiąc inaczej po za zakresem, twój monitor dział np. na 60Hz a gra odpaliła się na 59 i już lipa, w pliku user.ltx odnajdź rs_refresh_60hz off i zmień na rs_refresh_60hz on, jeżeli po odpaleniu gry nadal będzie czarny ekran to jeszcze raz edytuj plik tylko teraz po zapisaniu jeszcze wglądnij w jego właściwości i zaznacz tylko d o odczytu.
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Legwanos.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 18 Kwi 2014, 19:07

Z off na on już wcześniej zmieniłem, znalazłszy taką poradę w necie, i nic. Teraz dałem plik do odczytu, dalej bez zmian :(
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Kpuc w 19 Kwi 2014, 07:34

A jaki masz monitor ?
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 19 Kwi 2014, 16:41

Plug and Play
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez frosth w 19 Kwi 2014, 17:03

Dlatego pisałem żebyś pobawił się z rozdzielczościami. Ustaw raczej natywną (największą możliwą o ile posiadasz panel LCD).
A może Kpuc podpowiesz co zmienić w user.ltx żeby w trybie okienkowym gra się odpaliła. Przynajmniej będzie wiadomo, że karta jako tako sprawna. Ja przyznam się zero mam pojęcia w tych konfiguracjach śmiesznych.
frosth
Łowca

Posty: 437
Dołączenie: 20 Lut 2012, 15:35
Ostatnio był: 12 Kwi 2021, 09:16
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 60

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 18:00

Kod: Zaznacz wszystko
rs_fullscreen off

Zaraz nad wymuszeniem odświeżania 60Hz powinno być.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Legwanos w 19 Kwi 2014, 18:20

Próbowałem na trzech rozdzielczościach, najmniejszej, najwyższej oraz środkowej. Na najmniejszej "entering sleep mode", na najwyższej ctrl+alt+del i "akcelerator nie odpowiada na polecenia sterownika". Pobrałem trzynastoletnie GTA 3 dla sprawdzenia, też musiałem resetować...

Pangia napisał(a):
Kod: Zaznacz wszystko
rs_fullscreen off

Zaraz nad wymuszeniem odświeżania 60Hz powinno być.


Tak jak ktoś polecił, mam teraz rs_fullscreen on. Chodzi ci o to aby było rs_fullscreen_60hz on?
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Kpuc w 19 Kwi 2014, 18:20

Legwanos napisał(a):Plug and Play


No ta święta są i każdy sobie jaja robi :E



frosth napisał(a):A może Kpuc podpowiesz co zmienić w user.ltx żeby w trybie okienkowym gra się odpaliła.


rs_fullscreen off na on a jak już masz odpalony proces np. grę stalker to z pełnego okna na okienko przejdziesz wduszając na klawiaturze Alt + Enter. Nie w każdej aplikacji ale w 98%

Ed. Widzę mnie ktoś ubiegł ;) Nie, nie cuduj bo tego coś ty napisał raczej silnik nie odczyta, zmień rs_fullscreen on na rs_fullscreen off i tyle.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1810
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 19 Lut 2024, 21:21
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Tuż po uruchomieniu jest czarny ekran

Postprzez Pangia w 19 Kwi 2014, 18:37

Legwanos napisał(a):Pobrałem trzynastoletnie GTA 3 dla sprawdzenia, też musiałem resetować...

Czyli spiraciłeś, bo darmowe jest tylko GTA 2 ;)

Tak jak ktoś polecił, mam teraz rs_fullscreen on. Chodzi ci o to aby było rs_fullscreen_60hz on?

Nie, ma być:

Kod: Zaznacz wszystko
rs_fullscreen off
rs_refresh_60hz on

Ustaw sobie przy okazji rozdziałkę mniejszą od natywnej, np.
Kod: Zaznacz wszystko
vid_mode 1024x768

Będziesz miał pewność, że gładko wyjdziesz do pulpitu, jak dalej nie będzie działało.

Kpuc napisał(a):jak już masz odpalony proces np. grę stalker to z pełnego okna na okienko przejdziesz wduszając na klawiaturze Alt + Enter. Nie w każdej aplikacji ale w 98%

W Stalkerze to nie działa, kiedyś próbowałem. Właściwie to w żadnej grze mi to nie działało.
Proszę państwa, sto pięćdziesiąt kilometrów na godzinę w ciągu kilku sekund, wspaniały wynik. Gdyby w ten sposób można było wypie*dolić z polskiej polityki tych wszystkich śmieci z Okrągłego Stołu, Leszka Millera, byłoby… cudownie i każdemu bym ku*wa kupił po takim Ferrari, byleby w piz*u pojechali tym PROSTO do swojego ukochanego… Izraela. SYJONIŚCI Europy, jedźcie do siebie! Pozdrawiam, Zbigniew Stonoga. Nie jestem antysemitą!
Awatar użytkownika
Pangia
Monolit

Posty: 4280
Dołączenie: 27 Maj 2012, 10:49
Ostatnio był: 28 Lis 2017, 19:49
Miejscowość: Kukle Karakańskie
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 854

Następna

Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości