Modyfikacja na powtórkę

Było ciemno, wysoki sądzie, twierdziła, że skończyła 18 lat. Naznaczony obudził się z krzykiem.
Regulamin forum
Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu.
Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Logi tagujemy w [ CODE ][/ CODE ].

Modyfikacja na powtórkę

Postprzez Wiewi0r w 06 Paź 2014, 20:29

Stwierdziłem, że skoro czekam jeszcze na LA jak na dobre wino, to pogram w Cień. Ale nie chce mi się trzeci raz przechodzić "tego samego".
Polecicie jakiś mod: niekoniecznie zmieniający fabułę i nie mający kosmicznych wymagań?
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Reklamy Google

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez Cromm Cruac w 06 Paź 2014, 20:38

Autumn Aurora 2
Vandr ma kompa pamiętającego Edisona i gra na full detalach. No oczywiście 4GB RAMu by się przydało, ale nie jest to wymaganie kosmiczne w dzisiejszych czasach. Zresztą zawsze można zapuścić na statyku i zmniejszyć tekstury.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez vandr w 06 Paź 2014, 20:42

W sumie to doszły mnie słuchy, że ludzie grają w tego moda na full dynamiku mając 2gb ramu w 30fpsach (nie wiem jakim cholernym cudem) ale jeśli to prawda, to jestem zdziwiony.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez Trikster w 06 Paź 2014, 21:28

To, co panowie wyżej zasugerowali: nie przesadzę, jeśli powiem, że AA2 to jedno z najprzyjemniejszych doznań growych, jakie miałem na przestrzeni ostatnich dwóch lat.
Ale żeby nie było za bardzo jednostronnie:
Zone of Alienation - mod zdecydowanie zmieniający rozgrywkę, przede wszystkim dodający nowe przedmioty, zwiększający poziom trudności i poprawiający grafikę. Pod tymi względami przypomina AA2, ale w przeciwieństwie do niego nie jest ani tak dopracowany (bugi i wyloty zdarzają się dość często), ani tak dobre zbalansowany.
Krwawy szlak - niemożebnie trudny mod, oferujący sporo nowych mechanizmów (jak np. radioaktywny wiatr, kwaśne deszcze, ładowane ręcznie magazynki), ale jednocześnie wnoszący powiew świeżego powietrza, szczególnie jeśli to Twoje któreś z kolei podejście do Cienia.
Dima's Final - połączenie Oblivion Lost i Arsenal Moda, niezwykle grywalne, miodne połączenie. Przed AA2 mój ulubiony mod do Cienia.

Z fabularnych możesz obadać: Wariant Omega, Fotograf, Tajne Ścieżki 2, Powrót Szramy. We wszystkie grałem, wszystkie mi się podobały, ale wszystkie są jednocześnie bardzo "rosyjskie" - pomyśl "Metro 2033" i przypomnij sobie wyznawców czerwia, nazistów, komunistów i wszystkie inne pierdoły, to będziesz wiedział, o co mi chodzi. Albo przeczytaj tę moją reckę:
http://trikzter.blogspot.com/2013/04/po ... alker.html
Tak czy inaczej, jeśli się na nie zdecydujesz, przygotuj się psychicznie. :)
Awatar użytkownika
Trikster
Łowca

Posty: 440
Dołączenie: 21 Maj 2012, 21:23
Ostatnio był: 06 Maj 2024, 09:48
Kozaki: 188

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez Wiewi0r w 06 Paź 2014, 23:01

A Zew Monolitu? Albo może Priboi (podobno wstyd nie grać?)... Priboia kiedyś odpuściłem z lenistwa (nie chciało mi się szukać przedmiotów w dziwnych miejscach), choć ciekawe było ostrzeliwanie się z bandytami z wnętrza pancernego traktora. ;)

Chyba póki co złapię AA2, bo taki "mizerny" wygląd ma. I jakoś zawsze łatwiej nadrabiać "nowe" rzeczy, niż odkopywać starsze produkcje, bez linków czy supportu... :|
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez Cromm Cruac w 06 Paź 2014, 23:26

Jeśli Zew Monolitu to polecam jego wersję rozwojową czyli Tajne Ścieżki 2, a dokładnie naszą adaptację. Wygląda jak AA2 ale zachowuje wszystkie zalety (i niestety niedostatki) oryginału. Mówiąc o niedostatkach mam na myśli czasem nieprzemyślany poziom trudności i nieco zrypany balans ekonomii (możemy u niektórych NPCów wymienić zjechaną strzelbę na SEVĘ, Bułata albo funkel nówkę Siga 550 już na samym początku).
No, ale masz całkiem nową historię i masę side questów. Zabawa na długie godziny.
Image

"Twoja opowieść mnie znudziła albowiem nie była o mnie" - Król Julian
Awatar użytkownika
Cromm Cruac
Modder

Posty: 2542
Dołączenie: 22 Sty 2010, 19:01
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 20:31
Miejscowość: Londyn / Bielsko-Biała
Kozaki: 1077

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez Wiewi0r w 07 Paź 2014, 10:30

Heh, chciałem kiedyś zrobić downgrade z 1.0006 do 1.0004 by pograć w jakieś modziwo, i cóż, nie ukrywam były niepowodzenia. Może teraz będą też sukcesy?

Najpierw rzucę okiem na AA2, a skoro fabuły nie zmienia to może na rzucaniu się skończy (już się pobrało), i spróbuję waszej wersji TS2.
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez vandr w 07 Paź 2014, 12:27

Jeśli downgrade to tylko przez wgranie odpowiednich plików. NIgdy przez jakieś cyferki w regedicie. Albo najlepiej załatwić wersję w 1.0004 tudzież niższej i dopiero spaczować do 1.0004.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez Wiewi0r w 07 Paź 2014, 13:10

vandr napisał(a):najlepiej załatwić wersję w 1.0004 tudzież niższej i dopiero spaczować do 1.0004.


No chyba z torrentów. Mam ja ci dwie kopie - jedna w reedycji - Kolekcja klasyki, czy cuś, i ta którą akurat mam pod ręką - z CDA. Jakby nie spojrzeć, 1.0006. :( Do tego ta z CDA klasyfikuje się chyba jako edycja wydana na US... Chyba właśnie przez problemy z patchami (to który ku*wa w końcu?!) dałem sobie spokój wtedy, kiedyś tam.
Jeśli będę próbował, to krok po kroku za pomocą "sposobu ze stalkerteam" scigacza1975.
Ostatnio edytowany przez Wiewi0r 07 Paź 2014, 13:15, edytowano w sumie 2 razy
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Modyfikacja na powtórkę

Postprzez vandr w 07 Paź 2014, 13:12

No, ten sposób ze stalkerteam też jest dobry.
TAJAG JUDYN
HAZBAZ
SEKODYN!
vandr
Modder

Posty: 3876
Dołączenie: 21 Lut 2011, 14:18
Ostatnio był: 12 Sie 2024, 20:47
Kozaki: 1747


Powróć do Pytania i odpowiedzi

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości