[Faiakes Mod] Czyli wszystko i nic.

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Postprzez szympekmajster w 18 Kwi 2008, 21:05

w folderze config nie mam pliku localization... jest "system.ltx"

EDIT:
wogóle nie ma takiego pliku w folderze moda...
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Reklamy Google

Postprzez szympekmajster w 20 Kwi 2008, 15:05

mam pytanie;
udało odpalić mi się moda, mam wersję 2.2... Jak tu wejść do pojazdów? przeczytałem pliki pomocy i nic nie dały. Co mam zrobić żeby się przejechać po zonie i jakie dokładnie pojazdy działają?
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Adriano w 20 Kwi 2008, 15:18

w FaQ jest opisane jak uruchamia się pojazdy . Jeżeli nie widzisz folderu STALKER-SHOC to musisz w ustawieniach folderów ustawic sobie na widzialnośc ukrytych folderów . Tam edytujesz plik user ( pojeździsz wozem pancernym i kilkoma jeepami )
Ostatnio edytowany przez Adriano 20 Kwi 2008, 15:52, edytowano w sumie 2 razy
Image
Awatar użytkownika
Adriano
Stalker

Posty: 71
Dołączenie: 23 Mar 2008, 15:08
Ostatnio był: 29 Paź 2015, 23:42
Miejscowość: Bar
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Postprzez szympekmajster w 20 Kwi 2008, 15:40

Ok, zajrzałem do FAQ, dodałem linijkę, wszystko powinno działać, potem sprawdzę czy działa. THX za pomoc i sorry za bałagan związany z moim lenistwem ;P

EDIT:
nie używaj kolorków bo admini i modzi mogą się do ciebie przyczepić, są dla nich zarezerwowane :wink: mówie bo byli na mnie już źli za to
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez szympekmajster w 20 Kwi 2008, 16:21

Adriano napisał(a): pojeździsz wozem pancernym i kilkoma jeepami )

podszedłem do jeepa w bazie wojskowej (kordon przy granicy zony), na jego drzwiach widnieje napis "faiakes travel zone" obszedłem dookoła niego, próbowałem wskoczyć, wciskałem klawisz t żeby odpalic i nic... Zrobiłem tak jak w FAQ...
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez Reaper w 20 Kwi 2008, 16:31

A nacisnąłeś "F" by do niego wsiąść? Jak wsiądziesz to dopiero możesz go odpalić klawiszem "T".
Image
W S.T.A.L.K.E.R.-rze NIE ma AK-47 tylko AK-74S...
Awatar użytkownika
Reaper
Stalker

Posty: 132
Dołączenie: 09 Cze 2007, 11:59
Ostatnio był: 27 Lis 2013, 23:51
Miejscowość: Wysypisko, Placówka Powinności
Kozaki: 2

Postprzez szympekmajster w 20 Kwi 2008, 16:45

Tak, to wiem. Jednakże nie ma napisu "naciśnij F aby użyć" itp... Naciskałem wszystkie klawisze po kolei :wink: żaden nie działał...

Linijkę w pliku user dodałem, wczytałem zapisaną grę, może jak zacznę grać od nowa to będzie działać? Czy powinno byc ok i z saveaami
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez szympekmajster w 21 Kwi 2008, 18:28

A więc tak:
Zacząłem grę od nowa - nie pomogło
Wypróbowałem transport moda - działa idealnie
wypróbowałem innego moda na pojazdy - sukces
niestety inne mody zmieniają plik all.spawn usuwając zombiaki z gry...
Nie wiem już kompletnie jak włączyć pojazdy..
Zauważyłem pewną ciekawą rzecz:
Kilka udoskonalonych broni i egzoszkielet sprzedawane są po śmiesznych cenach (50~90RU)
A praktycznie oferują to, co ich normalne drogie odpowiedniki, czy miało tak byc czy jest to może jakiś błąd? Znacząco ułatwia to grę. Zauważyłem też, że gdy zbyt długo rozmawiamy z handlarzem (sam początek gry) Wilk zostaje zabity przez falę zombiaków tak samo jak i grupa jego kumpli z którymi miałem odbić parking bandytów... Uniemożliwiło to w znaczącym stopniu grę. Zauważyłem błąd - po wpisaniu w konsoli "help" pojawia się bug trap i witamy pulpit
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez songoku w 18 Lip 2008, 14:14

mam problem. mam wersje moda 2.4 i jak gadam z sidem to bug trap mnie łapie jak to naprawić
wersja gry 1.0005 pl
Awatar użytkownika
songoku
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 02 Gru 2007, 10:49
Ostatnio był: 29 Paź 2013, 22:58
Miejscowość: ?????????
Frakcja: Zombie
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 0

Postprzez Wilk7486 w 23 Lip 2008, 02:23

songoku napisał(a):mam problem. mam wersje moda 2.4 i jak gadam z sidem to bug trap mnie łapie jak to naprawić
wersja gry 1.0005 pl


Dobre pytanie, podłączam się do niego bo mam to samo z tym że pobawiłem się trochę w edytorze rejestru z przełączaniem się po wersjach patcha z 1.0006 na 1.0005 do 1.0004 zawsze efekt był ten sam, albo wywaliło do pulpitu ładując nową grę - przed pojawieniem się fimiku z intro albo po przyjęciu pierwszej misji od Siodorovicha (ta ze żwawym i pendrivem) czy jak on tam się pisze na wszystkich poziomach trudności było to samo - wywala do pulpitu z raportem bugtrap'a.
Przy czym skopiowałem sobie dodatkowo pliki z patcha do moda v. 2.4 żeby się nie wykraczało w jakiejś misji.[/color]

swoją drogą, dziwna sprawa, Każda wersja tego moda czy to 1.9 ; 2.0 itd do 2.4 się na nich wykracza mi za każdym razem gra albo nie ładuje gry a jak już ładuje to z efektem jak powyżej <?> To co mod jest do lipy czy z tą PL wersją kinową coś jest nie tak ?

Używać kolorów mogą tylko moderatorzy i administratorzy! Jeszcze jeden post napisany "na biało" i zrobi się nieładnie. - M.
Wilk7486
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 06 Lip 2008, 01:03
Ostatnio był: 24 Lip 2008, 03:34
Kozaki: 0

Postprzez szympekmajster w 14 Sie 2008, 14:53

Czy kiedykolwiek dostanę odpowiedź na zadane przeze mnie pytanie? :D Do puli dokładam jeszcze jedno. Wróciłem właśnie po długiej przerwie do gry i zastanawiam się czy nie da się wyciąć kombinezonów i broni o nierealnych parametrach. Czy jest to możliwe? Czy po prostu jedynym rozwiązaniem jest ich po prostu nie kupować :D
Image
http://youtube.pl/GamePCTV Kanał YT - Let's Play'e, recki, nowości ze świata gier
Zapraszam :)
My PC :)
AMD Phenom II X4 @ 3,8GHz, 8GB DDR3 Crucial, AMD HD7870XT
Awatar użytkownika
szympekmajster
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 18 Lis 2007, 20:54
Ostatnio był: 12 Gru 2014, 00:31
Miejscowość: Katowice
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

Postprzez de99ial w 22 Sie 2008, 16:43

Witam wszystkich. To mój pierwszy post na forum jakkolwiek czytuję je od jakiegoś czasu.

Ostatnio wróciłem do Stalkera i wrzuciłem sobie tego moda (Faiakes). Mój Stalker w wersji 1.3 mod 2.1.2

I mam kilka pytanek.

1. Mam samochód. Stoi za osadą stalkerów. Mogę do niego wsiąść, ale... nie wiem jak jechać (normalne kursory nie działają). Muszę wykonać jakąś procedurę?

2. Przy osadzie stalkerów póki co nie uświadczyłem zombich ani innych mutków - tak ma być czy powinny być widoczne od początku?

Generalnie modzik mi się podoba.
Nienawidzę politycznej poprawności.
I feminizmu.
www.wrota.com.pl - w nowej szacie!
Image
Awatar użytkownika
de99ial
Stalker

Posty: 82
Dołączenie: 22 Sie 2008, 16:37
Ostatnio był: 27 Sty 2013, 21:59
Miejscowość: Lublin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 29 gości