[STALKER Complete 2009]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez scigacz1975 w 18 Lis 2011, 00:22

Ten patch jest spakowany 7zip-em - rozpakowuje się go i wkleja podmieniając pliki. Jak chcesz spróbować to wypakuj sobie go do osobnego katalogu - zobacz jakie pliki podmienia i zrób sobie kopie tych plików (z tego co masz zainstalowane) a dopiero potem wrzuć i zamień pliki z patcha. Jak nie będzie hulać to sobie przywrócisz i tyle.
Awatar użytkownika
scigacz1975
Monolit

Posty: 3243
Dołączenie: 29 Sty 2010, 00:26
Ostatnio był: 12 Wrz 2024, 15:31
Miejscowość: Stalowa Wola
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 926

Reklamy Google

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Elrath w 24 Lis 2011, 14:41

Witam, jest to mój pierwszy post na forum.
Wbijam ostatnio na stronę i widzę, że Stalkera będzie można dostać w CD-Action, więc sobie kupiłem i chciałem teraz zagrać z jakimś modem, szukałem czegoś takiego jak Random mod do Czystego Nieba, ale OB mi się nie podoba, a Stalker Complete nie mogę pobrać, ściąga się chwilę i przerywa i tak w kółko, ktoś wie o co może chodzić?
Albo niech ktoś mi poleci jakiś dobry mod coś na wzór random moda. : )
Awatar użytkownika
Elrath
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 15 Sie 2011, 18:39
Ostatnio był: 25 Mar 2014, 17:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Reynevan5237 w 25 Lis 2011, 17:44

Ja również chciałem zainstalować moda do gry z CDA, ale wyskakują mi błędy.
"An error occured while trying to read the source file:
The source file is corrupted"
Źle ściągnięta instalka Complete 2009 (1.4.4)?
Awatar użytkownika
Reynevan5237
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 03 Lip 2010, 17:24
Ostatnio był: 10 Gru 2012, 19:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Vanesik w 26 Lis 2011, 15:03

Żeby mod Complete 2009 działał poprawnie z STALKER'em z CDA trzeba zrobić kilka rzeczy.

Usuwamy Ang audio z folderu:

gamedata\sounds\characters_voice\scenario

Zostawiamy jedynie pliki:

gamedata\sounds\characters_voice\scenario\bar\radio_music

gamedata\sounds\characters_voice\scenario\megafon

Następnie ściągamy ten patch: http://www.moddb.com/mods/stalker-compl ... calization i instalujemy go wedle instrukcji dołączonej do niego. Po tym zabiegu gra powinna działać :E

EDIT.
Zapomniałem dodać, często płyta z STALKER'em z CDA jest uszkodzona, nie instaluje się poprawie albo crashuje bez powodu. Sprawdźcie wpierw czy gra działa bezproblemowo bez żadnej modyfikacji. Jeśli tak to możecie zacząć bawić się z modami, a jeżeli wasz komputer spełnia wymagania gry, a mimo to są problemy lepiej wymieńcie płytkę bo może być wadliwa. :-/
Image
Awatar użytkownika
Vanesik
Kot

Posty: 15
Dołączenie: 20 Gru 2010, 17:02
Ostatnio był: 10 Maj 2014, 16:44
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez mbwrobel w 04 Gru 2011, 17:33

Nie wiem, czy w każdym przypadku modowanie gry w wersji z CDAction wymaga tyle zachodu. U mnie wystarczyło zainstalować Complete 2009 ver. 1.4.4 exe (recommended) oraz przekopiować pliki z łaty polonizującej. Bez problemu działają nawet sejwy zapisane w wersji "stockowej", niezmodowanej.
Podkreślam, że nie edytowałem ani nie usuwałem ręcznie żadnych plików, ani folderów, poza wrzuceniem zawartości "lengłydż pacza". Gra jest w pełni spolszczona: wszystkie napisy i opisy są po polsku, Pan Mirosław w roli lektora na bieżąco tłumaczy rosyjskie dialogi. Żadnych angielskich wtrąceń nie zaobserwowałem. Indywidualnej poprawki wymagają jedynie polskie znaki, które się nie wyświetlają (prawdopodobnie wymagają "myka" ze średnikiem przed "cent" i "west", ale będę mógł to sprawdzić najwcześniej jutro, jak się zaloguję na chacie).

Gra miewa czasem (na szczęście rzadko - w seriach po dwa, trzy bezpośrednio po sobie co kilka godzin gry) lekkie zaciachy: normalnie chodzi bardzo płynnie, ale w niektórych momentach staje dęba na 2 do 5 sekund. Najciekawsze jest to, że wtedy czas w grze płynie normalnie: biegnę tuż za jakimś stalkerem -> gra staje dęba -> po chwili znowu gra rusza, ale postać, za którą biegłem jest już kilkanaście metrów przede mną. Zacięcia nie są zależne od ilości wrogów, anomalii, źródeł światła, czy ognisk - zdają się występować w zupełnie przypadkowych miejscach. Nie uniemożliwia mi to jednak czerpania radochy z gry. Wolę to, niż bugi z podstawowej wersji gry, o których sporo czytałem.

Mój konfig:
Q6600
Nvidia GTX 460 768 MB
2x2 GB DDR2
Gigabyte P35DS3J
RAID 2x250 GB Seagate Barracuda
Windows 7 64 bit Home Edition
System na fabrycznych ustawieniach, nie kręcony.

A tak w ogóle, to jako nowy kot na forum witam i pozdrawiam wszystkich.
mbwrobel
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 04 Gru 2011, 15:16
Ostatnio był: 05 Lut 2024, 02:51
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 14

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez colt1911 w 08 Gru 2011, 00:14

mbwrobel napisał(a):Nie wiem, czy w każdym przypadku modowanie gry w wersji z CDAction wymaga tyle zachodu. U mnie wystarczyło zainstalować Complete 2009 ver. 1.4.4 exe (recommended) oraz przekopiować pliki z łaty polonizującej. Bez problemu działają nawet sejwy zapisane w wersji "stockowej", niezmodowanej.


Kolego mógłbyś napisać po kolei jak zmodowałeś sobie tę wersję z CDA ? Bo ja też mam taką samą, zainstalowałem moda, i jak włączam grę to chwile jest czarny obraz a po chwili gra wyłącza się.. :| (dodam że nie robiłem nic oprócz zainstalowania moda na grę)
jakie te pliki z łaty polonizującej trzeba skopiować gdzie one są ?

Pozdrawiam!
Awatar użytkownika
colt1911
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 08 Gru 2011, 00:02
Ostatnio był: 29 Lut 2012, 11:17
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Reynevan5237 w 09 Gru 2011, 19:50

Też zainstalowałem Stalker Complete (recommended) na wersję z CDA i też wyskakują błędy (czarny ekran i crash do pulpitu). Mógłby ktoś napisać co dokładnie (najlepiej w punktach) zrobić żeby gra działała z modem? Byłbym wdzięczny :)
Awatar użytkownika
Reynevan5237
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 03 Lip 2010, 17:24
Ostatnio był: 10 Gru 2012, 19:06
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Werewolver w 29 Gru 2011, 01:21

Mam pewien problem z modem, otóż: reinstalowałem Stalkera ze względu na braki niektórych plików i chciałem sobie wgrać na nowo Stalker Complete jednak wywala mnie do pulpitu z logiem
Kod: Zaznacz wszystko
FATAL ERROR
 
[error]Expression    : fatal error
[error]Function      : CStringTable::Load
[error]File          : E:\stalker\sources\trunk\xr_3da\xrGame\string_table.cpp
[error]Line          : 53
[error]Description   : <no expression>
[error]Arguments     : string table xml file not found string_table_includes.xml, for language eng
 

stack trace:
HELP :wódka:
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Junx w 29 Gru 2011, 01:44

Poczytaj i zamień viewtopic.php?t=625#p98484
PS. Ciężko poszukać :facepalm:
Ryzen 5600x || 32gb DDR4 || RTX 2080 Super

Za ten post Junx otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Werewolver.
Awatar użytkownika
Junx
Modder

Posty: 2341
Dołączenie: 15 Kwi 2008, 09:39
Ostatnio był: 20 Wrz 2024, 22:08
Miejscowość: Na co Ci to :)
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 358

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Werewolver w 29 Gru 2011, 18:09

Dzięki bugtrapa nie ma, tylko teraz zamiast polskich znaków (ą ę ś ć...) mam cyrylice. I tu pada moje pytanie jak to naprawić, wiem że były już tematy z tym związane, ale żadna z tamtych porad nie pomogła.
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez The Witcher w 29 Gru 2011, 18:45

gamedata/configs/localization.ltx

Kod: Zaznacz wszystko
[string_table]
language   = pol
font_prefix   = _cent ;_west


Na

Kod: Zaznacz wszystko
[string_table]
language   = pol
font_prefix   = _west


Ew. na odwrót (nie pamiętam)...

Za ten post The Witcher otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Werewolver.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: 25 Wrz 2024, 10:39
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Werewolver w 29 Gru 2011, 19:25

Poprawiło samogłoski, choć nie wiem czy wszystkie (ó jest), gorzej ze współgłoskami takimi jak ś ć ń itp.
@EDIT: Nieważne już naprawiłem, Kozak leci
Image
Awatar użytkownika
Werewolver
Tropiciel

Posty: 216
Dołączenie: 06 Lut 2011, 13:53
Ostatnio był: 03 Kwi 2014, 20:53
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 37

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości