[STALKER Complete 2009]

Regulamin forum
Dział "Modyfikacje Gotowe" służy do dyskusji o modyfikacjach, które już są stworzone lub do zadawania pytań na ich temat. Znajdziemy tutaj również linki do ściągnięcia modyfikacji (które powinny, a raczej muszą być w pierwszym poście tematu danej modyfikacji).

Przy zadawaniu pytania związanego z problemem dotyczącym modyfikacji, prosimy o podawanie treści całego loga błędu - koniecznie w tagu [CODE].

Przy cytowaniu plików *.LTX stosować tag [SYNTAX="ini"], przy cytowaniu plików *.script [SYNTAX="lua"] a przy cytowaniu plików *.xml - [SYNTAX="xml"].

Lokalizacja logów:
Windows XP - C:\Documents and Settings\All Users\Moje dokumenty\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Windows Vista/7 - C:\Users\Public\Documents\STALKER-SHOC\logs\xray_nazwaużytkownika.log
Steam - X:\Program Files (x86)\Steam\SteamApps\common\Stalker Shadow of Chernobyl\_appdata_\logs

Pytania na temat modyfikacji zadajemy w wątku dla niej stworzonym lub tworzymy nowy, jeśli takowego nie ma.

Gdy chcemy założyć nowy wątek, obowiązkowe jest przeczytanie tego tematu.

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Globan w 13 Cze 2010, 04:53

Teraz i ja witam.

Z racji tego, że sporo tu upomnień o czytanie ze zrozumieniem, przeczytałem cały temat od początku do końca 2 razy i postępowałem zgodnie z wszystkimi wymienionymi tu radami dotyczącymi spolszczania SC 2009.

Niestety w menu głównym nadal mam polskie czcionki zastąpione cyrylicą, PDA i wszystkie komunikaty dotyczące questów mam po angielsku, a słyszalne dialogi pa ruski (Utta czyta prawidłowo) mieszane z angielskimi. :facepalm:

Uprzedzę Wasze pytania - Tak, zmieniłem wszystko tak, jak ma być:
zmieniłem false na true,
patch 1.0005,
w gamedata/config/text "eng" na "pol",
localization.ltx wygląda u mnie tak:

Kod: Zaznacz wszystko
[string_table]
language   = pol
font_prefix   = ;_cent _west

Próbowałem już zamieniać cent z west miejscami i w wariantach ze średnikiem (;) lub bez, ale to pomogło tylko w menu głównym, a w grze zmieniło cyrylicę na inne śmieszne "niepolskie" znaki z pliku czcionki. :(

Chodzi mi o to, żeby mieć oryginalny dźwięk (rosyjski) z lektorem (Mirek Utta) i pełnym spolszczeniem kinowym (teksty po polsku).

Proszę kogoś, komu udało się to uzyskać, o udzielenie wyczerpującej odpowiedzi na pytanie "Jak zainstalować moda SC 2009 ver 1.44 i spolszczyć go tak, jak wspomniałem wyżej?".

Specyfikacja mojego sprzętu:
:

Kod: Zaznacz wszystko
Processor: AMD Athlon(tm) II X2 250 Processor (2 CPUs), ~3.0GHz
Memory: 4096MB RAM
Operating System: Windows 7 Ultimate 64-bit
Page File: 1643MB used, 6544MB available
DirectX Version: DirectX 11
Card name: NVIDIA GeForce GTX 260
(cały soft od sterów przez Aktualizacje Windowsa, patche gry, aż po samego moda posiadam najświeższy jak się da)


Oczywiście coś mogłem poknocić, ale brakuje mi już pomysłów, gdzie robię błąd.
Proszę o pomoc... :+: :!:
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Globan
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 27 Lis 2009, 16:23
Ostatnio był: 24 Cze 2010, 12:26
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Kingpinwolf w 13 Cze 2010, 11:05

http://hostuje.net/file.php?id=e0dcfee5b6f66ae07bda45820971d2ef Tutaj masz pełnego lektora, tzn. Utta i ruski wszędzie,
http://www.sendspace.com/file/kbbc0n a tutaj masz łatkę językową. Musisz wkleić katalog "pol". Z tego co wiem, spolszczenie nie jest idealne(zamiast "ę" jest "e" itd.), ale możesz sam sobie je poprawić.
white trash hardcore r`n`r fuck u
"mógłbym zamieszkać z nią w przyczepie nosząc przepocony podkoszulek sięgający do pępka."

Kingpinwolf
Wygnany z Zony

Posty: 71
Dołączenie: 24 Gru 2009, 17:08
Ostatnio był: 06 Paź 2010, 21:20
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -5

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Globan w 13 Cze 2010, 20:32

Jest lepiej, ale nadal wszystkie zadania w PDA (tylko zadania, bo sam jego interfejs już mam po polsku) i dość spora liczba kwestii czytanych są w języku angielskim. :(

Zainstalowałem wszystko od początku, bo na tamtej instalacji już tyle plików podmieniałem, że zawsze coś innego wymagało poprawy i ciągle był galimatias. Co teraz?

Korzystając z okazji, bo nie znalazłem: Czy jest jakiś patch na to, żeby Utta nie darł japy znienacka o 2 w nocy, kiedy 100 metrów dalej przechodzi jakiś BN?! :mad: Chodzi mi o sytuację, kiedy zbyt głośno czytane są kwestie osób znajdujących się daleko ode mnie. W Barze to przecież nic usłyszeć się nie da, bo trzech Mirków naraz się przekrzykuje. Taka łatka była wypuszczana do Czystego Nieba przez jego polskiego wydawcę, ale czy będzie jakaś, którą mogę bez obaw o wykrzaczenia zainstalować na Stalker Complete 2009 ver. 1.4.4??
Image
Image
Image
Awatar użytkownika
Globan
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 27 Lis 2009, 16:23
Ostatnio był: 24 Cze 2010, 12:26
Miejscowość: Wrocław
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Plaargath w 25 Cze 2010, 15:54

Ja u siebie wywaliłem po prostu katalog gamedata/sounds/characters_voice na tri bukwy i gra czyta je z vanillowych paczek. Jeśli przedtem zrobisz to, co jest wcześniej tu w temacie i upewnisz się, że localization.ltx masz w dobrym miejscu, czyli gamedata/config (a nie jak w niektórych MODach w config/text), a linijka w środku będzie wyglądać tak:
Kod: Zaznacz wszystko
font_prefix   = _cent ;_west

lub tak:
Kod: Zaznacz wszystko
font_prefix   = _cent

to musi zadziałać, jeśli masz polską instalkę. BTW: _west to jest czcionka bez krzaków, _cent to z naszymi krzakami, średnik powoduje, że gra nie czyta tego co jest za nim.
Image Image

Merkantylizm, srerkantylizm.
Awatar użytkownika
Plaargath
Weteran

Posty: 653
Dołączenie: 23 Mar 2010, 15:12
Ostatnio był: 25 Paź 2023, 21:53
Kozaki: 234

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez biers w 08 Lip 2010, 14:53

Hej!

Mam problem z grafiką... Jak włączam wszystko na maxa to menu robi się ciemniejsze, gra wczytuje się kilka minut, a jak już się włączy to się zacina jak nie wiem co i robi się nibieskawo... Gram na laptopie, który jest całkiem mocny, żeby grać na maskymalnej grafice...

Zresztą, zobaczcie sami...

http://www.vobis.pl/oferta/notebooki/tf ... 31s_b.aspx

biers
Wygnany z Zony

Posty: 24
Dołączenie: 05 Lip 2010, 17:06
Ostatnio był: 12 Cze 2015, 19:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez djcycu w 08 Lip 2010, 15:28

To wiedz tyle że ten mod zwiększa wymagania gry... Komp ci tego nie uciągnie na takich ustawieniach i musisz się z tym pogodzić. Pisało to już wcześniej że ludzie odpalali podstawkę na full i chodziło bez zcięcia a z modem zaczęły się ściny. To normalne. Procesory nie wyrabiają z generacją ulepszonej grafiki. Poza tym mod jest bardziej poplątany bo dołożono nowych rozwiązań na rzecz grafiki i efektów. Dlatego właśnie dłużej się wczytuje. Zmniejsz ustawienia i zagrasz bez problemu. Nie dawaj od razu na full z myślą że zadziała. To mod... Nie wszystko w nim jest stabilne i dopracowane na maksa. Jedno jest pewne... Polecam go każdemu bo wygląda świetnie :)
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Bambosz107 w 08 Lip 2010, 19:52

Gęstość trawy zmniejsz do 1/3. Zobaczysz dużą poprawę. Chociaż ta twoja karta graficzna to nie dość, że 9600, to jeszcze M.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez biers w 08 Lip 2010, 21:05

Wiesz, problem jest nie z tylko z tym modem a także z oryginalnym stalkerem, chodzi mi o to, że kiedyś mój brat grał na maksymalnej grafice i szło bez problemu... Teraz jak włączam na maksa normalnego stalkera to dzieję się to co napisałem. Nie wiem co robić.

biers
Wygnany z Zony

Posty: 24
Dołączenie: 05 Lip 2010, 17:06
Ostatnio był: 12 Cze 2015, 19:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Bambosz107 w 08 Lip 2010, 21:18

Wgraj program Game Booster, odciąża ram i procesor. Poza tym przeczyść system CCleaner'em i zrób defragmentację wszystkich partycji.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez biers w 08 Lip 2010, 22:50

Słuchaj... Dzięki, że mi pomagasz, ale, wszystkiego nie rozumiem (mam jeszcze 11 lat i dopiero się uczę) i nie naśmiewaj się ze mnie i nie mów, żeby takie dzieci jak ja nie powinny grać w stalkera czy wchodzić na forum, które jest dla bardziej starszych, mam już dość, że mnie wywalają z innych stron bo jestem młodszy od innych... ok?

biers
Wygnany z Zony

Posty: 24
Dołączenie: 05 Lip 2010, 17:06
Ostatnio był: 12 Cze 2015, 19:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez Bambosz107 w 08 Lip 2010, 23:26

Hm, nie naśmiewam się z Ciebie i nie mam takiego zamiaru :) Wejdź w opcje gry w menu, opcje graficzne, kliknij "zaawansowane". Poszukaj suwaka podpisanego "gęstość trawy" i przejedź nim w lewo, prawie do samego końca. Potem odpal grę i napisz, czy pomogło.

Generalnie ten mod zwiększa wymagania graficznie niemiłosiernie, jeśli wcześniej na niemodowanym Stalkerze nie miałeś przycinek nie oznacza to, że teraz nie będziesz ich miał. Laptop to laptop, nie służy do gier. Jak nic nie pomoże to odpuść sobie tego moda, jest wiele innych fajnych modów, np. Oblivion Lost 2.2, polecam.
Go Go Power Rangers!!
Awatar użytkownika
Bambosz107
Legenda

Posty: 1280
Dołączenie: 10 Maj 2009, 21:50
Ostatnio był: 15 Cze 2022, 20:42
Miejscowość: Tarnów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 87

Re: [STALKER Complete 2009]

Postprzez biers w 09 Lip 2010, 12:15

Dzięki :) A co do oblivion lost to przeszedłem i gram w priboi story :) A i to zmniejszenie gęstości trawy nic nie pomogło, ale nic nie szkodzi :P

biers
Wygnany z Zony

Posty: 24
Dołączenie: 05 Lip 2010, 17:06
Ostatnio był: 12 Cze 2015, 19:22
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Gauss Gun
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Cień Czarnobyla

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość