S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Na trzeźwo to możemy dyskutować tylko o ogólnych sprawach, rzekł Naznaczony, wychodząc z baru.

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez aNDY^aND w 18 Wrz 2008, 00:31

Waluk napisał(a):U mnie w Viście nie ma żadnego paska, zna ktoś na to sposób?

W grze w opcjach dźwięku, przestawic na software i wyłączyć EAX.

Przesuwanie 'paska' w DXdiag (w XP) powoduje wyłączenie sprzętowego wspomagania dźwięku dla całego systemu i wszystkich gier.

W każdym razie, jeśli takie mieszanie w akceleracji dźwięku pomaga, to zdecydowanie zalecałbym reinstalacje sterowników a jeśli to karta dźwiękowa na płycie głównej to rozważenie zakupu jakiejś osobnej :)
--
Pozdrawiam
aNDY^aND
Kot

Posty: 9
Dołączenie: 27 Sie 2008, 16:01
Ostatnio był: 22 Lis 2008, 07:55
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Waluk w 18 Wrz 2008, 00:55

U mnie gra nadal wywala. Może jednak ktoś wie jak w Viście znaleźć pasek w dźwiękach z uruchomienia "dxdiag"?
Waluk
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 00:00
Ostatnio był: 22 Paź 2008, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez PoulN w 18 Wrz 2008, 08:23

Tak jako ciekawostkę powiem dla Tych Co Mnie Mięsem Obrzucili, Że Chwale Się Traktorem Radzieckim
Powiem, że w:

1152x864
Roszerzone pełne oświetlenie
All Max
Antialiasing, a raczej "Perspektiv Blur" wumuszony w user.ltx na poziomie 5
XP 32bit

I śmiga średnio 80fps - a jak do tej pory nigdy nie spało ponieżej 40`tu

Po południu wrzuce zaFRAPSowane screeny..., jak ktoś z Szanownych chce.
PoulN
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 08 Lut 2008, 13:15
Ostatnio był: 18 Gru 2008, 15:02
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Medium w 18 Wrz 2008, 08:52

Pojawił mi się problem w wersji 1.5.03 (rosyjskojęzycznej), że po wczytaniu zapisanej wcześniej gry wylatywałem do pulpitu bez żadnej informacji po 10 sekundach po wczytaniu zapisu. Nie wiedziałem co zrobić. Grę zacząć od początku można (nbawet tak zrobiłem, żeby sprawdzić czy stało się to z grą czy wina jest po stronie lokalizacji gra od nowa pracowała dobrze i stabilnie), ale co bedzie gdy znowu tuż przed Limańskiem okaże się, że jest to samo? Zacząłem szukać i na jedym z rosyjskich forumów (pirackich! niestety) znalazłem informację co robić.
Twórca tego sposobu chcwalił się, że przeszedł grę bez nawet jednego "wyrzutu" na pulpit.
Spróbowałem i ... udało się. Poprzednie zapisy gry działają.
Plan czteropunktowy do wykonania bez problemu lekko, łatwo i przyjemnie.
Drobnym problemem było to, że na początku nie ruszyło dobrze odpaliłem grę od nowa by po pięciu minutach wrócić. Kojenie - pierwsza próba podniesienia ostatniego zapisu była nieudana - wyrzut na pulpit z opisem buga, a następna - w porządku. Grałem wczoraj około 1,5 godziny przechodąc głównie z jednej lokalizacji do drugiej (z Rudego Lasu na Magazyny Wojskowe poźniej Wysypisko, nastepnie Dolina Mroku, znów Wysypieko, znów Dolina Mroku, znów Wysypisko - teraz było późno i poszedłęm spać) aby zarobić trochę na naprawę kombinezonu i naprawić go.

Nie wiem, (z racji odmienności zabezpieczeń) czy można zastosować to do wersji polskiej, chociaż w moim przekonaniu nie ma to wpływu na żadne łamanie zabezpiezeń czy czegoś podobnego, ale sposób u mnie się sprawdził. Zatem nie kolejne patche podnoszą stabilność gry, a drobne poprawki. Wychodzi na to, że w tym przypadku piraci mogilby pomóc twórcom gry, by była ona stabilniejsza.

Niestety sposób ten jest skierowany tylko do wersji 1.5.03 a takiego patch'a polskiego nie było. Kilka osób co prawda chwaliło się, że instalowała wersję anglojęzyczną na polskim patch'u ale nie wiem czy mieli oni taki problem jak ja w wyrzutem co 10 sekund na pulpit bez opisu błędu. Co ciekawe grafika gry pracuje teraz płynniej.

Na koniec drobny problem natury moralnej: Czy mając oryginalną grę i "naprawiając" ją sposobem od piratów czy jestem już piratem czy nie?

Pozdrawiam

Medium

PS. Sposób zgodzę się umieścić na forum pod warunkiem wyrażenia zgody przez administrację forum.
Medium
Stalker

Posty: 127
Dołączenie: 01 Wrz 2008, 08:29
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 23:59
Miejscowość: Ełk
Kozaki: 1

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Microtus w 18 Wrz 2008, 09:28

PoulN napisał(a):Tak jako ciekawostkę powiem dla Tych Co Mnie Mięsem Obrzucili, Że Chwale Się Traktorem Radzieckim
Powiem, że w:

1152x864
Roszerzone pełne oświetlenie
All Max
Antialiasing, a raczej "Perspektiv Blur" wumuszony w user.ltx na poziomie 5
XP 32bit

I śmiga średnio 80fps - a jak do tej pory nigdy nie spało ponieżej 40`tu

Po południu wrzuce zaFRAPSowane screeny..., jak ktoś z Szanownych chce.


Powiem jedno nic nie zrozumiałeś. I szczerze mówiąc mnie kompletnie nie obchodzi jak Ci chodzi gra. Twój komp spełnia wymagania i tyle. Dobrze działa, podjarałeś się, to good for you.

PS: Gdzie Cię ktoś mięsem obrzucił? My tylko ironizowaliśmy Twój bezsensowny post.

PPS:
http://forum.stalker.pl/viewtopic.php?f=26&t=3320
Może jak Soviet otworzy ten temat będziesz mógł wpisać tu swoje wynurzenia na temat jak Ci gra chodzi. Na razie daj na luz.
War. War never changes...
Bury
zapraszam do lektury :)
Awatar użytkownika
Microtus
Legenda

Posty: 1028
Dołączenie: 18 Cze 2007, 14:31
Ostatnio był: 19 Sty 2019, 22:54
Miejscowość: łorsoł
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 106

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez PoulN w 18 Wrz 2008, 10:08

Hmmm, dobra-dobra,... może faktycznie źle odebrałem Wasze wypowiedzi,... ale się zdenerwowałem trochę ;)
Z tym chwaleniem,... to jak bym miał czym - to jeszcze może bym się chwalił :P ...a tak.

Sry :!:
PoulN
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 08 Lut 2008, 13:15
Ostatnio był: 18 Gru 2008, 15:02
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Waluk w 18 Wrz 2008, 14:46

Medium napisał(a):Na koniec drobny problem natury moralnej: Czy mając oryginalną grę i "naprawiając" ją sposobem od piratów czy jestem już piratem czy nie?

PS. Sposób zgodzę się umieścić na forum pod warunkiem wyrażenia zgody przez administrację forum.


Moim zdaniem nie jesteś piratem skoro kupiłeś oryginalną grę i teraz wspomagasz się pirackimi patchami. Tak samo można by było powiedzieć o ludziach, którzy ściągają różne mody do gry. To, że korzystasz z pirackich pomysłów na to żeby przejść grę jest TYLKO i WYŁĄCZNIE winą ludzie, którzy tę grę zrobili.

Wszystko zależy od decyzji administracji, ale ja wyraziłem swoje zdanie. Jeśli możesz to chętnie przeczytałbym ten sposób na PW, bo chciałbym wreszcie przyjemnie pograć w tę grę.

Pozdrawiam.
Waluk
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 00:00
Ostatnio był: 22 Paź 2008, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez RiCo7887 w 19 Wrz 2008, 11:35

weasel napisał(a):W menu start (mam XP-eka tak na marginesie) po wciśnięciu "uruchom" wpisujesz dxdiag.Następnie wyskakuje okno z kilkoma zakładkami.Wciskasz na zakładkę dźwięk a następnie przesuwasz suwak na pierwszą kreskę i wyciskacz zakończ. Nie wiem jak u innych, ale u mnie coś tam na razie wyeliminowało crashe, chociaż będę musiał sprawdzić, może ten wpis w rejestrze już miałem zmieniony?


edit:Słuchajcie coś z tym musi być (mam nadzieję, że nie tylko u mnie). Jak tylko przesunąłem ten suwak na pełnie przyspieszenie (oraz na brak) to od razu po wczytaniu pokazywał się bugtrap.Po zmianie natomiast na poprzednie ustawienie wszystko działało poprawnie.


Ello!
Tym razem mam problem z przejściem z Magazynów wojskowych do Czerwonego Lasu! Jestem w tym miejscu co powiedziałem najemnikom przez to radio w bazie wojskowej jak wydostać sie z bąbla! I teraz mam zadanie spotkać się z Lebiedievem koło jakiegoś mostu! I gdy chce przejść z Magazynów W. do Cz. Lasu jak zwykle wczytuje coś tyle że przy samym końcu wychodzi do Windowsa pojawia się PLEASE WAIT a po 5 sek. jakiś bug o nazwie XRayEngine (czy jakoś tak) co mam z tym zrobić?

PS: Waesel pisałeś że oprucz tego suwaka(dałem sobie rade) trzeba jeszcze zmienićwartość memory menagment w rejestrze ( wartość NonPagedpooolsize). Jak ja mam to zrobić??
Ostatnio edytowany przez RiCo7887, 19 Wrz 2008, 17:04, edytowano w sumie 1 raz
RiCo7887
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 15 Wrz 2008, 10:34
Ostatnio był: 05 Gru 2009, 22:23
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Balance IL 86
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Laszku w 19 Wrz 2008, 16:46

Waluk---> Witaj! Ja też mam Vistę i nie mogłem zanleść na pasku opcji URUCHOM ale jak zmieniłem widok paska na standardowy xp-kowski to URUCHOM się znalazło!

poZdrOwioNkA
Laszku
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 15:06
Ostatnio był: 19 Wrz 2008, 18:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Waluk w 19 Wrz 2008, 17:19

Witaj, Laszku. Wszystko ok, ale ja jestem ciekaw jak mam znaleźć ten pasek, który należy przesunąć po włączeniu przez "uruchom" dxdiag?
Waluk
Stalker

Posty: 78
Dołączenie: 14 Wrz 2008, 00:00
Ostatnio był: 22 Paź 2008, 01:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez Laszku w 19 Wrz 2008, 17:50

Waluk---> Siemanko! Aaaaaa... Myślałem że chodzi Ci o menu START. Sorki.
Wlaśnie wpadlem do domu i jak uda mi się odszukać ten pasek to dam znać.

Waluk----> no to klops! Paska ni ma tak jak mówiłeś. Tak się składa, że ma w domu dwa kompy. Jeden ma Windows XP (i tu pasek jest!) a drugi ma Vistę i paska nie ma! Miałeś racje!

Wiesz jest taka fajna opcja edytuj, naucz się z niej korzystać - F360
Laszku
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 15:06
Ostatnio był: 19 Wrz 2008, 18:07
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky - temat ogólny

Postprzez weasel w 20 Wrz 2008, 11:44

"PS: Waesel pisałeś że oprucz tego suwaka(dałem sobie rade) trzeba jeszcze zmienićwartość memory menagment w rejestrze ( wartość NonPagedpooolsize). Jak ja mam to zrobić??"

http://peb.pl/windows/295025-zmiany-w-r ... iagow.html

Tu masz dokładny opis (optymalizacja ram-u) tego co trzeba zrobić, chociaż przy edytowaniu wartości będziesz musiał trochę uważać. Całą grę przeszedłem bez żadnych problemów, jednak gdy zacząłem ją od nowa w Kordonie znowu pojawił się crash. :mad: Prawdę mówiąc coś mi się nie wydaje, żeby to był złoty środek na zaradzenie tego problemu.
Awatar użytkownika
weasel
Stalker

Posty: 101
Dołączenie: 20 Cze 2007, 23:41
Ostatnio był: 08 Sie 2020, 14:46
Miejscowość: Gdzieś w Lubuskim
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Combat Chaser
Kozaki: 10

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości