0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Postprzez MCaleb w 12 Lip 2007, 21:23

A więc nie myśl - nie graj. Nikt Cię nie zmusza do tego, byś miał grać w Stalkera, pod groźbą kiejś kary. Nic osobistego, ale wciąż nie widzę poważnych argumentów, które nie da sie ominąć. Na przykład poproś o kasę w zamian za robotę (zakupy, sprzątanie), nie mówiąc na co to. Po prostu pokombinuj.
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Reklamy Google

Postprzez WresT w 12 Lip 2007, 21:24

Heh 3 dni temu miałem 512ram i grałem na LOW, a kompa akurat teraz mam rakietę, brat ma syf właściwie.W ogóle mi się komp nie przyciął przy tych ramach, teraz gram na średnich lightach i maximum detalach, mam 1GB ram, to na tyle.

@Edit. No, są napaleńcy, którzy muszą sobie pograć w coś takiego, nie trzeba na miejscu jak to ktoś na SB napisał "Nabijać na pal" tylko dlatego że ma pirata, bo go zwyczajnie nie stać na oryginała, kurcze nie potrafię ująć tego słowami jakie to świństwo kogoś tępić z braku pieniędzy, albo z braku możliwości zarobienia ich.
@Edit2. Ale jak już to napisałem, MCaleb jesteś okrutny :P.
Image
WresT
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 12 Lip 2007, 00:39
Ostatnio był: 02 Paź 2007, 18:14
Miejscowość: S.T.A.L.K.E.R
Kozaki: 0

Postprzez MCaleb w 12 Lip 2007, 21:47

My tutaj nikogo nie tępimy, jednakże wiele jest osób, których stać na oryginały, ale "oszczędzają" na piratach i usprawiedliwiają się bzdurnymi argumentami.
Twą argumentację rozumiem, lecz nie usprawiedliwiam - popełniasz to samo przestępstwo co inni użytkownicy piratów - sięgasz po nie.
Oczywiście święty nie jestem, ale gdy mam środki i mogę sobie pozwolić na oryginał - robię to.

Po prostu nienawidzę czytać bzdurnych argumentów w stylu "korporacje mają kasę, ja nie", "im to nie zaszkodzi", "pokażmy im, że robią cienkie gry - używając piraty stymulujemy ich do robienia lepszych gier". To wszystko bzdury, a najbardziej mnie dobija stwierdzenie "jestem wielkim fanem tej gry, mam pirata"... Toż to oksymoron mości Panowie!
There is nothing in this world worth believing in...
Image

MCaleb
Wygnany z Zony

Posty: 551
Dołączenie: 09 Cze 2007, 23:23
Ostatnio był: 03 Wrz 2015, 19:57
Miejscowość: Mars
Kozaki: 8

Postprzez No Name w 12 Lip 2007, 22:05

no tak... taki tematy wywołują najbardziej burzliwe dyskusje ;)
tylko czasami denerwujące sa np. spolszczenia a'la cenega ;) i jak tu nie sięgną po pirata?
ale poniewaz nie mówimy tu o jakiejs wielkiej korporacji typu EA, to mozna sie jednak zdobyc na gest :)
"War... War never changes"
No Name
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 10 Lip 2007, 16:22
Ostatnio był: 26 Lip 2007, 12:33
Kozaki: 0

Postprzez xionc w 13 Lip 2007, 04:55

Bleh, niektorzy tu sa smieszni po prostu probujac usprawiedliwiac piractwo ale do rzeczy: nie obchodzi mnie czy ktos tu ma czy nie ma, byle mi sie na forum nie chwalil. Dobrze wiem ze macie piraty tylko siedzicie z tym cicho i tak ma byc.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Postprzez Quinn w 13 Lip 2007, 08:58

Ty już uogólniasz, bo trudno, żebym walczył z piraceniem STALKERA, samemu mając pirata. ;] Ale mam pewien pomysł, który podsunęła mi ostatnia afera na Shamo.

Pzdr.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez vrider w 13 Lip 2007, 12:37

co do piracenia:) ....

Moze powiem tak :

W moim przypadku PRZYZNAJE SIE... zassalem STALKER w jednym celu... aby go przetestowac... gralem godzinke na piracie ( sypal sie co chwile nie milosiernie :D) ale niesamowicie wciagnela mnie atmosfera i wszedlem sobie elegancko na www.gram.pl i potulnie kupilem wersje z ksiazka bo nie bylo jeszcze kolekcjonerskiej :( ...

U mnie wyglada to wlasnie w ten sposob , pirata traktuje jako pewnego rodzaju demo ( o ile do danej gry nie istnieje demo albo jest ono jakies takie lewe jak np Gothic III)

wiec az taki zly to chyba nie jestem:)?
vrider
Kot

Posty: 25
Dołączenie: 05 Lip 2007, 00:53
Ostatnio był: 08 Cze 2017, 10:01
Miejscowość: Gdynia
Kozaki: 0

Postprzez Quinn w 13 Lip 2007, 13:27

No aż taki zły nie, jest to jakieś wytłumaczenie, bowiem dema nie ma... ;]

Pzdr.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez Yore w 23 Lip 2007, 08:58

beer napisał(a):Sprawa jest prosta. Ludzie radzą sobie jak mogą. Nie tłumaczę nikogo. Zawsze znajdą się ludzie, którzy oszukują i nieważne ile by mieli siana i tak będą piratów używać. W każdym razie uważam, że sprawa nie ma sensu. Dla mnie polska to kure*ski kraj, za to ja nas wszystkich traktuje. Za granicą na grę zarobię w 1 dzień, ew 2. A tutaj ?


Po pierwsze, Twój post jest arcy-niemoralny. Przyjmujesz postawę chwalącą dla ewidentnej kradzieży jaką jest zaopatrzenie się w piracką wersję gry. Ile trzeba pracować w tym 'ku*ewskim' kraju na Stalkera? 1 dzień! Jako pracownik fizyczny możesz liczyć na pensję od 7 złotych do 10 złotych, a pracuje się średnio od 8 do 10 godzin dziennie.

Myślę, że narzekanie tego typu i usprawiedliwianie piractwa jest bluźnierstwem, brakiem szacunku dla wszystkich tych, którzy pracowali i kupili grę, i dla tych, którzy ją tworzyli poświęcając wiele miesięcy swojego życia na stworzenie czegoś, co zadowoli graczy.

Trzeba powiedzieć sobie jasno - piractwo jest złe i nie można go usprawiedliwiać! Złodziejstwo jest złe, jeśli tego sobie Polacy nie zakodują w głowach, to w tym kraju NIGDY nie będzie lepiej.

--

W ogóle cała ta dyskusja jest mętna. Obrońcy piractwa to jak widać, ludzie bez moralności, lub z moralnością płynną, zmienną. Ich logika polega na prostym mechanizmie. Nie mam pieniędzy, kupuję pirata. Mam pieniądzę, kupuję oryginał (a nawet to czasem nie!). Idąc dalej tym tropem. Nie mam pieniędzy, kradnę auto. Mam pieniądzę, kupuję auto. Nie mam pieniędzy, zrzucam dzieciaka z roweru i mam rower (kradnę). Mam pieniądzę, kupuję rower.

Czy trudno zrozumieć, że istnieje MORALNOŚĆ, rozgraniczenie dobra i zła? Honor, prawość, męstwo.. nie znacie już tych wartości? Zapomnieliście o nich? Jak się czegoś nie może kupić od razu, to nie należy tego KRAŚĆ, tylko uzbierać pieniądze i kupić. Boże, mój Boże, kto ich wychował? Idźcie na ulotki, na rozdawanie gazet, na noszenie cegieł, w jeden/dwa dni będziecie mieli pieniądze na oryginalną grę.

Sam zdecyduj czy jesteś człowiekiem z honorem i dumą, czy zwykłą łajzą, na której nikt nie może polegać, bo nigdy nie wiadomo, co taka łajza zrobi..
Veni - Vidi - Vici
Yore
Kot

Posty: 1
Dołączenie: 23 Lip 2007, 08:53
Ostatnio był: 23 Lip 2007, 08:54
Miejscowość: Poznań
Kozaki: 0

Postprzez cozzy88 w 23 Lip 2007, 11:51

Mam to szczęście, że mieszkam niedaleko granicy z Ukrainą.Tam ta gra kosztuje około 60 hrywien (1hrywna=ok. 0.60zł).Zastanawiam się, jakie względy decydują,że ta sama gierka w Polsce kosztuje ok.100zł. Gdzie honor i moralnośc naszych dystrybutorów i sprzedawców.Ja myślę że,to mantalnośc tych "łajz"nakazuje im dorobic się, jak najszybciej,jak najmniejszym kosztem.
I proszę nie tłumaczyc że, to wszystko wina tych wstrętnych piratów.
Awatar użytkownika
cozzy88
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Cze 2007, 16:30
Ostatnio był: 08 Paź 2022, 23:19
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Postprzez Quinn w 23 Lip 2007, 12:30

Dystrybucja gry w kraju, w którym powstała, jest tańsza, więc i cena gier mniejsza. Nie obowiązuje to zawsze, ale zazwyczaj.
Awatar użytkownika
Quinn
Ekspert

Posty: 712
Dołączenie: 14 Cze 2007, 13:37
Ostatnio był: 10 Cze 2024, 19:44
Miejscowość: Seattle, budynek z elektryczną owcą na dachu...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 4

Postprzez cozzy88 w 24 Lip 2007, 00:03

Przykro mi bardzo,lecz nie mogę się zgodzic z tą argumentacją.Na dowód załączam link do pierwszego lepszego sklepu internetowego na Ukrainie->
Kod: Zaznacz wszystko
http://tid.com.ua/tid1/showcase.php?parent=100193

[/code]
Awatar użytkownika
cozzy88
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 09 Cze 2007, 16:30
Ostatnio był: 08 Paź 2022, 23:19
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości