0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez ProtteuSS w 19 Maj 2010, 13:47

Jasne że są. Piraci byli, są i będą. Są jak komary :E Możesz z nimi walczyć, tępić, truć, i zabijać a i tak uwalą cię w dupę :E

Przyznaję ja święty nie jestem. Ale, kto jest ?
AMD Athlon 64 X2 5000+ 2200.00 MHz
Gigabyte GA-M61PME-S2P nVidia GeForce 6100/nF430
GoodRam DDR2 2GB 800MHz CL5
GeForce with CUDA 9500 GT Gigabyte OC 1GB HDMI & DVI / PCI-E
Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W
Microsoft Windows XP Home Edition PL SP3

ProtteuSS
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 31 Lip 2009, 18:29
Ostatnio był: 25 Paź 2010, 10:52
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -1

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Nyguz w 19 Maj 2010, 14:37

Je***C piratów i tyle. Miesiąc oszczędzałem kasę, żeby kupić czyste niebo, zew prypeci kosztował mnie kilka wycieczek do warsztatu, a cień czarnobyla?? Nie ważne jak zarobiłem :D Ale przynajmniej mam satysfakcje, ze przeszedłem wszystko i jest to legalne... Przyznam się, ze spiratowałem z neta tylko jedną grę, mianowićie age of empires 2... Ale to było dawno temu :E Pozdro dla uczciwych ludzi... :wódka:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez ProtteuSS w 19 Maj 2010, 14:50

Boże Święty i znowu przyłapali mnie na literówce ! Szacun Kowek........ :D

P.S. Hmmm. Jedno ostrzeżenie to jeszcze nic :( Ale dwa to już prawdziwy prestiż :E

A ile można uzbierać maksymalnie tych punktów prestiżu ? Bo nie umiem znaleźć rang w regulaminie.

Pozdrawiam :wódka:

Uwagi moderatora:

3 ostrzeżenia i ban na 3 miesiące... Offtopuj dalej i łam regulamin.
AMD Athlon 64 X2 5000+ 2200.00 MHz
Gigabyte GA-M61PME-S2P nVidia GeForce 6100/nF430
GoodRam DDR2 2GB 800MHz CL5
GeForce with CUDA 9500 GT Gigabyte OC 1GB HDMI & DVI / PCI-E
Chieftec (GPS-450AA-101A) 450W
Microsoft Windows XP Home Edition PL SP3

ProtteuSS
Wygnany z Zony

Posty: 60
Dołączenie: 31 Lip 2009, 18:29
Ostatnio był: 25 Paź 2010, 10:52
Miejscowość: Świętochłowice
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: -1

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Crew w 19 Maj 2010, 15:02

Nyguz napisał(a):Je***C piratów i tyle. Miesiąc oszczędzałem kasę, żeby kupić czyste niebo, zew prypeci kosztował mnie kilka wycieczek do warsztatu, a cień czarnobyla?? Nie ważne jak zarobiłem :D Ale przynajmniej mam satysfakcje, ze przeszedłem wszystko i jest to legalne... Przyznam się, ze spiratowałem z neta tylko jedną grę, mianowićie age of empires 2... Ale to było dawno temu :E Pozdro dla uczciwych ludzi... :wódka:


Widzisz , a taka inna osoba ściągnie sobie za darmo i gra za darmo i nie narzeka i zaoszczędził klika złotych .
poza tym co to za satysfakcja jak zapłaciło się za jakiś niedoje**ny produkt ?
ASUS ROG Strix G17 R7-6800H/32GB/1TB + 4TB/Win11 RTX3070Ti 240Hz
Awatar użytkownika
Crew
Łowca

Posty: 415
Dołączenie: 22 Lut 2008, 19:11
Ostatnio był: 10 Mar 2024, 11:52
Miejscowość: Wałcz
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 19

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Tomasz Kawka w 31 Maj 2010, 21:00

Jeśli dla Ciebie S.T.A.L.K.E.R to niedoje*any produkt, to gwarantuję, że za długo na tym forum nie pożyjesz i wkrótce pod Twój dom zawitają goście z Powinności i wytłumaczą Bardzo Dokładnie, że się pomyliłeś. Po drugie - nie zaoszczędził kilka złotych, a kilkadziesiąt. A po trzecie - produkt, za który nic nie dałeś, nie jest dla Ciebie nic wart.

Dobra, a tak poza tym - kradniesz. Kradniesz, kradniesz, kradniesz, jesteś niczym innym, jak wrzodem na dupie twórców. Wy, piraci, jesteście jak anomalia -> Was nie powinno być. Ja sam nie korzystam z piratów (korzystałem, rzecz jasna.), bo:
1. Dotarło do mnie, że to jest złe.
2. Jestem leniwy i nie chce mi się babrać z torrentami, crackami i tymi podobnymi duperelami. A tak, to tylko wsadzam płytkę i gram...
Awatar użytkownika
Tomasz Kawka
Kot

Posty: 38
Dołączenie: 14 Maj 2009, 16:21
Ostatnio był: 21 Maj 2013, 01:10
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Warsoonclang w 19 Cze 2010, 21:36

Czym jest piractwo ? Równie dobrze możecie iść do sklepu i zakosić grę z półki .
Nie cierpię was . Przez piratów chcą załatwić kupowanie gier przez Steam'a . Jak myślicie : Dlaczego niektóre gry nie wychodzą na Pieca co ?
A jeszcze jedno . Wkurza mnie to , że jak sobie kupię grę to klucz jest używany przez kogo innego . Nawet klucz do gry potraficie podpier.... przed premierą .
Ufff .... wypłakałem się ...
Не перейдут
Awatar użytkownika
Warsoonclang
Stalker

Posty: 134
Dołączenie: 13 Kwi 2010, 20:22
Ostatnio był: 30 Mar 2016, 09:40
Miejscowość: Bunkier Naukowców w Jantarze
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 18

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Nyguz w 19 Cze 2010, 22:03

A najgorsze są różnego rodzaju programy do generacji właśnie wspomnianych wyżej kluczy. Wydajesz ciężko zarobione 80 zeta na gre, i szczęśliwy chcesz sobie zagrać z dumą, ze to sam zapracowałeś na grę, a tu komunikat, że CD-KEY jest niepoprawny lub w użyciu...

Tępić piratów... :mad:
CPU: i7 7700 GPU: Gigabyte RTX2060 Super RAM: 16GB DDR4 PSU: Be-Quiet 750W
Ludzie wierzą w to, że system zmieni sytuację w miastach... kiedyś wierzyli, że Ziemia jest płaska.
Awatar użytkownika
Nyguz
Weteran

Posty: 646
Dołączenie: 26 Mar 2010, 13:52
Ostatnio był: 25 Cze 2021, 00:49
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 112

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Piwcio w 05 Lip 2010, 12:44

Głupota piraci będą zawsze a piractwo to część branży gdyby nie piractwo płacił byś za każdą gre na dzień dobry 300zl bo w inny sposób nie mógłbyś jej zdobyć byli byście skazani na ceny jakie sobie ustajala . Po za tym to sami pracownicy tych firm którzy gre robili pomagają łamać zabezpieczenia swoich gier !! Mój wujek sie tym zajmował od lat za czasów amigi i wtedy też pomagali sami wydawali im wersje przed premierą itp . Po drógie moja narzeczona pracuje w policji była kiedyś w grupie która zajmowała sie właśnie piractwem i uwieżcie że mają gdzieś takich graczy jak my zajmują sie ''grubszymi rybami '' Po za tym sami oni z piratów korzystaja mp3 , filmy , sama sobie u mnie ściąga na lapku :) Mam sporo piratów a sporo oryginałów . Stalkera mam dwa oryginały a trzeci pirat połowa moich gier to piraty nie mam kasy tyle by głupią gre kupić a mieszkanie dziecko itp itp nie stać mnie . Połowa użytkowników tego forum ma piraty , filmy , mp3 itp itd nie ma ludzi bez winy . piraty to reklama dla gier grłeś w pirata to pewnie w przyszłości kupisz oryginalny dodatek , obejrzysz filmy ściągnięty pewnie z panna pójdziesz do kina na ten właśnie film . a firmy nic nie tracą bo i tak zarabiają na takiej grze kupe forsy . Pewnie dostane bana ale mi to wisi . nie wierze że żaden z was nie ma filmu mp3 lub pirackiej gry niewierze więc niegadajcie głupot .Pozdrawiam wszystkich PIRATÓW na forum :P

Piwcio
Wygnany z Zony

Posty: 3
Dołączenie: 01 Lip 2010, 20:00
Ostatnio był: 14 Lip 2010, 08:17
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez djcycu w 05 Lip 2010, 13:24

Prawdę kolego piszesz :) Taka jest prawda. I dziękuję za pozdrowienia chociaż piractwem się nie zajmuję. Co prawda też mam kilka piratów z oczywistej przyczyny... Nie kupię już takich rzeczy za piernika bo to rzeczy stare. Dodatkowo mam pokaźny zbiór plików MP3 bo tutaj takowych nie kupię a z zagranicznej strony to nie wchodzi w grę... Kilka filmów które tacie od czasu do czasu ściągnę bo chłopa nie ma (jeździ ciężarówką). Każdy z was ma jakieś rzeczy napewno i w ogóle się tym nie przejmuje. Wiem to z własnego doświadczenia. Każdy trąbi o piractwie i wgl ale tak właściwie piractwo to sprzedawanie takich rzeczy jako nieoryginalne wersje. My tego nie robimy. Ściągamy MP3 i słuchamy na odtwarzaczu. To wszystko. Czy myślicie że jak słuchacie MP3 na wrzucie albo na YT to nie jesteście piratami? Właśnie wg nazewnictwa tak bo korzystacie z tego dobra za darmo. Tak więc są takie malutkie rzeczy które nas łączą. Co do gier nie popieram piractwa jeśli ktoś mówi to jawnie i się tym szczyci. Co prawda nie stać nas na gry kupić od tak... Ale jak pojawia się jakiś tytuł to czasem nie ma dema... Ludzie za pomocą pirata go sprawdzą i jeśli jest ok to go kupią. Pirat i tak gry ściągał będzie. Ja swego czasu pokusiłem ściągnąć NFS Shift bo nie miałem kasy (ostatnie grosze poszły na nową wiatrówkę). Wiecie jaki zadowolony z tego czynu byłem? Tak bardzo zawiodłem się na tej grze że czułem tylko stracone emocje i czas. Jeśli ktoś jest uczciwy to piratem sprawdzi tylko działanie a tytuł kupi jeśli się spodoba. Ja od razu Shifta wywaliłem bo ani nie dało się grać ani tym zadowolić. Proste. Tak samo miałem z grą Rig n Roll. Forum hardtrucksite też było przeciwne piractwu ale kiedy okazało się że klucz do rosyjskiej wersji nie będzie pasował do polskiej wielu ludzi stwierdziło iż polską wersję ściągnie aby nie płacić drugi raz. Bo fakt faktem za klucz wypadało dać 20 złotych na łepka (60 złotych całość z możnością działania na 3 komputerach tak więc kupowaliśmy we 3) ale kto inny i mądry zapłaci raz jeszcze? No ja bym nie zapłacił tym bardziej że gra jak na rosyjską przystało też została okrojona. Cóż... Zbiega się to do opowieści o stalkerze który wychodził tyle lat :) Z Rig n Roll było to samo. Ja jednak na rosyjskiej wersji mogę grać poza tym gra nie wartała tych pieniędzy. Nie jest nawet w pudełku bo wydawnictwo po zakupie klucza daje superszybki torrent i ściągamy grę na dysk... Tak się to przedstawia. Aha... Byłbym zapomniał. Pamiętacie jak wyszedł Zew Prypeci? Od razu pełno ludzi miało wujków i ciocie za granicą... W dodatku wschodnią co raczej rzadko się zdaża :D A wracając do policji to ja mam sąsiada. Zawsze jak z wieczornych zajeć wracałem to padało do mnie takie pytanko: "Dawid masz może jakieś nowe filmy? Bo mi muli coś i nie mogę sobie ściągnąć." Mało tego. Jego córka ma same piraty on z resztą też... W świetle wszystkiego nie popełniamy piractwa... Piractwem naprawdę jest zarabianie na tym a taką pośrednią wersją zarabiania jest umiejscowianie pirackiego oprogramowania na serwisach Rapidshare itd... Czemu? Bo za każde ściągnięcie otrzymujemy punkt... Za punkty konto premium a za konto premium pieniądze które sprzedać można na allegro :) Tanio szybko i wygodnie. Mało tego... Bez żadnych dowodów i nadstawiania karku policji na bazarach.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen

Za ten post djcycu otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive BlackWolf.
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Rolex w 05 Lip 2010, 14:52

Popieram użytkownika wyżej. Sam kiedyś ściągnąłem Cień Czarnobyla aby sprawdzić czy mi zadziała i jak się w to gra, a że miałem trochę zaoszczędzonych pieniędzy to go kupiłem na 2 dzień. Czyste Niebo i Zew Prypeci kupiłem bo wymaganiami się nie różniły mocno. A wydawcy gier sami sobie są winni, że ustalają takie ceny w dniach premiery. Użytkowników, których nie stać lub nie chcą wydawać masy pieniędzy na grę, którą przejdą w 3 godziny i do tego bez uśmiechu na twarzy można zrozumieć. Płacą za coś co nie spełniło twoich wymagań. Kiedyś piraciłem ale to, gdy pierwszy raz dostałem komputer bo koledzy mieli piraty to myślałem, że to nic złego i grałem. Teraz jeżeli chcę sprawdzić grę to idę do kolegi i gram u niego bądź pożyczam grę. Pożyczanie to nie jest piractwo bo, gdy pogram orientując się jak ta gra mi działa później zbieram pieniądze i kupuję tą grę. Najlepiej czekać trochę czasu kiedy cena spadnie lub kupić używaną. SHOC kupiłem w komisie w idealnym stanie, z wszystkimi dodatkami, a zapłaciłem 15zł.
Image
Awatar użytkownika
Rolex
Kot

Posty: 37
Dołączenie: 13 Mar 2010, 21:50
Ostatnio był: 09 Wrz 2012, 17:07
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 1

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez impulse_101 w 05 Lip 2010, 14:57

Ciekawą koncepcją jest nadchodzacy darmowy need for speed gdzie podczas wyścigow online przy drodze będę wyświetlane reklamy i to wlaśnie z tych reklam będzie czerpany zysk. Wiadomo nikt nie spiraci darmowych gier a producent i tak będzie zarabiał :E
Z piractwem w polsce to jest dość idiotyczna sprawa bo sami dystrybutorzy sa sobie winni, ceny powinny byc dostosowane do zarobkow w danym kraju. Tyle sie mówi ze na zachodzie ludzie tak nie piraca jak w polsce... ok ale gra w polsce kosztuje 150zł jakby analogicznie na zachodzie cena byla 150euro lub USD to co mi sie nie chce wierzyć ze ludzie by dalej tak sie rzucali na oryginały. 20zl polak jest w stanie wydac na CD-Action, myśle że jesli gry byłyby tez do kupienia za pare dyszek to skala piractwa spadłaby w znacznym stopniu. Dodatkowo producenci coraz niechetniej wypuszczaja dema gier co moim zdaniem tylko przyczynia sie do wzrostu piractwa bo często ludzie ściagaja gry z torrenta tylko po to by je przestestowac. Wiadomo jak już gra jest na dysku to o wiele trudniej jest zmusić sie pozniej do zakupu. Inna sprawa jest system dystrybucji i rejestracji online typu nUbisoft, steam, windows live itp. Czasami te połaczenia z serverem potrafi irytowac co raczej nie jest kolejnym argumentem przeciwko piractwu.
Straszenie, karanie ,blokowanie nigy nie wyeliminuje piractwa, jedynym sposobem jest zmniejszenie korzyści wynikających z posiadania pirata.

Inna sprawa ktora mnie zawsze smieszyla to czepianie sie o pirackie wersje profesionalnego softu. Mam namysli programy typu after effects, photoshop, FL studio itp. Ceny tego oprogramowania oscyluja w graniacach 1000-3000zl co oznacza ze przecietny kowalski w rzyciu by nie kupil tego programy do domowych zastosowan. Te programy sa skierowane na rynek profesionalny do osob ktore sie zawodowo tym zajmuja i to te osoby maja przynoscic zyski tworca. Jesli jakis fotograf uzywa nielegalnie photoshopa to wtedy powinno sie go za to karac a nie zwyklego kowalskiego.. zwykly kowalski albo sciagnie pirata albo nie kupi w ogole wiec w obu przypadkach firma na nim nie zarobi. Pozatym w wiekszosci przypadkach jest tak ze po sciagnieciu duza czesc osob ma problemy z scrackowaniem (adobe ma dosc fikusne zabezpieczenia). Wiekszosc co scrackuje i odpali program to po zobaczeniu interfejsu rezygnuja z takich kombajnow bo obsluga jest zbyt zawila. Inna czesc zacznie cos tam "rzezbic" poczym w polowie projektu machnie reka i to zostawi. A nieliczni zrobia kilka filmow z imienic cioci lub gampleyow stalkera i na tym sie skonczy. Co innego Gry i filmy a co innego profesionalne programy.
Image
Awatar użytkownika
impulse_101
Legenda

Posty: 1305
Dołączenie: 20 Sty 2009, 16:47
Ostatnio był: 08 Lut 2020, 16:44
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 275

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez djcycu w 05 Lip 2010, 15:16

Ja używam FL Studio więc wiem jak to wygląda. Program jest piekielnie drogi i nie podzielony jakoś na typowe działy. Owszem są niskie stawki za bardziej okrojone licencje (wtyczki są dalej w wersji demo za to interfejs działa i zapisuje). No właśnie... To po jaką cholerę płacić teraz za syf którym nic w dalszym ciągu nie zrobisz? Mało tego... Kupując pełną wersję XXL Producer mamy wszystkie wtyczki otwarte... Lecz z 90% z nich nie skorzystamy bo nas nie zadowalają... I tak zresztą młode pokolenia używające tego softa grają i tworzą na piracie, dodatkowo wszyscy się ich produkcjami podniecają a tak naprawdę tworzone są za pomocą sampli tworzonych przez naprawdę dobrych DJ`ów a co ciekawe sample te jakoś są darmowe bo spiracone... Wiem że wybiegłem za temat może ale podpinam się do kolegi wyżej w rozmowę o programach.
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości