0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Polski zolnierz w 12 Lip 2009, 20:56

Co racja to racja. Sam tak kiedyś miałem. Nie kupowałem bo albo nie było mnie stać, albo od tak. Ale teraz regularnie od 5 lat kupuje tylko orginały. Raz, że czekam na jakąś grę puki stanieje albo będzie mnie stać, a dwa, że czasami wychodzi tak, że tej nie moge sobie kupić. Trudno. Piratów już nie ściągam, nie kupuje bo miałem przez to problemy z kompem. Dem też nie ściągam, zaśmiecają tylko dysk. Także kupuje tylko to co mi się podoba i wiem, że będę grał. A jak czegoś nie jestem pewien to idę grać do jakiegoś kumpla i sprawdzić gre :D. W sumie z piratów to ja nie nawidze tylko ludzi którzy:
1) Kupują bo tak
2) bo tańsze
3) bo i tak gówniane gry robią
4) bo wole wydać na co innego
5) bo jak raz kupię to się nic nie stanie
A po za tym to jedna rzecz. I to co powiem to jest święta racja już powiedziana dawno temu przez kogoś. TAKA PRAWDA O NASZYM KRAJU: Jeśli kupisz pirata- zlinczują cię, że złodziej, szmata. Jeśli kupisz orginała- wyśmieją, że kretyn, ze debil, że nie ma co z kasą robić. Tak już jest w naszym kraju. Z jednej skrajności na drugą
"Prawda wyłania się tak samo niespodziewanie jak deszcz popromienny Czarnobyla"
Awatar użytkownika
Polski zolnierz
Tropiciel

Posty: 376
Dołączenie: 01 Sie 2007, 13:59
Ostatnio był: 04 Kwi 2011, 09:37
Miejscowość: Łódź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez PePe[PL] w 31 Sie 2009, 16:37

Piractwo jest złe, to prawda, lecz gry powinny kosztować z 60 zł, a nie po 130.

Od siebie, polecam kupować gry na allegro, nawet gry nowe są taniej niż w sklepach.
Awatar użytkownika
PePe[PL]
Kot

Posty: 28
Dołączenie: 14 Sie 2009, 18:57
Ostatnio był: 31 Sie 2009, 22:05
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 1

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Idaho w 05 Wrz 2009, 11:18

Gry są drogie, ale i tak jest o niebo lepiej niż było. Kiedyś jak nowa gra kosztowała 130 to była przystępna cena. Pamiętam Jeszcze te dziesięć lat temu nowe gry kosztowały 150 i więcej (Civilization: Call To Power 169zł. A mało która nowa gra poniżej 149/159zł, nawet totalne chłamy w stylu Viper Racing - ktoś pamięta w ogóle tą grę?), a ciężko było - nawet długo po premierze kupić grę za mniej niż 80/90 zł. Dziś wystarczy wejść do empiku, żeby zobaczyć gry za 20zł. A nierzadko nowe tytuły zaraz po premierze nie przekraczają 100zł. Nie jest źle.
Image
Awatar użytkownika
Idaho
Stalker

Posty: 137
Dołączenie: 29 Mar 2009, 04:10
Ostatnio był: 18 Sie 2019, 08:18
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Cornie w 24 Paź 2009, 10:33

Ludzie czepiacie się piratów a sami pewnie macie pirackie windowsy czy co innego.
Jak wasza ukochana gra jest zpiracona to macie wielkie żale do kogoś kto zpiracił tą grę.

Wiem , że odgrzebuje temat ale musiałem to napisać ....
Awatar użytkownika
Cornie
Kot

Posty: 5
Dołączenie: 21 Paź 2009, 16:57
Ostatnio był: 30 Gru 2009, 13:07
Miejscowość: Głogów
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Crisu w 24 Paź 2009, 12:56

Tak jest zawsze. Pseudo-oryginał ciśnie piratów i w efekcie nie da to zupełnie niczego poza osłabieniem klawiatury, gdyż słowa nie zdadzą się na nic. Osoba, która dostrzega możliwość zdobycia gry za darmo w momencie, gdy inni ją kupują widzi w tym korzyść. Każdy widzi korzyść w oszczędzaniu. Owszem, są wyjątki, które do piractwa się nie zniżą i chwała im za to. Jednak na jedną osobę, która nie kwapi się piractwem przypadnie 50 innych, które swe pieniądze wydadzą na chleb, a nie na grę. Bywa. Karma nie istnieje, a gadanie nic nie da.
"Дай мне мой респект, не больше не меньше."
Awatar użytkownika
Crisu
Legenda

Posty: 1402
Dołączenie: 05 Paź 2007, 20:16
Ostatnio był: 26 Sty 2017, 10:51
Kozaki: 47

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez von Carstein w 24 Paź 2009, 15:13

CrisuSPW napisał(a):Każdy widzi korzyść w oszczędzaniu. Owszem, są wyjątki, które do piractwa się nie zniżą i chwała im za to. Jednak na jedną osobę, która nie kwapi się piractwem przypadnie 50 innych, które swe pieniądze wydadzą na chleb, a nie na grę. Bywa. Karma nie istnieje, a gadanie nic nie da.


hmmm... tych pięćdziesięciu na chleb nie ma, ale już na super wypasionego kompa, który uciągnie te nowe (Bo raczej innych nie pobierają), najczęściej źle zoptymalizowane gry, to pieniędzy już nie żałują. I na wymianę co 3-6 miesięcy kart graficznych i innych podzespołów. No w końcu na te rachunki za energię elektryczną, która ciągle drożeje.

Owszem - na nic się zda gadanie do piratów "Pobieranie nielegalne jest złe i w ogóle". To ma podobny sens jak przekonywanie fana PO do PiSu. Skończy się co najwyżej na bluzgach.

Nie masz pieniędzy na gry? Idź do pracy, szukaj gier na allegro. Ew. Nie graj! Gra nie chlebuś - do życia nie jest potrzebna. Jeżeli już "piracisz" graczu - siedź cicho i nie wychylaj się.

Oczywiście są przypadki, w których IMO piractwo jest względnie dopuszczalne - testowanie programu, bo dema całej prawdy ci nie powiedzą np. o buggach. Tylko, że przez testy to ja rozumiem grę 5-6 godzin, a nie do jej końca. Większość graczy wtedy machnie na produkcję. Powie, że badziewie (Chociaż wcześniej cisnął w nią ile wlezie, dzień i noc) Rozmyśli się z zakupu i pobierze kolejną do "testów".

Moim zdaniem jeżeli ci się coś gra spodobała to warta nagrodzić jej twórcą, choćby tą symboliczną sumą.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez atikabubu w 24 Paź 2009, 19:33

Gra 5-6 godzin w celu testów?
Bezedura!
Taki czas pozwala przejśc połowę obecnie wydawanych gier do końca a inne poważnie nadgryść.
Oczywiście w wypadku RPG i innych ambitnych (długich) gier ma to sens ale sądowi nie powiesz "ja tylko testowałem":P (tak, tak, szansa że was capną jest tylko wprost proporcjonalna do ilości 'życzliwych' w akademiku/bloku ;)).
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez von Carstein w 24 Paź 2009, 19:46

"Bezedura"?

Ja gram tylko w ambitniejsze tytuły - FPSy mnie jakoś nie kręcą. Przy RPGach i Strategiach spędza się setki godzin, więc warta sprawdzać towar - nawet piracąc gry. Gdybym kilka miesięcy temu sprawdził Empire Total war, to bym miał 100 zł nadal w kieszeni.

Szansa, że złapią kogoś na piractwie jest praktycznie żadna - popatrz na dział CoPa, jaki jest zapostowany. Policja od czasu do czasu, raz na kilka lat zrobi porządek, jakiś propagandowy nalot na jakąś giełdę - że niby walczą z piractwem.

Ja mieszkam na wsi - szansa, że ktoś się do mnie doczepi, zwłaszcza przy obecnej "znieczulicy" jest... W Blokach - jak ma się wrednych sąsiadów to może tak... ale większość też jest obojętna. Ludziom ciężko zadzwonić na policję w celu poinformowania "Że tam dzieci biją". A potem "Panie! Ja nic nie widzioł, ja nic nie słyszoł. Do widzenia".

I co najważniejsze - jak coś robisz złego to się tym nie chwal.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez atikabubu w 24 Paź 2009, 20:01

Amen to that!
W 100% się zgadzam!

Na mojej wsi nie ma nic lepszego od ISDN więc... z Bioshockiem musiałem dymać z budą do kumpla do miasta...
(ale to swoją drogą ;))

Miałem kilka piratów które tanim kosztem zalegalizowałem (extra klasyka, cda) a ostatnio jadę tylko na legalach.

Bezedura - ze skeczu kabaretu Ani Mru Mru. Mówiąc po ludzku - bzdura :D
Fiat justitia ruat caelum
W10 x64 / Ryzen 3600 4.2 GHz/ Gigabyte GTX 1070 / 16 GB DDR 4
Pierwszy opek/ LA Persona (Firefox) / Hińskie bajki obejrzane
Awatar użytkownika
atikabubu
Very Important Stalker

Posty: 1459
Dołączenie: 23 Lut 2008, 13:10
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 19:15
Miejscowość: Zajebista
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 569

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Jaldd w 04 Lut 2010, 21:00

Słusznie! Piraci to [cenzura] których nie nawidzę w swojej kolekcji gier nie mam ani 1 pirata a gier mam łącznie ponad 400 i denerwuje mnie to że inni sobie ściągają gry moim kosztem bo to ja płacę za to żeby twórca miał kasę na kolejną grę po za tym kiedyś nie mogłem zagrać sobie w cod4 tylko dla tego że jakiś pirat wygenerował sobie mój klucz multiplayer.

Uwagi moderatora:

Jak masz problemy z nerwami, to idź do psychologa. Mimo naszych emocji, wypowiadajmy się kulturalnie.
Żołnierz Wolności wysłany do Kordonu razem z Vańką Szybką Strzałą i Mietkiem Kulawą Nogą w celu werbowania nowych ludzi do frakcji.
Awatar użytkownika
Jaldd
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 30 Sty 2010, 16:30
Ostatnio był: 01 Paź 2012, 18:00
Miejscowość: Kordon
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: -6

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez gibek w 05 Lut 2010, 14:22

Nie podlega dyskusji fakt, że piractwo rozpieprzało/rozpieprza i rozpieprzy rynek gier, niestety, ale sytuacja wydaje się po trochu patowa. Przyczepię się do jednego. Któryś z adminów na początku dyskusji napisał, że gracz ma możliwość zobaczyć co gra ma do zaoferowania po samym demku - nie, nie zobaczy co gra ma do zaoferowania. Ma sprawdzić u kumpla? A załóżmy, że kumpel ma pirata. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to, że sam najpierw ściągam piraty pozycji które mnie ciekawią, i idę do sklepu (jak gra się nie podobała najnormalniej ją usuwam). Jakoś nie czuje się winny
gibek
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 03 Lut 2010, 13:50
Ostatnio był: 25 Lut 2013, 16:40
Miejscowość: Szczecin
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: -3

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez djcycu w 05 Lut 2010, 16:07

Powiem tak... Piractwo to zła rzecz... Ale jak inaczej sprawdzić grę? Przecież nie do każdej mamy dema a jeśli się ukazują to zawarta jest tam najciekawsza misja/wyścig... Po zakupie mamy ochotę sie pociachać... Tak się to przedstawia. Mówię tak z własnego doświadczenia kiedy to przelazłem Medal of Honor i na półce w sklepie zobaczyłem Rajd na Berlin... Myślę sobie "o kolejna wojenka mnie czeka, suuuper!" Jezzzzu gorszych gier nie było chyba. Owszem te 20zł to niewiele ale mogłem sobie np konto do telefonu załadować... Tłumaczenie się że nie ma się kasy na grę też ma sens. No bo zabaczcie, u nas gra kosztuje majątek a za granicą? Mój kuzyn we francji kupuje sobie gry bez żadnego ale bo go stać i w zasadzie robi to parę dni po premierze... Wiadomo jednak że inni tego się nie trzymają no bo lepiej kupić sobie wódy i się schlać, wcale nie przesadzam. A wracając do sprawdzania gry poprzez ściągnięcie pirata i testu na własnym sprzęcie to popieram JEŻELI taki delikwent tą grę kupi lub ją usunie kiedy "nie zda egzaminu". Czy mam rację?
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości