0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez kubala500 w 23 Gru 2008, 16:25

Według mnie nie ma żadnej różnicy pomiędzy kradzieżą auta, a nielegalnym kopiowaniem płyt, filmów, książek czy programów. To jest taka sama kradzież :!: .Wszelkie tłumaczenia typu ?Jestem uczniem/studentem, i nie stać mnie na orginalna grę, więc ją ściągam? są bez sensu :D .
Awatar użytkownika
kubala500
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Lis 2008, 23:41
Ostatnio był: 15 Lis 2009, 02:16
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KoweK w 23 Gru 2008, 17:06

To nie jest taka sama kradzież, jeśli nią w ogóle jest. Nawet nie z argumentowałeś czemu itp :| Więc może ktoś inny odpowie?
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:58
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez kubala500 w 23 Gru 2008, 17:45

Jak chcesz argumentów to poczytaj sobie TUTAJ. Wszystko jest opisane, i po przeczytaniu chyba zmienisz zdanie w tej sprawie :D .
Awatar użytkownika
kubala500
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Lis 2008, 23:41
Ostatnio był: 15 Lis 2009, 02:16
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez nagyatsu w 23 Gru 2008, 20:42

Kowek, czy to musi być WPROST ujęte w kodeksie, aby było uznane za przestępstwo? W kodeksie jest kradzież. Ściągając np. grę, bez zgody autora używasz tego nad czym on pracował, a więc kradniesz ! To nie musi być przecież wprost ujęte... Każdy człowiek ma rozum i wie ocb... Chciałbyś, żebyś się nad czymś męczył, wprowadził to w sprzedaż, a ktoś by ci to wziął i rozdawał za darmo?
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KoweK w 24 Gru 2008, 00:25

Jest przestępstwem, to się zgodzę, ale czy kradzieżą dosłowną w znaczeniu tego słowa?
Ktoś w komentarzach w linku dał również ciekawe pytanie- czy jak się skseruje od kogoś książkę do szkoły (a wierzcie, że to również jest nielegalne!) to też jest "złodziejem"? Hm, wątpie. Ale prawo ma to gdzieś, tak samo wydaje mi się z piractwem. Firmy i tak są cholernie bogate, i nic im te miliony USD w przód czy tył nie zrobią (chyba, że się myle to mnie poprawić). Jedynym minusem tego jest to, że więcej firm przerzuca się na konsole.
Piractwo można nazwać przestępstwem, owszem, ale nie kradzieżą.

A co byłoby, gdyby nie było piractwa? Firmy na pewno by więcej zarabiały, ale niewiele więcej. Dlaczego? 90% ludzi, którzy ściągają gry i tak gier prawie nie kupują, bo ich po prostu nie stać, więc nie wiem, czy to coś złego jeśli osoba gra w coś, za co nie potrafi zapłacić nawet jeśli by chciała.
Rockstar zabezpieczył GTA IV tak, że wielu piratów poszło do sklepów z nerwów i je kupiło, lecz i tak większość czekała z niecierpliwością na cracka. Załóżmy, że gry w przyszłości będą nie do złamania dla piratów, to od razu myślicie, że wszyscy zaczną kupować gry? Mniejszość jakaś tam tak, a reszta po prostu zrezygnuje z grania, albo raz na jakiś czas kupi jakąś grę. Wiem, że to głupio brzmi, ale dla większości żal kasy na grę, bo może ją ściągnąć z neta, a jak nie może to po prostu jej nie kupuje, i daje sobie spokój. Czy będzie piractwo czy nie- firmy i tak świetnie zarobią. Piractwo to kradzież, bo producent nie dostaje kasy od nas za kupienie gry - argument troszke z dupy wzięty... Napisałem wyżej, że zlikwidowanie piractwa dałoby co najwyżej kilka % więcej kasy ze sprzedaży, ale czy warto wydawać masę $$$$ na zabezpieczenia aby tą kasę uzyskać? A potem ludzie z oryginałami narzekają na zabezpieczenia :)

Jako ciekawostkę też dodam, że w mojej szkole jest radio, w którym odtwarza się nielegalne mp3 ściagnięte z neta. Mój kolega, które prowadzi jako tako te radio, dzwonił gdzieś (nie pamiętam gdzie dokładnie, do jakiejś "informacji") i pytał się, czy to legalne. Odpowiedzieli mu, że jest to nielegalne, ale tak naprawdę nie będą za to ścigać, gdyż szkoła nie czerpie z tego zysku. Załóżmy- ktoś ściągając pirata, i nie rozpowszechniając go za pieniądze, nie robi aż takie wielkiego zuuaaa.
Więc co, cała szkoła jest teraz złodziejami, bo 'doznaje przyjemności/korzysta/słucha' nielegalnej muzyki z p2p/warezów lub innego pirackiego źródła? ;)

A do fanatyków ludzi walczących z piractwem - na policję i kablować, zabraknie więzień w polsce ;d
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:58
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Raven422 w 24 Gru 2008, 00:59

Egzakli. Wg opinii tych "fanatyków" to każdy z nas jest piratem bo albo : kseruje dokumenty, pożycza gry pd kumpli (bo przcież mu za porzyczenie nie płacisz, prawda :)?), ściąga muze z neta. Mam tu troszke do powiedzenia bo ojcicec pracuje w "organie ścigania" i mówił mi, że jeśli ściągnie się grę DLA WŁASNEGO UŻYTKU i nie będzie się jej rozprowadzała sa kase to to nie jest karalne ;). To samo tyczy się muzyki, filmów, i innych.
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Zajcew w 24 Gru 2008, 11:44

Czyli ogółem jak nikomu tego bym nie sprzedał, ani nic to jest dobrze?
:

Lubię Placki
Awatar użytkownika
Zajcew
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 23 Gru 2008, 12:34
Ostatnio był: 14 Sty 2012, 15:38
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: --
Kozaki: 3

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez kubala500 w 24 Gru 2008, 11:51

No niby ściąganie dla swojego użytku nie jest karalne, ale programy do ściągania plików, które już ściągnołeś udostępnia innym co już jest karalne. Bo udostepniasz już, czyli jakbyś rozprowadzał :D .
Awatar użytkownika
kubala500
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Lis 2008, 23:41
Ostatnio był: 15 Lis 2009, 02:16
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Raven422 w 24 Gru 2008, 12:03

Ale z tego rozprowadzania nie masz korzyści finansowej, bo co ci po tym jak X osób ściągnie grę Y Z razy, przecież to jest darmowe, prawda ;)?
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Zajcew w 24 Gru 2008, 12:05

Za program nic nie płacisz... Chociaż są strony gdzie trzeba płacić za torrenty p2m itp.
:

Lubię Placki
Awatar użytkownika
Zajcew
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 23 Gru 2008, 12:34
Ostatnio był: 14 Sty 2012, 15:38
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: --
Kozaki: 3

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez kubala500 w 24 Gru 2008, 12:26

No darmowe są,ale takie są zasady poprostu ściągać możesz, ale nie możesz tego udostępniać. Chyba, że program jest płatny to już inna sprawa. Choć też dobrze niewiem jak to jest z tymi płatnymi programami :wink: .
Awatar użytkownika
kubala500
Stalker

Posty: 72
Dołączenie: 11 Lis 2008, 23:41
Ostatnio był: 15 Lis 2009, 02:16
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: Storming Obokan
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Zajcew w 24 Gru 2008, 13:33

Wejdź w google i wpisz Torrenty tam ci wyjdą strony moim zdaniem te płatne z które przy rejestracji trzeba płacić to jest właśnie nielegalne.

To już twój nie pierwszy spam. Same linki i jeszcze nie wiadmomo o co Ci chodzi. Właśnie otrzymałeś warna. - C16
Poprawione.
Za trudno było tak odrazu? A teraz zostaje nieprzyjemny prezent. - C16
:

Lubię Placki
Awatar użytkownika
Zajcew
Stalker

Posty: 169
Dołączenie: 23 Gru 2008, 12:34
Ostatnio był: 14 Sty 2012, 15:38
Miejscowość: Jastrzębie Zdrój
Frakcja: Monolit
Ulubiona broń: --
Kozaki: 3

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość