0 tolerancji dla piratów

Miał już dość tego bezowocnego jazgotu i przepitych mord. Wyłączył transmisję z obrad sejmu.

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez DarkBasic9 w 08 Lis 2008, 15:23

W życiu miałem tylko 1 piracką grę, dostałem w prezencie. I tak nie grałem. Nigdy nie kopiowałem żadnych gier. Jeśli chodzi o pożyczanie, tu jest troche gorzej. Raz pożyczyłem simsy, raz gothica. Jeszcze jakieś podejrzenia :D?
The OKVIK & PUKAS.
Best.
Awatar użytkownika
DarkBasic9
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 28 Paź 2008, 16:15
Ostatnio był: 29 Maj 2010, 18:04
Miejscowość: Sosnowiec & Zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Balance IL 86
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez nagyatsu w 08 Lis 2008, 20:38

Nie ma na tym forum osoby, która by nie była piratem... Taka prawda ! Przypominam, że piractwo nie odnosi się tylko do gier.... Słuchasz muzyki? A niby skąd ją masz? :]
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez M4rud3r w 08 Lis 2008, 20:48

nagyatsu napisał(a):Eeee tam policja.... I tak nigdy piractwa nie wytępią, a to że raz na jakiś czas zgarną "grupkę" piratów (taa grupkę 3 osoby i robią halo bo złapali piratów) to nic nie da... Zajęli by się prawdziwymi przestępcami ^^ Prawda taka, że z obecną sytuacją w Polsce nie ma szans. aby było mniej piractwa... Weźcie pod uwagę jakie są zarobki, a ile gry kosztują !
A co do 0 tolerancji dla piratów na forum... Już nieraz widziałem, że na forum zawita ewidentny pirat, który nazywa temat "pls proszę o cracka!" lub coś w tym stylu, po czym dostaje od admina warna... No panowie takim to od razu bany nie sądzicie??


Jak to juz ktos wspomnial wczesinej : "Gra nie jest przedmiotem pierwszej potrzeby". Powiedz mi gdzie jest napisane/powiedziane/ustanowione ze musisz miec w ciagu roku zalozmy 20 gier ???
Fakt fajnie jest miec duzo i tak dalej, ale jak masz duzo to ciezko jest jednej poswiecic sie tak konkretnie i przejsc ja na rozmaite sposoby.
Gdzie jest napisane ze musisz miec gre w dniu jej premiery ( kilka dni po ) ??
Bez gry mozesz przezyc. Do niektorych spraw trzeba po prostu dorosnac, zeby je zrozumiec. Trzeba zrozumiec ze kazda gra, program, ktora wychodzi, to czyjas praca, za ktora nalezy mu sie zaplata. Nawet jezeli wyszedl produkt niedopracowany, wtedy fakt mozna miec pretensje "o odwalili fuszerke", ale jakby nie patrzec wychodza pozniej patche i inne elementy majace naprawic to. Nie wierze w to, ze kazda osoba ktora pracuje, zawsze robi swoja prace bez zadnego potkniecia, wpadki czy czegos w tym stylu.

Btw: gdyby nie bylo piractwa, nie bylo by tak porypanie zabezpieczonych plyt, i wszystko moglo by wygladac inaczej ;). Gdyby ktos nie udostepnial gier/filmow/muzy/programow to by kupowalo sie oryginaly. Ale ta ludzka chciwosc jest silniejsza : po co mam czekac/placic , jak moge miec za free.

Poza tym jezeli stac Cie by odlozyc powiedzmy 3ooo zlociszy na kompa, a nie stac Cie zeby odlozyc marnych 100 zlotych na gre to sorry cos tu jest nie tak, nie sadzisz ? Pozatym spojrz wyzej co napisalem na temat czestotliwosci zakupu gier.
Moja sytuacja finansowa nie jest rewelacyjna, a jakos kupuje oryginaly, fakt nie zawsze od razu po ich premierze, itd, ale mam pare tytulow w ktore gram prawie non stop od kiedy je posiadam. [ Stalkery posiadam oba, ShoC kupilem baaaaardzo pozno, z allegro, za polowe ceny z platynowej kolekcji ( tydzien po tym jak kupilem uzywke wyszla platynowa kolekcja ) , a CS kupilem jakos tydzien po premierze w empiku, dostalem przy okazji taka fajna torbe materialowa Stalkera , ktorej od pirata nie dostaniesz :P a kupilem go dla samej przyjemnosci posiadania obu elementow Stalkera ;) ]

Problem lezy w mentalnosci ludzi, bo wlasnosc intelektualna nie jest "przedmiotem" ( w doslownym znaczeniu tego pojecia ) i dlatego ludzie maja mniejsze opory z jej kradzieza.

Pozatym w gry oryginalne ( przynajmniej jak dla mnie ) gra sie przyjemniej, patche moge instalowac w dniu pobrania, i nie mam raczej problemow ze brak cracka by gra dzialala po instalacji patcha. Nie mam tez problemu ze wypalasz plytke a tu zonk, nie dziala. W razie czego zawsze moge zadzwonic do wydawcy i zapytac co jest i tak dalej.

Z muzyka, filmami, jest tak samo. Zycie jest sztuka wyboru nie ? Albo gra, albo plyta z muza. Albo browar, albo wodka nie ? ;)
Awatar użytkownika
M4rud3r
Kot

Posty: 3
Dołączenie: 08 Lis 2008, 15:28
Ostatnio był: 04 Wrz 2010, 08:06
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez donciu w 08 Lis 2008, 20:51

nagyatsu napisał(a):Nie ma na tym forum osoby, która by nie była piratem... Taka prawda ! Przypominam, że piractwo nie odnosi się tylko do gier.... Słuchasz muzyki? A niby skąd ją masz? :]


Dokładnież. Filmy , mp3 , gry , oprogramowanie (ile z was ma oryginalnego windowsa xp za bagatela 500zł , office'a czy choćby program antywirusowy ?). Niestety , ale za wszystko się $$$ o ile nie jest freeware.



BTW: http://pl.wikipedia.org/wiki/Partia_Pirat%C3%B3w
'Mess with the Best , die like the rest'

www.X-12.pl
Awatar użytkownika
donciu
Tropiciel

Posty: 203
Dołączenie: 22 Lip 2007, 13:21
Ostatnio był: 03 Lut 2013, 13:10
Miejscowość: Świebodzice / ?????????
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Swiena w 13 Lis 2008, 17:00

ja się przyznam: mam orginalną viste xD spoczątku twierdziłem, że to strata kasy, ale jednak nie jest tak źle. a piracta nigdy chyba nie wytępią. Policja to wogóle na oczy nie widziała piractwa ale ok... a oprócz razora niezła jest skulptura, ci to mają ripy każdej gry przed premierą. A i jeszcze jedno, Fallout 3 był dostępny 2 tygodnie przed premierą;) nawet fable 2 pl przed premierą kilka dni było na torrentach, ale nie mówię bo nie wiem czy to już wyszło czy nie
Swiena
Stalker

Posty: 68
Dołączenie: 07 Wrz 2008, 03:02
Ostatnio był: 11 Sty 2009, 16:42
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Kamiru w 13 Lis 2008, 17:03

Swiena ----> 2 tyg. przed premierą był dostępny na xKlotza ja mówie o wersji PC ;)) A tak btw. to masz dobre info xD
"The range of hand grenade is always 1 meter longer than range of your jump" - Unknown
"I fear no evil, for i am fear incarnate" - Unknown
Lepiej umrzeć dla Imperatora, niż żyć dla samego siebie !
Awatar użytkownika
Kamiru
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 16:39
Ostatnio był: 07 Lut 2010, 20:45
Miejscowość: Sosnowiec
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez ShIzone w 30 Lis 2008, 19:17

Sorry-juz nie bede :!:

No... gratulujemy nagrody! -S3
Ostatnio edytowany przez ShIzone, 01 Gru 2008, 21:50, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
ShIzone
Kot

Posty: 6
Dołączenie: 28 Lis 2008, 18:40
Ostatnio był: 08 Gru 2008, 16:55
Kozaki: 0

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez nagyatsu w 30 Lis 2008, 19:28

ShIzone najlepsza droga na otrzymanie warna !
Słyszałeś o czymś takim jak odkopywanie tematu, a do tego w tym przypadku związane z zamieszczeniem nic nie wnoszącego posta?
Image
Awatar użytkownika
nagyatsu
Łowca

Posty: 501
Dołączenie: 21 Cze 2007, 21:25
Ostatnio był: 24 Sie 2015, 18:02
Miejscowość: krk city
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez StalkerCiastek w 23 Gru 2008, 10:16

Popieram Waszą akcje chociaż, że sam kiedyś piraciłem. Ale nie odróżniałem wtedy pojęc "oryginał" od "pirat" :D. Kiedyś kupiłem swojego pierwszego oryginała i zaczęło się. Teraz pirata nie dotkne kijem. Ale ja nadal nie rozumiem co wy macie do tych cracków! Oczywiście nie zawsze ich używam ale taki Call of Duty 4: Kupuje oryginał za 100 zł. No i gram w niego przez multi. Siłą rzeczy MUSI się stopniowo zużywac i rysowac bo go przecież cały czas wkładam i wyjmuje z napędu. A jak zainstaluje cracka to płyta ocaleje bo gra będzie chodzic bez niej. I nie strace tych 100 zł wydanych na oryginał. Oczywiście to tylko przykład. Może mi ktoś wyjaśnic czemu to jest "be" i złe? Skoro kupiłem oryginał to moge ściągnąc cracka żeby się nie porysował? Z tego co kiedyś wyczytałem użytkownik ma prawo nawet do zrobienia kopii zapasowej. Ale ja takich nie robie. Na czyste płyty wole nagrywac robione przeze mnie komiksy i filmiki np. z oryginalnego Gothica (innego nie mam).

Raczej wszyscy będą wiedziec, ale chodzi mi o takiego cracka dzięki któremu gra chodzi bez płyty i oryginał za 150 zł sie nie porysuje.
I nie jestem ani nie popieram piratów. Mam same oryginały.
LOL
Awatar użytkownika
StalkerCiastek
Redaktor

Posty: 357
Dołączenie: 27 Cze 2008, 21:17
Ostatnio był: 26 Cze 2014, 17:46
Miejscowość: Gdzieś
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 58

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez caleb59 w 23 Gru 2008, 12:44

Juz spiesze z wyjasnieniem...
Wiesz co to CRACK?Crack to z angielskiego "zlamanie" - ktos grzebie bez zgody autorow z reguly w pliku startowym .exe podmieniajac "pewne rzeczy" by gra myslala ze nosnik jest w napedzie CD/DVD...
Mozna prowadzic prawdziwe batalie na temat uzywania crackow...
Jedno jest pewne - NIGDY ten proceder nie zniknie a glupie gadki o piractwie moim zdaniem jeszcze bardziej podsycaja temat niz go lagodza...
Nie zmienia to faktu ze to PIRACTWO bo uzywa sie "lewych" plikow ktore sa przerobione bez wiedzy i zgody autorow wiec @StalkerCiastek powinienes juz wiedziec o co biega...
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: Wczoraj, 23:15
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez Darth ReX w 23 Gru 2008, 14:48

Dodam tylko, że używanie cracka w Polsce jest karane grzywną ;p Tak jak pirata.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 23 Wrz 2024, 17:28
Kozaki: 224

Re: 0 tolerancji dla piratów

Postprzez KoweK w 23 Gru 2008, 15:51

Ja jestem tylko ciekawy, jakie argumenty mają przeciwnicy piractwa na to, iż piractwo to kradzież? Przecież nigdzie w prawie polskim NIE JEST napisane, iż jest kradzieżą, a z wieloma takimi opiniami (piractwo to kradzież) się spotykałem. Więc?

Nie wiedziałem, gdzie to napisać, więc piszę tutaj ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: Wczoraj, 13:58
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

PoprzedniaNastępna

Powróć do Ogólna dyskusja

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości