[SPRZEDAM] Zasilacz TAGAN U33 400W Nowy!

Cena świecących ziemniaków przerastała wszelkie oczekiwania. Za to Rozkosz Turysty tania jak zawsze.

[SPRZEDAM] Zasilacz TAGAN U33 400W Nowy!

Postprzez Hassta w 11 Mar 2009, 23:52

Witam,
sprzedam zasilacz Tagan U33II 400W nowy, sli edition, podkladka antywibracyjna, kable w pancerzu, bardzo cichy i wydajny. Zostal niedawno kupiony jest jak nowy. Sprzedaje bo kupilem tego samego tagana ale 700W.

Cena sklepowa 255zl ja chce za niego 180zl. Transakcje dokonamy poprzez allegro.
Hassta
Kot

Posty: 4
Dołączenie: 04 Mar 2009, 00:16
Ostatnio był: 13 Mar 2009, 00:32
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Sprzedam zasilacz TAGAN U33 400W Nowy!

Postprzez Evilijo w 23 Mar 2009, 15:07

Trochę offtopu, no ale muszę... Powiedzcie mi ludzie jaki sens jest kupować zasilacz 400W za 250zł, przecież to się mija z celem. Tylko nie wkręcajcie mnie, że wydajność jest inna, sam zawsze jechałem na zasilaczach za 60-90zł i nigdy nie narzekałem. Druga rzecz, co to niby ma być 400W SLI edition, jakie dwie karty na tym nam pociągną? Chyba jakieś liche Geforcy 8500GT. Obecnie jadę na zasilaczu, hmmm, prawdę mówiąc nie wiem jakiej firmy bo jestem poza domem, ale w każdym razie 500W, za 120zł. część kabli również jest w pancerzu i zasilacz nie sprawia najmniejszych problemów. Także powiedzcie mi, poco przepłacać...

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
Evilijo
Stalker

Posty: 107
Dołączenie: 11 Lut 2009, 21:48
Ostatnio był: 29 Sty 2013, 20:17
Miejscowość: Rybnik
Kozaki: 0

Re: Sprzedam zasilacz TAGAN U33 400W Nowy!

Postprzez Darth ReX w 23 Mar 2009, 15:49

Chcesz wiedzieć?
Tanie gówna mają od cholery wad.
Podstawową jest fakt, że naprawdę nie mają owych 400, raczej koło połowy nominowanej mocy. Moc nominowana w tanich zasilaczach jest bowiem mocą maksymalną, którą jest w stanie wyciągnąć przez kilka(naście) sekund, po czym idzie czarny dym.
Druga sprawa, to sprawność.
Zasilacz markowy, który posiada ileś-tam certyfikatów ma większą sprawność od zasilacza no name. Co to takiego owa sprawność? Otóż wyobraźmy sobie, że zasilacz ma sprawność 50%. Wygląda to tak, że pobiera hipotetycznie 250W z gniazdka, ale wykorzystuje tylko 125 - drugie 125 ulatnia się jako ciepło. Najlepsze zasilacze mają sprawność 80%.
Następną sprawą są oczywiście zabezpieczenia.
Tanie zasilacze nie mają poprawnie działających zabezpieczeń, więc dochodzi do sytuacji, gdy w wyniku jakiegoś spięcia nasz Codegen poszedł w cholerę, ale zabrał ze sobą kompanów, czyt. inne podzespoły. Markowiec zaś zawsze umiera w samotności.
No i jeszcze jeden ważny element, czyli stabilność napięć.
Napięcia w Codegenach, Modecomach Feel i innych dziadostwach często wahają się i odbiegają od normy. O ile zasilacz nie jest obciążony, to wahania mieszczą się w normach ATX, ale, gdy załadujemy pod ów zasilacz coś bardziej wymagającego, wówczas napięcia wahają się ostro, potrafią wykroczyć poza normy, a to nieuchronnie zwiastuje śmierć części, na którą podawane jest zbyt wysokie napięcie.
Najtańszym zasilaczem, który nie będzie sprawiał kłopotów jest Modecom MC-350. Kosztuje koło stówy. Poza tym można szukać zasilaczy marki Fortron, ale te nie poradzą sobie z nowymi konfiguracjami, co widać po ilości amperów na linie - na linii 12V jest ich mało, więc nie ma gwarancji sprawnego działania zasilacza z nowszymi kartami grafiki.
|| Ryzen 5 3600 3,6GHz | 32GB DDR4 RAM | XFX Radeon RX 580 8GB | Windows 10 Pro x64 ||
Awatar użytkownika
Darth ReX
Redaktor

Posty: 2050
Dołączenie: 08 Lut 2008, 17:27
Ostatnio był: 14 Cze 2024, 18:14
Kozaki: 224


Powróć do Giełda

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości