Potrzebny pad

Naznaczony nie rozumiał tej wojny. Prawdą jednak było, że zbierała krwawe żniwo. Konsole czy PCty?

Potrzebny pad

Postprzez T-man w 30 Cze 2013, 16:39

Witam, potrzebuję dobrego kontrolera(pada) do gier i nie wiem na jaki się zdecydować (nie znam się na tym).Interesuje mnie kontroler z dużą ilością przycisków (zanim ktoś mi powie że prawie wszystkie mają tyle samo-mój pierwszy pad miał "aż" 6:D), cena jest ważna, chciałbym kupić go jak najtaniej, musi mieć łacze USB (to chyba jasne jeśli chodzi o sprzęt komputerowy ale piszę żeby ktoś się potem nie czepiał). http://allegro.pl/gamepad-media-tech-judge-rf-bezprzewodowy-pc-ps3-i3336803708.html myślałem nad czymś takim. Doradzajcie w miarę możliwości:D. Z góry dzięki za pomoc.
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: Potrzebny pad

Postprzez Soviet w 30 Cze 2013, 16:55

Za cenę poniżej 100 zł to każdy gówniany pad spełni swoją rolę - nie ma co liczyć na jakąś specjalną jakość. Liczba przycisków nie ma znaczenia, 4 główne i 4 shouldery to jest teraz standard w każdej grze. Ten padzior co podałeś nie jest przewodowy.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: Potrzebny pad

Postprzez Szpagin w 30 Cze 2013, 17:03

Ja używam pada Speedlink Xeox SL-6566-BK. Zgadzam się trochę kosztował, ale i tak wyszło taniej, niż za bezprzewodowego pada do Xboxa. Główną zaletą tego ustrojstwa jest przede wszystkim pełne wsparcie technologii Xinput. Oznacza to, że system traktuje tego pada jako oryginalny kontroler do Xboxa 360 - jak uruchomię gry, które go wykorzystują (czyli praktycznie wszystkie nowe tytuły), to nie muszę go w żaden sposób konfigurować, a gra od razu zamiast klawiszy na klawiaturze i myszce wyświetla ikonki od odpowiednich przycisków pada (wcześniej korzystałem z jakiejś podróby Dualshocka, były problemy z kompatybilnością, gra wyświetlała używane klawisze jako "Button 3" - cholernie utrudniało to QTE).

Sam pad rozmiarami przypomina kontroler do Xboxa, brak mu tylko garba z tyłu na baterię (korzysta z wbudowanego akumulatora ładowanego przez USB - wystarcza na kilka dni intensywnego grania). Zasięg jest wystarczający, by rozłożyć się na kanapie przed telewizorem i grać, jak na konsoli :D Pad jest ogumowany, więc nieźle się go trzyma. Wadą jest dziwnie chodzący krzyżak, ale we współczesnych grach nie używa się go aż tak często. Układ gałek xboxowy - to już kwestia preferencji, ale mi odpowiada.

Jeżeli jest za drogi, to wersję przewodową (SL-6556-BK) da się kupić za 80 złotych. Ogólnie polecam go właśnie ze względu na Xinput - masz pewność, że wszystko będzie działało tak, jak powinno. Mam nadzieję, że pomogłem.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Potrzebny pad

Postprzez T-man w 30 Cze 2013, 18:33

@up. A grałeś nim w gry typu fifa albo pes? Wygodnie się gra?
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Potrzebny pad

Postprzez Szpagin w 30 Cze 2013, 19:37

Niestety nie (nie jestem fanem sportówek). Grałem nim w nowego Tomb Raidera, Metro 2033, Remember Me, Assassina, jakąś bijatykę (BlazeBlue? nie pamiętam dokładnie) i parę innych gier. Gra się bardzo dobrze, gałki nie mają bezwładności (po odchyleniu i puszczeniu zatrzymują się równo na środku; miałem z tym problem w poprzednim padzie). Przyciski chodzą dobrze, za wyjątkiem krzyżaka. Nie wiem, jak to opisać. Sprawia wrażenie trochę rozchwianego, ale nie jest on aż tak używany, by w jakimś stopniu to przeszkadzało.

Powiem tylko, że jeżeli będziesz miał taką możliwość, spróbuj przed zakupem wziąć go do ręki. Ja osobiście mam dość duże dłonie i leży mi bardzo dobrze.
Image
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Potrzebny pad

Postprzez T-man w 30 Cze 2013, 20:09

Też mam spore dłonie:D. A wiesz może w jakim sklepie mógłbym go znaleźć, żeby go wziąć do ręki?
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Potrzebny pad

Postprzez Szpagin w 30 Cze 2013, 21:04

Sprawdź w Media Markt albo RTV Euro. Ogólnie, jak już wcześniej pisałem, wymiary są bardzo podobne do pada od Xboxa 360 (o ile nie identyczne), więc może to będzie jakiś punkt odniesienia.
Image

Za ten post Szpagin otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
Szpagin
Legenda

Posty: 1187
Dołączenie: 26 Wrz 2009, 11:39
Ostatnio był: 15 Gru 2021, 23:24
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 238

Re: Potrzebny pad

Postprzez Winiacz w 01 Lip 2013, 11:17

Logitech cordless rumblepad 2
Kapitalny jest, jakościowo przewyższa seryjne sony do PS3.
Jak chciałem używkę (ze 3 razy użyty) na alledrogo za 50 złociszy sprzedać to nie poszedł, więc został mi i już się go nigdy nie pozbędę. Dłonie mam spore (Desert Eagle jest dla mnie idealnie anatomiczny :D) i grało mi się na nim wygodnie. Bardzo dobre gałki, precyzyjne, wygodne, z idealnym oporem. Do tego coś jakby "analogowe klawisze", czyli słabiej wciskając przycisk odpowiedzialny na przykład za gaz w Gran Turismo daje mniej gazu. Polecam z czystym sercem.

Używane poniżej stówy się wychaczy.
Awatar użytkownika
Winiacz
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 19 Cze 2013, 11:54
Ostatnio był: 01 Sty 2020, 12:16
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 9

Re: Potrzebny pad

Postprzez T-man w 01 Lip 2013, 11:24

Dasz jakiegoś linka, bo nie mogę znaleźć?
T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: Potrzebny pad

Postprzez Kpuc w 01 Lip 2013, 11:49

Bierz pada od Xbox 360, jest to moim i nie tylko zdaniem najlepszy pad na rynku, dobrze wyprofilowany, wyważony, wygodny i bardzo wytrzymały. Są dwie wersję przewodowa którą kupisz do 70zł i bezprzewodowa którą kupisz do 150zł (nowy + odbiornik) Za używanego bez odbiornika 60zł
Największym plusem pada jest to że w ogromnej liczbie gier jest już skonfigurowany, przez co nie trzeba się męczyć z konfiguracją, od razu można grać.
Swojego pierwszego pada miałem bezprzewodowego, 1,5 roku, i choć przeszedł u mnie szkołę życia to wyglądał jak nowy i działała bezproblemowo, potem sprzedałem konsole i kupiłem sobie do pc wersję na kablu, mam ją już od 2008r i gram na nim notorycznie, minus to gruby kabel, ale idzie się przyzwyczaić.

przykładowa:
http://allegro.pl/oryginalny-bezprzewod ... 13494.html

Ewentualnie mogę tobie polecić pada Manta Multimedia DRAGON, mam go z 9 lat i nadal działa, minus to konfigurowanie przycisków w każdej grze.
http://www.morele.net/manta-multimedia- ... on-136932/
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1812
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: Potrzebny pad

Postprzez Winiacz w 01 Lip 2013, 17:36

http://allegro.pl/logitech-cordless-rum ... 24936.html - nówka za stówkę.

A nie wciskajcie na siłę układu X360 albo od PS3, każdy ma inne dłonie i woli jeden bądź drugi układ. Ja na padach X360 się męczę pieruńsko, ale nie mówię BIERZ UKŁAD PS3, polecam tylko konkretny model, który jest po prostu genialny w swojej klasie.

Za ten post Winiacz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gość.
Awatar użytkownika
Winiacz
Stalker

Posty: 64
Dołączenie: 19 Cze 2013, 11:54
Ostatnio był: 01 Sty 2020, 12:16
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 9

Re: Potrzebny pad

Postprzez djcycu w 01 Lip 2013, 20:18

Zależy w co chcesz takim padem grać. Ja osobiście polecam X360 bo raz że jest ciekawie rozbudowany czyli dwa spusty do gazu i hamulca to w dodatku osobna gałka do skrętu i osobna do rozglądania. W samochodówkach bawić się można przednio bo trzyma się go fajnie. Pad od PS już nie zapewnia tego samego bo analogi są tylko dwa a reszta to klawisze (brak analogowych spustów jak w X360). Czy jeden czy drugi dobrze leży w ręce to proszę was... Do każdego się przyzwyczaić idzie po czasie. Kumpela ma małe łapki i rżnie ino trzeszczy a ja mam znowu szpony długości jej rąk i też nie narzekam...

Jak kupisz taniego pada a już nie daj Bóg ze słabo znanej marki to wiedz że analogi będą nie do skalibrowania, będą strasznie nieprecyzyjne i od razu powiesz że "gałeczki" wciśnięto byle były... Kupiłem dwa lata temu Speedlinka za 70 zeta... Żałowałem strasznie bo padem mogłem grać jedynie na samych klawiszach (analogi w tym padobodobnym szajsie to jakaś kpina!). Rok później poszedłem po X360 za 120 zetów (w tym roku kumpel kupił za 90). Nie będę nawet się wypowiadał. Tym padem można było już wszystko...

Podsumowując, jak masz kupić pada z wielką ilością klawiszy a słabymi analogami to zostań przy klawiaturze... Chyba że grasz jak ja i moja siostra na gierkach z Pegasusa to pad za 20 zeta ci styknie (o ile takie są :P ).

EDIT: Aha, jak zakupisz byle pada to może być tak że gra wcale go nie rozpozna i będziesz musiał używać programów mostowych. Niby wszystko potem działa ale w większości emulacji analogi zostają konwertowane tylko na zwyczajne klawisze więc każdy ruch gałeczką skutkuje np maksymalnym skrętem kierownicy. Taki przykład jest w wielu grach m.in NFS World. To że konfigurowanie klawiszy też cię czeka to prawda ale ja sam w wielu grach ustawiam własne zestawienie klawiszy jeśli to standardowe mi nie leży.
Ostatnio edytowany przez djcycu, 01 Lip 2013, 20:36, edytowano w sumie 1 raz
Szczegółowe mapy do S.T.A.L.K.E.R Zew Prypeci

In nomine Patris, et Filii, et Spiritus Sancti. Amen
Awatar użytkownika
djcycu
Monolit

Posty: 3533
Dołączenie: 17 Wrz 2009, 16:38
Ostatnio był: 12 Sty 2021, 21:51
Miejscowość: "Łosiek"
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 775

Następna

Powróć do Sprzęt komputerowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość