"Samotność w Zonie" by Gizbarus

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Kacper777 w 24 Sie 2014, 20:01

Opowiadanie świetne, jedno z najlepszych na forum. Czytałem je z przyjemnością, a nie na siłę. Jedyne co mogę wytknąć to pewne nieścisłości fabularne (w części pisanej przez Reda, któremu też niedługo postawię Kozaka)

To że Lebiediewa i jego najlepszych wojaków wraz ze Szramą jeszcze nie znokautowała Wielka Emisja, a frakcja Czyste Niebo istnieje sugerowałoby, że akcja dzieje się przed wydarzeniami ze wszystkich stalkerów. Więc Żwawy pod kryptonimem Zwinniak należał do CN i nie był handlarzem. Poza tym gdyby ktoś go zabił biedak nie zostałby porwany przez bandytów w Kordonie i uwolniony przez Strieloka, nie mógłby też zostać handlarzem na Skadowsku, nie pojawiłby się w grze. No i dlaczego Mózgozwęglacz jest od lat nieaktywny skoro Strielok go jeszcze nie wyłączył?

Takie tam pierdoły. Ale część o monolitianinie fajna.
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Reklamy Google

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Gizbarus w 09 Wrz 2014, 22:54

Ogólnie "Samotność..." to część mojego własnego lore, tak więc czerpię trochę z uniwersum z gier, ale jednak piszę na zasadzie spin-offu, czy jak to się tam nazywa. Krótko mówiąc - to równoległe uniwersum, gdzie nie ma Striełoka, do Centrum można się dostać inaczej, jak tylko wyłączając Zwęglacz i tak dalej.

Z tego co wiem, Red podczepia się pod moją wizję, tak więc kontynuuje mój styl ;)

[EDITH PIAF]

Werble grają? Nie? To powinny :caleb: Właśnie wrzuciłem kolejną część - już sporo czasu temu miałem napisaną dobrą połowę, ale nie potrafiłem zebrać się do kupy, żeby ją skończyć... Jednak dzięki napisaniu "Morfiny" wpadło mi do głowy parę pomysłów i jakoś tak naturalnie narodziło się... A zresztą, czytajcie sami, moi wyimaginowani i nieistniejący fani :suchar:

Nieco krócej niż zwykle, ale miejmy nadzieję, że okaże się równie klimatycznie.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez kalasher w 14 Wrz 2014, 16:03

Nawiaząnie do Morfiny która dla niektórych jest opisem ruchania, mimo ,że to wspaniałe opowiadanie.
Zona maja żena maja
Awatar użytkownika
kalasher
Kot

Posty: 26
Dołączenie: 04 Mar 2014, 08:31
Ostatnio był: 12 Mar 2015, 12:44
Miejscowość: zona
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sawn-off Double-barrel
Kozaki: 4

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Nieznajomy X w 20 Wrz 2014, 11:38

"Samotność..." to jak dla mnie jedno z najlepszych opowiadań na forum. Czuć prawdziwy klimat Stalkera, bez zbędnego pieprzenia. Leci :wódka:
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Nieznajomy X w 20 Wrz 2014, 11:41

kalasher napisał(a):Nawiaząnie do Morfiny która dla niektórych jest opisem ruchania, mimo ,że to wspaniałe opowiadanie.

Nie jest złe, ale z tym wspaniałe to chyba trochę przesadziłeś ;)
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Wiewi0r w 24 Wrz 2014, 22:18

Jakoś przegapiłem wcześniej to uaktualnienie, ale nadrabiam dzisiaj.

Powiem szczerze - lubię, jak twórca trzyma się swojej wizji-uniwersum, (znowu się odwołam do Martina i jego uniwersum "Tysiąca Światów"), bo bardzo miło się to czyta, nawet jeżeli kawałki różnią się stylem, gatunkiem, warsztatem, formą, i są oddalone od siebie długimi latami (zarówno w fabule, jak i czasem napisania).
BTW, mimo, że fabułą ciągle posuwa się naprzód (musiałem przypomnieć sobie, czym się właściwie to wszystko zaczęło), chyba wiem, jaki los czeka naszego dzielnego sztaklera. ;)

@ Nieznajomy - a jak u siebie to krzyczałeś, że każdy ma swoje gusta i jak Uni śmie narzucać innym swoją opinię... ;)

A Morfina jest w takim stopniu "opisem ruchania", w jakim atlas anatomiczny jest świerszczykiem. Proponuję więc, by "niektórzy" zastanowili się nad swoimi fetyszami... :suchar:
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Gizbarus w 24 Wrz 2014, 22:22

Niestety, mój błąd, że opowiadanie powstaje już drugi rok, przez co widać zarówno zmiany w warsztacie (różnice łatwo wyczuwalne), klimacie i stylu. No ale niestety, brak weny to suka. Poza tym, uznałem tą "Samotność..." za swego rodzaju mój tasiemiec i "kino drogi", które powstaje na bieżąco. Ma to sporo wad, ale niestety, nic na to nie poradzę. Bez obaw, kiedyś się skończy :suchar:

I cóż... Tak, najpewniej taki los pisany bohaterowi :E Chociaż przyznam, że mam też pomysł na co innego. Zobaczy się. Jeszcze tylko kilka lokacji do Spełniacza :suchar:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Wiewi0r w 24 Wrz 2014, 22:30

Skoro TVP może skończyć Modę na Sukces, to i wy z Redem możecie skończyć swoją serię. Wierzę w was. :E A to o warsztacie to nie był żaden przytyk - dobrze, że widać ewolucję i pracę nad sobą.

Zastanawiam się tylko, czy koniec będzie tak samo okrutny dla obydwóch bohaterów. Gdybym chciał spoilerów to musiałbym się Reda chyba zapytać... Ale może dowiemy się przed kolejną Dekadą?
W tym przypadku jedno macie z GRRM wspólne - tempo powstawania opowieści. :suchar:

Kurna, muszę skończyć te Retrospektywy i przestać tyle gadać o Martinie...
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Gizbarus w 24 Wrz 2014, 22:33

Co tam Red zrobi, to nie wiem - na tyle potrafi się dopasować, że pisze na bieżąco wraz ze mną. A akurat o dalszym ciągu fabuły to raczej nie wie - historia ma ogólny zarys, ale mam czasem to do siebie, że potrafię coś zmienić w ostatniej chwili, bo "długopis inaczej mi pójdzie" :P
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Nieznajomy X w 24 Wrz 2014, 23:25

@Wiewi0r
Po pierwsze nie krzyczałem. A po drugie to ja tu tylko lekko zasugerowałem i nie mówię że jest złe. A tam były teksty "Chyba kpisz?", a tu to zupełnie inny kawałek chleba.
Miarą Twojej wartości są Twoje zasady.

"jak przyjaźń to do śmierci i nigdy na odpie*dol"
O.S.T.R.

"co zrobić, by uczciwie zarobić, co zrobić, by nie wyj*bać szefowi, co zrobić, kiedy szefem jest kobieta, wyj*bać kobiecie to wielki nietakt"
Metrowy

Nieznajomy X
Wygnany z Zony

Posty: 310
Dołączenie: 15 Wrz 2014, 21:30
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 14:33
Miejscowość: Koszmary moich wrogów
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SVUmk2
Kozaki: -2

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Gizbarus w 20 Paź 2014, 18:28

W drugim poście dodana 16:17 - zapraszam do czytania moich wyimaginowanych fanów ;)
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: "Samotność w Zonie" by Gizbarus

Postprzez Kacper777 w 20 Paź 2014, 20:38

Stara, dobra "Samotność w Zonie". Jak dla mnie jeden z najlepszych, w sumie nie wiem czy nie najlepszy tekst na forum. Zauważyłem też jedną fajną rzecz w twojej wizji Zony. Strefa jest baaardzo wyludniona i pusta, momentami nawet bardziej niż w grze, co dodaje klimatu. Fajnie stopniujesz napięcie. Gdy czytałem fragment jak podchodził do bunkra, a później do fabryki myślałem: :?: :?: :?: :!: :!: :!:

No urwa, postanowiłem wziąść się porządnie za literaturę (jako że to jedna z ostatnich ciekawych rzeczy na forum) i nie zawiodłem się. Wogle nie wiem jak mogłem stawiać Kozaki za opowiadania takie jak... dobra nieważne.
W każdym razie uświadomiłem sobie właśnie co to jest poziom :E

Przy drugim czytaniu skupiłem się na szukaniu błędów i muszę przyznać nie znalazłem żadnych oprócz:
Pół-otwarte, nie powinno być półotwarte?
Ech trzeba zawołać Uniego, już on będzie wiedział jakie błędy zrobiłeś, nawet jeśli ich nie zrobiłeś :suchar:

P.S. Weź pisz dalej bo twoi wyimaginowani fani i ja czekamy :E
P.P.S. Niektóre książki/opowiadania/gry chce się czytać bo nie można się doczekać zakończenia, a jednocześnie nie chce się by się kiedykolwiek skończyły
P.P.P.S. Żeby nie było, że tylko chwalę

:

:sidor:
Kacper777


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

PoprzedniaNastępna

Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości