Śmierć cz.1

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

Śmierć cz.1

Postprzez MaLinkoV w 31 Mar 2009, 18:33

Chciałbym zaprezentować mój wysiłek który nie pozwolił mi wczoraj zasnąć. :P Chciałbym aby administratorzy rozpatrzyli moją propozycję aby nie cenzurować prac literackich. Te które są ocenzurowane tracą smak. Proszę to rozważyć. :wink:
W tym opowiadaniu jest dużo przeklinania. Ostrzegałem.Żeby nie było. :P

Śmierć


Nad Jantarem zaczęło się ściemniać. Długie cienie fabryki przysłoniły obóz naukowców, który teraz tętnił życiem. Stalkerzy zbierali się aby przenocować, odpocząć przed kolejnym (pracowitym) dniem w Zonie, który jak zwykle spędzali szukając wartościowych fantów w okolicach jeziora.
Lewus przywódca tej bandy, stał na warcie wraz z trzema innymi ludźmi,
którzy i tak zasypiali. Szef jako pierwszy zauważył postać idącą od strony fabryki.
- Wstawać gamonie! Mamy gości. - W jednej chwili cały odział był pod bronią. Pochowali się po kątach ubezpieczając tyły. Przy bramie zostało tylko czterech ludzi.
- Stój! Przedstaw się! – Wywrzeszczał Lewus. Facet zatrzymał się na chwile, jakby myślał, ściągnął Vintera z ramienia i ruszył chwiejnym krokiem w ich stronę. Stalkerzy dotąd cierpliwi wymierzyli swoje pukawki w nadchodzącego mężczyznę. – STÓJ!!! Bo jak boga kocham zabiję! - Facet z Vintarem upadł twarzą w błoto jeziora. Cała czwórka zerwała się i ostrożnie podeszła do gościa. Lewus jako przywódca miał zrobić rekonesans. Podszedł do niego i chwycił za broń z chęcią rozbrojenia potencjalnego przeciwnika.
- Zostaw. - Wystękał nieznajomy chwytając za lufę karabinka. – Pomóż mi. Zanieś mnie do doktorka. - Szef dopiero teraz zauważył cienką stróże krwi wypływająca z pod płaszczu obcego. – Matko najświętsza. Juri, Waśka nosze! Migiem! Ludzie zabezpieczyć teren, pełna gotowość! - Z obronnego pierścienia wybiegło dziesięciu rosłych ludzi uzbrojonych po zęby w najlepszy dostępny w Zonie sprzęt. Waśka z Jurim przynieśli nosze i gdy już nieprzytomnego zabierali do bunkra, rozległ się huk wystrzału, chwilę potem dźwięk który towarzyszy dziecku wskakującemu do kałuży.
ku*wa!!! Snajper! Kryć się! – Słychać drugi strzał. Tym razem chybiony. – Cholera!- Zaklnął dowódca. – Kto dostał?! Jurek! Gdzie on kórwaź jego mać jest! Nie wiem! Chyba na wzgórzu - Lewus wyciągnął lornetkę i wychylił się tylko o kilka cali aby sprawdzić wzniesienie. To był błąd. Kolejna wystrzelona kula przeszyła mu bark na wylot. – Aaaagh! Do kręgu! Szybko! – Gdy grupka wycofywała się, snajper nie próżnował. Powalił kolejnych samotników.
Przed następnymi trupami uratowało ich chyba tylko szczęście. Lewus kilka naście godzin wcześniej wysłał do Agropromu niewielki oddział, który miał załatwić zaopatrzenie dla całego obozu, na cały miesiąc.
- Lewus. Lewus. Co się dzieje? – Odezwał się ktoś przez radio. Dowódca poderwał się przerywając opatrywanie rany. - ku*wa! – Jęknął z bólu. – Leo to ty? Tak, mamy to, o co prosiłeś. Pal to licho. Słuchaj na wzgórzu, na wschód od twojej pozycji zaszył się jakiś gnój i próbuje nas wszystkich wychędożyć na odległość. He i co dajecie się? Taa bardzo śmieszne, ten cwel załatwił już czterech ludzi... Chłopaki słyszeliście, kto zabije snajpera, dostaje premie i coś extra.- Cała piątka odbezpieczyła broń i rzuciła zapasy ruszając pod górę. Wyćwiczona rutyna w zonie nauczyła ich, aby ubezpieczać kolegę obok, gdyż tak naprawdę nikt nie zna zony, dość dobrze aby poruszać się bezpiecznie. I tym razem to też się sprawdziło. W połowie drogi na szczyt ktoś otworzył w ich stronę ogień ciągły. Pochowali się za skrzyniami które były w pobliżu. – ku*wa szefie, jest ich więcej! Leo musisz wytrzymać. –Samotnik się rozłączył i zaklną. – Ja cie w dupe! Pawllow granaty! – Stalker wyciągnął z pod kamizelki dwa obronne i dał przywódcy. – Panowie jak rzucę, wiecie co robić. – Wyciągną zawleczki i cisną w stronę przeciwnika, cała reszta wyskoczyła za osłon i otworzyła ogień w stronę wzgórza. Ze swoich IL-ów nie wystrzelali po pół magazynka a wróg już leżał nie dając znaków życia.
Po chwili ciszy w radiu, szef usłyszał znów głos.
- Lewus. Lewus. Załatwione. – Dowódca odetchnął z ulgą. – Zona ich zabrała, a nas nie tknęła. Przyjdzie jeszcze po nas. – Po kilku minutach, którą przeznaczyli na sprzątanie terenu. Znów zawrzało na radiu. – Mamy prze*ebane. Co się stało Leo? To byli monolitowcy. – Po szyi stalkera który od dwóch lat był w zonie, który na słowo pijawka nie wzruszał się zbytnio, przebiegł dreszcz strachu. – Mówiłem zona nas zabierze. Czego oni chcieli Lewus? Nie wiem ale ktoś z pewnością będzie wiedział. –powiedział szef i spojrzał na bunkier doktora, z którego dobiegały stłumione krzyki i jęki konającego człowieka...



C.D.N

- - -

Źle zrobiliście to forum niema akapitów. :P

Akapity akapitami, a błędy typu "pomorze" to niefajnie wygląda ;D - Michu
Ja swój wyraz poprawiłem :P Nie moglibyście wstawić tych akapitów to naprawdę źle wygląda. Z góry dziękuje i przepraszam za kłopot :)
Ostatnio edytowany przez MaLinkoV 09 Kwi 2009, 10:31, edytowano w sumie 6 razy
MaLinkoV
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 26 Mar 2009, 20:37
Ostatnio był: 07 Paź 2015, 12:32
Miejscowość: Kielce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Reklamy Google

Re: Śmierć cz.1

Postprzez Iwan w 02 Kwi 2009, 10:09

Jak dla mnie brakuje opisów da się wyobrazić cała sytuacje ale porządne opisy u kolorowały by to wszystko. Ogólnie podoba mi się, czekam na dalszy ciąg.
Iwan
Zarejestrowany użytkownik

Posty: 0
Dołączenie: 11 Mar 2009, 21:26
Ostatnio był: 22 Maj 2009, 07:37
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 0

Re: Śmierć cz.1

Postprzez MaLinkoV w 02 Kwi 2009, 11:35

Ok postaram się zabarwić opowieść opisami. :wink:
MaLinkoV
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 26 Mar 2009, 20:37
Ostatnio był: 07 Paź 2015, 12:32
Miejscowość: Kielce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Śmierć cz.1

Postprzez Legwanos w 02 Kwi 2009, 12:27

Opisy-4+-Jest dużo opisów, ale mogłoby być więcej.
Ort,interpunkcja-5 Jest jeden, czy dwa błędy, ale to każdemu się zdarza
Rozwinięcie akcji-5 Bardzo rozwinięta akcja, gratuluję
Moja ocena to:
4,8
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Śmierć cz.1

Postprzez dragon22 w 08 Kwi 2009, 15:23

MaLinkoV napisał(a):Chciałbym zaprezentować mój wysiłek który nie pozwolił mi wczoraj zasnąć.
Odnoszę wrażenie, że większość tematów ma taki wstęp.Ja piszę powieść dniami i nocami, a ja piszę o 3 w nocy.Po co ten wstęp? nie wiem.Odnoszę wraż. że to cię tak wymordowało, że czujesz się jak po wojnie.
MaLinkoV napisał(a):Chciałbym aby administratorzy rozpatrzyli moją propozycję aby nie cenzurować prac literackich. Te które są ocenzurowane tracą smak.
Chyba widzę cenzurę, albo mnie wzrok myli.Reczywiście.Dalej są cenzury.Może i tracą smak.Z tym się zgadzam
MaLinkoV napisał(a):W tym opowiadaniu jest dużo przeklinania. Ostrzegałem.Żeby nie było
Dobrze.Przeczytam.Na pewno zobaczę.Przekleństwa w twórczości są dozwolone.
Znalazłem sporo błędów.Ukażę je, abyś mógł poprawić
MaLinkoV napisał(a):Vintera
MaLinkoV napisał(a): Cholera!- Zaklną dowódca.
MaLinkoV napisał(a):Stalker wyciągną
MaLinkoV napisał(a):Dowódca odetchną
MaLinkoV napisał(a):Przed kolejnymi trupami uratowało ich chyba tylko szczęście.
Poważny błąd.Chodziło o to, że oni mają być trupami, a wyszło jakby trupy ich atakowały.Popraw to
MaLinkoV napisał(a):To był błąd. Kolejna kula przeszyła mu bark na wylot.
z tego można odnieść wrażenie iż LEwus już raz dostał i drugi raz przeszywa go kula.też wymaga poprawy
MaLinkoV napisał(a):Powalił kolejnych samotników.
Przed kolejnymi trupami uratowało
Kolejny i kolejny.Powtarzasz się
Moja analiza
błędy- masz 3-
opisy- 3-
akcja i dynamika- 4,9
fajność- 5
Ogólna ocena3,2/6Koniecznie popraw błędy i jescze raz przeczytaj swoją pracę.Masz tyle błędów, że wzrok boli.Pozdrowienia i pisz dalej :D
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: Śmierć cz.1

Postprzez Legwanos w 08 Kwi 2009, 16:06

Dragon,sokoli wzrok to ty masz :wink:
Legwanos
Stalker

Posty: 85
Dołączenie: 21 Lut 2009, 15:45
Ostatnio był: 09 Lip 2018, 15:19
Miejscowość: Planeta Ziemia
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Śmierć cz.1

Postprzez MaLinkoV w 08 Kwi 2009, 21:04

Poprawiłem błędy. :) Heh dobry jesteś Napisz mi odmianę Vintar-(a). To z trupami według mnie jest dobrze. A wstęp tak napisałem bo to jest pierwsze i chciałem się pochwalić hehehłe :D Tak poza tym czytałeś jakieś książki?
MaLinkoV
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 26 Mar 2009, 20:37
Ostatnio był: 07 Paź 2015, 12:32
Miejscowość: Kielce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Śmierć cz.1

Postprzez dragon22 w 08 Kwi 2009, 21:49

MaLinkoV napisał(a):Tak poza tym czytałeś jakieś książki?

Funny question.Jasne.
Co do trupów, to chyba miało ci wyjść, że się ścielą trupy, no nie?Wyszło, że trupy zombie ich atakują.Dlatego na to uwagę zwróciłem
MaLinkoV napisał(a):Napisz mi odmianę Vintar-(a).
A z tym stary nie zczaiłem.O co tu się pytasz?Chodzi ci o to że Vintar- BC.Jest też snajperski VLA i zwykły VLA, ale nie wiem czy o to ci chodzi.Takie podobne bronie.
:D Pozdro!!
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: Śmierć cz.1

Postprzez MaLinkoV w 09 Kwi 2009, 10:29

Chciałem żebyś mi podał jakieś fajne tytuły do przeczytania. :wink: A i dopisze BC.
Nie, nie pasuje mi to BC. :) To tak jakby do parówek dopisać z czego są zrobione, łeee rzygać się chce :D Pozdro.
MaLinkoV
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 26 Mar 2009, 20:37
Ostatnio był: 07 Paź 2015, 12:32
Miejscowość: Kielce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Śmierć cz.1

Postprzez dragon22 w 09 Kwi 2009, 10:46

MaLinkoV napisał(a):Chciałem żebyś mi podał jakieś fajne tytuły do przeczytania.

Tytuły broni czy powieści.Może książek.Sprecyzuj trochę o co biega.
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Re: Śmierć cz.1

Postprzez MaLinkoV w 09 Kwi 2009, 10:56

Tak poza tym czytałeś jakieś książki?

Czytaj ze zrozumieniem, stary. :wink: Znasz jakieś ciekawe? Najlepiej Fantazy.
MaLinkoV
Kot

Posty: 19
Dołączenie: 26 Mar 2009, 20:37
Ostatnio był: 07 Paź 2015, 12:32
Miejscowość: Kielce
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Śmierć cz.1

Postprzez dragon22 w 09 Kwi 2009, 11:20

Acha.Faktycznie.Nie skapnąłem się.Polecam Tolkiena- trylogię władca pierścieni.To fantasy jest.Może być też horror- pt "kto idzie?"- tylko nie znam autora. :D Pozdro :wink:
Dobra broń nie wystarczy.Bez celnego oka tylko wariat wybiera się do Zony
Uwaga.Pojawił się kolejny rozdział powieści pod tytułem "zły cień"- trzy rozdziały.Proszę o komentarze i oceny rozdziałów
Awatar użytkownika
dragon22
Stalker

Posty: 88
Dołączenie: 11 Mar 2009, 12:15
Ostatnio był: 21 Kwi 2009, 19:29
Miejscowość: Czerwony las
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 1

Następna

Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości