Opowiadanie "Stalker z zachodu".

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

Opowiadanie "Stalker z zachodu".

Postprzez Raven422 w 27 Lut 2009, 22:26

Prolog

Był to kolejny w miare spokojny dzień w Kordonie. Wojskowi siedzieli u siebie, stalkerzy byli tam gdzie zawsze, a mutanmty takie dziwnie spokojne...
Wania siedział przy ognisku, gdy nagle od strony wojskowego posterunku rozległy się odgłosy walki. Zaciekawiony stalker wyszedł na drogę z któej przez lornetkę było doskonale widać owy posterunek sołdatów. Wyjął swą wierną wojskową "daleko patrzałke" i spojrzał w miejsce skąd dochodziły krzyki i strzały. Ku zdumieniu ujrzał podziurawione i paskudnie porozrywane ciała żołnierzy. Wania nie mógł uwierzyć w to co widzi. Przecież dzisiaj było uzupełnienie stanu osobowego tegoż posterunku i było tam minimum 30 osób. Musiała być to albo wielka grupa mutantów, albo spory oddział stalkerów. Młody stalker ujrzał nagle ludzka postać idącą od strony zabitych. Był to wysoki, krępy mężczyzna o włosach czarnych niczym smoła, ubrany w skórzaną kurtkę podobną do tej której używają członkowie "Powinności". Jego wiek można było ocenić na około 30 lat. Chociaż mężczyzna był sporych gabarytów, szedł niepewnie i z przestraszonym wyrazem twarzy. Biorąz na logikę, to pewnie ten nieznajomy stalker "wyczyścił" posterunek. Wania stał i patrzył, ale już bez lornetki, na krępego stalkera który powoli zbliżał się do niego. Wania zaczął konwersację :
-Я приветствую.
-Że co proszę ?-odparł stalker, w nieznanym Wanii języku.
-Как ты зовешься? Я есть Ваниа.
-Ja pier*dole, czy wszyscy tutaj to ruscy ?!- krzyczał poirytowane stalker.
Przepchnął Wanię i ruszył w stronę starej fabryki gdzie kryli się bandyci. Niepozorny, mówiacym nieznanym w Zonie językiem stalker miał jednak okazac się bardzo ważny w dziejach Strefy...

Od razu zaznaczam, że opowiadanie zostało sklecone w szkole, bo nauczycielka dała free time to napisałem owe opowiadanie :P. I proszę, naprawdę, nie pytajcie się kiedy będzie ciąg dalszy bo nie umiem odpowiedzieć...jak najdzie mnie wena to pociagne losy stalkera z zachodu dalej.
Awatar użytkownika
Raven422
Tropiciel

Posty: 304
Dołączenie: 21 Cze 2008, 19:20
Ostatnio był: 28 Wrz 2016, 13:35
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 20

Reklamy Google

Re: Opowiadanie "Stalker z zachodu".

Postprzez Adam w 27 Lut 2009, 22:40

Hmmm moja ocena 8/10, dlaczegooo?
1. Ciekawa historia i zawalisty dialog ;)
2. Literówki każdenu sie zdarzają.
3. 8 - 4 to 4 a to moja ulubiona liczba :D
Image
Image
Awatar użytkownika
Adam
Redaktor

Posty: 2524
Dołączenie: 27 Gru 2007, 12:13
Ostatnio był: 20 Wrz 2023, 17:49
Miejscowość: Kutno
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: FT 200M
Kozaki: 393

Re: Opowiadanie "Stalker z zachodu".

Postprzez Niebanalna w 27 Lut 2009, 23:45

Właśnie, Adi. Literówki :)

Jeśli Mozilla Ci odmawia posłuszeństwa czy cokolwiek, gorąco polecam ten korektor: o, tutaj ;)

To tak. Prolog, ino krótki, ale sama dłuższych nie pisałam więc to pominiemy.
Fajnie, że użyłeś tych znaczków rosyjskich, fachowej nazwy zapomniałam, ot co.
Napisz dłuższe, zawierające mniej błędów ort. i składniowych opowiadanie, a nóż widelec coś fajnego Ci wyjdzie ^^

pozdrawiam.

Cyrylicy - to ta fachowa nazwa xD - Michu
Była i się zmyła, ot co.
Awatar użytkownika
Niebanalna
Stalker

Posty: 81
Dołączenie: 30 Sie 2008, 20:57
Ostatnio była: 25 Maj 2013, 21:05
Miejscowość: Schron 13.
Ulubiona broń: IL 86
Kozaki: 0

Re: Opowiadanie "Stalker z zachodu".

Postprzez nismoztune w 11 Mar 2009, 00:28

Fajny prolog, mocny początek. Niezły rzeźnik z tego stalkera. Już go lubie :D .
Co do zwrotów rosyjskich:
Jest "Как ты зовешься" a powinno być "Как тебя зовут?".
Jest "Я есть Ваниа" (konstrukcja występująca w języku białoruski, a nie rosyjskim), a powinno być "Меня зовут Ваня" ("и" i "a" daje "я").
Czekam na kolejną część.
Awatar użytkownika
nismoztune
Stalker

Posty: 186
Dołączenie: 18 Paź 2008, 22:20
Ostatnio był: 30 Sie 2023, 19:39
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 19


Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 15 gości