Lajf is brutal

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

Re: Lajf is brutal

Postprzez Voldi w 07 Gru 2012, 15:07

Chciałbym napisać tu jakiś wywód, ale nie mam ku temu powodów. Kolejny rozdział bez zarzutu.

Salciarz napisał(a):P.S. Voldi, czy ty też masz takie dziwne wrażenie jak czytasz swoje opowiadania? Takie pomiędzy, "czegoś tu brakuje", a "to jest sztuczne fchuj"?


Właściwie nie. Czasem, gdy coś leży odłogiem (wielokrotnie wspominane opowiadanie, które kurzy się już od wstępu), czytam i robię drobne korekty, choć myślę, że wszystko mam maksymalnie dopieszczone.
Pisząc staram się wczuć w każdego bohatera, o którym opowiadam. W każdy dialog, w każde słowo. Nieraz czytam na głos, sam sobie, to co napisałem i zastanawiam się, jak może odebrać to czytelnik. Jeśli sam odbieram przeczytany fragment inaczej, niż go zaplanowałem, staram się go zmienić. Inny szyk zdań, inne wyrazy, wyrażenia, nawet znaki interpunkcyjne (największa robota to dialogi, "senk" w tym, by napisać je tak, by czytelnik odczytał go tak jak się chce). To pomaga usunąć "sztuczność fchuj".
A, że czegoś brakuje? Tak jest chyba zawsze :)

Zauważyłem, że im lepsze opowiadanie, tym mniej osób komentuje. Po prostu nie ma się do czego przyczepić, a czy jest sens po raz enty pisać "Dobre opowiadanie, pisz dalej"? Więc nie przejmuj się tym, że prawie nikt poza mną i Rk nie pisze. Raczej spoglądaj na liczbę wyświetleń. U mnie było to samo, też przewijają się komentarze chyba dwóch, czy trzech osób ;)
Image

Za ten post Voldi otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Tormentor.
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Reklamy Google

Re: Lajf is brutal

Postprzez Majster Pijawa w 07 Gru 2012, 16:52

Literatura bardzo dobra, czekam na kolejne części ;) Kozak leci :E
Image Ty ku*wo czytasz opis? [*]

Majster Pijawa
Wygnany z Zony

Posty: 52
Dołączenie: 14 Sie 2012, 10:02
Ostatnio był: 26 Maj 2013, 11:26
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 2

Re: Lajf is brutal

Postprzez Szrapnel w 07 Gru 2012, 20:00

Chciałeś bym zobaczył no to żem przeczytał i muszę stwierdzić rzeczy następujące podług mojego gustu - jak zawsze trzymasz poziom, opowiadania są ciekawe, wciągają i mimo niezadowolenia KOSHA ja uważam, że przybycie do Zony w ten właśnie sposób nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. Przykładowo, gdyby kilka osób opisało dane zdarzenie w sposób interesujący, stosując inne, charakterystyczne dla siebie słownictwo i wprowadzając tym samym nieco odmienną atmosferę można czytać to samo wiele razy i żadne kolejne nie stanie się przez to uboższe czy gorsze. Oczywiście to tylko moja opinia i wielu może się z tym nie zgadzać. Jedyny mankament to to, że jak dla mnie mogłyby być ociupinkę dłuższe. Nie lubię przerywać czytania z powodu takiego, iż, ponieważ, dlatego, że skończył się dzienny talon na stalkerowe opowiastki ;) No, ale nie można mieć wszystkiego jak to się mówi i tym samym muszę czekać na kolejne części wraz z pozostałymi użyszkodnikami.
Awatar użytkownika
Szrapnel
Kot

Posty: 23
Dołączenie: 11 Lip 2012, 10:57
Ostatnio był: 30 Lip 2015, 02:16
Miejscowość: Polskie Termopile!
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Martha
Kozaki: 11

Re: Lajf is brutal

Postprzez Salciarz w 07 Gru 2012, 20:06

Żeś cyc i lołw Szrapnelu i wiesz o tym ;)

Oczywiście bardzo mi miło z powodu komentarzy i kozaków. Zastosuję porady Voldiego dotyczące pisania na nowo. Na pewno się przydadzą ;) Jednak muszę się i innych zasmucić. Przemyślałem już kilka planów i wydarzeń, ale jakoś żaden "dupy nie urywa", i nawet zacząć nie dam rady. Mam nadzieję, że w wek-end mi coś wpadnie. Si ja gajs.
Awatar użytkownika
Salciarz
Stalker

Posty: 77
Dołączenie: 17 Sty 2012, 20:55
Ostatnio był: 05 Lut 2017, 14:09
Miejscowość: Dlaeko.. daleko...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Viper 5
Kozaki: 13

Re: Lajf is brutal

Postprzez KOSHI w 07 Gru 2012, 20:18

Przeczytałem 2 kolejne rozdziały. Powiem tak - w porównaniu do pierwszej części jest dużo lepiej. Pomysł z tą dziurą całkiem udany. Myślałem, że trochę bohater tam pobędzie, bo całkiem miły, psychodeliczny klimacik stworzyłeś. Coś jak z Alicji w Krainie Czarów. Szkoda, że tak szybko skończyłeś ten wątek, ale to Twoje opowiadanie. 2 pierwsze części są wg. mnie średnie, ale za 3 daję Kozaka, bo mnie zaciekawiła.

Pozdrawiam.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Poprzednia

Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości