GTFO

Kontynuowane na bieżąco.

Moderator: Realkriss

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez Method w 23 Paź 2009, 20:58

Heh, fajnie się teraz pisze. Piszesz na guziczkach z literkami, a wszystko pokazuje się na tym dużym pudełku, i od razu widzą to wszystkie narody! To pewnie jakieś pogańskie urządzenie chcące przejąc nad nami władzę ! Za Cezara to się pisało listy ręcznie, później wysyłało się gońca, który po tygodniach drogi docierał do Rzymu, by tam przed Cezarem wręczyć nasze dzieło. xD
A tak na poważnie to dosyć fajne opowiadanko, są opisy, ale na szczęście nie rozwalają one akcji, przez co cały czas coś się dzieje. Dobrze że to opowiadanie z humorem, gdyż tutaj to są chyba tylko 2 takie :). Widzę że wprowadziłeś wielowątkową fabułę, mam tylko nadzieję że nie zrobisz z tego telenoweli brazylijskiej xD. Fajnie piszesz, w taki prosty potoczny sposób, łatwy do czytania. Jeszcze tak BTW: Wolałbym poczytać przygody żulików i policjantów w Połtusku niż w Zonie, ale to tylko takie moje skromne zdanie :)

Widzę że większość błędów została wypisana przez innych forumowiczów, więc ja wypiszę tylko kilka takich kosmetycznych błędów:

W drugim rozdziale policjanci jeżdżą nyską ("Bohdan grzebał w silniku trzydziestoletniej nyski, gdy rozbrzmiał grzmot.") a w rozdziale 4 jeżdżą już moskwiczem ("Gdy wracali do Moskwicza Paweł chwycił pod pachę skrzynkę pryty")
Kolega valentino napisał że powinno byc "Paweł" zamiast "Pawel", jednak patrząc zgodnie z rosyjskim słownikiem imion to może byc: Pavel, Paval, Pavao, Pavle, Pavl', Pawel, Pavloskii. Nic mi o imieniu "Paweł" w Rosjii nie wiadomo ;)
Kolejna mały kosmetyczny błąd to tekst z 3 rozdziału "Gęsty pył opadał powoli". O ile dobrze zrozumiałem granaty zostały wrzucone w bagno, więc nie powinno się za nimi kurzyć ;)
Image

Za ten post Method otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
Awatar użytkownika
Method
Weteran

Posty: 561
Dołączenie: 16 Cze 2009, 21:32
Ostatnio był: 29 Mar 2022, 17:55
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 174

Reklamy Google

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez Kuballa44 w 24 Paź 2009, 15:42

Jeden błąd co wyłapałem - Zawsze to moja winna. A kto zgubił Kuleczkę? Wina winna być.
A co do opowiadania. Twój styl pisania bardzo mi się kojarzy z Andrzejem Pilipiukiem, bynajmniej fragment w którym występują Ci dwaj kochani degeneraci Kubuś i Semen. Piszesz przejrzysto i wiele opisujesz za tu masz u mnie +.
Ogółem w skali 1-10 masz u mnie 9+. Dlaczego nie 10? Pilnuj tych drobnostek wyłapanych przez innych, a będzie stykać. Tak trzymaj i pisz, pisz, pisz!
Słowa były niegdyś czarami i do dziś słowo zachowało coś ze swej siły czarodziejskiej. Słowami może człowiek uszczęśliwić lub doprowadzić do rozpaczy, słowami nauczyciel przenosi na uczniów swą wiedzę, słowami mówca porywa słuchaczy, decyduje o ich sądach i rozstrzygnięciach. -Freud.

Za ten post Kuballa44 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
Awatar użytkownika
Kuballa44
Beta Tester

Posty: 452
Dołączenie: 12 Wrz 2009, 08:21
Ostatnio był: 27 Lut 2022, 17:22
Miejscowość: Prawie że Koszalin.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 297

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez von Carstein w 24 Paź 2009, 15:50

Dzięki wam, te wymienione przez was błędy zostały poprawione.

Już niedługo zamieszczę kolejną część. Mam nadzieje, że będzie trzymała poziom poprzednich rozdziałów.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez Elementary w 05 Mar 2010, 15:40

Hmm, poproszona o przeczytanie i napisanie postu, nie za bardzo mam co pisać. Chyba wszystkie poważniejsze błędy wyłapali użytkownicy i wymienili je we wcześniejszych postach.
Jedną poważniejszą rzeczą jaka mnie dotychczas ukuła, jest pistolet z pierwszego rozdziału - ten PM nie pasuje do całości moim zdaniem. Można tą broń zastąpić jakimś makarowem, czy tetetką, skoro w późniejszym fragmencie jest wymieniony Luger.
Kolejną rzeczą jest:

Jeszcze na dodatek ciągle krzyczą " Tato kup mi to, tato kup mi tamto, Tato, bo on mnie bije, tato, tato….". MAM TO W DUPIĘ!. KOŃCZĘ Z SOBĄ! Przynajmniej będę mieć pogrzeb na koszt państwa.


Za cudzysłowem nie powinno być spacji. Dalej w słowie "tato", duża litera jest raczej zbędna chyba, że wcześniej zamiast przecinka powinna stać kropka. Na końcu zdania tego samego zdania jest o jedną kropkę za dużo. A w tej "dupię", to nie powinno być ogonka. "Z sobą" też powinno być poprawione, lub postać rzeczywiście tak mówiła i jest to umyślnie tak skonstruowane.

Wszystkich błędów nie będę wymieniać, ponieważ już wymienione zostały. Te pewnie też. Chodzi mi tu o to, aby pokazać co jest do znalezienia i poprawienia. Taki przykład :)
i Kasia

Za ten post Elementary otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
Awatar użytkownika
Elementary
Stalker

Posty: 73
Dołączenie: 01 Cze 2009, 01:26
Ostatnio była: 24 Cze 2012, 22:04
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 9

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez Red Liquishert w 03 Kwi 2010, 10:46

Opowiadanie na 6! Dobra fabuła...kur*y i pier*oły pasują do tego psiego klimatu. Ogólnie 6/6
Bydlę z pana, panie Red

Za ten post Red Liquishert otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez Wszechmocny w 26 Maj 2010, 19:55

Opowiadanie zgodnie z zamierzeniem bardzo mnie rozśmieszyło i spodobało mi się.

Straszą momentami jednak liczne błędy interpunkcyjne, które jednak można poprawić.

Co najważniejsze: fabuła, dialogi i akcja są genialne!

Dawno nie czytałem tak zabawnej opowiastki o gliniarzach. Pogratulować, pogratulować.
ImagePiszę poprawnie po polsku.

Za ten post Wszechmocny otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
Awatar użytkownika
Wszechmocny
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 24 Maj 2010, 20:42
Ostatnio był: 04 Lis 2014, 17:37
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 6

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez Alchemik w 30 Sie 2010, 10:18

Opowiadanie z jajem, może byś skomponował jakąś muzę do tego :E ? Szczere opowiadanie, bijące nawet "Ranczo" o głowę. Tylko mam nadzieję, że to opowiadanie jeszcze pociągniesz, bo ma potencjał.

Za ten post Alchemik otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive von Carstein.
Alchemik
Weteran

Posty: 656
Dołączenie: 17 Lut 2010, 12:59
Ostatnio był: 09 Sie 2017, 22:09
Ulubiona broń: --
Kozaki: 207

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez WheeljackSPW w 24 Mar 2011, 16:45

Jak dla mnie jest zaje.. tego no zajekuźwabiste, krótko mówiąc bardzo mi się podobało. :) Nie mam żadnych zastrzeżeń.

PS stawiam kozaka za trochę "zmarnowanego" czasu. :E
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: "Pozory Mylą"

Postprzez Wasilij w 29 Mar 2011, 00:26

Świetne opowiadanie moim zdaniem.
Wolnym bowiem jest człowiek tylko wtedy, gdy jest samotny.
Awatar użytkownika
Wasilij
Kot

Posty: 45
Dołączenie: 28 Lut 2011, 10:38
Ostatnio był: 28 Sty 2014, 21:32
Miejscowość: Skadowsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 4

Re: GTFO

Postprzez von Carstein w 31 Mar 2011, 15:41

Postaram się jeszcze coś napisać, ale nie obiecuję.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: GTFO

Postprzez k4r00 w 31 Mar 2011, 15:43

Ano fajne fajne :P Czytał moje?
PS. Wóda za op.
PS2. GTFO.
Suck the tears of my dick, you ugly mud-fuckers!
Awatar użytkownika
k4r00
Ekspert

Posty: 740
Dołączenie: 30 Wrz 2010, 00:07
Ostatnio był: 02 Kwi 2015, 16:55
Miejscowość: Miasto prywatne
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: VLA Special Assault Rifle
Kozaki: 160

Re: GTFO

Postprzez von Carstein w 23 Maj 2011, 14:39

Dopiero po 21 będę miał czas, aby cię pognębić, ponarzekać, skrytykować itd. :kotek:
Ostatnio podbity przez von Carstein, 23 Maj 2011, 14:39

Za ten post von Carstein otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive k4r00.
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Poprzednia

Powróć do O-powieści w odcinkach

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości