Napromieniowany Pamiętnik by Zari

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Napromieniowany Pamiętnik by Zari

Postprzez Zari w 30 Kwi 2011, 16:07

Kolejne (mam nadzieję że tym razem lepsze) opowiadanie z mojej wytwórni.
Zapraszam do przeczytania.


Napromieniowany
pamietnik

27 czerwca, 2012rok
Zdecydowałem się wejść do Zony i się nieco wzbogacić, moja obecna sytuacja jest opłakana. Straciłem pracę w fabryce, a banki nie chcą mi udzielić pożyczki. Idę więc prostą, asfaltową drogą wzdłuż lasu. W oddali już widać szlaban graniczny i nieco dalej jakąś grupę psów, chyba zmutowanych. Jakieś parę tygodni temu dostałem maila od kumpla, w którym opisał mi codzienne życie, w jak to nazwał – Zonie.
Przechodzę przez szlaban, którego już nikt chyba nie podniesie i spokojnym krokiem kieruję się w kierunku obozu Samotników, który według wiadomości znajduje się na wprost od szlabanu. Psy przebiegają przez drogę raz za razem, goniąc jakieś stworzenia. Zaczynam się trochę bać gdy patrze na te oślinione, śmierdzące pyski, w obawie wyciągam więc moją starą klamkę, którą kupiłem na sąsiada 3 lata temu. Aleks, to była niewiarygodna menda. Niewiarygodna bo gdy wspomniałem komuś o jego występkach to śmiał się od ucha do ucha i mówi że jestem wspaniałym komediopisarzem. Tak naprawdę, kiedyś ten paszczur, przez przypadek podpalił mi auto, tłumacząc się że mu zapalniczka wyleciała. Taak, jasne. Akurat pod auto, pod dziurę gdzie ciekło paliwo. O święta naiwności.
Od tamtej chwili trzymam Makarowa z ostrą amunicją na tego pacana.
Spoglądam na psy, stały się dziwnie niespokojne. Jeden z nich patrzy na mnie swoimi czarnymi ślepiami. Na szczęście nie jest to Ślepy Pies. Wyciągam pistolet i mierzę prosto w głowę, ale pies chyba się przestraszył i uciekł. Szczeka, wyje, to nie jest najlepszy zwiastun. Czuję głębokie kłopoty.
Nie myliłem się! Już biegnie na mnie sfora 3 psów, wszystkie tak samo paskudne. Mają nienawiść wypisaną na twarzy (o ile można tu mówić o twarzy). Mierzę z przyrządów, i wystrzeliwuję jeden, dwa naboje. Jedna śmierdząca psina padła na glebę. Trzeci nabój poszedł na marne, nie trafiłem. Psy nadal biegną na mnie, już czuję ten smród. Odpalam kolejne naboje: Czwarty, piąty. Rzekłbym
„headshot”bo w istocie tak jest. Drugi pies leży martwy.
Zostały 3 naboje, co zrobić? Oddaję ostatnie strzały, trafiłem łapę i szyję a on nadal na mnie biegnie. Nie mam już naboi, przeładować nie zdążę. Spróbuję szczęścia w walce wręcz. Mam tylko jedną szansę na trafienie, tylko jedną szansę na życie. Uderzam - Nie trafiam.
Cholerny pies rzuca się na mnie, rozpruwa kurtkę. Czy to już koniec, czy czeka mnie śmierć?
Nagle krew spryskuje mi twarz. Jakiś nieznajomy stalker trzasnął w dubeltówki. Psinie rozerwało łeb.
-Hej ty! - Odezwał się
Nic ci nie jest?
-Nie! - Odpowiedziałem
-To miło, jestem Grigory, bytuję w strefie od 2 dni. A ty?
-Ja dopiero co przekroczyłem granicę.
-Chodź, zaprowadzę cię do obozu.
Wstałem, otrzepałem rozprutą kurtkę i spodnie i ruszyłem za nieznanym. Miał kurtkę, z paroma dziurami po kulach. Plecak – samoróbka, Kask z szybką jak u ZOMO-wców.
Pełen powrót do przeszłości.
Ryzen 7 2700X | GTX 1060 6GB | 32GB RAM
Po co ja się tym w ogóle chwalę?
Awatar użytkownika
Zari
Weteran

Posty: 597
Dołączenie: 28 Sie 2008, 10:48
Ostatnio był: 16 Cze 2024, 22:06
Miejscowość: Chorzów
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper SGI
Kozaki: 63

Reklamy Google

Re: Napromieniowany Pamiętnik by Zari

Postprzez Red Liquishert w 01 Maj 2011, 10:40

Całkiem fajne, tylko dlaczego w placówce przez którą przechodził bohater, nie było wojaków? :D
Bydlę z pana, panie Red
Awatar użytkownika
Red Liquishert
Łowca

Posty: 418
Dołączenie: 07 Sty 2010, 16:13
Ostatnio był: 16 Gru 2021, 16:32
Miejscowość: Chuj wie, Polska Ź
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 167

Re: Napromieniowany Pamiętnik by Zari

Postprzez Pawlowicz w 01 Maj 2011, 11:24

Ciekawe czekam na dalsze części. Takiego sąsiada nikomu nie radze mieć :E .
Image
Falloutowe Wojny Frakcji http://fallout.wojnyfrakcji.org/
Stalkerowe Wojny Frakcji http://www.stalker.wojnyfrakcji.org/
Awatar użytkownika
Pawlowicz
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 03 Kwi 2010, 08:13
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 18:24
Miejscowość: Zona
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3

Re: Napromieniowany Pamiętnik by Zari

Postprzez Marcinez w 01 Maj 2011, 16:50

Nie rozumiem dlaczego jest napisane
Kahitan napisał(a):Na szczęście nie jest to Ślepy Pies.
Ślepe psy są jednymi z najsłabszych mutantów. Ogólnie opowiadanie jest dobre i czekam na następne części.
Awatar użytkownika
Marcinez
Redaktor

Posty: 103
Dołączenie: 08 Sty 2011, 22:03
Ostatnio był: 18 Lip 2023, 13:15
Miejscowość: Czarnobyl
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 9

Re: Napromieniowany Pamiętnik by Zari

Postprzez Pawlowicz w 01 Maj 2011, 16:54

Ślepy pies jest ,,wytworem" promieniowania dlatego jest bardziej niebezpieczny od zwykłego psa.
Image
Falloutowe Wojny Frakcji http://fallout.wojnyfrakcji.org/
Stalkerowe Wojny Frakcji http://www.stalker.wojnyfrakcji.org/
Awatar użytkownika
Pawlowicz
Stalker

Posty: 147
Dołączenie: 03 Kwi 2010, 08:13
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 18:24
Miejscowość: Zona
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Akm 74/2U
Kozaki: 3


Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość