Jadka w wiosce

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: Jadka w wiosce

Postprzez stalker hubert w 17 Sie 2014, 01:37

Drogi kolego o ile ci (chyba) wiadomo to moje pierwsze opowiadanie.Wiesz ze mam malo lat wiec wez to rez pod uwage.Opowiadanie skrocilem o polowe poniewaz nie wiedzialem czy sie spodoba czy nie (nie spodobalo sie).Punktem kulminacyjnym mial byc mmmm zaczne od zabicia kontrolera."Wrocilismy do obozu po ogarnieciu bajzlu w wiosce.Gdy weszlismy do baru ujzalem zwloki Wolnosciowca.Popytalem o co biega przy barze i wyszlo ze Wolnosc zabardzo sie krecila i ktos go sprzatnal.Odebralem nagrode i usiadlem przy barze.Glosny huk jak wystrzal z mozdziezy uderza obok obozu.Drzwi eksplodowaly i ........." I najazd Wolnosci mialbyc tym punktem kulminacyjnym.
stalker hubert
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 15 Sie 2014, 17:11
Ostatnio był: 20 Kwi 2015, 11:58
Miejscowość: Gdansk
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7

Reklamy Google

Re: Jadka w wiosce

Postprzez User 100 w 17 Sie 2014, 01:54

Skopiowałem opko do OO i moje oczy zaczęły krwawić. W każdej, w absolutnie każdej linijce są podkreślenia na czerwono (nie wspominam o niebieskich oznaczających błąd gramatyczny/interpunkcyjny). Co drugi wyraz jest po prostu schrzaniony! Fabułę określę jednym zdaniem: miałka niczym ekogroszek z Obiego.

Moja ocena: 0/10

Jeśli faktycznie masz 14 lat i tak piszesz (swoją drogą co tutaj robisz, skoro STALKERy są od lat 18?), to bardzo z tobą źle. Styl na poziomie 7-8 latka (z zaawansowaną dysleksją), chociaż w tym wieku co niektórzy płodzą lepsze twory literackie.

Daj sobie na wstrzymanie, przynajmniej na kilka lat. Moje rady na dzisiaj:
1. Porządnie naucz się języka polskiego.
2. Czytaj jak najwięcej literatury.
3. Pomyśl o czym właściwie chcesz pisać. Notuj wszystkie pomysły, na podstawie których określisz jakiś plan ramowy. Spróbuj do tego podejść z perspektywy szarego czytelnika, dzięki temu unikniesz błędów logicznych.
4. Pisz tylko na komputerze stacjonarnym/laptopie. Nigdy na smartphonie (na nim ewentualnie możesz robić sobie notatki, kiedy nie masz dostępu do PC).
5. Ściągnij OpenOffice + wtyczkę wskazującą błędy interpunkcyjne (interpunkcja jest najtrudniejsza do ogarnięcia).
6. Załatw sobie redaktora-korektora, ale to musi być ktoś mający łeb na karku i znający doskonale meandry języka polskiego nawet w stopniu, którego ty nigdy nie osiągniesz.

Może coś z ciebie kiedyś będzie, ale skoro tak piszesz w wieku lat 14, to mam poważne wątpliwości.

PS. Aż się zarejestrowałem, aby uporać się z tym koszmarkiem.

Za ten post User 100 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive lehoslav, Pr0fesor.
User 100
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 17 Sie 2014, 01:14
Ostatnio był: 01 Paź 2014, 11:04
Miejscowość: Skadowsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7

Re: Jadka w wiosce

Postprzez stalker hubert w 17 Sie 2014, 02:26

Ja to pisalem na smartfonie o ile wiadomo dlatego podkreslilo ci na czerwono.Literowek na smartfonie nie zrobie.
Ostatnio edytowany przez stalker hubert, 17 Sie 2014, 02:36, edytowano w sumie 1 raz
stalker hubert
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 15 Sie 2014, 17:11
Ostatnio był: 20 Kwi 2015, 11:58
Miejscowość: Gdansk
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7

Re: Jadka w wiosce

Postprzez User 100 w 17 Sie 2014, 02:36

Masz już tyle lat, że powinieneś wiedzieć, że na smartphonie nie tworzy się nawet literatury blogaskowej to raz. Dwa: na komórce da się napisać i tak o niebo lepiej (smartphony mają polskie znaki diakrytyczne).

Spodziewałeś się, że jak wrzucisz byle gówno wyklepane w góra dziesięć minut, to wszyscy będą się zachwycali? Ogarnij się, dziecko. Nie wierzę, że jesteś trollem, bo troll nie traciłby choćby kilkunastu minut na klepanie opka, a raczej wrzuciłby coś, co jest dostępne od razu.
Ostatnio edytowany przez User 100, 17 Sie 2014, 02:58, edytowano w sumie 1 raz

Za ten post User 100 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Imienny,
Negative stalker hubert.
User 100
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 17 Sie 2014, 01:14
Ostatnio był: 01 Paź 2014, 11:04
Miejscowość: Skadowsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7

Re: Jadka w wiosce

Postprzez stalker hubert w 17 Sie 2014, 02:41

Opowiadanie mialo byc dluzsze ale ucialem.I nie moge zrobic znakow diaktycznych.
stalker hubert
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 15 Sie 2014, 17:11
Ostatnio był: 20 Kwi 2015, 11:58
Miejscowość: Gdansk
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7

Re: Jadka w wiosce

Postprzez User 100 w 17 Sie 2014, 02:43

Niemożliwe. Skąd masz tego smartphona? Z Burkina Faso? Tobie się po prostu nie chce ich robić, a jeśli faktycznie nie możesz to nie publikuj niczego popełnionego na tej komórce.
User 100
Stalker

Posty: 65
Dołączenie: 17 Sie 2014, 01:14
Ostatnio był: 01 Paź 2014, 11:04
Miejscowość: Skadowsk
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7

Re: Jadka w wiosce

Postprzez stalker hubert w 17 Sie 2014, 02:45

Nie dogadamy sie ...!!!
stalker hubert
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 15 Sie 2014, 17:11
Ostatnio był: 20 Kwi 2015, 11:58
Miejscowość: Gdansk
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7

Re: Jadka w wiosce

Postprzez KOSHI w 17 Sie 2014, 02:46

ku*wa, mogłem tu nic ni pisać bo znowu rozpętała się gównoburza jak w DB. Widzę, że teraz ku*wa każdy mondry i spec od literatury a sam ch*ja napisał w tym dziale. Hurrem durrum hejtujmy Kowka i trolujmy go by jadł polski jabłka. A tak poza tym to wyjebcie ten dział do kosza bo to nie nawet gówno a padlina.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: Jadka w wiosce

Postprzez stalker hubert w 17 Sie 2014, 02:55

KOSHI napisał(a):ku*wa, mogłem tu nic ni pisać bo znowu rozpętała się gównoburza jak w DB. Widzę, że teraz ku*wa każdy mondry i spec od literatury a sam ch*ja napisał w tym dziale. Hurrem durrum hejtujmy Kowka i trolujmy go by jadł polski jabłka. A tak poza tym to wyjebcie ten dział do kosza bo to nie nawet gówno a padlina.

Specem nie jestem,a pozatym o co ci chodzi?

Uwagi moderatora:

Warn za całokształt - ati
stalker hubert
Kot

Posty: 18
Dołączenie: 15 Sie 2014, 17:11
Ostatnio był: 20 Kwi 2015, 11:58
Miejscowość: Gdansk
Frakcja: Wojskowi Stalkerzy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: -7

Re: Jadka w wiosce

Postprzez Guzarow w 17 Sie 2014, 03:16

Joł :D jestem tu nowy żeby nie było nieścisłości...
Może byłoby to lepsze to twoje wypocidło gdyby mnie błędy nie raziły w oczy - ale pomijając estetykę to mnie sie ta historyjka podobała, ale troche mi zajeżdżało jakąś denną creepypastą XD

Trzym sie :D

P.S. - Też to pisałem ze smartfona i jakoś można troche się wysilić i poprawnie pisać ;)
ImageImage
Awatar użytkownika
Guzarow
Kot

Posty: 34
Dołączenie: 17 Sie 2014, 02:22
Ostatnio był: 05 Mar 2019, 03:59
Miejscowość: Bytom
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 2

Re: Jadka w wiosce

Postprzez Gizbarus w 17 Sie 2014, 08:56

Hehehe, skopię leżącego, mimo iż ten jest zbyt tępy, żeby pojąć fakt, że właśnie obrywa z glana w kły - Red też ma 14 czy 15 lat, a pisze o niebo lepiej :caleb:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Jadka w wiosce

Postprzez kaczor_1991 w 17 Sie 2014, 09:33

Hubert - nie zrozumiałeś mnie. Opowiadanie miało być dłuższe tylko je skróciłeś? Ale zupełnie nie o to mi chodzi. Powiedzmy, że opowiadanie było dwa razy dłuższe. Ale z tego co napisałeś o tym co miało tam być to było by tam drugie tyle wydarzeń czyli dalej mnóstwo wszystkiego. Kiedy mówiłem, że jest 'za krótkie' to chodziło mi o to byś rozbudował to co jest teraz. (reszta mnie za to pewnie ukrzyżuje ale cóż - w ogniu krytyki od innych próbuję być konstruktywny). Rozbuduj wydarzenia, pokaż lepiej to co się działo. Taki krótki głupiutki przykład na szybko.

(opowiadanie w Twoim stylu)
Biegłem przez park, jakiś gość wyprowadzał psa. Potknąłem się pies dopadł mnie i ugryzł. Przyjechała karetka i zabrała mnie do szpitala. W szpitalu opiekowała się mną Ania, która była najładniejszą pielęgniarką na oddziale.

Dwie linijki i siedem wydarzeń. Suchych, skrótowych wydarzeń które nic nikogo nie obchodzą. Ale 'opowiadanie' jak najbardziej jest i swoją historię jakąś tworzy. Ale gdyby dopisać dlaczego biegłeś przez park (poranny jogging? uciekałeś przed kimś? Goniłeś kogoś? Gdzieś się spieszyłeś?), jaki to był park (jakoś go opisać) dodać kilka słów o tym co tam się działo w tej chwili... i już byłoby jakoś przyjemniej. I tak z każdym wydarzeniem. Kilka zdań o tym gościu i jego psie i tak dalej i tak dalej.
Ruch przeciwników pisania maczkiem na forach. Jak chcecie coś ukryć używać spoilerów!!!
Awatar użytkownika
kaczor_1991
Tropiciel

Posty: 312
Dołączenie: 02 Lis 2010, 12:00
Ostatnio był: 22 Lut 2020, 08:32
Frakcja: Grzech
Ulubiona broń: Big Ben
Kozaki: 46

PoprzedniaNastępna

Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości