S.T.A.L.K.E.R.- Wrong way- trailer

Poniżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

S.T.A.L.K.E.R.- Wrong way- trailer

Postprzez STA1KERpl w 19 Kwi 2009, 19:12

"S.T.A.L.K.E.R.- Wrong way"

Noc. Bezchmurne niebo. Trzecia kwarta księżyca widoczna jest doskonale z okna małego domku nad stawem. Jednak nie o nim będzie mowa. Gdy ludzie, psy, ptaki i inne stworzonka śpią głębokim snem, jeden ze Stalkerów błądzi po stepach zony. Ma problemy z zaśnięciem, jednak widać u niego zmęczenie- potyka się co chwila, zwalnia na moment tępo, gapi się bezcelowo w ziemię.
Gdy już tak łazi co najmniej godzinę, zaczyna zastanawiać się, co mógłby zrobić, żeby tę noc choć trochę wykorzystać. Po namyśle usnuł sobie plan, który mógłby uratować niejedno istnienie, jednak nie to chodzi mu po głowie. Interesuje go własna osoba.
Pomyślał, że gdyby napadł na dobrze mu znany obozik, w którym kryją się bandyci, mógłby znaleźć ciekawe rzeczy, a że nie jest on byle jakim kotem, dałby rade w pojedynkę zabić kilka nieostrożnych osób. "A więc w drogę"- pomyślał sobie w duchu Stalker...

Puki co- wstęp (trailer). Jeśli zaciekawił was ten kawałek tekstu, napisze ciąg dalszy (być może nawet kilka "ciągów").
Z góry dziękuje za odpowiedzi!
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Reklamy Google

S.T.A.L.K.E.R.- Wrong way (test)

Postprzez STA1KERpl w 12 Cze 2009, 10:36

"S.T.A.L.K.E.R.- Wrong way"

Noc. Bezchmurne niebo. Trzecia kwarta księżyca widoczna jest doskonale z okna małego domku nad stawem. Jednak nie o nim będzie mowa. Gdy ludzie, psy, ptaki i inne stworzonka śpią głębokim snem, jeden ze Stalkerów błądzi po stepach zony. Ma problemy z zaśnięciem, jednak widać u niego zmęczenie- potyka się co chwila, zwalnia na moment tępo, gapi się bezcelowo w ziemię.
Gdy już tak łazi co najmniej godzinę, zaczyna zastanawiać się, co mógłby zrobić, żeby tę noc choć trochę wykorzystać. Po namyśle usnuł sobie plan, który mógłby uratować niejedno istnienie, jednak nie to chodzi mu po głowie. Interesuje go własna osoba.
Pomyślał, że gdyby napadł na dobrze mu znany obozik, w którym kryją się bandyci, mógłby znaleźć ciekawe rzeczy, a że nie jest on byle jakim kotem, dałby rade w pojedynkę zabić kilka nieostrożnych osób. "A więc w drogę"- pomyślał sobie w duchu Stalker.
Noc zmieniła właśnie swą datę z 12.03.2014 na 13.03.2014. Zmęczenie nie dawało się już Stalkerowi we znaki jak 10 minut temu. Adrenalina już zaczęła buzować, wszystko zrobiło się jakby głośniejsze, a ruchy nie były już po prostu krokami, a instynktownym skradaniem. Wysypisko- bo w tym miejscu zaczęła się historia- jest już od kilku miesięcy opustoszałe, nawet przez mutanty, które zwykły wałęsać się po okolicy nocami. Idąc obok dawnego posterunku Stalkerów (znane w stalker: cs jako "Pchli targ"), nasz bohater zaczął słyszeć... zdaje się... jakąś muzykę z kiepskiej jakości radia. Od razu wiedział, skąd zna ten utwór- "Hmm... Nie raz dałem tę nutę do filmu na youtube..." burknął Stalker. Jednak co prawda to prawda- oprócz tego, że umiał on lać w morde, to jeszcze był bardzo twórczy. Piosenka zespołu Disturbed- Liberate- natchnęła go jeszcze bardziej do działania. Popadł on w pewnego rodzaju trans i ekstazę, co bardziej pobudziło jego zmysły.
Zaczęło się... Zza betonowych murków wystawały 2 wrogie łby. Jeden krok dalej, uczucie instynktu bierze górę, Thunder wysuwa się przed głowę Stalkera, strzał. "Co jest, do ch<bang>"- głowa jednego z bandytów po prostu przestała istnieć. Obrót za drzewo, znowu Thunder, strzał- pada drugi bandyta przewracając skrzynke z amunicją. Jego krew trysnęła w oczy trzeciego bandyty, więc nasz bohater bierze i tego do nieba. Bieg, skok na twarz, głęboka trawa przysłania jego sylwetkę. Chwila ciszy... zaraz, zaraz... było ich czterech... "O k*rwa"- tyle zdążył powiedzieć, gdy zobaczył lufę między oczami. Bandyta, który w niego celował, nie był debilem, jak reszta- wiedział czego się spodziewać. Akcja trwała jakąś sekundę. -"O k*rwa"- uderzenie pięścią, chwyt za nadgarstek, strzał w dłoń..."Aaaaa!"- tym krzykiem bandzior mógł już się pożegnać, ale Zona potrafi być wredna... Karabin Stalkera się zaciął, i zamiast go przeładować, po czym szybko zabić wroga, po prostu rozwalił mu łeb kopniakiem z opancerzonego glana. Zona jest brutalna, trzeba sobie radzić jak najszybciej, nawet jeśli jest to okrutne...
Nie pozostało już nic innego, jak zebrać łup i spróbować zasnąć, najlepiej z dala od trupów, gdzie często padlina przywołuje różne stwory. Nocy nie zostało już wiele, trzeba ją wykorzysatć jak najlepiej. Po czterech godzinach nastaje ranek...


// Co o tym myślicie? Jesli wg. was można rozwijac opowieść, dokończę... A jak nie, po prostu nie. Enjoy i komentować plz.
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13

Re: S.T.A.L.K.E.R.- Wrong way (test)

Postprzez von Carstein w 12 Cze 2009, 14:39

Po pierwsze - ja zalecam każdemu twórycy pisać niezależnie od tego, czy dają komentarze, czy nie. Sam widzisz, że tego jest cosik mało...
Dalej - samo opowiadanie to narazie prolog... nic niezwykłego... stalker sobie idzie, myśli jakby się tu obłowić i wybija kilka bandytów... ale to jest początek, więc...
Błędów nie sprawdzałem... więcej opisów otoczenia by się przydało... nie zmuszaj czytelników do przypominania sobie lokacji z gier - opisz je.

Mało, żebym mógł coś powiedzieć, ale wydaje mi się... może coś z tego będzie...
Awatar użytkownika
von Carstein
Weteran

Posty: 690
Dołączenie: 28 Lut 2009, 15:00
Ostatnio był: 05 Kwi 2018, 12:01
Kozaki: 43

Re: S.T.A.L.K.E.R.- Wrong way (test)

Postprzez Pumba w 14 Cze 2009, 22:14

-Opisy, opisy, opisy. Przyjaciele każdego pisarza, im więcej tym lepiej (w granicach rozsądku).

-Stosuj akapity. Dzięki temu ułatwisz ludziom czytanie, a przy okazji "rozwleczesz" optycznie tekst.



Co do fabuły się nie wypowiem, bo ani ona zła, ani dobra. Po prostu nie za bardzo jest ;). Ale to swego rodzaju prolog, więc to normalne.

Ode mnie: Pisz, pisz. Styl, wnioskując po malutkiej próbce jaką przedstawiłeś, masz nieprzeciętny, nawet powiedziałbym interesujący. A więc do roboty! ;)

Powodzenia i Pozdrawiam.


EDIT:
to rób linijkę przerwy. :)
Ostatnio edytowany przez Pumba, 15 Cze 2009, 13:26, edytowano w sumie 1 raz
czort aerografu
Awatar użytkownika
Pumba
Kot

Posty: 30
Dołączenie: 29 Paź 2008, 21:27
Ostatnio był: 31 Maj 2016, 02:53
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Walker P9m
Kozaki: 7

Re: S.T.A.L.K.E.R.- Wrong way (test)

Postprzez STA1KERpl w 15 Cze 2009, 12:58

Sądziłem, że opisy mam wystarczające^^ Ale to po porstu moje obrazy w głowie, których sam nie musiałem wylewać na "papier", a więc poprawię to. A akapity same sie usunęły, kiedy wkleiłem tekst...
JESTEM TUTAJ WIPEM
Awatar użytkownika
STA1KERpl
Tropiciel

Posty: 369
Dołączenie: 15 Kwi 2009, 20:51
Ostatnio był: 25 Maj 2022, 16:45
Miejscowość: The port Royal
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 13


Powróć do Teksty krótkie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości