Dziennikarz Zony

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: Dziennikarz Zony

Postprzez Voldi w 29 Lis 2013, 01:38

Nikt nie jest robotem. Każdy zakładający mniej-więcej regularnie tematy w tym dziale to człowiek, nie maszyna zaprogramowania do pisania tekstów.

Metafizyka to nie, ale dumki teologiczne bym sobie poczytał! A jeszcze z farathrielizmami...
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Reklamy Google

Re: Dziennikarz Zony

Postprzez majorek22 w 29 Lis 2013, 23:51

A czemu nie metafizyka + stalker? Może być ciekawie. Dorzucić do tego trochę teologicznych rozważań i powinien wyjść całkiem interesujący kawał tekstu.
Wilk Morski Klanu Espadre
Awatar użytkownika
majorek22
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 28 Cze 2011, 15:37
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 13:12
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Re: Dziennikarz Zony

Postprzez Farathriel w 30 Lis 2013, 00:07

Bowiem zarówno Stalker jak i metafizyka rządzą się swoimi prawami. Metafizyka z nakierowaniem na teologię ma pewne fundamenty dogmatyczne, które najzwyczajniej gryzą się z mimo wszystko pozbawionym teologii i Boga świecie Stalkera. Uniwersum Metro 2033 dawałoby tu większe pole do popisu czego przykładem są chociażby "Korzenie Niebios" Tullio Avoledo. Niemniej tutaj... Teologia i nihilistyczny świat Stalkera... Nic dobrego by z tego nie wyszło. Wręcz na odwrót, taki eksperyment stworzyłby abominację literacką, paszkwila, który ni to drwi z pojęcia świata duchowego, ni to go próbuje przybliżyć wizją postapokaliptycznego regionu.

Tak z własnego doświadczenia wywnioskowałem, że wszelkie klimaty post-apo są dobrym motywem do ukazania ludzkich przywar, ułomności czy grzechów człowieka, ale niekoniecznie świata czysto duchowego jako samego w sobie. Ten może tam być jedynie dodatkiem jako taka symboliczna wizja raju zestawiona dla porównania z rzeczywistym obrazem zmurszałego świata materialnego.
Moja twórczość jaką tutaj zamieściłem:
Złoty Odwłok Cywilizacji - cyberpunk/postapokalipsa z nutą tragedii
S.T.A.L.K.E.R. - Hipotezy - artykuł wyjaśniający zagadnienia noosfery
Barwnoprogresja Szarobredni - psychologiczne opowiadanie w narzeczu filozoficznym
Dziadek - ciepły fabularnie short
Demiurg - opowieść filozoficzna/metafizyka
Awatar użytkownika
Farathriel
Stalker

Posty: 142
Dołączenie: 16 Mar 2013, 12:37
Ostatnio był: 16 Mar 2017, 21:02
Miejscowość: Ostrowiec Świętokrzyski
Frakcja: Naukowcy
Kozaki: 63

Re: Dziennikarz Zony

Postprzez majorek22 w 30 Lis 2013, 00:16

Jak uważasz. Wg. mnie miałoby to potencjał, jeśli byłoby dobrze napisane i przemyślane. Sam zastanawiałem się nad zabraniem się za coś w tym stylu, ale z moim obsesyjnie negatywnym nastawieniem do jakiejkolwiek religii, mogłoby wyjść bardzo źle.
No i czekam na kolejne twoje opowiadanie.
Wilk Morski Klanu Espadre
Awatar użytkownika
majorek22
Stalker

Posty: 95
Dołączenie: 28 Cze 2011, 15:37
Ostatnio był: 07 Cze 2014, 13:12
Miejscowość: Limańsk
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 7

Poprzednia

Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości