"Zew boga", by V. [cz. II]

Powyżej 5000 znaków.

Moderator: Realkriss

Re: "Zew boga", by V. [cz. II]

Postprzez Voldi w 19 Lip 2013, 10:10

Dodałem w pierwszym poście drugą część opowiadania. Zapraszam :)
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Reklamy Google

Re: "Zew boga", by V. [cz. II]

Postprzez echelon w 19 Lip 2013, 11:25

Ta naszywka na ramieniu monolitowca to trochę śmieszny zabieg. Za bardzo trąci grą natomiast w realiach opowiadania jest to coś kompletnie nierealnego moim zdaniem.
Tak poza tym to jeszcze to mnie zakłuło w oczy:
Żorik przystawił karabinek do głowy i celował w postać w oddali. Kola sięgnął po lornetkę.

Chyba lepiej by to wyglądało jak byś napisał, że Żorik błyskawicznie przyłożył kolbę do ramienia czy do barku. A tak to jeszcze można pomyśleć, że Żorik przyłożył sobie lufę do czoła albo zaczął słuchać czy komora naboju nie wydaje żadnych niepokojących dźwięków ;).
Tak poza tym to całkiem ciekawe to to i dobrze się czyta. Na kolana nie rzuca, ale nie jest źle, chętnie przeczytam kolejną część.
Aha, i jeszcze jedno - proszę, nie sugeruj więcej żadnych utworów muzycznych do słuchania podczas czytania jakichś fragmentów tekstu. Ja chcę przeczytać opowiadanie, a nie przejrzeć prezentację multimedialną ;). Jeśli chcesz stworzyć jakiś klimat, atmosferę, to zrób to słowami, bo to będzie świadczyć o Twojej klasie, a nie wspomaganie się jakąś tam muzyczką. Nawet nie wiem co tam miało lecieć w głośnikach, bo komp na którym to czytałem nie ma głośników :P.
Ostatnio edytowany przez echelon 19 Lip 2013, 11:57, edytowano w sumie 2 razy
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: "Zew boga", by V. [cz. II]

Postprzez Realkriss w 19 Lip 2013, 11:25

Druga część zdecydowanie lepsza od pierwszej, lepsze opisy i bardziej skondensowana forma.
Także mniej błędów, pomijając to, że "pośrodku" pisze się razem.
Choć nie wiem, czy jest sens pisać Ci o błędach, skoro ich nie poprawiasz.
Awatar użytkownika
Realkriss
Moderator

Posty: 1664
Dołączenie: 08 Lut 2011, 14:58
Ostatnio była: 21 Gru 2023, 22:34
Miejscowość: Warszawa
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 881

Re: "Zew boga", by V. [cz. II]

Postprzez Soviet w 19 Lip 2013, 11:33

A Voldi to nie jest przypadkiem ten, co wszystkim wytyka błędy, a sam pisze "pośrodku" oddzielnie? Najs.
r u avin a giggle m8? LA nie będzie.
Image

Za ten post Soviet otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Realkriss, Kudkudak.
Awatar użytkownika
Soviet
Very Important Stalker

Posty: 2736
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:41
Ostatnio był: 19 Cze 2024, 22:59
Miejscowość: Wow
Kozaki: 787

Re: "Zew boga", by V. [cz. II]

Postprzez Voldi w 19 Lip 2013, 13:00

@echelon - W sumie, z naszywką słuszna uwaga. Coś z tym zrobię w kolejnej części, żeby nie 'trąciło grą'. Ten karabinek też zmieniłem, ale z kolbą trzeba uważać. W pierwszej części napisałem, że Żorik ma AKS (dokł. "skrócona wersja AK-74"), więc raczej nie powinien mieć kolby :)
Słowami staram się jak mogę, ale ten fragment "Nabojów" Uni'ego, w którym opcjonalnie dawał link do utworu towarzyszącego narracji naprawdę mnie urzekł i zapadł w pamięci.

@RK - poprawiam, poprawiam. A przynajmniej od 1 części "ZB". Wcześniej może i nie robiłem tego w widoczny sposób, poprawiałem pliko worda zamiast na forum. Od teraz robię to i tu, i tu.
Fakt "pośrodku" mój błąd, ale cholernie chciałem napisać jak najwięcej mimo zmęczenia, spamu Kuda na sb i powolnego ogarniania naszego PostWar, że po prostu przegapiłem. Przyznaję się do błędu.

@ :soviet: Nie. Pomyliłeś mnie z kimś innym :realcaleb:
Image
Awatar użytkownika
Voldi
Ekspert

Posty: 843
Dołączenie: 29 Gru 2011, 11:11
Ostatnio był: 30 Maj 2024, 11:26
Miejscowość: Kraków/Hajnówka
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TRs 301
Kozaki: 426

Re: "Zew boga", by V. [cz. II]

Postprzez KOSHI w 19 Lip 2013, 13:10

Z powodu męczącego mnie kaca nie będę się rozpisywał nad 2 częścią. Ogólnie jest nieco lepiej, niż w 1 części, która miała marny wstęp. Ciut lepiej się czyta opowiadanie. Fabuła mnie dalej nie porywa. Historia z wyznawcą Monolitu brzmi, jak dla mnie, kiepsko. Leży sobie typ, ranny, czy nie, nieistotne, po czym po chwili ląduje na drzewie, jak go stracili z pola widzenia. Z drzewa, przez gałęzie, rzuca granatami :/ . I do tego nóż... Szczerze - nie kupuję tego. Brzmi to sztucznie i trąci kinem klasy B. Zastanawiam się, czy on tam nie leżał czasem by ich zwabić w pułapkę, ale w sumie doszedłem, że łatwiej by mu było zaczaić się na braci w krzakach i ich po prostu zastrzelić. Dlatego nie czaję motywu z drzewem. Do tego jest też kilka marnie użytych sformułowań, które nie bardzo pasują, czy brzmią nienaturalnie. I muzyka - zgadzam się z echelonem. Jak już, to na początku można bylo umieścić, jako podkład do 2 cz. Tyle. Idę coś pie*dolnąć, bo rozlecę się.
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Re: "Zew boga", by V. [cz. II]

Postprzez echelon w 19 Lip 2013, 14:12

Z powodu męczącego mnie kaca nie będę się rozpisywał nad 2 częścią.

Czyżbyś jednak pracował nad dalszą częścią 1410? :D
Dlatego - mimo druty, wieże i strażnice
Tam chcemy dotrzeć, gdzie nam dotrzeć zabroniono;
Bezużyteczne, śmieszne posiąść tajemnice
Byleby jeszcze raz gorączką tęsknot płonąć
Nim podmuch jakiś strzepnie chwiejne potylice
Awatar użytkownika
echelon
Tropiciel

Posty: 305
Dołączenie: 28 Mar 2010, 21:28
Ostatnio był: 30 Kwi 2021, 12:38
Miejscowość: Stalowa Wola
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 41

Re: "Zew boga", by V. [cz. II]

Postprzez KOSHI w 19 Lip 2013, 14:34

Nic z tych rzeczy. Jeśli już, to prędzej przeróbka Star Wars. A na poważnie to mam kilka pomysłów na opowiadania, ale czasu nie ma tego przelać na papier. A szkoda...
Image
Awatar użytkownika
KOSHI
Opowiadacz

Posty: 1324
Dołączenie: 16 Paź 2010, 13:13
Ostatnio był: 16 Paź 2023, 14:40
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 649

Poprzednia

Powróć do Teksty zamknięte długie

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości