Gothic

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Postprzez KoweK w 30 Lip 2007, 14:39

Pograłem w Gothica kilkanaście godzin i postanowiłem napisać krótki artykuł o tych grach ;]

S.T.A.L.K.E.R. = Gothic FPS ?

Grając w S.T.A.L.K.E.R.'a zauważyłem wiele podobieństw do Gothic'a. Nawet gdy S.T.A.L.K.E.R.'a nie było jeszcze na rynku, to zawsze sobie kojarzyłem tą grę z inną ( ale podobną ) grą, czyli z Gothic'iem. Nie wiem dlaczego inni porównują S.T.A.L.K.E.R.'a do Fallout'a. Owszem, te gry też mają trochę podobieństw ( m.in. Gauss Rifle ), ale te gry są po prostu INNE! Oto podobieństwa dwóch gier - Gothic i S.T.A.L.K.E.R.:
Po pierwsze, Życie ( A-Life ): S.T.A.L.K.E.R. posiada tzw. system A-Life. W Gothic'u jest coś podobnego, lecz jest o wiele mniej skomplikowany i zaawansowany. Czasami zwiedzająć świat gry zauważymy, jak zwierzęta siebie atakują, wspierają siebie nawzajem, a w nocy śpią.
Po drugie, Świat ( Zona/Strefa )[Raczej już nie aktualny te "po drugie"]: S.T.A.L.K.E.R. miał mieć w stu procentach otwarty świat. Gothic go ma, a przed premierą S.T.A.L.K.E.R.'a marzyłem, aby taki też był w oczekiwanej przeze mnie grze - przeliczyłem się, a twórcy to obiecywali...
Po trzecie, Artefakty: W obydwu grach wygląda to prawie tak samo, tylko, że inaczej je zdobywamy.
Po czwarte, NPC, Questy: Te elementy w obydwu grach wyglądają prawie tak samo. Mamy NPC'a, który może z nami porozmawiać. Wybieramy jedną z kwestii dialogowych w celu uzyskani informacji lub... zdobycia pracy ( misji/zadania ). Wykonujemy pracę i dostajemy pieniądze lub jakiś przedmiot, broń itp. W Gothic'u po wykonaniu zadania dostajemy jeszcze jedną rzecz - doświadczego, którego nie ma w S.T.A.L.K.E.R.'ze.
Po piąte, Bar ( Kanciapa Kretów :P ): Bar w S.T.A.L.K.E.R.'ze - pijany Stalker, którego chcą wywalić z Powinności. Bar w Gothic'u ( Nowy Obóz ) - pijany człowiek z sekty, którego chcą wyrzucić z obozu na bagnie. Hm... Czy S.T.A.L.K.E.R. kradł pomysły?
Po szóste, Obozy ( Frakcje )
1. Stary Obóz - pod władzą i rozkazami króla. Wrodzy do Nowego Obozu.
odpowiednik w S.T.A.L.K.E.R.'ze
Powinność - tak zwani Wojskowi Stalkerzy. Na usługach państwa (?). Wrodzy do Wolności

2. Nowy Obóz - żadnej władzy, każdy troszczy się o siebie. Obóz, w którym "czuć powiew Wolnośći". Wrodzy do Starego Obozu.
odpowiednik w S.T.A.L.K.E.R.'ze
Wolność - anarchiści - nie trzeba tłumaczyć. Wrodzy do Powinności.

3. Obóz na bagnie ( sekta )
odpowiednik w S.T.A.L.K.E.R.'ze
Monolith

by KoweK
------------------------------------------------------------------------

Jakieś opinie, sugestie? ;)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Reklamy Google

Postprzez Terminus w 30 Lip 2007, 16:45

kowek napisał(a):1. Stary Obóz - pod władzą i rozkazami króla.

Raczej magnata Gomeza, ale faktycznie kolaborujący z legalną władzą, czyli królem Rhobarem I.

Wczoraj przeszedłem Gothic I czwarty raz tylko po to aby zakończyć wątek Chromanina.
Polecam mod Diccuric 1 -w paru aspektach nawet lepszy od oryginału.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Pawlak w 28 Sie 2007, 20:32

Jesli chodzi o gothic I to przeszedlem go raz NAJEMNICY SIŁĄ i ponoc slyszalem ze mozna tam zostac nekromanta czy to jest mozliwe i moge [prosic o strone z modami albo czyms :?:
CPU- AMD Athlon 64 x2 5600+
P. Główna- Gigabyte GA-M56S-S3
RAM- 2x 1GB RAM GoodRam 667 Mhz Dual Channel
K. Graficzna- Radeon X1950 Pro 512Mb/256 Bit
Awatar użytkownika
Pawlak
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 27 Sie 2007, 19:22
Ostatnio był: 17 Maj 2008, 13:55
Miejscowość: Kwidzyn
Kozaki: 0

Postprzez Pawlak w 28 Sie 2007, 23:40

A i apropo fanów Gothic III mam te gre (oryginal) i mam taki problem moge stworzyc nowa gre zapisac itd. ale jak chce wczytac to pasek dochodzi do 1/4 i przez nawet godzine nic nie idzie dalej szukalem pomocy wszedzie wiec jagby ktos mogl to prosze o pomoc jakies rozwiazanie albo link z patchem cokolwiek jestem ogromnym fanem gothica przeszedlem I , II ,Noc kruka A tu mam problem pomocy :!: :!: :!:

/Jednego warna dostałeś i zaraz będzie 2 jak nie zaczniesz używać opcji "EDYTUJ"/Rain
CPU- AMD Athlon 64 x2 5600+
P. Główna- Gigabyte GA-M56S-S3
RAM- 2x 1GB RAM GoodRam 667 Mhz Dual Channel
K. Graficzna- Radeon X1950 Pro 512Mb/256 Bit
Awatar użytkownika
Pawlak
Kot

Posty: 17
Dołączenie: 27 Sie 2007, 19:22
Ostatnio był: 17 Maj 2008, 13:55
Miejscowość: Kwidzyn
Kozaki: 0

Postprzez L.Y.S.K.A. w 30 Sie 2007, 12:32

w Gothinc I można być magiem wody i ognia :P nekromanta to Xardas więc wiesz :P
a w Gothic II... mam to i Noc Kruka... tego nie przeszedłem a nie będę brać dopóki 2 nie przejdę grr(?) :( czy ja mam takie wrażenie czy w G III tekstury obiektów są zaje*iste, a ludzi nie? O_o

Jeszcze raz mnie ktos z'edytuje to zabije, dlaczego? bo na vista nie mam słowika!
- Lyska -
Ostatnio edytowany przez L.Y.S.K.A., 31 Sie 2007, 00:34, edytowano w sumie 1 raz
S.T.A.L.K.E.R.
Lyska Sky
Awatar użytkownika
L.Y.S.K.A.
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 11 Lip 2007, 18:40
Ostatnio był: 15 Lip 2008, 21:40
Miejscowość: Zabijam Wilka w Kordonie xD
Kozaki: 0

Postprzez Fred w 30 Sie 2007, 21:25

Jak jesteś magiem ognia, potem wody to dostajesz zadani znalezienia Xardasa. On cię uczy 6 kręgu magii i wtedy jak wciśniesz B to pisze że jesteś nekromantą.

Co do Gothic 3, to mam pirata (wstyd się przyznać), z patchem 1.12 i nie mam problemów, przy 1.09 też nie miałem takich.
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Postprzez Terminus w 31 Sie 2007, 05:55

Pawlak napisał(a): moge [prosic o strone z modami albo czyms :?:

Polecam tę stronę i moda Diccuric PL.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Postprzez Stalk3r w 11 Lut 2008, 11:13

Mnie ta gra rozczarowała.Na samym początku świetnie mi się grało,potem jakoś monotonią zawiało.Najgorszy błąd Gothica III to tragiczna optymalizacja,chciałem ją drugi raz przejść,ale zniechęciła mnie własnie tragiczna optymalizacja.Grafika jest piękna,chociaż wygląda jak lukrowany lukierek .Muzyka dla mnie była świetna,najlepsza ze wszystkich części.Jak z grywalnością? Nieźle , gdyby nie powtarzalność "odbij miasto,lub wykonaj zadania dla orków i spotkaj się z ich przywódcą" .Jak dla mnie ta gra którą stworzyli to nie Gothic , a jakaś zwykła gra RPG . Gothic I ,rulezzz :)
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

((Gothic))

Postprzez ManiekCs w 25 Lut 2008, 21:18

Gothic to moja ulubiona seria :) Na poczatku myslalem ze to jakies go*no...ale gdy zagralem porpostu mnie wciagnelo jak wode do klozetu :D
Zajaralem sie i probowalem zdobyc 2 czesc...choc wtedy to jeszcze trudno byla ja zdobyc...meczylem sie 2 miechy az wkoncu dorwalem sie do zdobyczy :D mialem jeszcze 256 ram i cielo sie niezmiernie ^^ a pozniej to juz sami wiecie :) gothic 3 czyli bugi i zawiechy(512ram)...(768)itd. :P A co do stalkera to tez w pewnym sensie przypomina gothica badz odwrotnie...ale co to za roznica :P POLECAM i Gothica i S.T.A.L.K.E.R.A.


Nie mam czasu na wymyślanie jakiegokolwiek tekstu, więc walę krótko: zaczniesz używać polskich znaków, albo to ja je wprowadzę w Twoje posty. Pierwsza opcja oszczędza mi czasu, a Ci warna. Nz.
Image
Awatar użytkownika
ManiekCs
Stalker

Posty: 58
Dołączenie: 23 Lut 2008, 18:17
Ostatnio był: 27 Maj 2013, 01:41
Miejscowość: _DolinaPomarańczy_
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Obokan
Kozaki: -2

Postprzez Famiru w 08 Kwi 2008, 17:33

Gra jest wypas ^^. POLECAM

Edit: Co daje mod Diccuric PL?
Awatar użytkownika
Famiru
Tropiciel

Posty: 278
Dołączenie: 21 Mar 2008, 10:47
Ostatnio był: 13 Lut 2016, 16:23
Miejscowość: Białystok
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Obokan
Kozaki: 0

Postprzez Stalk3r w 08 Kwi 2008, 17:58

Mod ten wprowadza całkowicie nowe tereny, fabułę i postać. Patch PL odzielnie jest lżejsza bez dialogów mówionych i większa z dialogami bodajże niemieckimi lub polskimi(nie pamiętam dokładnie).

PS Ten mod jest do Gothic 1 :wink:
Le Slavic Untermensch
Awatar użytkownika
Stalk3r
Tropiciel

Posty: 314
Dołączenie: 18 Paź 2007, 14:00
Ostatnio był: 24 Cze 2016, 01:41
Miejscowość: Nowhere
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 2

Postprzez Lukass1613 w 14 Kwi 2008, 20:21

Gothic 3 to dla mnie porażka. Grałem w poprzednie dwie części i grająć w 3,
bardzo się zawiodłem. Silnik graficzny jest beznadziejnie zoptymalizowany
(albo raczej nie jest ;) ). Wogóle trzecia część nie ma takiego klimatu,jak jego
poprzedniczki. Jednak otoczenie obszaru gry magiczną barierą było lepszym rozwiązaniem,
niż cały kontynent do zwiedzenia. Gra na tym traci bo staje się poprostu nudniejsza.
Reasumująć moim zdaniem nie warto sięgać po Gothic 3 gdyż starsze części biją ją na głowe.
"Szczęście dla wszystkich za darmo! I niech nikt nie odejdzie skrzywdzony"
Awatar użytkownika
Lukass1613
Tropiciel

Posty: 375
Dołączenie: 08 Mar 2008, 23:34
Ostatnio był: 03 Lut 2017, 15:56
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 4

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość