Dead Island

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Dead Island

Postprzez Eleventh w 11 Wrz 2011, 10:48

Ciekawe... W miare czasu możesz zaktualizować posta będę czytał nowinki. Teraz czekam do końca września i sobię zakupie to cudeńko. ;)
Awatar użytkownika
Eleventh
Tropiciel

Posty: 202
Dołączenie: 15 Cze 2011, 16:07
Ostatnio był: 18 Lis 2020, 12:05
Miejscowość: Opalenica
Frakcja: Samotnicy
Kozaki: 77

Reklamy Google

Re: Dead Island

Postprzez Piterxd w 11 Wrz 2011, 12:05

Mój krótki gamepaly. Imo najlepiej jest kopać z wyskoku i dobijać.

Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Dead Island

Postprzez fosio w 13 Wrz 2011, 22:12

No więc zadam pytanie. Otóż przechodzę główną fabułę trzeci raz i bawię się w tej grze niesamowicie dobrze! :) Nie mogę natomiast znaleźć zajebistej maczety chyba tzw. "Władca Puszczy" (nazwa z modyfikacji elektrycznej "Iskrownik") Podejrzewam że to jest właśnie nazwa najlepszej maczety w grze. Wiecie... nazwa w kolorze pomarańczowym, bijące na łeb statystyki... heh. Odpowiedź jaka mnie interesuje; znalezienie jej jest losowe czy też dostajemy za któreś z zadań po przejściu fabuły po raz któryś z kolei?
No i potwierdźcie moje przypuszczenia... jeśli jest to losowe znalezienie kosy, czy jest ona w trzecim rozdziale?
JESTEM DEBILEM, PRZEPRASZAM.

fosio
Wygnany z Zony

Posty: 146
Dołączenie: 05 Paź 2008, 01:36
Ostatnio był: 26 Cze 2019, 18:48
Miejscowość: Duże zadupie polski...
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 9

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 13 Wrz 2011, 22:14



:D

Btw. gra jest podatna na drobne modyfikacje. Już jest ich dość dużo i poprawiają m.in. takie duperele jak HUD. :)
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Dead Island

Postprzez Piterxd w 13 Wrz 2011, 22:26

Ić ić dalej grać :E Tak na serio - można gdzieś pobrać jakieś modyfikacje?
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 14 Wrz 2011, 00:19

"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Dead Island

Postprzez Piterxd w 14 Wrz 2011, 00:30

Thx. Próbowałeś już instalować jakieś? :)
Image
Awatar użytkownika
Piterxd
Przewodnik

Posty: 947
Dołączenie: 20 Sty 2008, 18:15
Ostatnio był: 06 Maj 2014, 22:05
Miejscowość: Braniewo
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 182

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 14 Wrz 2011, 00:35

Nie próbowałem. Jeszcze przechodzę grę... 28 h, a dopiero 85% gry, nieźle. A gra jest naprawdę zaje*ista i wciągająca. Recenzenci narzekali na fabułę, ale wg mnie jest ciekawa i nie widzę, jak oni, jakichś niejasności w niej - wszystko jest proste i do zrozumienia nawet dla słabego ogarniętego człowieka.

A wracając do modów... żaden z listy na forum mi nie się jakoś nie spodobał tak, by go instalować. Poza tym boję się, że dostanę bana od VAC, czy jak to tam się zwie. :E
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Dead Island

Postprzez BJ Blazkowicz w 14 Wrz 2011, 17:22

Już ukończyłem więc pokuszę się o wyrażenie swojej opinii.
Gra jest dziwna, bo łamie wszystkie zasady narzucone przez twórców innych gier o zombie. Mianowicie broń palna jest o kant dupy rozbić, jest skuteczna tylko przeciw normalnym ludziom, ostatecznie przeciw zainfekowanym. Jedną z ciekawostek jest to że możemy nieść 18 maczet, młotów, kijów bejsbolowych a amunicji do karabinu szturmowego co najwyżej 90 sztuk. A szkoda bo akurat broń jest fajnie zrobiona, przyjemnie się strzela w przeciwieństwie do krojenia i rąbania zombiaków (po pierwszym rozdziale przestało mi sprawiać przyjemność, zaczęło być żmudnym obowiązkiem).
Strzelby jak wszyscy wiemy powinny urywać łeb razem z jajami. Nie w Dead Island. Owiszem jeśli trafimy criticala to jeszcze się do czegoś nadają, ale normalne strzały zadają śladowe obrażenia (pełen nadziei chwyciłem ten oręż i pomyślałem sobie "a teraz pobawimy się w kosi kosi łapci" po 30 sekundach byłem martwy ponieważ obiekt który wybrałem do testów nawet się nie skrzywił po władowaniu w niego całego magazynka)
Druga sprzeczność to fakt że wystarczą 2-3 dziabnięcia nożem żebyśmy zginęli a takiego zwykłego człowieczka trzeba półtorej godziny ciąć supermegazajebistą kataną żeby łaskawie padł.
Gra jest wyraźnie stworzona do coopa a pojedynczego gracza okrutnie krzywdzi, np. niektóre pokraki są skonstruowane
że są potrzebne minimum 2 osoby (np. Ram) bo jeden musi go wabić a drugi ciąć po plecach.
Scenki na 4 osoby ssają wora komodora. fajnie ze sobą gadają, pierdu, pierdu, pada hasło: "No to ruszamy" i bach stoisz sobie sam.
Modyfikacje broni mi się spodobały ale liczyłem na coś więcej. Efekty krytyczne są niezmiernie rzadko, najczęściej przy ostatnim trafieniu czyli akurat w tym w którym są najmniej potrzebne.
Na koniec zostawiłem sobie kwestię "otwartości" gry która twórcy tak zachwalali. Jak wolność to wolność a nie niewidzialne ściany i napisy "Wychodzisz poza grywalny obszar". Paręnaście razy trafiałem w takie miejsca że nie mogłem z tamtąd wyleźć i jedynym ratunkiem było wczytanie ostatniego save.
Ostatni boss to śmiech na sali, wywaliłem 4 magazynki z karabinu szturmowego i zdechł nawet do mnie nie podszedł. Ram'y stanowią już większe wyzwanie.

Ogólnie to oceniam grę 5/10
Liczyłem na grę pokroju CoJ: BiB, czyli na taką do której będę miał ochotę wracać, tymczasem jet to gra jednorazowego użytku :P
Image
Voiton laulut soi ainiaan!

Za ten post BJ Blazkowicz otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive caleb59, Piterxd.
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

Re: Dead Island

Postprzez KoweK w 14 Wrz 2011, 17:28

BJ Blazkowicz napisał(a):Gra jest wyraźnie stworzona do coopa a pojedynczego gracza okrutnie krzywdzi, np. niektóre pokraki są skonstruowane
że są potrzebne minimum 2 osoby (np. Ram) bo jeden musi go wabić a drugi ciąć po plecach.

Nie umiesz grać. :E A gdy grasz dołącza do gry, to automatycznie zombiaki stają się silniejsze, więc w parę osób nie jest łatwiej jakby się wydawało.

BJ Blazkowicz napisał(a): Jak wolność to wolność a nie niewidzialne ściany i napisy "Wychodzisz poza grywalny obszar".

Po co ci wchodzić do morza? Btw. niewidzialnych ścian nie zauważyłem - powiedz gdzie one są, bo sam chciałbym sprawdzić.
"kowunio jest stalkerem ubranym w sweter ochronny "wschód słońca" szukającym artefaktów w zonie szczecińskiej
legenda głosi, że zdołał ominąć korki i dostać się do centrum - żyły złota"

Wheeljack
Awatar użytkownika
KoweK
Główny Administrator

Posty: 5662
Dołączenie: 10 Cze 2005, 14:49
Ostatnio był: 26 Wrz 2024, 00:41
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 1475

Re: Dead Island

Postprzez Fred w 14 Wrz 2011, 17:38

Nic więcej jak gra do jednorazowego przejścia sobie nie wyobrażałem :D Inna sprawa, że jeszcze jej nie przeszedłem z braku czasu żeby zasiąść na dłużej. Gra nie sprawiła mi żadnego zawodu bo zwyczajnie na nią nie czekałem, a wszelkie informacje na stronach internetowych i w reklamach zwyczajnie olewałem i tak na prawdę nawet nie wiem jak wygląda trailer do gry itd. :D Może dla tego gra jest jak na mój gust całkiem niezła.

Co do RAMa to najłatwiej jest rzucić w niego mołotowem i poczekać :D
There is no such thing as innocence, only degrees of guilt.
| Core i5 8600K + SPC Grandis XE1236 | G.SKILL 16GB DDR4 3200MHz CL15 | GTX 1070Ti JetStream 8GB | GoodRam Iridium Pro 240GB | Toshiba P300 1TB | PNY XLR8 CS3030 1TB | Corsair RM550x | BQ Silent Base 600 |
Awatar użytkownika
Fred
Weteran

Posty: 609
Dołączenie: 25 Lip 2007, 12:07
Ostatnio był: 24 Sie 2021, 12:16
Miejscowość: Oahu
Frakcja: Najemnicy
Kozaki: 25

Re: Dead Island

Postprzez BJ Blazkowicz w 14 Wrz 2011, 17:57

xKoweKx napisał(a):Po co ci wchodzić do morza? Btw. niewidzialnych ścian nie zauważyłem - powiedz gdzie one są, bo sam chciałbym sprawdzić.


Niewidzialnych ścian najwięcej jest w dżungli i w ośrodku wypoczynkowym za latarnią tam gdzie mamy zdobyć flary dla jakiegoś gościa. No i w mieście na dachach gdzie niby od jednego dachu do drugiego niby jest kawałek, doskakuję, bach w niewidzialna ścianę i zgon (też debilizm, momentami można się zabić spadając z 3m a czasami spadałem z 6 i więcej i nawet jedna kreska zdowia nie spadła :F

Nie zawsze koniec grywalnego obszaru jest w morzu. W mieście parokrotnie miałem tak że poszedłem do drzwi żeby sprawdzić czy można je otworzyć i nagle teleportowało mnie gdzie indziej.
Image
Voiton laulut soi ainiaan!
Awatar użytkownika
BJ Blazkowicz
Przewodnik

Posty: 977
Dołączenie: 17 Mar 2009, 15:42
Ostatnio był: 10 Gru 2023, 23:39
Miejscowość: Zamek Wolfenstein
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Kora-919
Kozaki: 520

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości