Battlefield

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: Battlefield 1943

Postprzez Terminus w 07 Lut 2009, 11:27

Battlefield? To te gry w których brytyjskie pancerniki typu King George V "robiły" za amerykańskie ostrzeliwujące Okinawę [charakterystyczne czterolufowe wieże] ? Gdzie można było wejść do wieży pancernika i sobie postrzelać bo japońskie niszczyciele pływały pół mili dalej? Ganiało się w kółko a piechota wsiadała do samolotów? O tych "realistycznych" grach mówimy? Grałem w to chwilę, żeby się pośmiać :wink:
Ale cóż. De gustibus non est disputantum ...
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Battlefield 1943

Postprzez szm w 07 Lut 2009, 12:09

Darth ReX napisał(a):Przecież nikt nie zrobi ci kampanii wrześniowej


A szkoda :wink: Ale przecież w trakcie DWS było o wiele więcej operacji niż lądowanie w Normandii i walki na Pacyfiku . Można zrobić np. Operacja Compass w Afryce [Włosi vs. Anglicy] . Operacji i bitew podczas DWS było naprawdę dużo .

czy Bitwy o Anglię w grze


A dlaczego nie ?? Myślę ,że do tego typu gry właśnie Bitwa o Anglię by pasowała jak ulał .

No i tak płaczesz czy każda gra musi mieć "to"


Każda gra , tak jak film czy książka na podstawie wydarzeń historycznych musi mieć "to" . Inna sytuacja byłaby w przypadku np. RtCW czy S.T.A.L.K.E.R.a gdzie fakty historyczne przemielone są z czystą fikcją .
NA KOWNO!
Awatar użytkownika
szm
Ekspert

Posty: 896
Dołączenie: 16 Wrz 2008, 18:39
Ostatnio był: 22 Wrz 2024, 15:29
Miejscowość: Ciemnogród k. Moherowa Wielkiego.
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: Tunder S14
Kozaki: 163

Re: Battlefield 1943

Postprzez Kebab w 04 Lip 2009, 18:33

Terminus napisał(a):Battlefield? To te gry w których brytyjskie pancerniki typu King George V "robiły" za amerykańskie ostrzeliwujące Okinawę [charakterystyczne czterolufowe wieże] ? Gdzie można było wejść do wieży pancernika i sobie postrzelać bo japońskie niszczyciele pływały pół mili dalej? Ganiało się w kółko a piechota wsiadała do samolotów? O tych "realistycznych" grach mówimy? Grałem w to chwilę, żeby się pośmiać :wink:
Ale cóż. De gustibus non est disputantum ...

Realizm w 1942 naprawdę jest "realistyczny" jak odetnij sobię głowę i wsadź ją sobie w d**ę. A zresztą po co kupywać Battlefielda 1943, jak to ta sama, tylko, że gra z ładniejszymi modelami, texturami i kilkoma pierdołami.
Powyższy post należy tylko do danego użytkownika i przedstawia jego myśli w danym momęcie i jakiekolwiek wykorzystywanie go przeciwko niemu, jest niezgodne z prawami autorskimi

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Kebab
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 03 Lip 2009, 20:24
Ostatnio był: 24 Sty 2010, 16:01
Miejscowość: Bar 100 radów, kuchnia Barmana
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Battlefield 1943

Postprzez Wolność i Swoboda w 04 Lip 2009, 19:36

Ja właśnie dla lepszej grafy ją kupię, ciekawe co zrobią skoro nie było UAV'u, skanu i innych, a przecież w nowych BF'ach to norma. Battlefield: Vietnam jest dla mnie baaaaardzo nieudany, ponieważ mapy są za duże i za mało gęste jak na Wietnamską dżunglę, jeszcze jakieś czołgi i inne pierduły?! Jedyną grą o Wietnamie, w której naprawdę dżungla wygląda jak dżungla to Elite Warriors: Vietnam, gorąco polecam, milion bugów ale rozgrywka miodzio.
A wracając do BF'ów to znacznie bardziej mi się podoba seria BF od Flashpointów, ponieważ nie przesadzono tutaj z realizmem i gra się bardzo przyjemnie :D
Wolność i Swoboda
Kot

Posty: 35
Dołączenie: 25 Cze 2009, 20:37
Ostatnio był: 05 Lip 2009, 10:26
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Battlefield 1943

Postprzez Kebab w 04 Lip 2009, 20:11

Wolność i Swoboda napisał(a):A wracając do BF'ów to znacznie bardziej mi się podoba seria BF od Flashpointów, ponieważ nie przesadzono tutaj z realizmem i gra się bardzo przyjemnie :D


Nie chciałem nikogo uraźić. Chyba niema żadnego multi, w którym była by 100% zgodność historyczna(np. pistolet laserowy w Cod WaW), zresztą multi jest spoko i nic do niego nie mam. Ale tak jak Terminus sądzę, że single w Battlefieldzie to tylko boty na które wystarczy taki pancernik i już po sprawie... To jest tak samo fascynujące jak gry prezentowane w "Kaszance" w CD-Action (Single-player rzecz jasna...)
Powyższy post należy tylko do danego użytkownika i przedstawia jego myśli w danym momęcie i jakiekolwiek wykorzystywanie go przeciwko niemu, jest niezgodne z prawami autorskimi

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Kebab
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 03 Lip 2009, 20:24
Ostatnio był: 24 Sty 2010, 16:01
Miejscowość: Bar 100 radów, kuchnia Barmana
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Battlefield 1943

Postprzez Mistrz Cieni w 05 Lip 2009, 11:22

Zgadzam się, że gra z botami w BF'ach jest dosyć za łatwa (chociaż na najwyższym poziomie trudności nie jest tak łątwo) ale gra jest głównie poświęcona gdzie na multi czyż nie? Zgadzam się, że żadna gra nie jest w 100% realistyczna np. w Moh:aa w Thompson'ie jak się przeładowywało to trzeba było pociągnąć z prawej strony, a w realu ciągnęło się na górze w celu uniwersalności względem praworęcznych i leworęcznych albo w CoD'zie 1 jak się strzela ze Stena to trzyma się magazynek co jest świetną metodą na zacięcie broni i w realu tak nie robili. Uważam jednak, że gra powinna posiadać oryginalne wyposażenie, czołgi itd. ale w rozgrywce nie powinna być zbyt trudna, bo wtedy nie będzie miała żadnej grywalności.
Mistrz Cieni
Kot

Posty: 2
Dołączenie: 05 Lip 2009, 11:00
Ostatnio był: 05 Lip 2009, 11:38
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 0

Re: Battlefield 1943

Postprzez Kebab w 05 Lip 2009, 12:34

Mistrz Cieni napisał(a):Zgadzam się, że gra z botami w BF'ach jest dosyć za łatwa (chociaż na najwyższym poziomie trudności nie jest tak łątwo) ale gra jest głównie poświęcona gdzie na multi czyż nie? Zgadzam się, że żadna gra nie jest w 100% realistyczna np. w Moh:aa w Thompson'ie jak się przeładowywało to trzeba było pociągnąć z prawej strony, a w realu ciągnęło się na górze w celu uniwersalności względem praworęcznych i leworęcznych albo w CoD'zie 1 jak się strzela ze Stena to trzyma się magazynek co jest świetną metodą na zacięcie broni i w realu tak nie robili. Uważam jednak, że gra powinna posiadać oryginalne wyposażenie, czołgi itd. ale w rozgrywce nie powinna być zbyt trudna, bo wtedy nie będzie miała żadnej grywalności.


Single w BFach powinien nazywać się "Samouczek". Jak grałem w BF 1942 to tylko rozegrałem jedną mapkę, aby przystosować się do gry, a później to grałem tylko w multi. Co do realu BF 1942 jak i 1943 mają (lub raczej ma i będzie miał) koło 43,33% realistyczności w której skład wchodzi umiejscowienie, uzbrojenie, wygląd piechórów. Zresztą w BFie 1942 jak grasz w misjach na pacyfiku to każdy, kto choć troche wie o Wojnie na Pacyfiku to zauważy, że japońce mają za dobry sprzęt. Przykład?- szturmowiec strzela z MP-44 a Sanitariusz z MP-40 a zresztą w czołgi japońskie to warianty czołgu Chi-cha (jakoś tak się to pisze) z połowy 1943 a misje na Wake Island i Guadalcanal są w 1941 i 1942. Zresztą ten sam problem dotyka rusków. T-34/85 w Stalingradzie i T-34/76 wygląda jak wczesna wersja osiemdziesiątki piątki. Jeszcze wspomnę, że ruskie sanitariusze zamiast pepeszy mają MP-18, i nie sądze, że Battlefield 1943 zmieni to na bardziej historyczne
Powyższy post należy tylko do danego użytkownika i przedstawia jego myśli w danym momęcie i jakiekolwiek wykorzystywanie go przeciwko niemu, jest niezgodne z prawami autorskimi

POZDRAWIAM
Awatar użytkownika
Kebab
Kot

Posty: 20
Dołączenie: 03 Lip 2009, 20:24
Ostatnio był: 24 Sty 2010, 16:01
Miejscowość: Bar 100 radów, kuchnia Barmana
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: RP-74
Kozaki: 0

Re: Battlefield 1943

Postprzez Marciniusz w 12 Sie 2009, 11:40

Patrząc na screeny z nowego BF-a, przypomniał mi się dodatek (mod?) do BF Vietnam - WW2. Grafika jest niemal identyczna.

Poza tematem:
Zgadzam się, że żadna gra nie jest w 100% realistyczna np. w Moh:aa w Thompson'ie jak się przeładowywało to trzeba było pociągnąć z prawej strony, a w realu ciągnęło się na górze w celu uniwersalności względem praworęcznych i leworęcznych


Były różne wersje Thompsona. W tych pierwszych, z WW1 rączka zamka znajdowała się na górze, zaś w późniejszych (z WW2) rączka zamka znajdowała się po prawej stronie.

Marciniusz
Marciniusz
Kot

Posty: 8
Dołączenie: 06 Sie 2009, 10:08
Ostatnio był: 05 Maj 2010, 16:16
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: SGI 5k
Kozaki: 0

Battlefield Bad Company 2

Postprzez Delat w 06 Kwi 2010, 15:07

Jak dla mnie gra SUPER. Bałem się, że będę miał z nią problemy, głównie chodziło o wymagania ale jak sie okazuję nawet na moim sprzęcie chodzi na max detalach i nie ma zawiech więc myśle, że ma idealnie zoptymalizowany silnik. Najbardziej podobają mi się dźwięki... echo wystrzału jest niesamowite:) Multi jak zawsze za*eb**** :D Świetny pomysł z niszczeniem każdej budowli ( prawie każdej... nie mogłem zniszczyć czołgiem wiatraków;/ ) oprócz momentu gdy BRDM czy jak mu tam, burzy ściany domu w 2 sekundy jedną serią... no ale co tam;) A co Wy sądzicie o grze ?;> Może ktoś zauważył jakieś śmieszne bugi czy coś w tym stylu ? Gre na prawde polecam, warto udać sie do sklepu... choćby do niego było 40km jak w moim przypadku :P
Awatar użytkownika
Delat
Stalker

Posty: 96
Dołączenie: 28 Mar 2009, 22:43
Ostatnio był: 14 Paź 2014, 10:55
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

Re: Battlefield Bad Company 2

Postprzez Orenos w 06 Kwi 2010, 15:36

Gra bardzo dobra , ale przez to , że jest konwersją z konsoli ma w cholerę błędów i przekłamań w grafice i w rozgrywce co mnie z deka wnerwia...
Awatar użytkownika
Orenos
Kot

Posty: 27
Dołączenie: 06 Lip 2009, 01:22
Ostatnio był: 13 Wrz 2012, 17:07
Frakcja: Powinność
Ulubiona broń: "Tunder" 5.45
Kozaki: 2

Re: Battlefield Bad Company 2

Postprzez k0ch4n w 07 Kwi 2010, 20:19

Delat napisał(a): Multi jak zawsze *%&@#**** :D

Co ? w tym dobrym czy złym znaczeniu ?
Grę se wczoraj kupiłem i jak na razie nie mam żadnych skrupułów i żargonów, ale czy z włączonym Xfire aktualizaja musi być taka bezdennie długa ?
Podajcie jakieś przyjemnie polskie serwery...
Image
Awatar użytkownika
k0ch4n
Stalker

Posty: 99
Dołączenie: 24 Wrz 2009, 14:08
Ostatnio był: 03 Sie 2020, 21:01
Frakcja: Bandyci
Ulubiona broń: Fast-shooting Akm 74/2
Kozaki: 1

Re: Battlefield Bad Company 2

Postprzez Delat w 07 Kwi 2010, 21:38

Oczywiście, że tylko w dobrym znaczeniu...;) U mnie trwała dłużej niż powinna... wysiadł prąd na całej ulicy gdy trwała aktualizacja -_- Teraz zaprzestałem grać na multi przez kłopoty z netem ale polskich serwerów było szczerze mówiąc mało dość... ale nie ma co się dziwić póki co. W tej chwili jest ich z pewnością więcej.
Awatar użytkownika
Delat
Stalker

Posty: 96
Dołączenie: 28 Mar 2009, 22:43
Ostatnio był: 14 Paź 2014, 10:55
Frakcja: Wojsko
Ulubiona broń: Sniper VLA
Kozaki: 0

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości