sZone Online (stalker online)

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Gizbarus w 08 Mar 2012, 22:07

Po pierwsze, ja cię nie zmuszam do grania w coś, w co nie chcesz grać, a także nie przekonuję cię, że to jest super i że w to trzeba zagrać. Po drugie - filmik nagrany został przez jednego z twórców, więc w takim razie nazywając go głupim, obraziłeś grę, którą tak sam się zachwycałeś parę postów wcześniej. Po trzecie - nie wypowiedziałem niczego, co mógłbyś uznać za atak na tę grę. Więc w czym problem? Chcesz - to graj, przecież ja ci nie bronię :facepalm:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Reklamy Google

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Kuba w 08 Mar 2012, 22:15

Piszesz kompletnie nie na temat. Może podaj jakieś konkretne argumenty przeciwko temu tytułowi? Ah, zapomniałem. Nie podasz, bo nie miałeś styczności z grą prócz 7 minutowego obcowania z jakimś tam gejmplejem na YT. Gdybyś nie był tak negatywnie nastawiony, to po instalacji gry i kilkugodzinnej sesji zobaczyłbyś ile ten tytuł ma do zaoferowania, a ma i to sporo nawet będąc w fazie beta.
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Ogar w 08 Mar 2012, 22:15

Ale to nie ja oceniam grę na podstawie jednego filmiku, twórcy zawsze robią super filmiki? W przypadku tej gry nie da się upchnąć wszystkiego co gra ma Tobie do zaoferowania :facepalm: Świat jaki oferuje ta gra nie wiele się różni od tego ze STALKERA, klimat jest bardzo zbliżony, ja Ciebie nie namawiam na granie, ale takie pieprzenie jak twoje strasznie może zniechęcić innych graczy do tej naprawdę ciekawej gry.

Widzę że tutaj jest mało ludzi, których tak naprawdę jarają klimaty stalkera...
They move. They breathe. They suck. www.deadzone.pl
Awatar użytkownika
Ogar
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 28 Gru 2008, 17:04
Ostatnio był: 09 Mar 2012, 21:02
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Gizbarus w 08 Mar 2012, 22:40

Kuba, ale ja już ci pisałem że nie lubię MMO, więc po co mam tracić czas na ściąganie gry, która i tak mnie nie wciągnie? Żadne MMO mnie nie wciągnęło na dłużej niż jeden dzień, więc po co mam próbować znów? Poza tym, podawałem argumenty parę stron wcześniej. Ah, zapomniałem - jesteś tak negatywnie do mnie nastawiony z racji że nie poparłem ciebie i twojego zdania, że i tak uznasz to za "żadne argumenty".

Ogar - widziałem wystarczająco wiele mechanizmów rozgrywki, żeby ocenić je negatywnie. Poza tym - może lepiej niech zniechęci. Ta gra wcale nie jest robiona przez GSC, a przez firmę, która bezpodstawnie użyła znaku Stalker. Rozprawa nie wiem, czy doszła do skutku, ale życzę jak najgorzej plagiatorom.


Waszmościowie - grajcie sobie w tę grę ile tylko chcecie. Swoją opinię też możecie wyrażać na forum, po to ono jest. Ale szanujcie z łaski swojej MOJE zdanie, skoro ja szanuję wasze i nie przekonujcie mnie do tego że powinienem zagrać, skoro jestem fanem stalkera.
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 20 Sty 2024, 22:24
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Ogar w 08 Mar 2012, 22:48

Ta gra wcale nie jest robiona przez GSC, a przez firmę, która bezpodstawnie użyła znaku Stalker. Rozprawa nie wiem, czy doszła do skutku, ale życzę jak najgorzej plagiatorom."

BUAHAHAHAHAHAHA

Znak którego użyli twórcy tej gry nie jest prawnie zastrzeżony a jest to nazwa własna o_O :facepalm:

Nikt tutaj nie ukradł niczego ze STALKERa od GSC, to raczej GSC ukradło pomysły z książek i filmu.

Kończę temat bo widzę że dalsza dyskusja nie ma sensu. :wódka:
They move. They breathe. They suck. www.deadzone.pl
Awatar użytkownika
Ogar
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 28 Gru 2008, 17:04
Ostatnio był: 09 Mar 2012, 21:02
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Glaeken w 09 Mar 2012, 01:00

Ogar napisał(a):Znak którego użyli twórcy tej gry nie jest prawnie zastrzeżony a jest to nazwa własna o_O :facepalm:
Nikt tutaj nie ukradł niczego ze STALKERa od GSC, to raczej GSC ukradło pomysły z książek i filmu.

1. GSC specjalnie użyło kropek w wyrazie stalker aby uniknąć potencjalnych komplikacji prawnych związanych ze słowem stalker a więc nie byłbym taki pewien.
2. GSC wykorzystało pewne motywy z książki braci Strugackich aby stworzyć własne uniwersum, nie zrobili gry na podstawie książki a na jej motywach - to znaczna różnica. Podobnie ma się rzecz z filmem.
3. Z wywiadu udzielonego przez Siergieja Grigorowicza dla gazety AiF z zeszłego roku:
Pyt.: Jak twórcy gry odnoszą się do projektu Stalker Online ?
Odp.: Sądzimy się z nimi bo nie mają prawa do używania marki która należy do nas.

Tak czy inaczej Panowie od stalker online balansują na granicy prawa. Brak kropek w wyrazie stalker i zmiana nazw mutantów, anomalii i artefaktów niczego nie ukryje bo widać gołym okiem skąd wzięli cały koncept.
Ogar napisał(a):Świat jaki oferuje ta gra nie wiele się różni od tego ze STALKERA [...]

Otóż to ;)
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Ogar w 09 Mar 2012, 01:35

I dlatego ten stalker nie ma kropek w nazwie i tutaj nie można mówić że ktoś komuś coś ukradł :)

Ogromnym błędem GSC jest to że właśnie nie zrobili tego typu gry mmo i pewnie teraz sobie plują w gębę że nie wykorzystali takiego pomysłu :)) :wódka:
They move. They breathe. They suck. www.deadzone.pl
Awatar użytkownika
Ogar
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 28 Gru 2008, 17:04
Ostatnio był: 09 Mar 2012, 21:02
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 5

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Glaeken w 09 Mar 2012, 01:59

Ogar napisał(a):I dlatego ten stalker nie ma kropek w nazwie i tutaj nie można mówić że ktoś komuś coś ukradł :)

Z prawnego punktu widzenia zapewne nie bo GSC już by ich dawno zjadło na śniadanie, ale to że skopiowali pomysł zmieniając co nieco to widać.
Awatar użytkownika
Glaeken
Administrator

Posty: 1034
Dołączenie: 16 Lip 2011, 17:53
Ostatnio był: 09 Mar 2024, 18:58
Frakcja: Naukowcy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 371

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Kuba w 09 Mar 2012, 16:07

@Gizbarus

Nie jestem do Ciebie negatywnie nastawiony. Ciężko żebym się na kogoś "boczył i fochał" z powodu paru pikselków, no proszę Cię. :facepalm: Po prostu uważam, że jeśli nie grałeś w tę grę, a wypisujesz takie rzeczy jak parę postów wcześniej, to coś tu jest nie tak i żadna argumentacja z Twojej strony w tym momencie nie będzie miała sensu. Jest niczym nie poparta.

@Glaeken

GSC wykorzystało praktycznie wszystko z książki Strugackich. Stalkerów, anomalie, artefakty, mutacje i ogólnie cały koncept Strefy. Z kolei z filmu wykorzystali motyw przewodnika i komnaty spełniającej najskrytsze marzenia, co w Stalkerze zostało przebrane w monolit. Dodali tylko specyficzne miejsce - Czarnobyl. Więc jeśli już zapędzamy się w ten sposób, to twórcy Stalkera Online również mogą powiedzieć, że posiłkowali się książką i filmem. A tak w ogóle, to już pomijając wszystkie te nasze argumenty, Ogar ma najzwyczajniej rację. GSC z pewnością widzi jaki potencjał drzemie w Stalkerze Online i faktycznie teraz plują sobie w brodę. Nie dość, że dają ciała z drugą częścią, to jeszcze znalazł się ktoś kto ma duże szanse sprzątnąć im sprzed nosa stalkerowo-mmo podobno projekt. ;) Jeszcze jakieś nazwy zastrzeżone, które w rzeczywistości nimi nie są. Bezsilność i bicie piany. Ot co.

Co do samej gry, to naprawdę polecam ją sprawdzić. Podobno nie rozchodzi się o grafikę? No nie? Wszyscy w dzisiejszych czasach tłumnie stają po stronie tych "starych, jarych wyjadaczy growych" i zgodnym chórkiem mówią "grafika się nie liczy, ważna grywalność i klimat". I tam jest ów klimat i grywalność, tylko trzeba najpierw zagrać, a potem narzekać ewentualnie cieszyć się grą. ;)
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez WheeljackSPW w 09 Mar 2012, 17:30

Kuba napisał(a):GSC wykorzystało praktycznie wszystko z książki Strugackich. Stalkerów, anomalie, artefakty, mutacje i ogólnie cały koncept Strefy.

To straszne! A wie li, że w tej cudownej grze MMO niektóre są modele żywcem wyciągnięte ze stalkera? O dźwiękach ze wspaniałego cudownego metina 2 nie wspomnę.
Kuba napisał(a): GSC z pewnością widzi jaki potencjał drzemie w Stalkerze Online i faktycznie teraz plują sobie w brodę.

Przechuj ten potencjał, nie ma to jak góry (rodem z Nowej Zelandii), kaniony (rodem z USA) i wioski (rodem z Afganistanu) w okolicach Czarnobyla. Oprócz tego postacie chodzą jakby były z keramzytu i strzelają dookoła celu (BJ się w jaskini przewraca).

Nie podoba mi się, zostanę nazwany debilem?

Za ten post WheeljackSPW otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Gizbarus, Gorik.
Awatar użytkownika
WheeljackSPW
Administrator

Posty: 1918
Dołączenie: 13 Kwi 2009, 18:52
Ostatnio był: 03 Cze 2024, 10:41
Miejscowość: Fraktal
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 722

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Kuba w 09 Mar 2012, 20:00

Ty Wheeljack, to widze, żeś ledwo z obory wylazł, nieprawdaż? Do tytułu "debila roku" blisko Ci dzięki takiemu sposobowi na odpisywanie, a nie temu, że gra może Ci się nie podobać. To po pierwsze.

Po drugie. Krótkie, proste pytanie. Grałeś? Jeśli tak, to możemy pogadać. Nie grałeś, to za przeproszeniem nie pie**ol.

A teraz jak tam sobie chcesz, to mnie "wygnaj" z tej waszej "zony". :facepalm: Moderator z Bożej łaski, co dyplomatycznie się wyrażać nie potrafi.
"Gdzie leśna droga wije się przez uroczysko, nieubłagana czeka mnie i znana przyszłość.
Daremnie wszczynać by z nią spór, mamić pieszczotą, otwarta jest jak mroczny bór - na wskroś, szeroko."
Awatar użytkownika
Kuba
Stalker

Posty: 119
Dołączenie: 20 Wrz 2008, 13:19
Ostatnio był: 26 Sie 2014, 15:24
Miejscowość: Częstochowa
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 11

Re: S.T.A.L.K.E.R. Online

Postprzez Ogar w 09 Mar 2012, 20:04

"zostanę nazwany debilem?"

Po tym co napisałeś to odpowiem Ci tak. NIE! Jesteś pie*dolonym debilem :facepalm:
They move. They breathe. They suck. www.deadzone.pl
Awatar użytkownika
Ogar
Kot

Posty: 49
Dołączenie: 28 Gru 2008, 17:04
Ostatnio był: 09 Mar 2012, 21:02
Frakcja: Najemnicy
Ulubiona broń: --
Kozaki: 5

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości