GTA

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 30 Gru 2013, 13:46

@Sivert skłoniłeś się ku procku. A karta graficzna 256 mb? A 2 gb ramu?

Muszę Wam jednak obojgu przyznać rację co do płynności i optymalizacji. Bardzo kiepsko przenieśli grę z konsol.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Reklamy Google

Re: GTA

Postprzez xionc w 30 Gru 2013, 15:13

Na plus IV trzeba zaliczyc postacie, czlowiek czul do nich sympatie. W V 90% z nich to dupki albo totalne cwoki ktorym ma sie ochote zapakowac kulke w potylice. R* tutaj poszedl p jedem most za daleko. Moze to dlatego ze to LA i w ogole ale dla mnie to za duzo


Wysłane z mojego GT-S6310N przy użyciu Tapatalk
Image

Za ten post xionc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive Cysiu, Sivert, M3Fis70.
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: GTA

Postprzez Sivert w 30 Gru 2013, 20:52

Procesor w tej grze ma kapitalne znaczenie. Mam kartę grafiki 2GB, ale procesor z ery pre-i3 i nie śmiga tak ładnie, jak na maszynach z i3 i słabszymi kartami. RAM się też liczy, ale w zależności od odległości widzenia może mieć mniejszy lub większy wpływ na wydajność.

xionc dobrze gada. Nico jest o wiele głębszą postacią, niż ta banda kalifornijskich prostaków z V. Pewnie dla tego, że R* wziął za target amerykańskich konsolowców, dla których złożone historie życiowe to zbędny bajer. ;)
Sivert
Stalker

Posty: 111
Dołączenie: 05 Cze 2012, 13:24
Ostatnio był: 11 Gru 2018, 22:09
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: GP 37
Kozaki: 29

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 30 Gru 2013, 21:04

Ale to po prostu widać, że GTA V było tworzone bardziej 4fun. Zręcznościowy system prowadzenia, słoneczny klimat i wiele możliwości - fabuła zeszła na kolejny plan. I to mi się chyba najbardziej nie podoba w nowej odsłonie GTA. Dla mnie w każdym GTA najbardziej liczyła się fabuła, nie marzyłem o np. Zwiedzaniu podwodnego świata. Sam bym zagrał w stare, dobre GTA 3 gdyby dodano więcej broni czy też jakieś grywalne lokacje + fabułę*, grafika czy sam silnik (genialny w swojej prostocie) mi nie przeszkadzają. Szkoda, że gry są coraz gorsze... Powiedzcie, czy nowy BF Was zadowolił? A nowy CoD, a NFS Rivals i jego poprzednicy? Coś się dzieje.

_________
*Być może są jakieś mody w tym stylu, kiedyś poszukam.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 30 Gru 2013, 21:06

Może to dlatego że do RU mamy bliżej niż do USA a w samej PL jest więcej imigrantów z wschodniej granicy niż z zachodniej. Dlatego grając Nicko bardziej się z nim oswajamy w dodatku jego problemy są nam bardziej przyziemne, nie pisze tu o narkotykach a o trudnych początkach i przeżyciu w miejskiej dziczy - jakie to polskie. W GTAV zaczynamy czarnoskórym człowiekiem, nie jestem rasistą ale ścieżko się z taka postacią zespoić białemu polakowi. Następnie mamy bogatego byłego gangstera i na koniec totalnego świra. Ja się nie odnajduje w żadnej z tej postaci w przeciwieństwie do bohatera z GTAIV
Image

Za ten post Kpuc otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive RadekNioch.
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez xionc w 30 Gru 2013, 22:17

To ja może pociągne dalej. Mam wrażenie że Dan Houser miał kupe dobrych pomysłow ale zabrakło wykończenia i doszlifowania albo podpięcia niektórych wątków. Wątek Michaela wydaje mi sie najlepiej dopracowany, widze podobieństwo do BB, dokładnie o motywy dlaczego wraca do gry,
:

nie dlatego że potrzebuje kasy tylko dlatego że to lubi i chce to robić, cała sytuacja to tylko świetny pretekst do powrotu do "zawodu"
. Trevor też ma sens i jeszcze jako tako fajnie sie ich historie zaplątują. Kupy sie to w miare trzyma. Najgorszy problem mam z Franklinem, najsłabiej napisana z głownych postaci, jego motywy są cienkie jak dupa węża, wątek z Lamarem i gangiem powinien być bardziej rozbudowany, Ciężko sie w te postać wczuć, bo to zwykły ciul który by chciał ale w sumie to nie chce i nic mu ku*wa nie pasuje. Najlepszy przykład:
:

Misja Devina Westona gdzie F ma sprowokować tych dwóch frajerów do wyścigu żeby T i M przebrani za gliny na motórach mogli je ukraść pod pretekstem kontroli drogowej. Jest tam rozmowa trakcie której F ma żale że dalej "odzyskuje" fury i w ogóle to chu*owa robota i kiedy będzie coś grubego do ojebania. Zero logiki, M załatwia temu ciulowi bez szkoły robote od jednej z grubszych ryb w mieście a ten pajac jeszcze ma o to pretensje, ręce mi opadły, niewdzięczny sku*wiel
Lecimy dalej, Agent Dave: zamiast błyskotliwego stróża prawa mamy ciape i popychadło bez jaj - zmarnowany potencjał. Debra, Floyd i Trevor - kolejna zmarnowana szansa. Martin - dobry początek i jeszcze gorszy koniec. Devin? skąd, jak i gdzie i dlaczego nie wiadomo, jest pyk i dowiadujemy sie że w wolnych chwilach lubi sie bawić w gestapo. Właśnie skoro mowa o gestapo to powraca
:

Michelle/Karen
i z całkiem sympatycznej w sumie postaci która gra po dobrej stronie zmienia sie w rasowego oprawce który łamie łapy i wsadza 18 calowe latarki w tyłki (na sucho) a wszystko dlatego że ktoś inny lubi kino domowe, obsługa vip rozumicie. Mam wrażenie że w następnej części też sie pojawi i będzie jeszcze bardziej hardcore.
Było dużo dobrych pomysłow, pare kiepskich, i kanoniczne zakończenie niei kopie dupy jak w IV. Głowni antagoniści też dupy nie urywają bo są zwyczajnie żałośni jak ten niski smoluch co wyszedł z ciupy. Mam wrażenie że cała historia została spłycona i okrojona bo R* za bardzo skupił sie na trybie online który i tak jest zbugowany jak Daggerfall.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: GTA

Postprzez Kpuc w 30 Gru 2013, 22:54

xionc napisał(a): Mam wrażenie że cała historia została spłycona i okrojona bo R* za bardzo skupił sie na trybie online


Masz bardzo dobre wrażenie, sam o tym już tam kiedyś wspominałem. Czas który przeznaczyli na mp zabrali z puli sp a mogli go dobrze wykorzystać na umocnienie fabuły i rozbudowanie samej gry o nowe przedmioty czy te cale napady na banki których praktycznie brak!
:

SĄ aż 3 w fabule i to tyle ;/ Po skończeniu fabuły mamy tyle $ że nie wiadomo co z nimi zrobić. Są co prawda takie atrakcje jak klub golfowy za 150 000 000$ ale dobre 4/5 zagrań na giełdzie i mamy taką sumę w banku :P


Cały problem w tym ze gra powinna wyjść dopiero w 2014r, mogli dać sobie jeszcze z 6/8 miesięcy na dodanie sklepów/stacji/napadów/rozbudować fabułę Franklina... Ale, ale , ale tak nowe konsole i co ? Tu nowa generacja a oni wydają GTA na stara ? No nie tak nie można, więc spina by szybko wypuścić. A co wydadzą gta5 robione pod starą generacje na nową z taką grafiką ? No fakt fps mógł by poskoczyć do tych 60 ale w porównaniu z innymi grami ludzie by obrzucili błotem gta.
Image
Awatar użytkownika
Kpuc
Legenda

Posty: 1813
Dołączenie: 06 Paź 2010, 09:10
Ostatnio był: 16 Sie 2024, 23:18
Miejscowość: zona
Frakcja: Czyste Niebo
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 285

Re: GTA

Postprzez LSkiper w 31 Gru 2013, 02:08

Up - Jak już to chociaż mogliby zrobić tak, żeby była wersja na konsolę PS3 i dla posiadaczy gry na PS3, a kupujący PS4 mogliby ją za jakieś śmieszne pieniądze ulepszyć do wersji PS4.
Według twórców główną siłą napędową dla fabuły miały być właśnie napady, ale z racji tego, iż były ledwo 3-4 napady, gra mnie po jakichś pierwszych 5-6 godzinach zaczęła nużyć. równie dobrze mogli rozbudować wątek Michael'a o rodzinie, albo przeszłością związaną z Trevorem. Ode mnie tyle na ten temat.
MSI B450A Pro MAX/Ryzen 7 5800X3D/MSI Radeon RX 6700XT/32GB DDR4 3600MHz/2TB WD Blue + 2TB SSD/Logitech MX Master/W10/Cooler Master MWE Gold V2 750W
Samsung Galaxy S22 Ultra
Awatar użytkownika
LSkiper
Tropiciel

Posty: 318
Dołączenie: 19 Gru 2011, 23:27
Ostatnio był: 24 Wrz 2024, 23:05
Miejscowość: Posen
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 38

Re: GTA

Postprzez xionc w 31 Gru 2013, 18:12

Nie mogliby tak zrobić, bo to niemożliwe. Nie da sie. Więcej rodziny Michaela? albo tych dwóch przydupasów Trevora? Po co? Najbardziej antypatyczne i durne postaci w historii gta ever do spółki z Tanishą Franklina, dwa razy sie pojawia a ja za każdym razem miałem ochote gryźć pada.
Image
Awatar użytkownika
xionc
Przewodnik

Posty: 906
Dołączenie: 07 Maj 2005, 13:33
Ostatnio był: 19 Lip 2022, 20:36
Miejscowość: Zg-c
Kozaki: 171

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 03 Sty 2014, 14:49

Jaj jeszcze raz z pytaniem o modyfikacje, tym razem chodzi o GTA 3. Otóż, na razie to jedyna wersja w którą mogę zagrać, reszta... Hm, jest na razie niedostępna :P Chciałbym pobrać jakąś dużą modyfikację, dotyczącą albo zupełnie nowej fabuły i zadań, albo diametralnie zmieniającą grafikę (w sensie nie śnieg, tylko po prostu lepsza jakość). Oczywiście za fajną propozycję dam kozaczka.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

Re: GTA

Postprzez T-man w 03 Sty 2014, 15:31

T-man


Ostatnio był: 01 Sty 1970, 02:00

Re: GTA

Postprzez RadekNioch w 03 Sty 2014, 15:43

Musiałbym zebrać je wszystkie i po kolei umieszczać... Może coś pokombinuję. Jakby udało mi się to połączyć z jakimś fajnym modem na fabułę, byłoby "miodzio", dlatego proszę o jeszcze jakieś propozycje. Dodam jeszcze, że z ENB Series miałem problem, gra strasznie powoli chodziła, nie wiem czemu.

EDIT: Wybrałem 2 mody interesujące mnie. Oczywiście, żaden z nich nie jest już do pobrania, linki wygasły.
Awatar użytkownika
RadekNioch
Łowca

Posty: 438
Dołączenie: 28 Lip 2013, 06:31
Ostatnio był: 12 Maj 2019, 01:59
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 55

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości