Wiedźmin

Dyskusje na temat gier i szeroko rozumianej rozrywki mieszczącej się w ramach powyższej kategorii.

Jaką ścieżkę wybrałeś?

Mieczykiem!
97
56%
Znaki, pew pew pew!
13
7%
Petardy i alchemia.
5
3%
Troszkę wszystkiego.
59
34%
 
Razem głosów : 174

Re: Wiedźmin

Postprzez Terminus w 10 Cze 2014, 19:09

Ale pamiętacie, że to tylko gra a skrzyżowanie kota z kurą to nie jest coś co podlega regułom racjonalnej dyskusji? ;-)
Może i ja też inaczej bym sobie wyobrażał walkę z tym czymś, ale cóż. Gra na konsole; ma być "epicko" i "filmowo", czyli automatyczne kusze, gryf co się podkłada szybciej niż smoki w Skyrimie, błyski, flesze itp. itd :P
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Reklamy Google

Re: Wiedźmin

Postprzez Dżuz w 10 Cze 2014, 19:12

No prze'eż widać na filmiku, że Wiesław strzela doń z kuszy, po czym bestia spada na ziemię... Nie wiem o co ten żal :P

Poza tym, co? Chciałbyś latać za nim, wymachując mieczem i próbując ubić jak ćmę gazetą? :suchar:
A tak jest kusza i można dziada sprowadzić do poziomu i tam unieszkodliwić. Fakt, można by to było zrobić przy pomocy znaków i może będzie można, ale przecież nie wszyscy lubią się parać magią, więc pewnie dostali do dyspozycji i opcję z kuszą :caleb:
W10 x64 / i5-4670 / MSI GeForce GTX 1070 Ti GAMING 8GB / 8 GB DDR 3 / SSD Samsung 850 Pro 256GB Image
atikabubu Dżuz to morrofag z 10 letnim stażem Image
Awatar użytkownika
Dżuz
Przewodnik

Posty: 968
Dołączenie: 11 Lut 2011, 19:08
Ostatnio był: 01 Paź 2024, 00:27
Miejscowość: Frogville
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: TOZ34
Kozaki: 254

Re: Wiedźmin

Postprzez Gizbarus w 10 Cze 2014, 19:19

Lepsza kusza, niż łuk, albo towarzysze, którzy odwalali by za nas robotę :caleb: Ja wiem, że kanoniczność i takie tam, ale z drugiej strony, gdyby ściśle trzymać się kanonu, to gra wyszła by jeszcze bardziej nudna (mówię tu o hejtowanej przeze mnie pierwszej części) - a do tego większość fabuły była by przegadana, niemalże jak w ME.

Poza tym - kusza ma zapewne lepszy zasięg niż Znaki, które dla magii są tym, co Melexy dla samochodów na silniki spalinowe... Niby też jeżdżą, kółka mają... Ale nie ma nawet ich co porównywać, bo to zupełnie inna liga. Więc argumentowanie "bo mógłby go ściągnąć znakami na ziemię" jest nieco inwalidą.

I jeszcze inna rzecz - bełt w dupie oznacza bryzganie juchą na prawo i lewo, co ma tutaj wykazać ficzer tropienia celu (oskryptowany czy nie). Przypalenie piór (zakładając, że udałoby podejść się niezauważenie na odległość nieświeżego oddechu...) nie dałoby możliwości śledzenia rannej ofiary - no, chyba, że wieśmini mają AŻ TAK wykształcony węch, że potrafiliby podążać za zapachem spalonego pierza, niosącym się ponad drzewami :suchar:
A czy TY już przeczytałeś i oceniłeś moją twórczość?
"Samotność w Zonie" - nadal kontynuowana.
"Dawno temu w Zonie" - tylko dla weteranów forum.
"Za późno" - czerwona część cyklu "Kolory Zony"
"Akurat o czasie" - biała część cyklu "Kolory Zony"
"Za wcześnie" - niebieska część cyklu "Kolory Zony"
"Pęknięte Zwierciadło" - mini-cykl o Zonie w wersji noir
Awatar użytkownika
Gizbarus
Opowiadacz

Posty: 2895
Dołączenie: 18 Paź 2011, 16:44
Ostatnio był: 27 Sie 2024, 20:51
Miejscowość: Zadupie Mniejsze Wybudowania Kolonia II
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper Rifle SVDm2
Kozaki: 854

Re: Wiedźmin

Postprzez Terminus w 10 Cze 2014, 19:27

W opowiadaniu "Ziarno prawdy" Wiesiek walczy z niejaką Bruxą, czyli wielkim netoperkiem. I jakoś się udaje pokonać ją bez kuszy. Jakoś Wiesiek_jestem_hardcorem_2_bełty_mieczem_odbijam wymachujący jaką pedalską kuszą rodem ze steampunka mi nie pasuje :P
A tak serio, ja mam to w d....
Tak sobie autorzy wymyślili to tak jest. Widać z gry ze swoim specyficznym klimatem (tak jestem fanem jedynki) ma się zrobić masowa gra dla plebsu konsolowego na wzór innych action RPG. Jak pisali "w końcu chcą zarobić". Ja to rozumiem i akceptuję.
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiedźmin

Postprzez The Witcher w 10 Cze 2014, 22:17

Bruxy nie były wielkimi nietoperkami, potrafiły się zamienić w nietoperza czy ptaka, ale w takiej postaci raczej nie mogły walczyć. Jest spora różnica.

Z "masową grą dla plebsu" grubo przesadzasz, tak można nazwać Call of Duty, czy innego Minecrafta, a nie Wiesia. :P Walka jest bardziej dynamiczna, to usprawnienie względem jedynki, bo sporo graczy narzekało że jest po prostu nudna. A pierwsza część z pewnością była nie mniej "masowa" niż kontynuacja, a nie wydaje się żeby w trzeciej części trylogii miało to pójść dalej. No chyba że masz tu na myśli nie walkę, tylko ten "słowiański klimat" (bo pewnie nie grafikę, pkprzemkiem nie jesteś :caleb: ), różne odniesienia niezrozumiałe dla graczy z USA czy szeroko pojętego "zachodu", ale gdyby tego nie zredukowali w drugiej części to gra dalej byłaby pewnie na silniku jedynki. No i bez problemu można to wyjaśnić w ten sposób, że akcja dzieje się w Dolinie Pontaru i Aedirn, nie mówiac już o Loc Muinne, kompletnie odmienne lokacje od swojskiej Wyzimy i okolic. Z resztą, również i w tym aspekcie gra ma bardziej przypominać jedynkę, no ale zobaczymy po premierze.

Ja sam nie wyrabiam sobie żadnego zdania po tak krótkim filmiku który praktycznie nic nie pokazuje. Aha, jeszcze jak komuś nie pasuje mimika twarzy, twarz czy sylwetka Geralta to popatrzcie nawet na ostatnie trailery drugiej części, w grze wygląda to inaczej niż na nich. Widocznie zajmują się tym dopiero tuż przed premierą.
The Witcher
Legenda

Posty: 1176
Dołączenie: 31 Lip 2008, 09:03
Ostatnio był: Wczoraj, 09:59
Ulubiona broń: --
Kozaki: 329

Re: Wiedźmin

Postprzez caleb59 w 10 Cze 2014, 23:22

Nowy gejplej ukazujący miasto (sam nagrałem BAHAHA! :caleb: ): https://www.dropbox.com/s/s9357tv0w3dfz ... -03-28.mp4
                        Image
| Ryzen 7 5800X3D | 32GB DDR4 RAM | RTX 4070 SUPER 12GB GDDR6X RAM | Windows 11 Pro x64 |

Za ten post caleb59 otrzymał następujące punkty reputacji:
Positive The Witcher, Universal.
Awatar użytkownika
caleb59
Administrator

Posty: 2694
Dołączenie: 23 Sie 2008, 18:59
Ostatnio był: 04 Paź 2024, 23:32
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Vintar BC
Kozaki: 672

Re: Wiedźmin

Postprzez Wiewi0r w 11 Cze 2014, 00:25



To samo co Caleb, ale jakby ładniej. :P
Jak już się plujecie o kuszę, co by było gdyby miał zwykłego, chamskiego gabriela? ;)
Things are going to get unimaginably worse, and they are never, ever, going to get better.
- K.V.
Za Wilkiem nawet w ogień skoczę.
Попутного ветра!
Awatar użytkownika
Wiewi0r
Przewodnik

Posty: 965
Dołączenie: 27 Maj 2013, 22:33
Ostatnio był: 24 Sty 2018, 17:29
Miejscowość: Warszawa/Częstochowa
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Sniper TRs 301
Kozaki: 164

Re: Wiedźmin

Postprzez paintball_0 w 11 Cze 2014, 01:10

No i właśnie o taki gameplay się modliłem! Miasto! Podzamcze! Olbrzymi teren rolniczo zagospodarowany, a nie farma Omara i Akila utrzymująca największe miasto portowe Khorinis! :E

Widzieliście te twarzowe animacje? I te kocie ruchy? I jak kuń macha ogonem? :P Jezu, jakie to miasto jest przepiękne i różnorodne, aż mi serce szybciej zabiło. Tyle że wiecie, na tegorocznych targach pojawiła się naprawdę mocna konkurencja dla Dzikiego gonu. Nie wiem czy Geralt dostanie tytuł gry targów.
Awatar użytkownika
paintball_0
Legenda

Posty: 1285
Dołączenie: 18 Wrz 2008, 15:12
Ostatnio był: 30 Sty 2017, 23:03
Frakcja: Samotnicy
Ulubiona broń: Akm 74/2U Special
Kozaki: 184

Re: Wiedźmin

Postprzez Terminus w 11 Cze 2014, 07:30

To miasto pewnie utrzymują te kępy słoneczników :caleb:

Zdecydowanie bardziej zachęcające od poprzedniego filmu.
Miasto mi się podoba (jak zwykle zresztą w Wieśkach). Projektował je ktoś, kto ma pojęcie o historii i architekturze.

Obawiam się tylko, że nawet komp doriana nad tym zapłacze ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 11 Cze 2014, 07:42

Terminus napisał(a):Obawiam się tylko, że nawet komp doriana nad tym zapłacze ;-)

Nie rozumiem dlaczego, Xbox One nie jest żadnym królem wydajności. Pewnie niskopoziomowe API daje tutaj całkiem sporo, ale bez przesady. Mam wrażenie, że przy dobrych lotach taki Radeon 7870 wraz z i5 2500k powinien dać bez problemu radę w rozsądnych detalach.
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

Re: Wiedźmin

Postprzez Terminus w 11 Cze 2014, 07:53

O ile pokaz nie był robiony, jak już raz to pokazał M$, na XO stojącym na szafce, w której był ukryty PC-et z Tytanami ;-)
CREDO [łac. Wierzę]
Awatar użytkownika
Terminus
Deliryk

Posty: 3955
Dołączenie: 22 Cze 2007, 06:15
Ostatnio był: 21 Lip 2022, 18:56
Kozaki: 1440

Re: Wiedźmin

Postprzez meJKu w 11 Cze 2014, 08:05

Przedstawiciel zapewniał, że to co pokazano na konferencji chodziło na Xbox One. Teraz to już tylko kwestia wiary ; )
Awatar użytkownika
meJKu
Weteran

Posty: 681
Dołączenie: 04 Gru 2007, 22:21
Ostatnio był: Wczoraj, 14:04
Frakcja: Wolność
Ulubiona broń: Akm 74/2
Kozaki: 111

PoprzedniaNastępna

Powróć do Inne gry

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości